Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.01.2012, 22:24:10
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit Curtea constitutionala a respins legea cainilor vagabonzi !!!

Din pacate,o stire extrem de proasta,acest gest al Curtii constitutionale de a da drept de cauza asociatiilor caino-file,care doresc impanzirea tarii cu maidanezi !!!

Nu apucase bine acest guvern destoinic si brav, sa faca ordine in aceasta tara ,ca toti sceleratii ai sar in cap !
Degeaba s-au inregistrat zeci de mii de oameni muscati ,numai la nivelul capitalei,degeaba medicii avertizeaza asupra patrupedelor hebereie raspanditoare de fecale si virusi foarte periculosi pentru sanatatea copiilor ce se joaca prin parcuri sau pe langa blocuri !
Degeaba sumele uriase cheltuite pentru tratamentul antirabic al zecilor de mii de muscati !
Ca sa nu mai vorbim,de siguranta cetateanului acestei tari,de a se plimba liber, la orice ora din zi si din noapte, pe unde vrea...

Ca sa nu mai vorbim,de imaginea stricata dpdv turistic (apropo,mai bine in locul stemei tarii am pune un caine cu un covrig in coada !) in care romania apare zugravita in ochii strainilor care ne viziteaza,pe cand la ei nu vezi picior de patruped hebereu !!!

Toate aceste argumente de bun simt,au cazut in fata lobyului financiar ong-ist,si a unei opozitii zevzece care submineza interesul cetateanului simplu al acestei tari !

Rusine !
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.01.2012, 23:52:12
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Adica s.a abrogat Legea care permitea eutanasierea cainilor??
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.01.2012, 10:04:58
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Eu n-am citit motivatia Curtii, dar sper sa fie pe procedura, nu pe fond, caz in care o lege modificata sa poata fi promulgata pana la urma. Nu de alta, dar animalele nu au drepturi constitutionale.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.01.2012, 10:07:23
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

Le- a aparat Domnul pe bietele animale...ma bucur!
Slava Lui!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 13.01.2012, 10:32:34
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de philalex Vezi mesajul
Le- a aparat Domnul pe bietele animale...ma bucur!
Slava Lui!
Serios? Oamenii ucid animale ca sa le manance? Da.
Animalele respective fac rau omului? Musca oamenii? sunt purtatori de boli? Creaza mizerie si disconfort? Creaza o imagine negativa tarii? Da.
Aduc vreun avantaj omului? Nu.
Sunt chinuiti traind in frig, fara mancare, fiind loviti de masini si batuti de unii tampiti? Da.
Atat timp cat nu sufera in timpul eutanasiei de ce e o decizie gresita?
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 13.01.2012, 10:38:47
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Din pacate,o stire extrem de proasta,acest gest al Curtii constitutionale de a da drept de cauza asociatiilor caino-file,care doresc impanzirea tarii cu maidanezi !!!

Nu apucase bine acest guvern destoinic si brav, sa faca ordine in aceasta tara ,ca toti sceleratii ai sar in cap !
Degeaba s-au inregistrat zeci de mii de oameni muscati ,numai la nivelul capitalei,degeaba medicii avertizeaza asupra patrupedelor hebereie raspanditoare de fecale si virusi foarte periculosi pentru sanatatea copiilor ce se joaca prin parcuri sau pe langa blocuri !
Degeaba sumele uriase cheltuite pentru tratamentul antirabic al zecilor de mii de muscati !
Ca sa nu mai vorbim,de siguranta cetateanului acestei tari,de a se plimba liber, la orice ora din zi si din noapte, pe unde vrea...

Ca sa nu mai vorbim,de imaginea stricata dpdv turistic (apropo,mai bine in locul stemei tarii am pune un caine cu un covrig in coada !) in care romania apare zugravita in ochii strainilor care ne viziteaza,pe cand la ei nu vezi picior de patruped hebereu !!!

Toate aceste argumente de bun simt,au cazut in fata lobyului financiar ong-ist,si a unei opozitii zevzece care submineza interesul cetateanului simplu al acestei tari !

Rusine !
Sunt de acod cu parerea dvs, doar ca e ceva ce nu se integreaza in "peisaj":
Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
acest guvern destoinic si brav, sa faca ordine in aceasta tara
Sper ca erati ironic. Desi, din mesaj nu reiese asta. Serios? Guvern destoinic si brav? Ordine in tara? Nu ma as dori sa creez o disputa politica dar lucrurile sunt departe de a sta asa. Guvernul asta nu a luat nici o decizie pentru crestere economica in sensul stimularii economiei. Deci e departe de a fi destiunic. Iar "bravitatea" e data de faptul i s-au impus anumite masuri (majoritatea nepotrivite pentru tara) de catre FMI pentru a primi imprumuturile.
Si ca sa nu creada cineva ca as sustinie "brava" opozitie, si ei ar fi fost comparabili ca "eficienta" cu guvernul actual.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.01.2012, 10:55:35
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Serios? Oamenii ucid animale ca sa le manance? Da.
Animalele respective fac rau omului? Musca oamenii? sunt purtatori de boli? Creaza mizerie si disconfort? Creaza o imagine negativa tarii? Da.
Aduc vreun avantaj omului? Nu.
Sunt chinuiti traind in frig, fara mancare, fiind loviti de masini si batuti de unii tampiti? Da.
Atat timp cat nu sufera in timpul eutanasiei de ce e o decizie gresita?
Las-o asa ca nu are rost sa te duci mai departe!
S-a mai discutat pe un alt topic despre problema cainilor. Pareri vor fi tot timpul pro si contra!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 13.01.2012, 11:29:04
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Las-o asa ca nu are rost sa te duci mai departe!
S-a mai discutat pe un alt topic despre problema cainilor. Pareri vor fi tot timpul pro si contra!
Maria,eu numai citesc...sunt cuminte de data asta,nu mai scriu nimic :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 13.01.2012, 14:34:37
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Sunt de acod cu parerea dvs, doar ca e ceva ce nu se integreaza in "peisaj":

Sper ca erati ironic. Desi, din mesaj nu reiese asta. Serios? Guvern destoinic si brav? Ordine in tara? Nu ma as dori sa creez o disputa politica dar lucrurile sunt departe de a sta asa. Guvernul asta nu a luat nici o decizie pentru crestere economica in sensul stimularii economiei. Deci e departe de a fi destiunic. Iar "bravitatea" e data de faptul i s-au impus anumite masuri (majoritatea nepotrivite pentru tara) de catre FMI pentru a primi imprumuturile.
Si ca sa nu creada cineva ca as sustinie "brava" opozitie, si ei ar fi fost comparabili ca "eficienta" cu guvernul actual.
Oricat am fi de saraci si de fara bani (desi,daca stam bine sa cugetam pamanturile tarii ne asteapta sa le aram ,si animalele sa le crestem...!!! da nu prea se ingesuie omul de bloc al tarii,sa-si coboare domnia din bloc pe tina si balega de la coada vacii !!!) trebuie sa recunoastem ca Basescu e singurul politician care a mai incercat sa schimbe situatia actuala,recunoscuta de toti ca proasta !
Va place sitemul actual de sanatate, mie unu nu, si vreau schimbare ???
Situatia din justitie se vede ca s-a schimbat ceva din moment ce un primar al clujului e acum la Gherla, pe vrema bolsevicilor din psd, nu era nici urma de copruptie in tara,acum vedem politisti, vamesi, si alte soiuri de romani ticlaosi care isi bat joc de datorie si de restul cetatenilor onesti ai acestei tari !
Despre criza internationala,de care am fost loviti,ce sa mai vb, se cunoaste f bine ce ravagii face si acum in europa...
Deci,ca si cimcluzie, io unu am mult mai multa incredere in astia de acum, cu toate pacatele si greselile lor, decat fata de alianta bolsevicilor rosii usl !
Reply With Quote
  #10  
Vechi 13.01.2012, 15:02:09
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Deci,ca si concluzie, io unu am mult mai multa incredere in astia de acum, cu toate pacatele si greselile lor, decat fata de alianta bolsevicilor rosii usl !
La începuturile guvernării acestora, eram destul de sceptic în ceea ce-i privește, dar încep, treptat, să le iau apărarea în diverse medii. Cu toate carențele lor și lipsa acută de oameni de calitate (sunt puțini de ăștia printre ei), dar multe din măsurile luate sunt OK. Dacă amintesc numai de bacalaureatul 2011 și ajunge, așa "analfabet" cum este Funeriu. În sfârșit, un examen în sistemul educațional din România cât de cât serios (după 90'). Să nu amintesc, însă, de Andronescu (predeșteptăciunea intelectuală) sau Andrei Marga, față de care am un respect deosebit, dar care nu au reușit să aducă oareșce ordine în educație. Las' că reușește Funeriu. Să-i ajute Dumnezeu șă mai lovească în așa-zisa calitate a educației. (am folosit exemplul acesta fiindcă Funeriu a fost criticat destul de aspru de opozanți). Oricum prefer oameni de acțiune în posturi care presupun acțiune, nu filosofi (Marga), nu oameni de cultură și gânditori care blochează din fașă orice acțiune bună, probabil din prea multă gândire, dându-le apă la moară tuturor scursurilor corupte de pe lângă ei.

Sincer să fiu am ajuns la o vârstă la care nu mă mai interesează nici doctrină, nici vânzare și "trădări" de partide atâta vreme cât interesul românului primează. Și eutanasierea este o măsură în interesul cetățenilor acestor țări atâta vreme cât nu-i revendică careva din mulțimea de iubiriști ai bietelor patrupede, înfiindu-i.
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
eutanasierea cainilor Mirela0110 Generalitati 686 14.09.2013 10:14:42
Cainii vagabonzi-eterna problema a romanilor !!! guardian knight Generalitati 134 21.02.2011 21:07:32
Franta: interzicerea purtarii valului islamic in public este constitutionala horatiu.miron Religia Islamica 120 25.10.2010 00:22:10
Cainii vagabonzi- eterna problema a romanilor ! Radu32 Generalitati 141 15.08.2010 22:57:15
Am respins Crestinismul Razvan_Mihai Generalitati 41 29.12.2009 15:42:59