Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Sectiune dedicata profesorilor de religie (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5062)
-   -   Olimpiada de religie 2010 (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=8914)

Xosroviduxt 23.03.2010 18:41:59

Citat:

În prealabil postat de gabriela8 (Post 227206)
La noi se merge la nationala doar cu nota 10!

si daca nu are nimeni nota 10,inseamna ca nu merge nimeni?

gabriela8 23.03.2010 18:52:08

Citat:

În prealabil postat de Xosroviduxt (Post 227207)
si daca nu are nimeni nota 10,inseamna ca nu merge nimeni?


Pai tocmai asta am vrut sa spun. La noi s-a luat 10, si deci se merge cu 10. Daca nu ar fi fost 10 se mergea cu nota cea mai mare obtinuta si gandesc ca trebuia 9 sau peste 9...

Xosroviduxt 23.03.2010 18:53:41

aaa,da...am inteles eu gresit.credeam ca e strict cu 10 si mi se parea absurd.

Unrobpacatos 23.03.2010 20:35:39

Sunt din judetul Teleorman si am obtinut nota 9 60( nu am cunoscut pe nimeni din comisie).

Xosroviduxt 23.03.2010 20:49:29

Felicitari!
eu zic(sper) ca n-ai de ce sa-ti faci griji.vorbeste cu profesorul tau de religie cat mai curand si oricum,toti participantii ar trebui sa sa intalneasca la inspectorat ca sa se stabileasca detaliile legate de transport etc.La noi,la Brasov asa se procedeaza in fiecare an.

alinnasser2010 23.03.2010 20:50:53

Citat:

În prealabil postat de Unrobpacatos (Post 227042)
Buna ziua! Ma numesc Jumuga Dragos si sunt in clasa a VII-a. Curand am aflat ca am luat locul I la olimpiada de religie faza judeteana si ca am sa merg la faza nationala care se va tine la Suceava (6-10 aprilie). dar fericirea mi-a fost spulberata cand am auzit un zvon( nefondat) cum ca episcopia\inspectoratul nu ar avea bani sa ne trimita. Este posibil? Ce profesori ar trebui sa ne insoteasca la suceava? Multumesc anticipat pentru orice raspuns imi va fi de folos. O zi buna!!!


Si toate eforturile depune se rezuma numai la bani ? Toata munca depusa ai facut-o pentru bani ? Ar trebui sa te bucuri nu multi copii de varsta ta sunt pasionati de religie si faptul ca ai trecut mai departe la olimpiada de religie te face superor peste multi copii care fumeaza,se drogheaza...Esti mai aporpiat de Dumenzeu decat altii bucura-te ca Dumnezeu te-a ajutat,banii se risipesc 1 2....Dar in general asta este grija profesorului de religie deci cu el trebuie sa vorbesti si fara sa te agiti asa mult!! Oricum succes si bafta in continuare Dumnezeu sa te ajute !

georgeval 23.03.2010 21:13:13

Citat:

În prealabil postat de Unrobpacatos (Post 227042)
Buna ziua! Ma numesc Jumuga Dragos si sunt in clasa a VII-a. Curand am aflat ca am luat locul I la olimpiada de religie faza judeteana si ca am sa merg la faza nationala care se va tine la Suceava (6-10 aprilie). dar fericirea mi-a fost spulberata cand am auzit un zvon( nefondat) cum ca episcopia\inspectoratul nu ar avea bani sa ne trimita. Este posibil? Ce profesori ar trebui sa ne insoteasca la suceava? Multumesc anticipat pentru orice raspuns imi va fi de folos. O zi buna!!!

Felicitari. Eu cred ca doamna profesoara va gasi o solutie, o sponsorizare ceva. Poate chiar parintele paroh sa suporte o parte din cheltuiala. Daca as fi preot m-ar onora lucrul acesta sa contribui la succesul enoriasului meu.

oana_maria 25.03.2010 20:42:22

Citat:

În prealabil postat de gabriela8 (Post 227206)
La noi se merge la nationala doar cu nota 10!

Si eu sunt din judetul Neamt,iar la clasa a10a s-a mers cu 9,60 (sunt in clasa a10a),la a9a la fel parca...

Felicitari pentru locul obtinut,Dragos!
Pot sa-ti spun ca anul trecut,desi am obtinut locul doi la faza judeteana ca si anul acesta si n-am mers,m-am imprietenit cu o fata care a luat primul loc pe judet iar mai apoi pe tara si mi-a spus ca a platit drumul spre Baia Mare,unde s-a tinut olimpiada si atat,caci acolo cazarea a fost gratis,din cate stiu.

Simon din Cirene 25.03.2010 21:32:19

Citat:

În prealabil postat de Unrobpacatos (Post 227042)
Buna ziua! Ma numesc Jumuga Dragos si sunt in clasa a VII-a. Curand am aflat ca am luat locul I la olimpiada de religie faza judeteana si ca am sa merg la faza nationala care se va tine la Suceava (6-10 aprilie). dar fericirea mi-a fost spulberata cand am auzit un zvon( nefondat) cum ca episcopia\inspectoratul nu ar avea bani sa ne trimita. Este posibil? Ce profesori ar trebui sa ne insoteasca la suceava? Multumesc anticipat pentru orice raspuns imi va fi de folos. O zi buna!!!

Bravo Dragosica, binecuvantatule! Tine-o tot asa! :)
Pai daca inspectoratul/episcopia nu au bani cred ca ar trebui sa mergeti pe banii vostri.Eu asa as face pentru copii mei.
La urma urmei nu va trebuiesc decat bani de tren, nu?

Firesc ar fi sa va insoteasca profesorul care preda disciplina respectiva, in cazul de fata, profesorul de religie. Doar nu o sa va insoteasca profu' de sport ;)

Hai s-auzim de bine! :)

Simon din Cirene 25.03.2010 21:40:11

Unde dai si unde crapa!
 
Citat:

În prealabil postat de alinnasser2010 (Post 227279)
Si toate eforturile depune se rezuma numai la bani ? Toata munca depusa ai facut-o pentru bani ? !



Dragosel, cu siguranta mesajul citat mai sus nu iti este de folos. Treci peste... ;)


Ora este GMT +3. Ora este acum 16:20:36.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.