Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #181  
Vechi 31.01.2011, 22:50:36
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flyboy Vezi mesajul
Daca ai avut necazuri ascultand sfatul parintelui acest lucru s-a intamplat fiindca satana a vrut sa te indeparteze de Mosuni si de parintele. Iti spun asta fiindca eu merg de 3 ani si am vazut cum Dumnezeu lucreaza si cat de MARE este Dumnezeu. Si eu la inceput am avut ispite mari, tot asa cu deznadejde si tot tacamul dar cand mi s-au deschis ochii si am inceput sa vad, mi-am schimbat perspectiva.

Nu stiu ce ai scris in alte posturi, daca ai vrea sa imi faci un rezumat ar fi dragut, nu le-am citit fiindca ma intristez cand vad cum oamenii spun atata rau impotriva unui om in care se vede Iisus si care face atata bine la atati oameni, salvand multe suflete, ceea ce lui satana nu ii place

"Cercetați Scripturile, că socotiți că în ele aveți viață veșnică. Și acelea sunt care mărturisesc despre Mine. " (Ioan 5:39)

"Iubiților, nu dați crezare oricărui duh, ci cercați duhurile dacă sunt de la Dumnezeu, fiindcă mulți prooroci mincinoși au ieșit în lume. " ( I Ioan 4:1)
Reply With Quote
  #182  
Vechi 31.01.2011, 22:57:05
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flyboy Vezi mesajul
Daca ai avut necazuri ascultand sfatul parintelui acest lucru s-a intamplat fiindca satana a vrut sa te indeparteze de Mosuni si de parintele. Iti spun asta fiindca eu merg de 3 ani si am vazut cum Dumnezeu lucreaza si cat de MARE este Dumnezeu. Si eu la inceput am avut ispite mari, tot asa cu deznadejde si tot tacamul dar cand mi s-au deschis ochii si am inceput sa vad, mi-am schimbat perspectiva.

Nu stiu ce ai scris in alte posturi, daca ai vrea sa imi faci un rezumat ar fi dragut, nu le-am citit fiindca ma intristez cand vad cum oamenii spun atata rau impotriva unui om in care se vede Iisus si care face atata bine la atati oameni, salvand multe suflete, ceea ce lui satana nu ii place
Eu am spus, ceea ce am considerat ca trebuie sa spun. Ca tu ai o experienta placuta, multumesc pentru inca o inselare auzita.Nu trebuie sa ma credeti si nici nu vreau! Eu, cu asta conclud: Dumnezeu sa ne lumineze pe toti!
Reply With Quote
  #183  
Vechi 31.01.2011, 23:01:47
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Acelasi lucru vei spune si despre oamenii care au relatat ratacirea lui Arie, cand era Arhiepiscop, Sf Ierarh Nicolae??? Si alti mari Sf. Parinti, de pe acea vreme?? Draga, Gabriel eu iti multumesc pentru rugaciunea care o faci pentru mine, in schimb ma voi ruga si eu pentru tine, ca la tine, ma tem, ca este ravna diavoleasca si nu dumnezeiasca.
Asta inseamna pentru tine, toate aceste relatari privind ratacirea Pr Pomohaci, ca este "terfelit si manjit in asemeanea hal"???Ma tem frate, Gabriel, ca te-ai facut frate cu dracul, in acest caz. Nu sunt jigniri, su fapte facute si relatate. Sper c-ai pretentii la tine, catusi de putin, cand postezi pe acest forum, in nestiinta de cauza. Si te sfatuiesc, sa citesti mai bine postarile mele, si dupa aceea sa vorbesti. Si vezi, sa nu te pierzi printre randuri, eu nu m-am numit, in nici una din postarile mele, "dreptcredinciosa". Dimpotriva, am zis ca nici credincioasa, nu ma pot numi, ci doar INDRAZNESC.

Zici ca ai dovezi cum ca preotul Pohomaci face masini cadou CURVELOR dupa cum te-ai exprimat......) desfraneaza si se imbata....asteptam dovezile...altfel totul se reduce in continuare la statutul de calomnie iar calomnia se poate pedepsi si prin lege.
Reply With Quote
  #184  
Vechi 31.01.2011, 23:02:40
flyboy flyboy is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Citind ce scrieti voi aici sunt tot mai curioasa. Sper sa ajung si eu sa-l cunosc vreodata pe acest parinte deosebit. Pana atunci il ascult cum canta. Foarte fain. Ascultati si voi, poate va mai linistiti [ma refer la cei mai inversunati]

http://www.youtube.com/watch?v=ryR3Iz8w3S0
Sa te ajute Dumnezeu sa resesti sa ajungi la Mosuni !
Reply With Quote
  #185  
Vechi 31.01.2011, 23:02:50
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Eu am spus, ceea ce am considerat ca trebuie sa spun. Ca tu ai o experienta placuta, multumesc pentru inca o inselare auzita.
De ce esti atat de multumita ca a mai fost inselat cineva?
Iar in ceea ce priveste versetul cu cercetatul duhurilor, pe care duh sa-l credem? Pe cel care marturiseste pentru parintele sau pe cel care marturiseste contra lui?

Eu inclin sa va cred pe amandoi; si pe tine si pe flyboy. Doar ca trebuie luate in considerare niste circumstante. Oricum, ma bucur sa aud ca parintele a gresit o data si ca a lucrat mai apoi plin de har timp de trei ani. Asta daca iau de buna informatia bruta pe care o oferiti voi.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #186  
Vechi 31.01.2011, 23:08:40
flyboy flyboy is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Eu am spus, ceea ce am considerat ca trebuie sa spun. Ca tu ai o experienta placuta, multumesc pentru inca o inselare auzita.Nu trebuie sa ma credeti si nici nu vreau! Eu, cu asta conclud: Dumnezeu sa ne lumineze pe toti!
Inca un lucru Iulita: daca diavolul vorbeste prin gura parintelui atunci ce fel de dracusor e acela care spune STOP pacatului? care spune NU chiuretajelor! NU Curviei! NU tigarii! NU paharului! Si care sustine ca in casa lui Dumnezeu trebuie sa vi imbracat cum se cuvine. Ce fel de dracusor e acesta? Eu pot sa cred 2 lucruri: fie e un demon care a luat-o pe o "carare gresita" fie e un demon pocait.
Reply With Quote
  #187  
Vechi 31.01.2011, 23:12:33
bairstow bairstow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2010
Mesaje: 568
Implicit

E aici sunt foarte multi mincinosi si ortodocsi falsi! Sau ortodocsi care sunt prea ecumenisti! Nici daca as fi protestant nu as vedea lucrarea acestui preot cu ochi buni! Da e adevarat ca unii preoti ghicesc deschizand sfanta scriptura! Si acesta poate fi unul din ei! Ce vedeti asa de bun sectantilor la acest preot? ca a invitat un sectant in biserica si a ascuns adevarul ca acesta e sectant? Ca acel sectant ( si penticostalii sau suparat pe ce a facut Pustan adica semnul crucii) s-a prefacut ortodox? Pe bune ce vedeti in el ca e bun?
Domnul dinaintea mea si secta lui david coresh spunea ca e pacat sa fumezi! Si iehovistii la fel! Dar el face o lucrare aici de scandalizare! Pt penticostali deoarece acela isi face crucea si el ca aduce un ratacit in biserica!

Last edited by bairstow; 31.01.2011 at 23:15:18.
Reply With Quote
  #188  
Vechi 31.01.2011, 23:14:50
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flyboy Vezi mesajul
Ca sa aduc o lamurire la ce se spune mai sus Parintele Cristian NU ghiceste nici in biblie, nici in stele, nici in ghioc sau mai stiu eu ce. Spun acest lucru fiindca tare mie ca o sa aud ca da si in carti de tarot, in ritmul in care se vorbeste pe aici.
Si legat de muzica populara, ce e atat de rau? A fost cineva de aici la un concert la Sfintia Sa? fiindca eu am fost si vreau sa va spun ca la sfarsitul spectacolului parintele se roaga impreuna cu toata sala spunand rugaciunea Tatal Nostru. Unde mai gasit voi un astfel de om care sa faca astfel de fapte mari? Plus de asta sa stiti ca si Marius Pop este preot si in acelasi timp canta si muzica populara. Asa ca nu mai judecati! Daca are cineva dreptul sa judece acela este Dumnezeu! Si acest lucru nu este valabil doar pt subiectul pe care il discutam mai sus ci pt orice om.
Apropo ca "Parintele Cristian NU ghiceste nici in biblie, nici in stele, nici in ghioc sau mai stiu eu ce". Dvs, care spuneti ca mergeti de 3 ani(sa ma corectati daca gresesc in a relata cele spuse de dvs), la dansul, stiti ca, cand se da darul la altarul Pr. Cristian Pomohaci (ulei, faina si vin) de catre cei care se duc pentru prima data acolo, fiecare da si un bilet (scrisoare) cu problema personala a fiecaruia. Eu cand am facut acest lucru, am intrebat si eu, cum curiozitatea ma patrunsese: dupa ce invataturi, da el sfaturi pentru problemele expuse in fiecare bilet a crestinului? Dupa putin timp, cineva, se pare ca a aparut cu raspunsul (nu stiu daca este adevarat si ce inseamna mai exact asta, tocmai de aceea va intreb pe dvs, poate ma puteti lamuri sau altcineva de pe acest site) si mi-a spus ca Parintele, in timp ce se roaga la Sf Masa, pune biletele cu problemele pe Sf.Masa (nu stiu unde) si Sf Duh il lumineaza sa zica oamenilor dupa slujba, in timpul predicii, rezolvarea problemelor lor. Lamuriti-ma,va rog! Ce inseamna asta?
Reply With Quote
  #189  
Vechi 31.01.2011, 23:18:49
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flyboy Vezi mesajul
Inca un lucru Iulita: daca diavolul vorbeste prin gura parintelui atunci ce fel de dracusor e acela care spune STOP pacatului? care spune NU chiuretajelor! NU Curviei! NU tigarii! NU paharului! Si care sustine ca in casa lui Dumnezeu trebuie sa vi imbracat cum se cuvine. Ce fel de dracusor e acesta? Eu pot sa cred 2 lucruri: fie e un demon care a luat-o pe o "carare gresita" fie e un demon pocait.
Sa nu uitam ce se spune despre venirea lui Antihrist, in public, ca deja se afla in lume. Ca se va arata bun, bland si smerit si el va gasi rezolvari pasnice la toate problemele lumii care vor fi atunci, cand se va afisa in public.
Reply With Quote
  #190  
Vechi 31.01.2011, 23:19:02
flyboy flyboy is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bairstow Vezi mesajul
E aici sunt foarte multi mincinosi si ortodocsi falsi! Sau ortodocsi care sunt prea ecumenisti! Nici daca as fi protestant nu as vedea lucrarea acestui preot cu ochi buni! Da e adevarat ca unii preoti ghicesc deschizand sfanta scriptura! Si acesta poate fi unul din ei! Ce vedeti asa de bun sectantilor la acest preot? ca a invitat un sectant in biserica si a ascuns adevarul ca acesta e sectant? Ca acel sectant ( si penticostalii sau suparat pe ce a facut Pustan adica semnul crucii) s-a prefacut ortodox? Pe bune ce vedeti in el ca e bun?
Domnul dinaintea mea si secta lui david coresh spunea ca e pacat sa fumezi! Si iehovistii la fel! Dar el face o lucrare aici de scandalizare! Pt penticostali deoarece acela isi face crucea si el ca aduce un ratacit in biserica!
Repet: Parintele nu deschide nicio carte si nu ghiceste in niciun fel(nici in bobi nici in cafea nici in stele si mai stiu eu ce).
Si cei rataciti nu trebuie sa afle calea cea buna? Credeti ca noi asa demonstram ca suntem mai buni decat sectarii si ii aducem pe calea cea buna, iesind cu bata la ei? sau mergand si vorbind cu ei cu duhul blandetii?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cristian Pomohaci si Vasile Marcus ,ce parere aveti despre muzica lor? tigerAvalo9 Generalitati 53 30.08.2017 12:36:24
Despre parintele Cristian Pomohaci mela me Generalitati 85 30.04.2013 19:51:43
A murit Cristian Paturca antiecumenism Generalitati 43 26.01.2011 21:26:11
Cristian Pomohaci maxx2000ro Generalitati 14 05.05.2010 14:54:24
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 20:32:37