Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.09.2010, 12:56:41
mihaisepo mihaisepo is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit ce pot sa lucrez de acasa

Buna ziua,

Eu am 31 de ani si sufar de o boala care nu-mi permite sa lucrez.
Asa ca stau acasa si ma gandesc chiar sa ma pensionez pe caz de boala, caci pot, ma incadrez.
(Nu m-am pensionat pt ca am mai sperat sa pot lucra, dar nu cred ca mai pot, caci nu ma simt asa bine)
Acum stau cu parintii la tara.
Si nu stiu cu ce sa ma ocup toata ziua
Conjunctura face ca nu am posibilitatea sa lucrez in curte din diverse motive. As putea sa lucrez in camera mea in schimb.
Acum stau mai mult in camera mea, si singurul prieten pe care-l aveam a plecat in Italia asa ca sunt singur.
Si nu stiu ce pot sa fac, cu ce sa ma ocup, ca sa nu stau toata ziua degeaba.
La TV nu imi place sa ma uit deoarece cosider ca nu-s prea multe lucruri crestine acolo, cu exceptia TrinitasTV. La Radio la fel.
Jocuri pe calculator nu ma joc si alte lucruri din astea.
Pot sta pe calculator in schimb cat doresc si chiar si cu Internet. Pot sa mentionez ca meseria mea era in IT, dar acum nu mai pot sa

o fac ca angajat full-time.
As putea sa lucrez pe calculator dar nu am gasit nici un loc de munca serios care sa-mi permita sa lucrez de acasa.
Am incercat sa ma ofer voluntar sa lucrez dar nu prea am gasit nici asa.
Munca mea ar fi de programator si as dori macar as ajut voluntar daca nu se poate altfel.
Va cer sfatul cu referire la problema mea: ce pot sa fac, cu ce sa ma ocup ca sa imi umplu ziua, ce sa lucrez? daca se poate in programarea, daca nu altceva, macar sa-mi umplu timpul cu ceva.

Doamne ajuta,
Mihai
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dreptul de a muri linistit acasa cozia Eutanasia 46 01.12.2014 16:58:13
Vreau sa plec de acasa... inamuresan19 Morala Crestina 79 04.01.2013 01:17:14
Ne mantuim acasa sau in manastire? manxxique Intrebari utilizatori 0 21.02.2010 19:02:21
cununia religioasa acasa anakatoh Nunta 8 10.01.2010 23:06:25
Lucrez troite de lemn Simina Stiri, actualitati, anunturi 0 16.08.2005 14:14:56