Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #191  
Vechi 11.08.2012, 15:19:53
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit tristete

Nu stiu cum sa incep , cum sa va spun cita tristete mi-apasa sufletul.Cu mare tristete va anunt, ca Rebecca ieri[vineri] a suferit o criza de epilepsie si a in urma acestei crize a pazalizat muschii fetei si ia afectat partea vorbirii mult si motor este mult afectata ,....daca cei care-mi cunoasteti situatia vreti sa va rugati incontinuoare ptr suferinta ei ,....as fi foarte recunoscatoare ,....nu am cuvinte ce sa va mai zic ,nu am putere sa mai cer nimanui nici un serviciu .....totul sa vina din inima de bun crestin si mila fata de ea ,........Doamne ajuta
Reply With Quote
  #192  
Vechi 21.08.2012, 00:45:09
Albinutza303's Avatar
Albinutza303 Albinutza303 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.01.2011
Locație: Londra, Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 51
Post

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Nu stiu cum sa incep , cum sa va spun cita tristete mi-apasa sufletul.Cu mare tristete va anunt, ca Rebecca ieri[vineri] a suferit o criza de epilepsie si a in urma acestei crize a pazalizat muschii fetei si ia afectat partea vorbirii mult si motor este mult afectata ,....daca cei care-mi cunoasteti situatia vreti sa va rugati incontinuoare ptr suferinta ei ,....as fi foarte recunoscatoare ,....nu am cuvinte ce sa va mai zic ,nu am putere sa mai cer nimanui nici un serviciu .....totul sa vina din inima de bun crestin si mila fata de ea ,........Doamne ajuta
Doamne ajuta !
Ce mai face Rebecca ? Cum se mai simte ?
__________________
Bucura-te, Sfinte Ioane, alesule marturisitor al lui Hristos !
Reply With Quote
  #193  
Vechi 21.08.2012, 16:03:16
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Nu stiu cum sa incep , cum sa va spun cita tristete mi-apasa sufletul.Cu mare tristete va anunt, ca Rebecca ieri[vineri] a suferit o criza de epilepsie si a in urma acestei crize a pazalizat muschii fetei si ia afectat partea vorbirii mult si motor este mult afectata ,....daca cei care-mi cunoasteti situatia vreti sa va rugati incontinuoare ptr suferinta ei ,....as fi foarte recunoscatoare ,....nu am cuvinte ce sa va mai zic ,nu am putere sa mai cer nimanui nici un serviciu .....totul sa vina din inima de bun crestin si mila fata de ea ,........Doamne ajuta
Imi pare foarte rau, e o veste foarte trista, o sa ma rog pentru ea! Urmaresc de mult topicul dar nu am intervenit decat la rugaciuni in unele zile. Dumnezeu sa va dea putere sa suportati!
Doamne ajuta pe Rebeca sa isi revina
Reply With Quote
  #194  
Vechi 24.08.2012, 17:37:08
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Multumesc

Azi ,24 aug. cind va scriu aeste rinduri ,va aduc la cunostiinta ca Rebecca este cu tratament cu sedative foarte puterniceNu are voie sa oboseasca sa plinga sa fie agitata deloc Am fost la tomograf ,trebuia depistata focarul unde sa produs criza de epilepsie Un medic particular neurolog principal ne-a citit tomograful care spre mirarea lui a fost destul de buna fara modificatri imortante ,nu a facut hemoragie nici alte complicatii .Ne-a sfatuit sa intelegem un lucru corect si cinstit ca aceste crize au venit in urma traumei suferite de organizmul ei slabit dupa hemoragia digestiva ,are tot timpul tensiunea scazuta si este inca foarte anemica .A aparut pe piata farmaceutica ceva injectii care ar costa in jur de 400 de lei se administreaze perfuzabil sub observatie medicala ca mai apoi se se regleze pe o perioada de un an cel putin anemia ei cronica ,Din lipsa de circulatie de singe normala nu se oxigeneaza creierul si acest lucru provoca crizele de epilepsie.As fi foarte recunoscatoare daca cineva m-ar ajuta da pot cumpara acesaste injectii sa se poate pune la punct organizmul ei in ceeace priveste anemia ,si mai multe medicamente ce avem de administrat ptr acest diagnostic ,,,,Va multumesc tuturor celor care se intereseaza de ea ,sunt multe pers. care intreaba si au intrebat despre sanatatea ei telefonic ,......D-zeu sa va mingiie sufletele si nu o uitati pe Rebecca ,..mai are nevoie de ajutorul vostru...
Reply With Quote
  #195  
Vechi 29.08.2012, 18:24:07
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit binecuvintati sa fiti

Azi 29 august ,am facut analize de singe Rebeccai ,anemia ei cronica este foarte grava si continua sa fie sedata ca sa nu faca niste smasme din aceasta cauza ,sa nu se repete crizele de epilepsie din cauza anemiei.Medicul hematolog mi-a dat o reteta cu o injectia care trebiue administrata cit de repede care se numaste FERINJECT,...PRETUL EI ESTE DE 540 DE L;EI daca nu se administreaza in cel mai scurt timp este posibil sa faca LEUCEMIE ,...in numele dragostei fata de D-zeu si a FINTEI FECIOARA MARIA INCERCATI SA MA MAI AJUTATI CEI CARE PUTETI VA ROG DIN SUFLET,.......Doamne ajuta,....
Reply With Quote
  #196  
Vechi 29.08.2012, 20:46:33
claudiadcd's Avatar
claudiadcd claudiadcd is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit

Doamne ajuta ! D-na Bogman, daca anemia fetitei dvs este asa severa de ce nu i se fac transfuzii de singe? Vorbiti cu medicii hematologi.
Reply With Quote
  #197  
Vechi 29.08.2012, 21:53:06
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

vă rog mai scrieți încă o dată numărul contului în lei, ca să-l găsească mai ușor cei care pot ajuta.
Reply With Quote
  #198  
Vechi 29.08.2012, 21:56:01
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Cred ca se poate strange usor aceasta suma,cu participarea a catorva persoane!
Doamne ajuta!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #199  
Vechi 29.08.2012, 22:36:38
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Implicit

Reamintesc cateva date:

Rebeca, fiica doamnei Bogman Margareta, sufera de tetrapareza spastica pe fond microcefal, epilepsie cu crize frecvente, encefalopatie infantila sechelara

Adresa: Bogman Margareta, Str. Paltinisului, nr. 28A, Baia Mare, Jud. Maramures
Telefon: 0262 279084
Reply With Quote
  #200  
Vechi 29.08.2012, 22:43:42
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Multumesc

AM sa afisez un cont in care ma puteti ajuta cei care vreti ,cit puteti voi ,......RO46 CARP 0991 0021 2654 RO 01.....................RO 676 CARP 025000 21 654 EU 01.....ORICE SUMA MICA POATE SA MA AJUTE SA O SALVEZ ,VA ROG SA MA AJUTATI CEI CARE PUTETI,........MULTUMESC, DOAMNE AJUTA
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 11:40:53
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 03:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 10:13:17