Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.11.2009, 11:21:55
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu stiu, am mai postat si la "vaccinuri" ceva pe tema asta. Sunt multe la mijloc si totul tine de bolnav pana la urma, dar in acelasi timp si de Dumnezeu, daca si ce planuri are cu el...
Eu NU sunt de acord cu citostaticile. Am pe cineva in familie care acum este intr-un stadiu destul de avansat al cancerului. A inceput din pripa si a facut radioterapie cu multa constiinciozitate. Apoi a refacut analizele si au iesit toate foarte bune, cancerul... disparuse. Dupa ceva timp a refacut analizele si, fiasco, a reaparut.
NU cred in medicina clasica. Pe mine m-a dezamagit intr-un fel desi nu pot sa spun ca rezultatele si cercetarile in sine, sunt de neglijat, dar nu terapia ci diagnosticul trebuie cautat la medic.
De cateva saptamani, am sfatuit pe cineva care in doua zile trebuia sa inceapa la Institutul Oncologic Fundeni, prima sedinta, pentru un cancer de colon deja operat. Norocul acelei persoane a fost ca l-am descoperit pe cel care m-a vindecat pe mine in urma cu 22 de ani. Face si acum acelasi lucru, discret, fara valva, in limita propriilor puteri si a rezervelor de ceaiuri pe care le poate recolta peste an. Nu-i place faima si nu are decat doua zile pe saptamana in care se intalneste cu bolnavii. Din cate stiu (si nu l-am mai vazut de atunci) nu primeste pacienti decat in masura in care realizeasa ca acesta are sanse daca urmeaza tratamentul EXACT asa cum i se cere. Nu pot sa-i divulg numele si adresa fiindca nu mi s-a dat aceasta permisiune. Oricum, sotul persoanei care a inceput tratamentul la recomandarea mea, nu mai stie cum sa-mi multumeasca de cate ori ne vedem; a fost un concurs de imprejurari pe care nici el nu si le poate explica. Toate s-au intamplat in mod ciudat, ca si cum ar fi fost programate meticulos sa se petreaca asa. Eu nu mai stiam nimic de acel terapeut de 20 de ani (desi am incercat in toate felurile sa-l gasesc in ultimii ani). O sa ne vedem curand cand am drum pe-acolo. Am vorbit putin la telefon si e si el nerabdator sa ne revedem... Nebanuite sunt caile Domnului, daca Il cautam in gandurile noastre!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.11.2009, 14:58:19
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Am cunoscut nu demult pe cineva care de sase ani se chinuie cu acest cancer de coloana vertebrala cu raspandire osoasa. Omul are 29 de ani si nu poate nici sa manance, nici sa se impartaseasca pentru ca vomita des...

Intrebarea este urmatoarea si este adresata cunoscatorilor: in situatia lui, ati accepta tratamentul prin chinetoterapie si radioterapie? Adica ati accepta sa faceti citostatice si iradiere cu cobalt? Cine stie despre ce vorbesc intelege si de ce am pus intrebarea.

Va multumesc in numele lui.
Sa-i dea Dumnezeu muuulta sanatate si putere, sa treaca peste aceasta boala grea!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 12.11.2009, 09:48:14
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Am cunoscut nu demult pe cineva care de sase ani se chinuie cu acest cancer de coloana vertebrala cu raspandire osoasa. Omul are 29 de ani si nu poate nici sa manance, nici sa se impartaseasca pentru ca vomita des...

Intrebarea este urmatoarea si este adresata cunoscatorilor: in situatia lui, ati accepta tratamentul prin chinetoterapie si radioterapie? Adica ati accepta sa faceti citostatice si iradiere cu cobalt? Cine stie despre ce vorbesc intelege si de ce am pus intrebarea.

Va multumesc in numele lui.
ALOE VERA

Remediu natural contra CANCERULUI !

Dragi prieteni: ceea ce veti citi in continuare, a fost publicat in ziarul "Listin diario", in Santo Domingo, cu o luna in urma. Citind acest articol, nu credeam in ceea ce scria acolo. Acest remediu este a
unui calugar franciscan, din Belén (Brazilia), pe nume Fray (calugarul) Romano, de origine braziliana. Actualmente, este profesor la Seminariul din Belén. El zicea: "Eu tratez Cancerul si fiecare persoana poate sa o faca, fara sa faca miracole, doar aplicand produsele pe care le produce Natura. Inainte de a va da reteta, vreau sa va spun despre experienta mea personala asupra Binecuvantatei Retete. Stiu
diverse persoane care s-au vindecat, dupa ce au baut remediul (persoane carora li s-a dat doar 1 luna de trait, avand diverse tipuri de cancere terminale). Dupa cunoasterea virtutilor acestui remediu total natural, mi-am propus sa fac sa circule, prin Internet, ptr. ca fiecare persoana care are un prieten, parinte, ruda cu aceasta teribila boala, sa-si poata prepara singur remediul si apoi sa il bea. O sa vedeti rezultatul chiar in saptamana in care ati inceput sa il luati, este ceva ce lucreaza rapid.

Reteta pentru curarea CANCERULUI:

1. 1/2 sau 1 kg .de miere de albine .

2. 2 frunze mari sau 3 frunze mai mici de Aloe Sábila (Vera)

3. 3 linguri de Cognac, Whisky sau Tuica (ca dilatator).

Se sterge praful de pe frunze si spinii se indeparteaza. Apoi, planta se taie in bucati mici. Astfel taiata planta, se introduc toate elementele intr-un mixer si se mixeaza, pana se face o pasta vascoasa.
Astfel se poate deja intrebuinta. Se poate pune in frigider sau lasa afara, dupa dorinta fiecaruia.

NU TREBUIE SA SE SCOATA PARTEA EXTERIOARA A FRUNZEI SI NICI SA NU SE TREACA PRIN S IT A ACEST REMEDIU !!!

Calugarul Romano ne da sfatul ca trebuie luata 1 lingura mare de 3 ori pe zi, cu 15 minute inainte de fiecare masa. Aceasta cura trebuie sa dureze cel putin 10 zile si numai daca analizele arata ca nu ati avut
rezultatul scontat, se mai poate repeta inca de 4 ori, pana la remiterea totala. Pot apare abcese ale pielii, dar acest fapt este un simptom bun si nu trebuie sa ne ingrijoram. Daca dupa prima parte a tratamentului (10 zile) nu se vad rezultatele dorite, sa repetam tratamentul, dupa ce s-au facut examenele respective ca sa vedem daca tumoarea nu a cedat, sa mai facem inca pana la 4 tratamente (a cate 10 zile), pana la vindecarea totala.

De 6 ani, calugarul a folosit acest remediu, gratuit, cu rezultate optime. A tratat zeci de persoane in Belén si imprejurimi. El zice ca nu doar trateaza Cancerul, ci si il previne.

Trateaza cancerul de piele, de creier, de plamani, de prostata, leucemia.

De asemenea, povesteste ca a tratat o calugarita tanara, de numai 29 ani bolnava de scleroza. Cel ce doreste o marturie a unei persoane care s-a vindecat de cancer pulmonar, il poate contacta pe dl. Fausto Pimentel, in Santo Domingo, la telefonul: (809) 247-2316 . Acest domn a publicat ceea ce a scris mai sus, ca o multumire pentru viata, desi i se dadusera doar cateva zile de trait. As vrea sa mentionez (nu eu, ci cel ce scrie articolul), ca nu se trateaza doar cancerul, ci este si un restaurator al celulelor naturale si intareste sistemul nostru imunitar.

TE ROG SA DA MAI DEPARTE LA TOTI CUNOSCUTII. AJUTA PE CEI CE SUFERA DE CANCER DE SAN, FA-I SA INTELEAGA CA SUNT IMPORTANTI CA PERSOANE SI CA NE RUGAM PTR. EI.

MULTUMESC, DUMNEZEU SA TE BINECUVANTEZE!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 12.11.2009, 10:36:59
mirela.b
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit raspuns

Pentru acel bolnav de cancer, ar trebui sa faca radioterapie si chimioterapie.Eu sunt in cauza, in sensul ca am facut si fac citostatice de 2 ani si ceva.......am facut si radioterapie si ma simt bine.Trebuie sa incerce toate aceste metode, cu tratamente naturiste nu ajunge niciunde, daca boala este intr-o forma avansata.Dumnezeu ne ajuta sa le suportam,dar nu stiu, nu sunt de parere sa le refuze.Nu conteaza cate diagnosticuri i-au dat medicii, si eu am avut f.f.multe,sa se gandeasca ca i-a fost ingaduita cu un scop, si va primi si ajutor.
Dumnezeu sa-l ajute si sa-l lumineze sa ia decizia cea mai corecta;spune-mi te rog frumos numele de botez.Multumesc.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 12.11.2009, 10:53:30
melb26's Avatar
melb26 melb26 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.b Vezi mesajul
Pentru acel bolnav de cancer, ar trebui sa faca radioterapie si chimioterapie.Eu sunt in cauza, in sensul ca am facut si fac citostatice de 2 ani si ceva.......am facut si radioterapie si ma simt bine.Trebuie sa incerce toate aceste metode, cu tratamente naturiste nu ajunge niciunde, daca boala este intr-o forma avansata.Dumnezeu ne ajuta sa le suportam,dar nu stiu, nu sunt de parere sa le refuze.Nu conteaza cate diagnosticuri i-au dat medicii, si eu am avut f.f.multe,sa se gandeasca ca i-a fost ingaduita cu un scop, si va primi si ajutor.
Dumnezeu sa-l ajute si sa-l lumineze sa ia decizia cea mai corecta;spune-mi te rog frumos numele de botez.Multumesc.
Multa sanatate va doresc!

Aceste tratamente nu functioneaza la oricine.
Tatal meu se simtea bine pana sa inceapa tratamentul, apoi tumoarea a devenit si mai agresiva.
Eu cred ca daca nu facea radioterapie il scuteam de foarte multe suferinte.
Cert este ca aceste tratamente nu merg de fiecare data si pe oricine. E ca la loterie.

Doamne ajuta!!
__________________
''Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine, pacatoasa si pe noi toti!''
Reply With Quote
  #16  
Vechi 12.11.2009, 11:29:43
luciansro luciansro is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.11.2009
Mesaje: 17
Implicit

ca tot ne apropiem de inceperea postului va recomand cartea "autovindecarea prin tratamente naturiste" scrisa de aurelian gogan carjeu. acolo este prezentata si o metoda de vindcare a cancerului si anume metoda lui rudolf breuss de tratare totala a astei boli. in fapt metoda poate fi gasita si pe net printr-un simplu search pe google. in mare, principiul este "simplist". este o metoda care are la baza postul. cancerul se hraneste cu albumina luata din diferite alimente in special carne. prin renuntarea la acestea tumoarea, canceroasa nu mai are cu ce se hrani. deasemenea si sangele are nevoie de aceasta abumina. prin oprirea hranei sangele isi va procura necesarul, tocmai din tumoarea canceroasa "mancand-o" pana la disparitie. in mare si amator explicat acesta este principiul. detalii mai pe larg gasiti in carte. postul propus de breuss este unul foarte dur de aceea "cancerosii" nu fac coada la el. dar cei care sau "aventurat" sunt astazi sanatosi. si sunt cu miile. postul lui breuss este valabil ptr. nenumarate alte boli.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cancerul ovarian cristina mioara Generalitati 94 02.08.2011 18:49:56
Cancerul este o ciuperca andreicozia Generalitati 37 11.06.2011 14:15:55
lupta cu cancerul mirela.b Umanitare 16 16.01.2009 14:05:49
Coloana Infinitului,Scara si Lestovka vichy Arta bisericeasca in general 2 26.08.2008 21:37:03
epilepsia: o boala obisnuita sau o boala demonica? pacifistul Generalitati 4 18.05.2008 21:24:49