Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Madalina Manole a plecat la Domnul ! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=10107)

LapetiteMoc 14.07.2010 10:24:08

dintr-un ziar onest (on line)
 
"Managerul Serviciului de Ambulanță, dr. Alice Grasu, a declarat pentru Agerpres că Ambulanța a ajuns acasă la [COLOR=#0066cc]Mădălina Manole[/COLOR] în jurul orei 5,43 - 5,45, având în echipaj o asistentă medicală, care a constatat că artista se află în stop cardiorespirator și a solicitat medic. Doctorul a ajuns în orei 6 și un minut, dar din păcate nu s-a mai putut face nimic, a mai spus dr. Grasu.
Totodată, [COLOR=#0066cc]Monica Anghel[/COLOR] spunea că nu era foarte bună prietenă cu Mădălina Manole, însă o cunoștea, iar la un concert, cineva a sunat-o pentru a o înlocui pe artista, deoarece avea probleme cu inima: "Cu ceva timp în urmă m-a sunat un prieten comun care mi-a spus că Mădălina este în spital și m-a rugat să o înlocuiesc la un concert, pentru că avea probleme cu inima".

Dumitru73 14.07.2010 10:32:46

Citat:

În prealabil postat de friosia (Post 268926)
exact! basca!

o mama cu copil de un an nu se sinucide.

dar e mai usor pentru a acoperi crima sa zici ca s-a sinucis.

toate mortile incomode in romania sunt sinucireri.

hai sa nu facem speculatii pana cand nu se termina ancheta

cristiboss56 14.07.2010 10:40:06

Citat:

În prealabil postat de LapetiteMoc (Post 268928)
"Managerul Serviciului de Ambulanță, dr. Alice Grasu, a declarat pentru Agerpres că Ambulanța a ajuns acasă la [COLOR=#0066cc]Mădălina Manole[/COLOR] în jurul orei 5,43 - 5,45, având în echipaj o asistentă medicală, care a constatat că artista se află în stop cardiorespirator și a solicitat medic. Doctorul a ajuns în orei 6 și un minut, dar din păcate nu s-a mai putut face nimic, a mai spus dr. Grasu.
Totodată, [COLOR=#0066cc]Monica Anghel[/COLOR] spunea că nu era foarte bună prietenă cu Mădălina Manole, însă o cunoștea, iar la un concert, cineva a sunat-o pentru a o înlocui pe artista, deoarece avea probleme cu inima: "Cu ceva timp în urmă m-a sunat un prieten comun care mi-a spus că Mădălina este în spital și m-a rugat să o înlocuiesc la un concert, pentru că avea probleme cu inima".

Indiferent de onestitatea sau de neonestitatea presei , și ea la rându-i trecătoare, trebuie să spunem :Dumnezeu să o ierte ! Căci oricând putem fi noi în această despărțire de această lume trecătoare, mult prea trecătoare ca un vis ce se risipește cât a-i vedea cu ochii . . . ! Vorba Părintelui Cleopa ce striaga : "Să avem gândul la MOARTE, la MOARTE , la MOARTE ", Dumnezeu să-l odihnească și pe el ! . . .

costel 14.07.2010 10:49:57

Dumnezeu sa o ierte si sa fie odihnita cu dreptii.

delia31 14.07.2010 11:19:01

Dumnezeu sfantul sa o ierte.

annajanette 14.07.2010 11:31:00

nu prea cred ca la Domnul a plecat asta e problema, insa nu aveti dreptul s-o judecati cei care nu ati avut depresie, gura mica.

friosia 14.07.2010 11:44:21

Citat:

În prealabil postat de Dumitru73 (Post 268931)
hai sa nu facem speculatii pana cand nu se termina ancheta

nu eu am zis "balta de sanage".

+

o mama nu se sinucide. de aceea mi se pare suspect.

ps; anchetele care cerceteaza sinucideri nu fac 2 bani pentru ca e calea mai usoara a anchetatorului de a rezolva cazurile.

gabriel 30 14.07.2010 11:59:35

Citat:

În prealabil postat de annajanette (Post 268945)
nu prea cred ca la Domnul a plecat asta e problema, insa nu aveti dreptul s-o judecati cei care nu ati avut depresie, gura mica.


Nu exista depresie,exista doar necredinta in Dumnezeu.....

Este adevarat insa k cele mai multe "depresii" li se intampla in general bogatzilor si celor celebrii,care sunt si cei mai fara de Dumnezeu,tocmai k ei si-au agatat destinele de bani,faima,impliniri lumesti, si mai ales sanatate,pentru k toate celelante sa fie implinite,iar cand acestea se prabusesc,isi pierd "sprijinul" si clacheaza.Recurg la cea mai lasha si egoista metoda:sinuciderea.

ai2 14.07.2010 12:06:40

Citat:

În prealabil postat de friosia (Post 268951)
nu eu am zis "balta de sanage".

+

o mama nu se sinucide. de aceea mi se pare suspect.

ps; anchetele care cerceteaza sinucideri nu fac 2 bani pentru ca e calea mai usoara a anchetatorului de a rezolva cazurile.

Intr-o societate care incurajeaza ipocrizia, ce se vede la suprafata de obicei e inselator.
Anchetele nu cerceteaza sinucideri. Ancheteaza morti, verdictul dandu-se dupa ancheta. Dar intr-o societate care incurajeaza prejudecatile de ce sa ne mire o afirmatie atat de aberanta cum e cea de la PS-ul tau.
Si mamele se sinucid. Dar intr-o societate in care este incurajata mediocritatea de unde pretentia ca lumea sa stie de astfel de cazuri.

cristiboss56 14.07.2010 12:12:58

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 268959)
Intr-o societate care incurajeaza ipocrizia, ce se vede la suprafata de obicei e inselator.
Anchetele nu cerceteaza sinucideri. Ancheteaza morti, verdictul dandu-se dupa ancheta. Dar intr-o societate care incurajeaza prejudecatile de ce sa ne mire o afirmatie atat de aberanta cum e cea de la PS-ul tau.
Si mamele se sinucid. Dar intr-o societate in care este incurajata mediocritatea de unde pretentia ca lumea sa stie de astfel de cazuri.

Cu puțin zâmbet, dar mai ales cu durere :OF , DOAMNE ! ! !


Ora este GMT +3. Ora este acum 15:31:23.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.