Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 27.09.2010, 23:05:18
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Chiar si daca ar fi fost adevarat filmuletul nimeni nu stie ce este in sufletul si mintea unui om si cu totii avem momente de slabiciune pe care le regretam mai apoi amarnic. Oricum CANCAN si in general televiziunea romana este recunoscuta pt trucajele nesimtite, drept exemplu sunt emisiunile acelea ce se vor a fi reeality show a la Ernest si multe altele ce se vede de la o posta ca-s regizate si trucate in cel mai ticalos stil.Nu mai cred de mult in televiziunea romana si fac si eu acuma cum se precizeaza in link-ul dat de Pr. Gheorghe cum de cel care a filmat a fost asa pe faza si se afla cu camera sub brat exact in momentul acela prinznd totul de la inceput pana la sfarsitul confruntarii.

Ce ma ingrozeste pe mine este pana unde s-a ajuns cu minciuna si cu inscenarile in tara asta, este ceva cumplit.
__________________
Omul a fost gîndit și făcut de Dumnezeu în deplină libertate și i s-au pus înainte toate condițiile pentru a-și împlini și trăi libertatea. Libertatea este darul minunat pe care l-a făcut Dumnezeu omului. Poate că prin nimic altceva Dumnezeu n-ar fi putut să-Și arate dragostea pe care ne-o poartă decît prin faptul că ne a dăruit deplina libertate de gîndire și de acțiune. ("Singuri in fata libertatii", Ieromonah Savatie Bastovoi)

Last edited by Delirul; 27.09.2010 at 23:09:48.
Reply With Quote
  #172  
Vechi 28.09.2010, 06:08:02
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Cand am vazut filmul cu bataia m-am mirat ce "facut" e parintelul, de parca in manastire s-ar face numai lupte si culturism . :) Insa dupa ce am vazut in poza cum e, de fapt, mititel si slabut, trei sferturi de usa inaltime, m-am gandit ca puteau gasi un actor care sa-i semene mai bine...
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Liudmila Putina, stareta unei manastiri din Pskov? costel Stiri, actualitati, anunturi 0 27.09.2010 15:19:01
Caut un DUHOVNIC IN Constanta alys77 Mari Duhovnici si predicile lor 5 12.05.2010 17:16:41
Manastirea Colilia Constanta E_my Pelerinaje la locuri Sfinte 0 26.09.2009 00:44:18
Articol - Cazinoul din Constanta Ioan_Ciobota Generalitati 1 04.07.2007 05:33:16
Procesiune azi in Constanta nicoleta34 Stiri, actualitati, anunturi 1 28.07.2006 10:04:39