Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.10.2009, 10:21:13
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Post 2012 - A cincea dimensiune ?!?

Voi reda in cele ce urmeaza paginile unui medic psiholog, din care fiecare dintre noi este liber sa spuna daca este o simpla speculatie sau intr-adevar, fiinta umana este inca in stadiul primitiv, judecand dupa gandurile egoiste si pernicioase pe care le are fiecare dintre noi.
Imi cer iertare daca n-o sa "cad" pe lungimea de unda a celor profund indoctrinati (cu care pe alocuri am mai avut mici diferente de opinie), dar indicat este ca nimic sa nu fie luat la modul personal, ci doar sa selectam ceea ce consideram in strafundul sufletului nostru ce este de acceptat. Deci... "Nu trageti in pianist!"
Citat:
Inainte de orice as dori sa va povestesc cate ceva despre mine. Nu sunt o persoana facila, din contra, sunt una din fiintele care cauta, scormonesc, contesta si isi bazeaza logica nu atat pe argumente stiintifice, cat pe trairi sau experiente proprii. Nu pot spune ca sunt o novice in domeniul paranomalului, caci inca din copilarie primesc mesaje si comunicari, insa datorita pregatirii, ma uit intai la disfunctiile interlocutorului si abia apoi la capacitati .
Trebuie sa va spun, ca eu sunt psiholog si lucrez preponderent cu copiii. Am copii de
toate varstele si de toate categoriile sociale. Am copii a caror parinti ar trebui consiliati si
copii care au reale probleme de adaptare. Unii sunt introverti , altii exuberanti, dar toti la un loc sunt suflete care incearca sa se adapteze la conditia de om, care incearca sa se ajusteze la frecventa acestei planete, sa se integreze in societate si sa devina membri ai ei. Spun tot timpul ca ar trebui infiintata o scoala a parintilor, care sa fie obligatorie inainte de a aduce un suflet pe lume. Copiilor nu le sunt de folos daruri nenumarate si bunuri peste masura, ei au nevoie de dragoste, afectiune si atentie, insa noi din lipsa de timp, sau poate pentru ca suntem prea stresati si obositi, ii respingem, ii trimitem in camera lor sau afara la joaca, sau mai rau lasam pe altii sa se ocupe de ei, de nevoile si problemele lor, de educatia lor, iar apoi ne intrebam cu cine seamana acest copil, agresiv sau timid, de la cine a mostenit aceasta cruzime sau acest limbaj. Cautam in neam tot felul de asemanari – si intotdeauna gasim vinovatii situati de partea cea mai slaba a arborelui genealogic - o facem din dorinta de a ne ascunde noua insine esecul, din dorinta de a brava, de a ne amagi, insa adanc in sufletul nostru sta ascunsa identitatea vinovatului, vinovat ce nu va fi niciodata demascat, aratat lumii intregi, vinovat ce nu va fi adus nici macar la nivelul consiintei.
Cu asta ma lupt eu in fiecare zi. Uneori castig batalia, alteori o pierd sau nu se intampla
nimic, dar ce pot spune cu siguranta este faptul ca intre parinti si copii, in urma consilierii,
se infiripa o mica punte de legatura, ca un firicel luminos de ata, care creste si se ingroasa cu fiecare mangaiere sau vorba buna, cu fiecare poveste citita, cu fiecare sarut de noapte buna.
Dar sa revenim la povestea noastra. Tin minte ca era o dimineata de vara, cu cer
innorat. Era o atmosfera apasatoare, sufocanta. Am decis sa deschid geamul in speranta
ca usorul disconfort pe care il simteam va fi alungat de aerul proaspat. Nu ma simteam in
apele mele, aveam o usoara presiune in plexul solar; stiam ca aceasta apasare este
alarma mea interioara, care imi da de stire ca anumite evenimente mai putin agreabile mie, urmeaza sa se produca. Speram din tot sufletul sa fie o alarma falsa, mai ales ca stiam ca trebuie sa vina un baietel nou.
La ora stabilita acesta intra in cabinet impreuna cu mama sa.
Pustiul, un copil superb, cu ochii albastri precum cerul de vara, cu parul saten, ciufulit, era imbracat intr-o pereche de blugi nu foarte noi si un tricou galben pe care scria Love me. Ma gandesc ce bine ar fi sa scriem pe hainele tuturor copiilor lubiti-ma. In felul acesta nu am mai uita. Se uita lung la mine, dupa care se aseza hotarat pe fotoliu. Aflu, desi stiam din fisa, ca se numeste David (aici nu este numele lui real) si ca are 7 ani.
De obicei, dupa o scurta perioada de acomodare, cand simt ca pot comunica cu copilul,
rog parintele insotitor sa astepte in sala de asteptare, insa spre surprinderea mea, David ii spune mamei lui sa plece. Sunt intrigata de reactia lui, mai ales ca nu adusesem vorba despre asa ceva si incerc sa ma lamuresc. Aflu de la el ca a fost adus aici de catre mama lui ca urmare a faptului ca el aude "o voce in cap, ca si cum ar fi la telefon", care ii vorbeste si pe care o intreaba vrute si nevrute, inclusiv cum sa treaca la anumite niveluri pe calculator, voce care intotdeauna ii da raspunsuri corecte. ll Intreb daca stie cum se numeste acea voce si imi spune ca el iI cheama cu numele de Agthon, ca acesta vine dintr-o alta constelate, din care a sosit si el la reincarnare, si ca au stabilit sa ramana in contact pe toata durata sederii lui aici, pe acest pamant. II intreb cat va sta pe la noi si imi raspunde ca daca ar fi sa numaram in anii actuali ar fi cam 200, insa curand vom socoti altfel timpui si de aceea nu imi poate spune. Am continuat discutia aproape o ora si am ramas uimita de maturitatea si profunzimea raspunsuri lor sale. Am aflat pe parcursul discutiei ca unele dintre raspunsuri erau date de ,,vocea de la telefonul din cap".
Inainte sa iasa pe usa camerei, s-a intors catre mine si mi-a spus ca aseara dupa ce
aflase de la mama lui ca trebuie sa vina la mine, Aghton i-a spus sa-i transmita psiholoagei ca o roaga sa scrie tot ceea ce va discuta cu el intr-o carte, chiar daca nu ii este pe plac si totodata, ca el sa fie crezut ca ceea ce spune este real, sa nu ii para rau dupa vaza pe care a spart-o acasa, de dimineata, cand a incercat sa inchida geamul.
Va inchipuiti ce senzatie de panica am trait in acel moment, mai ales ca eram singura
care stiam acest lucru! In acea clipa am avut confirmarea ca toate trairile si experientele lui erau reale. Era ca si cum deodata un val gros mi se ridicase de pe ochi. Atunci mi-am dat seama ca ideile de la care plecam, chiar daca se pot numi deformatie profesionala si anume ca ceea ce aude este rodul unei imaginatii bogate, a unor trairi ezoterice de natura schizofrenica, sau a unor comunicari izvorate din dorinta de a avea ceva in plus fata de ceilalti, de a fi diferit fata de medie, sunt nefondate. Asa am ajuns astazi aici, in postura de scriitor. Am incercat, bineanteles sub indrumarea lui, sa adun cele mai importante mesaje primite. Vi le redau exact asa cum au venit, fara a face corecturi, spre a pastra autenticitatea si acuratetea lor.
Va multumesc anticipat pentru timpul alocat citirii acestei carii. Unii o vor considera o
nebunie, altii o vor intelege. Primilor le cer iertare, celorlalti le doresc sa isi gaseasca drumul si sa-si constientizeze misiunea.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.10.2009, 10:33:25
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Povestea e destul de lunga, dar eu o sa va dau in limita timpului cate un capitol, iar daca doriti sa faceti comentarii, sa speram ca ele vor fi constructive si oricand bine-venite. Din acest motiv, ele vor fi redate in postari consecutive intrucat un capitol nu poate incapea intr-un singur post.

Citat:

I

La a doua intalnire m-am simtit cumva apropiata de acest pusti. Era ca si cum ne
cunosteam de foarte multa vreme, ba mai mult intre noi aparuse acel sentiment de
comuniune, cum numai prietenii foarte vechi iI au.L-am intrebat cum ii este mai comod, sa ii pun intrebari sau sa il las pe el sa imi povesteasca? Dupa o scurta perioada de gandire mi-a raspuns ca ar prefera sa fie intrebat.
Aryana: Cum te numesti tu aici pe pamant?
David: David.
A: Mai ai si un alt nume?
D: Acum nu. Am avut multe nume, dar acum am unul singur.
A: Cum preferi sa iti spun?
D: David.
A: De ce?
D: Pentru ca acesta este numele meu actual.
A: Mi-ai spus la inceput ca ai sosit la incarnare de pe o alta planeta. Stii cum se
numeste?
D: Se numeste Inua si se afla in apropiere de Orion.
A: Si locuitorii ei se numesc tot Inua?
D: Nu se numesc inuaki.
A: Deci tu esti inuaki?
D: Am fost inuaki, acum sunt pamantean.
A: Cum este fosta ta planeta ?
D: Mai frumoasa ca Pamantul.
A: Are acelasi relief?
D: Aproape. Are ape, munti, campii, insa difera plantele. Copacii de acolo au majoritatea
culori care seamana cu argintiul de aici, numai ca un pic mai alb.
A: Aveti anotimpuri?
D: Da, dar nu ca aici. Acolo nu este niciodata iarna, nu exista zapada. Doar ploaie. Si
pomilor nu le cad frunzele. Si nu este cald cum este aici vara.
A: Aveti mari si oceane?
D: Da, marile se numesc avata si oceanele surim. Avem si pesti , numai ca au alte culori.
De fapt totul are alta culoare.
A: Ce fel de culoare?
D: Altfel, nu stiu cum, sunt aceleasi nuante, numai ca mai sterse. Rosu nu e rosu ca aici
ci un fel de rosu - alb.
A: Adica roz?
D: Nu, un rosu mai putin aprins, ca si cum ai da cu alb peste el.
A: Si inuaki cum sunt? Sunt oameni?
D: Nu, sunt inuaki. Ei seamana foarte tare cu soparlele, dar si cu oamenii.
A: Adica sunt reptile?
D: Nu sunt repile. Sunt inuaki.
A: Imi poti descrie unul?
D: Sunt inalti, cam cat biblioteca ta (2 m), stau in picioare, au doua maini, cam ca ale
noastre, dar au trei degete, merg la fel, numai ca au o coada groasa si destul de
puternica. Au pielea alba si ochii auriu-violet, si vorbesc si ca noi si ca ei.
A: Cum adica ca ei?
D: Adica in gand. Spun ceva in gand si ceilalti aud.
A: Un fel de mesaje, asa cum primesii tu?
D: Da, exact.
A: Si pielea lor cum este? Are solzi?
D: Nu, este moale, ca a noastra, catifelata, dar nu au par si nici sprincene.
A: Au dinti?
D: Da.
A: Ce mananca acesti inuaki?
D: Mancare, ca si noi, insa nu carne. Ei se hranesc cu ceea ce am putea numi legume,
fructe si seminte.
A: Aceste plante le cultiva la fel ca noi?
D: Da intr-un fel, insa nu dureaza asa de mult.
A: Cum adica?
D: Acolo, pui o samanta in pamant, adaugi un fel de apa si te gandesti cat de repede
trebuie sa obtii rezultatul, si apare atunci cand ai hotarat.
A: Adica daca eu vreau ca maine sa am mere, maine le pot culege din pom?
D: Nu chiar asa de repede. Cel mai scurt timp este de doua rotatii.
A: Ce fel de rotatii?
D: Ale planetei. Asta ar fi cam 5 zile pamantene.
A: Si fiecare isi seamana si culege mancarea?
D: Da, sau daca ai nevoie si nu te-ai gandit la timp, pofi cere oricui, caci toti sunt dispusi
sa ajute, dar nu se intampla prea des.
A: Si cum se intampla acest miracol? Cum reusesc inuaki sa obtina ceea ce vor?
Pamantul este responsabil?
D: Intr-un fel, caci solul este putin diferit de cel de aici, si in orice caz este foarte
curat. Dar sa nu crezi ca este suficient. Conteaza intentia. Tu ceri ceva din Matrice si acest lucru se materializeaza, deoarece ai nevoie. Ei nu cer decat ceea ce le este necesar. Nimic in plus. Totul este proaspat, deoarece nu ar avea sens sa tii mancarea in frigider, din moment ce o poti culege oricand. Nu are sens sa ceri nici in plus, caci ar insemna pierdere si acest lucru nu place Matricei.
A: Si cum se procedeaza? Pui samanta si te gandestii sa creasca?
D: Cam asa. Pui samanta in pamant, ii pui un fel de apa, o umpli de lumina si iubire
si apoi te rogi sa se conecteze rapid la matricea ei universala, din care sa isi traga toate
informatiile necesare pentru a ajunge la maturitate in cate zile vrei tu. In acel moment in
interiorul ei se aprinde ca o lumina si din ea incepe sa iasa un firicel luminos, care se duce si se racordeaza la matrice, si astfel incepe procesul.
A: Si dupa ce culegi fructele sau legumele, ce se intampla cu restul plantei?
D: Aceasta fie ramane in continuare, dar fructele sau legumele viitoare vor fi folosite
doar ca seminte, fie se lasa sa se usuce, dupa care se cere disiparea ei rapida, in
elementele din care s-a format, pentru a nu fi un balast pentru planeta.

Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.10.2009, 10:35:55
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

fiintele care cauta, scormonesc, contesta si isi bazeaza logica nu atat pe argumente stiintifice, cat pe trairi sau experiente proprii
E clar :)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 09.10.2009, 10:36:12
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Continuare Capitol I
Citat:
A: Sa inteleg ca voi nu aveti gunoi?
D: Nu prea. Ei nu au gunoi, deoarece nu au ambalaje si resturi menajere. In caz ca
totusi ceva trebuie aruncat, este dus intr-un anume loc, unde sunt inuaki care ajuta la
descompunerea lor in particule primare. In acest fel, la ei nu exista gropi de gunoi sau
lucruri aruncate.
A: Bine, dar daca totusi cineva nu duce ceea ce vrea sa arunce acolo, ci iI arunca pur si
simplu in drum?
D: De ce sa faca asa ceva? Eu nu am auzit ca cineva sa faca un asemenea lucru. Nu ar
avea nici o logica.
A: Voi aveti masini, sau mijloace de transport?
D: Un fel de. In afara planetei calatorim cu ceea ce pamantenii numesc farfurii
zburatoare, iar pe Inua se folosesc acelasi gen de aparate, insa de mici dimensiuni.
A: Ce fel de combustibil folosesc?
D: Nu folosesc combustibil de loc. Sunt un fel de perpetuum mobile. Ele functioneaza
vesnic, fara combustibil, caci au un fel de cercuri suprapuse, din magnet, de polaritati
opuse, care genereaza un camp, care la randul lui este activat cu ceea ce pe Pamant se
numeste Merkaba. Adica prin forta gandului sunt activate doua tetraedre, in a caror mijloc se afla magnetii. Campurile acestora sunt prinse cumva in interiorul tetraedrelor si acestea incep sa se invarta, generand un fel de camp de forta care face ca vehicolul sa se miste. Prin schimbarea polaritatii il poti cobori si ridica, iar prin inclinarea magnetilor ii poti da directia. Acest lucru se realizeaza cu ajutorul unui fel de casca, pe care ti-o pui pe cap si care este in directa legatura cu inima navei.
A: Intr-un fel sunt conduse cu forta gandului.
D: Si cu forta gandului, dar fara magneti acestea nu ar functiona.
A: Din ce sunt construite navele?
D: Dintr-un fel de metal, pe care noi nu iI avem aici pe pamant. De fapt sunt 5 metale
combinate. Acest amestec se realizeaza cu ajutorul unor fascicole de raze, de diferite culori. Aceste raze se obtin cu ajutorul unor cristale mari.
A: Fiecare poate avea o asemenea nava?
D: Da, insa doar daca ai nevoie.
A: Si cand iei o nava ramane proprietatea ta, chiar daci o folosesti sau nu?
D: Navele sunt ale tuturor. Daca nu iti mai trebuie, o duci la loc, de unde ai luat-o. Nu
are nici un rost sa o pastrezi. In acest fel altcineva o poate lua atunci cand ii trebuie.
A: Ele se platesc? De fapt exista bani?
D: Nu, acolo nu exista bani, caci un sunt necesari. Toti lucreaza atunci cand este nevoie,
ajuta, atunci cand sunt solicitati si au tot ceea ce le trebuie.
A: Aveti conducatori?
D: Intr-un fel. La fiecare a 260 rotatie a planetei se alege un conducator si un consiliu
format din 12 fiinte. Sunt ca un fel de alegeri aici, insa nimeni nu are voie si fie ales de mai multe ori la rand. Cand cineva este ales, el nu mai are voie sa fie din nou. Abia dupa ce toti locuitorii au fost, pot veni din nou aceiasi. Oricum nu poti fi conducator sau in consiliu, daca nu ai 5200 de rotatii de planeta.
A: Cred ca este un lucu bun!
D: Da, caci fiecare vine cu optimism si daruire, si cand iti doresii ca totul sa fie bine,
sigur reusesti.
A: Voi aveti copii?
D: Da, dar sistemul este altfel. Cand se constata ca este nevoie de forfe noi, se cauta
doritori si atunci acestia concep un urmas, care este crescut intr-un loc special, gandit
optim, pentru ca dezvoltarea sa fie perfecta. E ca un fel de casa de copii, numai ca aici ei
au tot ceea ce le trebuie. Invata istoria planetei, comportament, meditate, telepatie,
cresterea plantelor, tehnica si multe altele. Profesorii lor sunt intotdeauna Inuaki cei mai
experimentati, mai in varsta. Cei mici isi pot vedea parintii ori de cite ori doresc si invers.
Oricum ei pot comunica telepatic asa ca aceasta separare nu este o problema. De fapt
acolo distanta nu constituie un impediment.
A: Urmasii lor se nasc vii, sau din oua, precum repilele?
D: Se nasc vii, dar de fapt nu se nasc, caci ei sunt conceputi si crescuti ca embrioni in
locuri speciale. Parintii se duc acolo si lasa materialul genetic, iar apoi acestia cresc si se
dezvolta intr-un mediu controlat. De aceea ei nu sunt bolnavi, sau nu exista defectiuni
genetice.
A: Si casa, bunurile raman ale urmasilor, le poti lasa mostenire?
D: Daca vrei, dar nu are rost, caci o entitate ajunsa la maturitate este ajutata sa isi faca
un rost al ei, nu are sens sa iei ceva de la altcineva din moment ce poti avea orice.
A: Bine, dar daca ai bijuterii de familie? De fapt exista asa ceva?
D: Nu, caci sunt de prisos, si noi avem aur, insa el este folosit mai mult la nave si la
diverse aliaje, caci nu are nici un rost sa pui aur sau alte metale pe tine, acestea doar iti
perturba campul.
A: Aici este foarte apreciat.
D: Da, caci el iti confera un anumit statut, te situeaza de-o parte a societatii, insa la ei nu
ai cum sa pari altceva decat ceea ce esti, deoarece toti stiu cu cine stau de vorba, ce stie sa faca, ce capacitati are.
A: Dar din cate infeleg toti sunt cam la acelasi nivel.
D: Nu, caci experienta lor difera, si acolo sunt inuaki care au anumite aptitudini sau
inclinatii. Unii se pricep la constructii, altii la plante, altii la educatie. Asta nu inseamna ca
ceilalti nu stiu aceste lucrari. Acolo trebuie sa inveti de toate si dupa ce ti-ai insusit
informalile poti vedea ce ti se potriveste cel mai bine.
A: Voi aveti cupluri? Sot si sotie? Sexe diferite?
D: Sunt sexe diferite, formeaza cupluri, dar nu este ca aici. Acolo nu te obliga nimeni sa
stai, daca nu iti mai doresti acest lucru. Poti oricand sa ramai singur sau sa iti cauti alta
pereche. Copiii de asemenea pot sta cu parintii atunci cand ajung la maturitate, insa nu se intampla acest lucru. Este voie, dar nimeni nu simte nevoia. Acolo, toti sunt prieteni.
A: Se intalnesc ca aici, la petreceri?
D: Ei se intalnesc oricand doresc, insa nu am vazut petreceri ca aici.
A: Dar daca cineva se cearta cu vecinul?
D: Nu exista asa ceva. Nu am auzit sa se fi intamplat. Daca totusi exista o divergenta
se cheama consiliul si se face apel la Codul Legilor, insa de foarte mult timp nu s-a mai
intamplat asta.
A: Ce este Codul legilor?
D: Este un cristal urias, in care stramosii lor au lasat scrise anumite reguli. De fapt sunt
reguli universale. Cand ai o problema, pui mainile pe cristal si acesta iti trimite in cap solutia, in conformitate cu normele inscrise acolo.
A: Curn iti trimite in cap?
D: Nu stiu exact, deoarece nu am facut asta niciodata, dar am inteles ca sunt ca niste
imagini care iti apar aratandu-ti ce trebuie sa faci.
A: Si se respecta?
D: Sigur!
A: Bine, dar daca cineva zice ca el nu vrea acest rezultat, el vrea sa faca altceva si
nu este multumit!
D: Nu se poate. Cum sa nu faca ceea ce a vazut? Toti respecta acest lucru.
A: Bine, dar sa presupunem ca nu vrea, s-a hotarat sa omoare entitatea care i-a adus un
prejudiciu.
D: (razand In hohote) Este imposibil. A omori pe cineva in seamna sa te omori pe tine. Prin ucidere se creeaza o perturbare in Matrice, care se intoarce si iti face rau. Asa ceva nu s-a mai pomenit. Poate ca a existat in trecut, insa ei au iesit de mult din ceea ce aici se cheama legea cauzei si a efectului. Nu stiu cum sa te fac sa intelegi, insa ei nu stiu sa faca rau. Nu cunosc aceste lucruri. Pur si simplu nu exista. Tin minte ca atunci cand am aflat ca au existat asemenea forme de gand mi s-a parut o aberatie.
A: Dar au existat?
D: Da, dar cu mult timp in urma. Am invatat despre aceste lucruri, insa ele nu mai pot fi
traite astazi.
A: Imi poti traduce in ani terestri?
D: (dupa o lunga perioada de gandire) Cam cinci sute de mii de ani!
A: Deci voi de cinci sute de mii de ani traiti asa, intr-o simbioza perfecta?
D: Nu, de mai putin, la inceput a fost greu si pentru ei, pana s-au desprins.
A: S-au desprins de ce?
D: As dori sa continuam discutia data viitoare.
A: Sigur.
Imi iau ramas bun de la David si caut sa inteleg tot ceea ce a vrut sa imi spuna. Uitandu-ma in urma imi dau seama ca as fi putut pune alte intrebari, mult mai orientative, mai
punctuale, insa noutatea informatiilor m-a bulversat, facandu-ma intrucatva sa imi pierd
concentrarea. Ma hotarasc sa imi notez anumite aspecte ce consider ca ar trebui reluate.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 09.10.2009, 10:55:16
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Capitolul II

Citat:
A: Ma gandeam sa imi mai explici odata cum este cu locuitul pe Inua. Au casele lor
individuale sau sunt la comun?
D: Nu, fiecare are casa lui. De fapt nu sunt case ca aici si nu exista blocuri.
A: Dar cum sunt casele lor?
D: Sunt construite in pamant. Ei si-au dat seama ca nu are rost sa le faca la suprafafa,
caci ar pierde foarte mult sol si de aceea le construiesc inauntru. Deasupra caselor poti
cultiva plante si in acest mod totul poate fi folosit optim.
A: Din ce sunt facute casele?
D: Peretii sunt facuti dintr-un fel de nisip, care se amesteca cu praf de cristale, de
diferite tipuri. Acestea sunt topite cu ajutorul undelor, la fel ca navele, iar din acest
amestec rezulta placi mari, care pot fi taiate la dimensiuniie dorite. Acestea se pun in
pamant si se unesc tot prin topire, facandu-se un fel de cub perfect.
A: Au mobila?
D: Da, dar altfel si toata este facuta din materiale naturale. Ceva foarte asemanator cu
bambusul sau lemnul, si nu exista materiale textile.
A: Adica ei umbla goi?
D: Da, dar este ceva normal. Ar fi ciudat sa se imbrace.
A: Nu le este frig?
D: Nu, caci daca le este frig, cer din Matricea Universal caldura.
A: Cum adica?
D: Daca mie mi-e frig, ma racordez la Matricea Universala si cer caldura. In acel
moment corpul meu se incalzeste si senzatia de racoare dispare. Este ca si cum
organismul meu ma ajuta si isi ridica temperatura.
A: Poti face asa ceva si aici?
D: Da, dar nu tine mult, caci aici sunt multe interferente.
A: Si Iumina cum o obtin?
D: In acelasi mod. Cer Iumina din Matricea Universala si o obtin.
A: Adica daca eu cer acum lumina si ma conectez la matrice, se lumineaza camera?
D: Cu siguranta nu. Aici nu este inca posibil, dar va fi. Momentan exista perturbatii si nici tu nu esti capabila sa faci asa ceva, cel putin nu pe o perioada mai lunga de timp, poate cu ajutor si concentrare sa reusesti, insa efectul va dispare dupa cateva secunde, deoarece campul morfogenetic al Terrei nu permite.
A: Ai spus ca nu inca. Va fi posibil?
D: Chiar mai curand decat crezi.
A: Cand?
D: Destul de curand. Tot ce iti pot spune este ca vei apuca sa vezi.
A: Poate intr-o alta viata!
D: Nu, sigur in aceasta.
A: Imi poti da detalii?
D: In curand planeta va face un salt vibrational.
A: Adica faimosul an 2012!
D: Da. Planeta va intra in cea de-a cincea dimensiune si atunci...
A: Cum sa intre in a cincea dimensiune, cand noi suntem in a treia? Sarim peste a patra?
D: Noi suntem in a patra dimensiune!
A: Nu, noi avem o lume tridimensionala. Asta stie toata lumea.
D: Toata lumea care nu vrea sa considere ca fiind dimensiune si latura temporala.
A: Timpul este o unitate de masura!
D: Ca si lungimea, latimea si inaltimea!
A: Da, dar a fost inventat de oameni.
D: Si lungimea, latimea si absolut tot ceea ce se poate masura si contabiliza pe acest
pamant a fost creat de oameni.
A: Si deci noi o sa intram direct in dimensiunea a cincea?
D: Cam asa ceva, insa inainte de asta vom intelege si constientiza anumite aspecte, inclusiv
cum este cu diversele asa-zise dimensiuni.
A: Vrei sa spui ca noi ne culcam si brusc a doua zi cand ne trezim suntem in
dimensiunea a cincea?
D: Nu ne vom culca si trezi brusc in alta lume, caci multe lucruri se vor abate asupra
pamantului. Acestea vor fi semne premergatoare. Oricum trecerea se va face in 3 luni. In
aceste trei luni noi vom intelege de fapt ce este cu adevarat dimensiunea a patra.
A: La ce semne te refereai?
D: Mai intai de toate anul 2009 va fi hotarator. In a doua jumatate Pamantul va avea
de infruntat anumite cataclisme grave, unele soldate chiar cu pierderi de teritorii. Apa va
revendica pamantul si multe din asezarile de pe tarmuri vor fi afectate. Apoi vor incepe sa creasca in intensitate vulcanii, ceea ce va duce la trezirea unora ce se credea a fi de
mult stinsi. Cutremurele de parnant se vor inteti si vor aparea concomitent in diverse
zone. In anul 2011 omenirea va avea de infruntat o grava furtuna solara, care va face ca
electricitatea sa fie imposibil de furnizat. Furtunile electromagnetice vor sterge sistemele
informafionale, facandu-le inutilizabile.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 09.10.2009, 10:57:13
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Continuare Capitolul II

Citat:
A: Stii cumva cand pleaca urmatoarea nava spre Inua, poate obtin un bilet!
D: Din pacate nu exista nave catre acea destinatie!
A: Din relatare inteleg ca ne asteapta o perioada sumbra.
D: Este o perioada ca oricare alta. Pamantul isi va incepe purificarea si noi trebuie sa
trecem prin aceasta impreuna cu el. Va fi o perioada dificila, insa ceea ce va veni merita. Va fi intr-un fel o alta lume. Eu nu stiu cum sa iti explic ca sa ma intelegi. Aceste lucruri
trebuiesc traite, vazute, altfel nu ai la ce sa te raportezi.
A: Poate la o lume utopica! Ar fi bine sa fie asa, sa ne trezim intr-o lume perfecta.
D: Dupa cum spuneam, asa va fi, dar nu dintr-o data. Vor fi cativa ani de bulversare
totala, ani in care totul se va schimba si toate vor trebui reformulate. Ma refer aici inclusiv la stiinta si religie.
A: Cat crezi ca va dura aceasta perioada de stabilizare?
D: Intre trei si cinci ani terestri.
A:Inainte sau dupa 2012?
D: Dupa. Inainte va trebui sa intelegem ca nu suntem singuri in acest univers.
A: Din cate stiu in 2012 Pamantul se va alinia cu centrul galaxiei, care este o gaura
neagra. Imi poti spune ce este gaura neagra?
D: Gaura neagra este locul in care nu exista nici o dimensiune. Este vid absolut. Este un
fel de punct zero al universului, un loc in care creatia inceteaza sa mai existe.
A: Adica nu exista nimic? La ce foloseste?
D: Este locul unde toate rezidurile se descompun, atrase de o uriasa forta rotativa. Aici sunt inghitite planete stinse, asteroizi, comete, praf. Daca vrei o poti compara cu un malaxor gigantic in care tot ceea ce intra este desfacut, redus la nivel subatomic si apoi transformat in energie, caci nimic nu trebuie irosit.
A: Se spune ca sunt porti de trecere catre alte lumi.
D: Nu, ele sunt ceea ce ti-am spus. Conexiunile intra-universuri sunt facute cu ajutorul
unor vortexuri, care exista de cand exists creatia. Bineanteles ca asemenea conexiuni pot fi create si artificial.
A: Cum?
D: Cu ajutorul gandului si a unor imense cristale. Prin proiectia ideii in cristal, se creeaza o forma-gand care este amplificata si aceasta creeaza o perturbare in Matrice, care la randul ei formeaza in plan fizic, adica ma refer in cosmos, un fel de canal, foarte asemanator unui tunel, care comprima spatiul, creand o punte de legatura intre universuri.
A: De aici trebuie sa inteleg ca exista mai multe universuri?
D: Ele sunt zece.
A: Si fiecare univers este ca al nostru?
D: Ele sunt individuale. Se aseamana doar la nivelul creatiei si au corespondenta in
Matrice, insa fiecare este de sine statator si are propria organizare.
A: Si Dumnezeu este coordonatorul tuturor?
D: Depinde acum la care Dumnezeu te referi.
A: La cel caruia ne rugam.
D: Da, ne rugam unui Dumnezeu, pe care l-am mostenit, insa el nu este Creatorul. Fiecare Univers isi are propriul Creator si propriile entitati coordonatoare, insa deasupra tuturor sta ceva mare, imens, o forma de energie, pe care o putem defini ca fiind Dumnezeul Suprem, Originea, Absolutul. Toata creatia se afla in El. Adica toate Universurile, Lumile, ceilalti Dumnezei Coordonatori si entitati. El inglobeaza tot.
A: Si in afara Lui exista ceva?
D: Nu stiu, nu cred. Nu cred ca stie cineva!
A: Dar daca si el face parte dintr-un alt Dumnezeu?
D: Interesanta idee, dar inuaki au aceste lucruri scrise in Codul Legilor si nu am vazut
si nici nu am auzit asa ceva. Poate exista, insa atunci nimeni nu a ajuns la acel grad de
constientizare incat sa demonstreze acest lucru.
A: Oricum nu conteaza. Deja ceea ce mi-ai spus depaseste capacitatea de asimilare.
D: Da, caci noi ne raportam strict la stiinta si cunoastera pamanteana, insa acestea sunt
doar limitari impuse de semenii nostri. Creatia este cu totul altceva. Nu are nici o legatura cu ceea ce stim, sau percepem. Omul nu este doar un mecanism, este ceva mult mai profund.
A: Asta stim cu totii! In noi exista inglobat sufletul care este nemuritor.
D: Nu prea inglobat!
A: Adica?
D: Sufletul, asa cum ii spui tu, nu se afla inglobat in corp, adica nu in totalitate.
A: Dar unde se gaseste?
D: El se afla undeva sus, deasupra fiecarei entitati.
A: Si cum sta acolo?
D: Sa iti explic. Deasupra fiecarui om se afIa ceva foarte asemanator cu un balon. Este o
formatiune transparenta, alburie, in care se gaseste un fel de copie in miniatura a formei fizice. Imagineazati-o ca un fel de dublura de mici dimensiuni. Acest balon se afla legat de corp cu un cordon gros, rasucit, care pleaca de la aceasta formatiune si o leaga de trup in zona capului. Aceasta funie este cam de 15-20 de centimetri. Adica cam atat are la maturitate, caci la nastere este foarte subtire, cam de un centimetru. Cu cat omul inainteaza in varsta cu atat ea se ingroasa, pentru ca apoi, cu apropierea mortii sa se subtieze, ajutand astfel ca desprinderea de trup sa se faca usor.
A: Bine, dar daca persoana este tanara si moare intr-un accident?
D: Asta nu conteaza, caci dimensiunea lui corespunde unui om matur. In caz de accident
se produce o rupere brusca. Este o desprindere agresiva, dureroasa.
A: Si asta este tot? Noi suntem legati de un fel de balon?
D: Nu, cu siguranta. Este forma simpla de a-ti explica acest aspect. Noi suntem legati
de sfera cu acest cordon, dar din locul de legatura cu corpul, pleaca mii de ramificatii,
care se regasesc in tot corpul. Ele sunt asemeni unor radacini. Au diverse culori si grosimi. Spre exemplu la nivelul degetelor sunt subtiri si albastre.
A: Ce se intampla daca un om isi pierde o mana? Se retrag?
D: Nu. Acestea raman acolo, ca si cum mana ar exista in continuare.
A: Ce se intampla cu ele in momentul mortii?
D: Inainte de ruperea cordonului, acestea incep sa se retraga usor. Intai cele de la maini
si picioare, apoi din umeri si solduri, urmeaza cele din stomac si cap, iar ultima se retrage cea din inima.
A: Unde se retrag?
D: Toate se retrag intai intr-un canal situat in sira spinarii. Chiar si cel din inima. Aici stau
cam trei zile si abia apoi se rupe cordonul si atunci sfera poate pleca.
A: Este adevarat ca omul ia cu el faptele sale?
D: Faptele nu. Insusirile, calitaitile, defectele da.
A: Si faptele unde raman?
D: Ele sunt in Matrice. Acolo s-au dus cand au fost create si tot acolo vor ramane.
A: Noi numim aceasta Cronica Akasha.
D: Este Matricea Universala a Crea|iei.
A: Seamana cu o banca uriasa de date, un fel de calculator gigantic?
D: Da, ii poti spune si asa, dar un calculator a fost creat de cineva, pe cand Matricea a
existat dintotdeauna. Ea nu a fost creata. Ea ne-a creat.
A: Tu ii spui Matrice lui Dumnezeu?
D: Nu. Dumnezeu este coordonatorul Matricei. Matricea este de sine statatoare. Este o
forma de energie.
A: Nu inteleg. Imi poti explica?
D: Nu stiu cum.
A: Dumnezeu si Matricea sunt concepte diferite?
D: Nu, dar nu sunt acelasi lucru. Dumnezeu si Matricea au existat din totdeauna. Au
aceeasi structura energetica insa nu sunt acelasi lucru. Dumnezeu poate lucra cu Matricea, pe cand Matricea nu poate actiona asupra lui. Din Matrice a fost scoasa Creatia.
A: Descrie-mi Matricea.
D: Matricea este forma primordiala de energie. Aici se gasesc toate formele-gand, ideile,
amprentele si energiile a tot ceea ce a fost creat sau va fi. Din toate universurile.
A: Este cumva Sfantul Duh, pe care Dumnezeu l-a sullat deasupra oamenilor atunci cand i-a creat?
D: Intr-un fel. Oamenii si totul a fost creat din energia Matricei, iar sufletul din Dumnezeu.
Doar sufletul este Dumnezeu.
A: Noi stim ca suntem creati dupa chipul si asemanarea Tatalui.
D: Totul este creat din Tatal, si planta si animalul si piatra. Forma, trasaturile, insusirile
sunt ale Matricei, caci din energia ei au fost rupte. Conceptul si deci dublura, proiectia sunt aidoma Creatorului.
A: Si plantele au acea sfera?
D: Da, totul. Si planta si animaiul si piatra. Plus toate entitatile pe care nu le putem vedea
acum cand suntem incarnati.
A: Bine, dar ...
D: As dori sa ne oprim. Ma simt obosit.
Dupa plecarea sa ma asez pe canapea in locul lui. Caut sa ii simt prezenta, sa ma
identific cu el. Ma gandesc cata maturitate si intelepciune se ascunde in acest trup firav.
Incerc sa ii penetrez trairile, gandurile. O multitudine de intrebari imi vin in cap. As dori sa
imi poata raspunde la toate, sa il grabesc, insa stiu clar ca nu trebure sa depasesc o
anumita limita.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 09.10.2009, 11:04:33
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dar o formula fizica n-a putut scoate de la el? Ceva util?
Reply With Quote
  #8  
Vechi 09.10.2009, 12:00:57
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nici macar eu n-am reusit sa citesc pana la final, dar pe parcursul lecturarii apar lucruri extrem de interesante care te pun realmente pe ganduri!
Pana unde am citit eu nu spune de nici o formula revolutionara care sa ne ajute sa creem perpetuum mobile. Poate mai tarziu...
Reply With Quote
  #9  
Vechi 09.10.2009, 12:32:42
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

de inventat pot si eu sa inventez n-spe chestii
e mai greu sa ghicesti insa adevarul fara sa-l studiezi
Reply With Quote
  #10  
Vechi 09.10.2009, 13:16:26
luchian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

un fel de star trek combinat cu matrix

mai bine-l trimitea la hollwood, cred ca se alegea cu ceva :)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A cincea porunca... Man Teo Homosexualitatea 0 23.07.2011 09:10:51
Apocalipsa in 2012? alinnasser2010 Generalitati 3 21.03.2010 18:59:08
Filmul 2012 dumitrucelmare2000 Resurse ortodoxe on-line 11 14.01.2010 12:17:00