Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 09.04.2009, 17:26:05
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Ma bucur ca te-am amuzat in vremurile astea tulburi. Astazi, de exemplu am auzit alta stire groaznica despre GM care-si pierde fondul de pensii private care era aproape de marimea celui al profesorilor...ASTA este un semn foarte grav
Reply With Quote
  #22  
Vechi 09.04.2009, 19:55:48
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Ma bucur ca te-am amuzat in vremurile astea tulburi. Astazi, de exemplu am auzit alta stire groaznica despre GM care-si pierde fondul de pensii private care era aproape de marimea celui al profesorilor...ASTA este un semn foarte grav
Adevarat in ceea ce priveste GM....
Bietiii oameni si-au pus banutii acolo, pentru pensie...si aceasta a disparut....va dati seama ce nenorocire.....
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #23  
Vechi 13.04.2009, 00:32:52
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

oare ce-i face pe acesti voluntari sa-si riste ...capul?...stiind de cazuri precedente
Reply With Quote
  #24  
Vechi 13.04.2009, 00:37:58
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
oare ce-i face pe acesti voluntari sa-si riste ...capul?...stiind de cazuri precedente

Dorinta de a ajuta pe cei mai putin fericiti si norocosi, fara a cere in schimb o remunerare.
Dorinta de a implini voia lui Dumnezeu.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #25  
Vechi 13.04.2009, 01:28:00
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Mda, inteleg, insa de ce ii trage sa intre in gura lupului cind aceasta dorinta de a face bine poate fi materializata oriunde in Vancouver la tine sau in Bucuresti unde nu stai cu frica ca-ti ia cineva gitul pe motive obscure de dementa religioasa.

La fel de mult transpiri si ai satisfactia unei lipse de renunerare pentru ce faci si daca stai cu drogatii, prostituatele, copii strazii, Paciantii AIDS, betivanii care se gasesc cu usurinta in Vancouver si care sunt doritori de atentie si ajutor...sa le bandajezi ranile, taieturile, sa le faci o cafea zilnic...etc
Reply With Quote
  #26  
Vechi 13.04.2009, 05:49:24
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Am s apun o poza cu cei cre au fost rapiti(facut inainte de fpt:



Varul sotului meu are o pata rosie pe piept.
Filipina in tricou alb fost eliberata pe 2 prilie.
Suedezul - ultimul din dreapta si Eugenio, sint inca prizonieri.
Nu sint noutati inca!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #27  
Vechi 20.04.2009, 02:00:40
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit Ultimele noutati

Ultimele noutati(Aprilie 18/2009)




Eugenio are nevoie urgenta de operatie la hernie, spun agentiile de presa.
Este inca ostatec, iar starea sanatatii sale este agravata.
Eugenio este cel din stanga fotografiei.

Andreas- suedez 38 ani, in dreapta fotografiei a fost lasat liber.

Ultimul si cel mai bolnav ostatec, este Eugenio.
Ori cum trupele arabe islamice s-au mutat, iar Eugenio a fost efectiv tarat din cauza durerilor, care nu-i permiteau sa mearga.

Andreas a declarat ca au fos tinuti inchisi intr-un colt al unei celule cu trupe militare arabe in jurul lor, oti inarmati.

Nu-i vine sa creda ca a fost lasat sa plece, insa si-a exprimat sincer dubiul si preocuparea in ceea ce priveste Eugenio, care este foarte grav bolnav si are neveoie urgenta de operatie la hernie.

Agresorii, promit totusi taierea capului lui Eugenio, daca trupele militare americane nu se vor retrage de pe insula Jojo.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #28  
Vechi 21.04.2009, 00:20:55
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Patinina ,Dumnezeu o sa-l ajute si pe Eugenio ! Am asteptat sa ne mai dai vesti si m-am rugat sa fie o veste buna -si sa stii ca da ,o pot considera buna, ptr ca Eugenio e inca in viata si ptr ca Andreas e liber ! Nadejde si rugaciuni Nina e tot ce putem face ca Puterea si Voia -i la Tatal . Doamne auzi-ne si indura-te de Eugenio sapa-l cu viata !

Psalmul 142 sa-i fie de ajutor lui Eugenio. Doamne ajuta!

1. Doamne, auzi rugăciunea mea, ascultă cererea mea, întru credincioșia Ta, auzi-mă, întru dreptatea Ta.
2. Să nu intri la judecată cu robul Tău, că nimeni din cei vii nu-i drept înaintea Ta.
3. Vrăjmașul prigonește sufletul meu și viața mea o calcă în picioare; făcutu-m-a să locuiesc în întuneric ca morții cei din veacuri.
4. Mâhnit e duhul în mine și inima mea încremenită înlăuntrul meu.
5. Adusu-mi-am aminte de zilele cele de demult; cugetat-am la toate lucrurile Tale, la faptele mâinilor Tale m-am gândit.
6. Întins-am către Tine mâinile mele, sufletul meu ca un pământ însetoșat.
7. Degrab auzi-mă, Doamne, că a slăbit duhul meu. Nu-ți întoarce fala Ta de la mine, ca să nu mă asemăn celor ce se coboară în mormânt.
8. Fă să aud dimineața mila Ta, că la Tine îmi este nădejdea. Arată-mi calea pe care voi merge, că la Tine am ridicat sufletul meu.
9. Scapă-mă de vrăjmașii mei, că la Tine alerg, Doamne.
10. Învață-mă să fac voia Ta, că Tu ești Dumnezeul meu. Duhul Tău cel bun să mă povățuiască la pământul dreptății.
11. Pentru numele Tău, Doamne, dăruiește-mi viață. Întru dreptatea Ta scoate din necaz sufletul meu.
12. Fă bunătate de stârpește pe vrăjmașii mei și pierde pe toți cei ce necăjesc sufletul meu, că eu sunt robul Tău.

Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh si acum si pururea si-n vecii vecilor Amin.
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #29  
Vechi 21.04.2009, 03:56:22
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sia Vezi mesajul
Patinina ,Dumnezeu o sa-l ajute si pe Eugenio ! Am asteptat sa ne mai dai vesti si m-am rugat sa fie o veste buna -si sa stii ca da ,o pot considera buna, ptr ca Eugenio e inca in viata si ptr ca Andreas e liber ! Nadejde si rugaciuni Nina e tot ce putem face ca Puterea si Voia -i la Tatal . Doamne auzi-ne si indura-te de Eugenio sapa-l cu viata !

Psalmul 142 sa-i fie de ajutor lui Eugenio. Doamne ajuta!

1. Doamne, auzi rugăciunea mea, ascultă cererea mea, întru credincioșia Ta, auzi-mă, întru dreptatea Ta.
2. Să nu intri la judecată cu robul Tău, că nimeni din cei vii nu-i drept înaintea Ta.
3. Vrăjmașul prigonește sufletul meu și viața mea o calcă în picioare; făcutu-m-a să locuiesc în întuneric ca morții cei din veacuri.
4. Mâhnit e duhul în mine și inima mea încremenită înlăuntrul meu.
5. Adusu-mi-am aminte de zilele cele de demult; cugetat-am la toate lucrurile Tale, la faptele mâinilor Tale m-am gândit.
6. Întins-am către Tine mâinile mele, sufletul meu ca un pământ însetoșat.
7. Degrab auzi-mă, Doamne, că a slăbit duhul meu. Nu-ți întoarce fala Ta de la mine, ca să nu mă asemăn celor ce se coboară în mormânt.
8. Fă să aud dimineața mila Ta, că la Tine îmi este nădejdea. Arată-mi calea pe care voi merge, că la Tine am ridicat sufletul meu.
9. Scapă-mă de vrăjmașii mei, că la Tine alerg, Doamne.
10. Învață-mă să fac voia Ta, că Tu ești Dumnezeul meu. Duhul Tău cel bun să mă povățuiască la pământul dreptății.
11. Pentru numele Tău, Doamne, dăruiește-mi viață. Întru dreptatea Ta scoate din necaz sufletul meu.
12. Fă bunătate de stârpește pe vrăjmașii mei și pierde pe toți cei ce necăjesc sufletul meu, că eu sunt robul Tău.

Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh si acum si pururea si-n vecii vecilor Amin.

Da, Sia, doar rugaciunea poate sa-l ajute!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #30  
Vechi 21.04.2009, 19:41:46
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patinina34 Vezi mesajul
[b]

Agresorii, promit totusi taierea capului lui Eugenio.
Doamne Ajuta!, sa ne rugam, poate scapa si Eugenio!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Am scapat de PDL, si am dat de...mafia rosie !!! guardian knight Generalitati 331 13.03.2013 15:32:05
Ploaia rosie din Kerala, India Florin-Ionut Teologie si Stiinta 2 28.06.2011 14:58:18
Crucea Sf. Apostol Petru vs. crucea satanica camy_d Sfintii Apostoli Petru si Pavel 19 14.04.2011 04:23:25
Rugaciunea sotului pentru sotia sa Intrebari utilizatori 0 07.07.2010 16:07:09
Botezul sotului meu elenavioletacocos Botezul 11 26.10.2009 08:43:14