Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.08.2011, 15:10:24
bleusi bleusi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.08.2011
Mesaje: 2
Implicit vraji

Sunt noua pe acest site, dar as dori sa va impartasesc mica mea poveste, care inca nu s-a terminat. O sa va spun pe scurt ce s-a intamplat ,sunt casatorita din 2009, am avut o relatie foarte frumoasa, DAR in 2010 a intervenit o femeie "rea"care ne-a despartit.Aceasta femeie a fost la o "anumita femeie" care i-a facut farmece, vraji nici eu nu stiu cum sa le numesc, iar acum sotul meu este din nou sub mana acestei femei. Am inteles ca aceste "prostii se reinoiesc la 6 luni,..... de unde stiu!! pt ca din ianuarie cand a plecat si pana in iunie cand mi-a telefonat sa ne impacam sunt 6 luni, acum este iar plecat pentru ca aceasta femeie a facut tot posibilul sa-l intalneasca, si el s-a intors la ea. Sincer inainte de aceasta problema nu eram o femeie care sa merg la biserica, sa stau la slujbe sau sa tin post.....De cand s-a intamplat merg la biserica atat cat imi permite serviciul, stau la slujbe, tin post, am vorbit chiar si cu preoti, si m-au sfatuit sa citesc anumite acatiste. Incerc pe aceasta cale sa-mi ajut sotul sa scape din ghearele acestei femei. Am citit despre o biserica din Bucuresti, Zlatari, a Sfantului Ciprian, o sa incerc sa ajung si acolo....o sa fie mai greu pentru ca nu cunosc, DAR am incredere in Dumnezeu si o sa ajung.
Doamne Ajuta
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.08.2011, 15:17:27
koukla koukla is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.07.2011
Locație: capitala
Mesaje: 1
Implicit

Dumnezeu sa te ajute !
Am auzit si eu de Sf. Ciprian . O prietena de-a mea a fost la biserica respectiva si acum , e mult mai linistita ( avea probleme si nu stia de ce se simte din ce in ce mai rau ) .
Chiar daca uneori nu dam importanta acestor lucruri , ele exista . De vraji poti scapa doar prin credinta ,eu asa cred .
Dumnezeu sa te aibe in paza si sa ti arate calea cea buna !
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.08.2011, 16:03:06
LaReine
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Vecina

Am si eu o vecina a carui barbat a plecat la lucru in Irlada si dus a fost! Multi ani a trimis bani acasa dar acum s-a terminat. Dar cat a fost omul acasa, altceva decat scandalul pe care-l facea femeia n-am auzit.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.08.2011, 16:07:44
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Ati inteles de la cine?
Ati intrebat cumva vreo "experta in vraji"?

Si daca de fapt nu este nici o vraja la mijloc ci doar vrajeala la care respectivul "pune botul"?

Daca doriti puteti sa mai asteptati un an, doi, cinci, poate se mai intoarce o data, mai pleaca o data, etc..

La un moment dat se vor limpezi lucrurile, intrebati-va doar cat sunteti dispusa sa asteptati si sa rezistati la jocul asta de-a dus-intorsul.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 25.09.2012, 17:05:10
ciresica ciresica is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.12.2009
Mesaje: 50
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bleusi Vezi mesajul
Sunt noua pe acest site, dar as dori sa va impartasesc mica mea poveste, care inca nu s-a terminat. O sa va spun pe scurt ce s-a intamplat ,sunt casatorita din 2009, am avut o relatie foarte frumoasa, DAR in 2010 a intervenit o femeie "rea"care ne-a despartit.Aceasta femeie a fost la o "anumita femeie" care i-a facut farmece, vraji nici eu nu stiu cum sa le numesc, iar acum sotul meu este din nou sub mana acestei femei. Am inteles ca aceste "prostii se reinoiesc la 6 luni,..... de unde stiu!! pt ca din ianuarie cand a plecat si pana in iunie cand mi-a telefonat sa ne impacam sunt 6 luni, acum este iar plecat pentru ca aceasta femeie a facut tot posibilul sa-l intalneasca, si el s-a intors la ea. Sincer inainte de aceasta problema nu eram o femeie care sa merg la biserica, sa stau la slujbe sau sa tin post.....De cand s-a intamplat merg la biserica atat cat imi permite serviciul, stau la slujbe, tin post, am vorbit chiar si cu preoti, si m-au sfatuit sa citesc anumite acatiste. Incerc pe aceasta cale sa-mi ajut sotul sa scape din ghearele acestei femei. Am citit despre o biserica din Bucuresti, Zlatari, a Sfantului Ciprian, o sa incerc sa ajung si acolo....o sa fie mai greu pentru ca nu cunosc, DAR am incredere in Dumnezeu si o sa ajung.
Doamne Ajuta
Stimata doamna, imi pare rau pt dvs. Stiu din experienta ce putere au vrajile (nu ca as fi facut eu, dar cunosc o tanara care s-a imbolnavit psihic din cauza asta si acum doctorii o indoapa cu medicamente, dar nu pot sa o vindece).
Pentru ca sotul dvs sa fie izbavit de vraji trebuie sa faceti mai multe lucruri:
1. Sa va spovediti, sa tineti post cat puteti si va impartasiti;
2. Sa mergeti la biserica duminica si in sarbatori si sa dati acolo liturghie cu numele sotului, al dvs. si al celorlalti membri al familiei, asa cum se face un pomelnic in mod obisnuit;
3. Sa dati 40 de liturghii la o manastire;
4. Sa dati, de asemenea, acatiste in care sa cereti ca sotul dvs. sa fie izbavit de vraji;
5. Sa mergeti la Sf. Maslu si acolo sa dati pomelnic pe care sa treceti si numele sotului dvs.
6. In cazul in care vrajile au fost facute si impotriva dvs., ceea ce este posibil, trebuie sa vi se citeasca molitfele Sf. Vasile. Acestea se citesc, in posturi, la biserica Sf. Ioan din Piata Unirii, joia, dupa Sf. Maslu.
7. Sa faceti sfestanie in casa si sa stropiti cu aghiazma lucrurile sotului dvs.
8. Sa cititi diverse rugaciuni (acatiste, Psaltire, paraclise), sub indrumarea duhovnicului.

Toate cele bune si sanatate!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 23.11.2014, 20:06:53
florynitu florynitu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2014
Mesaje: 1
Implicit cred ca sotul meu are farmece

Buna ziua. Am o problema grava si nu stiu ce sa fac. L-am cunoscut pe sotul meu acum 3 ani, era un om cu "probleme" cu zicea el pt ca fosta lui il urmarea incontinuu chiar daca nu mai era impreuna de 1 an la fiecare pas ea era dupa el probleme la servici scandal politie numai necazuri dar eu am fost tot timpul langa el si l-am sprijinit si intr-un final ne-a lasat in pace. Se purta atat de frumos cu mine simteam ca ma iubeste atat.de.mult. Pana la un moment dat cand au inceput sa-i dispara lucruri ia fost sparta masina de 2 ori si nu-i dispareau lucruri de valoare ci ale lui. Dupa 2 ani a inceput sa se schimbe se poarta urat imi vorbeste urat nu mai e dragastos ma jigneste ba chiar mi-a dat si o palma nu mai ma atinge nimic nu stie cum sa faca sa nu mai petreaca timpul cu mine. S-a schimbat ceva in privirea lui si nu stiu ce. Ba chiar l-am urmarit am zis ca poate are pe alta si nimic am ajuns sa cred ca acea femeie ii face farmece si asa ca era nebuna nu stiu dar ceva are si cand i-am zis de biserica sa ii citeasca un preot a facut ca toate alea. Chiar nu stiu ce sa fac pana si prietenii lui spun ca e schimbat am nevoie de ajutor va rog frumos, il iubesc mult dar am ajuns sa-mi fie teama de el.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 23.11.2014, 21:12:21
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.179
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florynitu Vezi mesajul
Buna ziua. Am o problema grava si nu stiu ce sa fac. L-am cunoscut pe sotul meu acum 3 ani, era un om cu "probleme" cu zicea el pt ca fosta lui il urmarea incontinuu chiar daca nu mai era impreuna de 1 an la fiecare pas ea era dupa el probleme la servici scandal politie numai necazuri dar eu am fost tot timpul langa el si l-am sprijinit si intr-un final ne-a lasat in pace. Se purta atat de frumos cu mine simteam ca ma iubeste atat.de.mult. Pana la un moment dat cand au inceput sa-i dispara lucruri ia fost sparta masina de 2 ori si nu-i dispareau lucruri de valoare ci ale lui. Dupa 2 ani a inceput sa se schimbe se poarta urat imi vorbeste urat nu mai e dragastos ma jigneste ba chiar mi-a dat si o palma nu mai ma atinge nimic nu stie cum sa faca sa nu mai petreaca timpul cu mine. S-a schimbat ceva in privirea lui si nu stiu ce. Ba chiar l-am urmarit am zis ca poate are pe alta si nimic am ajuns sa cred ca acea femeie ii face farmece si asa ca era nebuna nu stiu dar ceva are si cand i-am zis de biserica sa ii citeasca un preot a facut ca toate alea. Chiar nu stiu ce sa fac pana si prietenii lui spun ca e schimbat am nevoie de ajutor va rog frumos, il iubesc mult dar am ajuns sa-mi fie teama de el.
Probabil te aștepți să primești o rețetă magică sau contramagică care să-ți readucă bărbatul în starea de la începuturile legăturii voastre, poate să-ți recomande cineva un preot vestit pentru cine știe ce dezlegări și relegări de încurcături amoroase. Indiferent la ce te aștepți, cred că n-ar strica să vezi realitatea așa cum este ea: de fapt "vraja" care v-a adus și ținut laolaltă s-a cam risipit. Nu e întâmplător faptul că n-ați depășit cei doi ani prevăzuți de analiștii comportamentelor iubărețe contemporane ca termen standard de expirare pentru relațiile clădite pe nisipul "chimiei" atracțiilor naturale dintre oameni. Pare destul de limpede că sentimentele soțului tău pentru tine au cam pierit, nu din cauza unei agresiuni magice asupra persoanei lui ci pentru că de la bun început erau condamnate la moarte. Iar tu dacă mai iubești ceva la el, "iubești" amintirea zilelor când focul de paie al afecțiunii sale ardea cu flăcări mari și orbitoare.
În momentul acesta nu vă rămâne altceva de făcut decât să discutați sincer despre voi, cu trecut, prezent și perspective de viitor. Și în caz că mai găsiți un fir, cât de subțire, capabil să vă țină împreună, începeți să croșetați în jurul lui un nou început pe altfel de temelii, mai concentrați pe a dărui decât pe a primi.
Desigur, ar fi extraordinar să cauți un preot, dar nu ca să primești de la el formule magice pentru aprinderea din senin a altui foc de paie în amor, ci cu scopul de a pune început bun unei noi vieți, cu consistență și sens fără termene de expirare.
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)

Last edited by Mihailc; 23.11.2014 at 21:37:35.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 24.11.2014, 00:50:20
Ioan_Cezar Ioan_Cezar is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.06.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.618
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florynitu Vezi mesajul
... am nevoie de ajutor va rog frumos, il iubesc mult dar am ajuns sa-mi fie teama de el.
Bună ziua, bine ai venit printre noi!
Mă alătur celor care doresc să îți vină în ajutor.
Pentru aceasta, te rog mai întâi să ne spui, atât cât reușești să formulezi în scris: în ce sens ai nevoie de ajutor? Cum dorești și speri să te ajutăm noi, oamenii de pe forum?
Oare te ajută să ne spunem o opinie, fiecare?
Sau, poate, ai nevoie să ne rugăm pentru voi?
Dorești cumva să arătăm cum înțelegem fiecare situația voastră?
Speri să găsim o soluție pentru momentul de impas prin care treci?
Ai nevoie să îți împărtășești suferința, temerile, speranța?
Dorești sfaturi?

Cum anume ai dori să fii ajutată? Ce folos vrei să îți aducem, concret?

Îți mulțumesc pentru împărtășire, pentru încredere și îți promit că, în ceea ce mă privește, voi încerca să fac tot ce îmi stă cu putință ca să îți fiu de un real folos. Atât cât permite contextul comunicării pe forum.

Doamne ajută!

Last edited by Ioan_Cezar; 24.11.2014 at 00:54:46.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 24.11.2014, 10:18:28
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LaReine Vezi mesajul
Am si eu o vecina a carui barbat a plecat la lucru in Irlada si dus a fost! Multi ani a trimis bani acasa dar acum s-a terminat. Dar cat a fost omul acasa, altceva decat scandalul pe care-l facea femeia n-am auzit.

Frumos spus - "scandalul pe care il facea femeia n-am auzit...".
Reply With Quote
  #10  
Vechi 24.11.2014, 10:26:27
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florynitu Vezi mesajul
Buna ziua. Am o problema grava si nu stiu ce sa fac. L-am cunoscut pe sotul meu acum 3 ani, era un om cu "probleme" cu zicea el pt ca fosta lui il urmarea incontinuu chiar daca nu mai era impreuna de 1 an la fiecare pas ea era dupa el probleme la servici scandal politie numai necazuri dar eu am fost tot timpul langa el si l-am sprijinit si intr-un final ne-a lasat in pace. Se purta atat de frumos cu mine simteam ca ma iubeste atat.de.mult. Pana la un moment dat cand au inceput sa-i dispara lucruri ia fost sparta masina de 2 ori si nu-i dispareau lucruri de valoare ci ale lui. Dupa 2 ani a inceput sa se schimbe se poarta urat imi vorbeste urat nu mai e dragastos ma jigneste ba chiar mi-a dat si o palma nu mai ma atinge nimic nu stie cum sa faca sa nu mai petreaca timpul cu mine. S-a schimbat ceva in privirea lui si nu stiu ce. Ba chiar l-am urmarit am zis ca poate are pe alta si nimic am ajuns sa cred ca acea femeie ii face farmece si asa ca era nebuna nu stiu dar ceva are si cand i-am zis de biserica sa ii citeasca un preot a facut ca toate alea. Chiar nu stiu ce sa fac pana si prietenii lui spun ca e schimbat am nevoie de ajutor va rog frumos, il iubesc mult dar am ajuns sa-mi fie teama de el.
1.
Lista cu lucruri care trebuie sa le faci este mai sus.
Cu siguranta trebuie sa te gandesti si la vraji si sa te aperi de ele.

Spovedire, post, Acatiste la biserica, dar mai mult decat toate Acatistul Sf Ciprian (dimineata) si Sf. Spiridon (seara, grabnic ajutator) in fiecare zi cel putin 40 de zile.

Si daca puteti sa va impartasiti amandoi, mergeti la o manastire si vorbiti cu un preot.



2. Daca i s-au facut vraji atunci vezi poate in masina s-a pus vraji - oase de mort vrajite... etc. Cu siguranta ca daca masina s-a spart, s-a pus ceva ascuns in ea.

Luati masina la mana, cautati peste tot, sub carpeta, oriunde este accesibil si neaccesibil, ascuns cat mai adanc poate gasiti ceva acolo.

Daca in casa nu a putut intra, poate a bagat in masina ceva.


3. Trebuie sa intelegi de unde vine tulburarea. Iti zic eu de unde printr-un exemplu vazut de mine.

O femeie a mers la o vrajitoare, a pus vraji in toata casa celui pe care il vana.
Oase impachetate in tot felul, puse in tavan, in perna. Ca sa acopere toata casa.
Ce s-a intamplat ? Barbatul era tulburat, nu mai stia ce e cu el, nu te mai intelegeai cu el. Pocnea casa, trosnea, noaptea toti erau speriati, visau urat.

Diavolul fusese chemat "in ajutor".
Aceeasi lista de "fenomene" ca si in cazul tau.


Ce trebuie facut? Luptat, cu multa multa rugaciune in fiecare zi, cu spovedire, sfestanie, acatiste, post, toate cele care le-a mentionat mai su.


O sa-si revina repede, dupa ce diavolul e alungat din casa.
Dar intai trebuie alungat diavolul din casa, dupa ce raul a fost chemat de altcineva acolo, si si-a facut salas in lipsa lui Dumnezeu.
Nu o sa plece diavolul daca sunteti nespovediti, in pacat, daca va gaseste cu pacate mari.



Te rog eu mult, dupa ce se rezolva, pentru ca o sa se rezolve, da-ne un raspuns pe forum ce s-a mai intamplat, sa stim cum a fost, ce ai facut.

Daca nu o sa te rogi, o sa fie mai rau. Vezi ca ai acatistele pe net, se pot citi si de pe net:
http://www.crestinortodox.ro/acatist...ian-67118.html
http://www.crestinortodox.ro/acatist...don-67132.html

Last edited by gpalama; 24.11.2014 at 10:28:34.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cum ne ferim de vraji? Valeria9 Vrajitoria 64 22.09.2012 01:51:03
despre vraji, farmece sadiy Generalitati 7 11.10.2011 11:49:26
Despre Vraji patinina34 Vrajitoria 18 22.06.2010 20:06:43
vraji Tia Vrajitoria 24 17.12.2009 19:44:52