Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Conjectură despre vaccinare (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=19631)

Iorest 23.05.2021 19:52:36

Citat:

În prealabil postat de Penticostalul Traditional (Post 667862)
Staretul Sfintei Mănăstiri din Esfigmenos, arhimandritul Bartolomeu, a fost primul vaccinat, urmat de călugării din mănăstirile din Iveron, Koutloumousiou, Simonos Petras care s-au deplasat special în acest scop în Karyes.

https://www.makthes.gr/xekinisan-oi-...ros-fot-369151

E posibil să fie inexactă știrea în greacă (nu e vina ta nu aveai de unde să știi) în Iulie 2020 încă era stareț Metodios în Esfigmenu (nu am găsit o știre mai nouă că ar fi altcineva stareț), anul trecut se încerca a mia oară executarea lor silită de către guvern:

https://www.esphigmenou.com -

”GREEK GOVERNMENT CONTINUES PERSECUTION OF ESPHIGMENOU MONKS – MOVES TO FORCE THEM OUT OF THEIR OWN MONASTERY

THESSALONIKI, GREECE, July 23, 2020 – Today Esphigmenou monastery has learned that the Greek government has ordered the 100 elderly peaceful monks to leave their remote monastery. The Esphigmenou order of monks has been continuously active in this monastery for over 1,000 years, through several governing empires and national governments. The monastery is currently home to over 100 monks, many of them elderly, and a good many of them have lived at the monastery for more than 50 years. Last week, in a mockery of justice only seen in 3rd world dictatorships and totalitarian regimes, the Greek government ordered the monks to leave the monastery.

This attack on Esphigmenou Monastery is also seen as a litmus test for the entire Mt. Athos peninsula. If the Greek Government can evict monks from one monastery they can do it to every monastery and skete, and for any reason, and no one will be safe on the entire Holy Mountain.

The Greek Government is now poised to once again escalate the situation and employ violence by sending in armed police to imprison the Very venerable, Abbott Methodios and all the monks who know no other home than this monastery.”

Florin-Ionut 24.05.2021 11:52:26

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 667843)
Momentan acestea de acum sunt la faza de experimentare. Vaccinul mRNA se folosește de nanoparticule lipide (deci nu fetuși din ce am auzit mai sus acolo, fără supărare dl. Florin, dar cred că e fake news despre ce ai spus legat de fetuși avortați, părerea mea).

Citește aici.

Moroco 24.05.2021 12:06:27

Citat:

În prealabil postat de Florin-Ionut (Post 667869)
Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Momentan acestea de acum sunt la faza de experimentare. Vaccinul mRNA se folosește de nanoparticule lipide (deci nu fetuși din ce am auzit mai sus acolo, fără supărare dl. Florin, dar cred că e fake news despre ce ai spus legat de fetuși avortați, părerea mea).

Citește aici.

Ia sa ne gandim un pic. Avortul stim ca e un pacat foarte grav. Dar copiii avortati nu sunt vinovati cu nimic. Daca medicii preiau celule de la fetusii avortati si le folosesc la vaccinuri, prin asta sileste pe cineva sau fac ei propaganda prin asta pro avort? E oare imoral sa preiei organe sau celule de la copiii morti pentru a le folosi in scop curativ? Poate, nu stiu.

Dar cand mananca omul toate carnariile si preparatele din carne si care ies din carne e moral? Nu e de la morti, nu sunt produse rezultate in urma pacatelor? Nu tot in om le baga si nu asa putin ca un vaccin ci cu nemiluita si parca nu se mai satura?

Iar vaccinul nu e un leac minune ci un pacat mai mic si mai usor cu care lupta organismul ca sa-si faca resurse de aparare pentru a preintampina contactul cu pacatul mai mare, mai activ si feroce.

Iorest 24.05.2021 20:01:07

Deja se aruncă pe piață sperietoarea vaccinului contra-cost, un fel de „refuzi acum îl plătești mai târziu”, momentan doar ca să mai impulsioneze puțin ritmul vaccinării, pe viitor nu se știe:

https://alba24.ro/vaccinarea-anti-co...mp-850140.html

Orban nu a precizat de când s-ar putea începe vaccinarea contra cost, spunând doar „într-un viitor oarecare”.

„Noi organizăm vaccinarea gratuită, statul român suportă toate costurile de vaccinare. E o situație excepțională. Dar și aici aș spune că mai facem asta o perioadă de timp până ajungem la o imunizare de grup. Dar, până la urmă se va merge pe mecanismul de la vaccinarea pentru gripă, în care numai persoanele vulnerabile vor fi vaccinate gratuit, celelalte categorii de cetățeni, până la urmă, vor trebui să se vaccineze pe răspunderea lor. Aici e vorba de sănătatea fiecăruia dintre noi”, a afirmat Orban.


Dacă va fi așa vor plăti și cei care vor lua al treilea rapel, oricum plăteai și testul peste 300 de lei, informația în sine e un mare fâs pentru a-i speria pe cei care sunt zgârciți și nu vor să dea bani, vor gratis să se vaccineze repede ”cât mai e timp”, e și ilegal să te oblige cineva să contractezi comercial un anumit bun medical sau un abonament.

Demetrius 25.05.2021 04:46:27

Citat:

În prealabil postat de Moroco (Post 667872)
Ia sa ne gandim un pic.

Nici daca gandesti mult la tine nu se vede, dar daca gandesti un pic e catastrofa, ca mai jos.

Citat:

În prealabil postat de Moroco (Post 667872)
Avortul stim ca e un pacat foarte grav. Dar copiii avortati nu sunt vinovati cu nimic. Daca medicii preiau celule de la fetusii avortati si le folosesc la vaccinuri, prin asta sileste pe cineva sau fac ei propaganda prin asta pro avort? E oare imoral sa preiei organe sau celule de la copiii morti pentru a le folosi in scop curativ? Poate, nu stiu.

Minti si te prefaci ca nu stii! Te alaturi si tu celor 7 tr, facandu-te trambita 0.
Citat:

În prealabil postat de Moroco (Post 667872)
Dar cand mananca omul toate carnariile si preparatele din carne si care ies din carne e moral? Nu e de la morti, nu sunt produse rezultate in urma pacatelor? Nu tot in om le baga si nu asa putin ca un vaccin ci cu nemiluita si parca nu se mai satura?

Iar vaccinul nu e un leac minune ci un pacat mai mic si mai usor cu care lupta organismul ca sa-si faca resurse de aparare pentru a preintampina contactul cu pacatul mai mare, mai activ si feroce.

Tu ai vrea sa alegi pacatul cel mai mic, ca la alegerile politice, ca tu nu-L ai pe Hristos in cuget. De aceea nu reusesti.

Penticostalul Traditional 25.05.2021 08:48:33

Citat:

În prealabil postat de Iorest (Post 667863)
Sunt 3000 de suflete pe Athos, mănăstirea Esfigmenu e ruptă de Sfânta Chinotită e pedepsită, i s-a tăiat accesul la port, are embargou pus și către ea e sârmă ghimpată, pentru că nu-l pomenește pe patriarhul Bartolomeu al Constantinopolului pentru ecumenism, tocmai ei să fie primii conformiști ?

Nu știu ce să zic.
Știrea e și pe saituri românești și în engleză și sunt preluate din presa greacă.

Se pare însă că sunt două manastiri Esfigmenu. Cea care nu-l pomenește pe Bartolomeu și una nouă, care-l pomenește. Am impresia că asta mai nouă este pro-vaccin. https://www.romfea.gr/agioritika-nea...is-propagandas

Oricum e un război informatic, asta e clar.

Moroco 25.05.2021 13:51:09

Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 667886)
Nici daca gandesti mult la tine nu se vede, dar daca gandesti un pic e catastrofa, ca mai jos.

Minti si te prefaci ca nu stii! Te alaturi si tu celor 7 tr, facandu-te trambita 0.
Tu ai vrea sa alegi pacatul cel mai mic, ca la alegerile politice, ca tu nu-L ai pe Hristos in cuget. De aceea nu reusesti.

Imi explici te rog ce vrei sa spui?

Vad ca si tu ai inceput sa ma faci catastrofa daca gandesc un pic (nu mult) si vad ca si tu incepi sa-ti bati joc de mine si de Cele 7 Tr.Ap. ale Domnului. Inteleg ca nici tu nu poti crede asa ca multi altii. Treaba voastra, eu cred si in Trambite si ma alatur lor mereu ca un oarecare credincios din poBOR, dar totusi, imi explici ce vrei sa spui referitor la mesajul meu? Habar n-am ce vrei sa zici, ce am gresit, ce catastrofa ai descoperit?

Mint? Ma prefac ca nu stiu? Cum adica nu-L am? Ba-l am pe Hristos-Cuvantul in cuget si simtiri! Tu se pare ca nu vrei sa-L ai din moment ce nu-L mai recunosti in Cele 7 Tr.Ap.

Deci te rog sa-mi explici ce vrei sa zici defapt referitor la mesajul asta al meu:
Citat:

În prealabil postat de Moroco
Ia sa ne gandim un pic. Avortul stim ca e un pacat foarte grav. Dar copiii avortati nu sunt vinovati cu nimic. Daca medicii preiau celule de la fetusii avortati si le folosesc la vaccinuri, prin asta sileste pe cineva sau fac ei propaganda prin asta pro avort? E oare imoral sa preiei organe sau celule de la copiii morti pentru a le folosi in scop curativ? Poate, nu stiu.

Dar cand mananca omul toate carnariile si preparatele din carne si care ies din carne e moral? Nu e de la morti, nu sunt produse rezultate in urma pacatelor? Nu tot in om le baga si nu asa putin ca un vaccin ci cu nemiluita si parca nu se mai satura?

Iar vaccinul nu e un leac minune ci un pacat mai mic si mai usor cu care lupta organismul ca sa-si faca resurse de aparare pentru a preintampina contactul cu pacatul mai mare, mai activ si feroce.

Practic nu ai zis nimic legat de ce am scris decat ai sugerat asa ambiguu si neclar ca cine stie ce enormitate catastrofala as fi zis desi enormitatea cvatastrofala lipseste cu desavarsire.

Ti se pare ca as vrea sa aleg păacatul mai mic (raul mai mic) si defapt aleg raul mai mare?

De ce crezi ca daca m-am vaccinat am ales raul mai mare si nu raul mai mic?
Vaccinandu-ma si facandu-mi si rapelul exact asta am ales: raul-pacatul mai mic!

Crezi ca am gresit?

Iorest 25.05.2021 18:20:19

Citat:

În prealabil postat de Penticostalul Traditional (Post 667887)
Nu știu ce să zic.
Știrea e și pe saituri românești și în engleză și sunt preluate din presa greacă.

Se pare însă că sunt două manastiri Esfigmenu. Cea care nu-l pomenește pe Bartolomeu și una nouă, care-l pomenește. Am impresia că asta mai nouă este pro-vaccin. https://www.romfea.gr/agioritika-nea...is-propagandas

Oricum e un război informatic, asta e clar.


Patriarhul Ecumenic Bartolomeu a creat o obște clonă care face uz de numele Esfigmenu deși nu stă fizic în mănăstire, care servește ca un șpaclu cu care să fie răzuiți monahii de la Esfigmenu și care participă la acțiunile de executare silită a proprietăților mănăstirii Esfigmenu și se înstăpânesc peste ele.

Scopul mai e să intercepteze și corespondența și donațiile de la mireni care erau pentru adevărata mănăstire și să vorbească ei în numele mănăstirii deși nu stau acolo.

știre din 2006 : https://nftu.net/greek-government-to...onastery-land/

„In an attempt to hide these actions against Esphigmenou monastery from public view, the Patriarch and his accomplices in the Greek government have established an imposter brotherhood, using the same name“Esphigmenou” and have begun to divert all mail, bank accounts and real estate belonging to the monastery to the new imposter brotherhood which they control.
This is done while the true brotherhood is blockaded in their monastery and prohibited by the Greek police and coast guard from receiving deliveries of food, heating oil, or visits from doctors to care for sick and elderly monks.”

Adr.iu91 26.05.2021 17:52:20

Citat:

În prealabil postat de Florin-Ionut (Post 667869)
Citește aici.

Nu stiu, eu de AstraZeneca m-am ferit sa il fac (Pfizer am facut). O hartie scrisa pe calculator rar poate deveni dovada ca asta contine, trebuiesc mai multe surse (sincer nu am auzit de site-ul asta activenews.ro).

Cat despre Pfizer uite stire reala oficiala, citeste la Full List of Ingredients PDF (pag.2) (General Information) https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...-BioNTech.html


Citat:

În prealabil postat de Moroco (Post 667872)
... Avortul stim ca e un pacat foarte grav. Dar copiii avortati nu sunt vinovati cu nimic. Daca medicii preiau celule de la fetusii avortati si le folosesc la vaccinuri...

Dar cand mananca omul toate carnariile si preparatele din carne si care ies din carne e moral? Nu e de la morti, nu sunt produse rezultate in urma pacatelor? Nu tot in om le baga si nu asa putin ca un vaccin ci cu nemiluita si parca nu se mai satura?

Eu nu cred ca noi facem pacate daca luam dumicate in gura (la care nu stim ce contin exact) si vaccinuri (din "fetusi") in mana, sincer....cine se joaca cu viata noastra sigur Domnul ii va trage la raspundere pe ei la Judecata de Apoi, nu pe noi. Si atunci vom afla adevarul. Noi cu ce sa gresim? Ca suntem cobaiul lor? Nu stim ce contine cu adevarat fiecare. Pacatul cade asupra celor care se joaca cu viata noastra! Poate la Judecata vom sti adevarul, si o sa aflam daca cei din ierarhia inalta ne-au vrut raul sau binele.

Un singur lucru e cert, ce am auzit de la jurnalistul Lucian Mandruta: mai marii lumii, nu vor anihila populatia lumii (prin vaccin) pentru ca ei au NEVOIE de noi pentru ca ei sa se imbogateasca, fara noi ei sunt nimicuri.

Iorest 26.05.2021 19:04:04

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 667922)
Nu stiu, eu de AstraZeneca m-am ferit sa il fac (Pfizer am facut). O hartie scrisa pe calculator rar poate deveni dovada ca asta contine, trebuiesc mai multe surse (sincer nu am auzit de site-ul asta activenews.ro).

E uite că mulți au auzit și de https://r3media.ro, condus de un fost fondator active news, dar cu resurse mai mici și mai la început de drum...

Active news e un site vechi de prin 2016-2017, au și ceva scriitori deci merg mai bine decât r3media, s-au remarcat la referendumul pentru familie atunci a fost creșterea lor exponențială, nu e vina celor care citesc și presă alternativă la presa main stream, controlată, închisă ermetic, că nu se aude altceva decât într-un mediu de sute de mii de români.

Nici de AUR nu au auzit mulți înainte de parlamentarele din 6 Decembrie și iată că de Moș Nicolae a ieșit cadou o joardă de peste 500.000 de voturi pe spatele puterii.

Cine e de vină că românii nu aud sau se informează doar din 7-8 publicații + 4 canale de youtube care au scopul să potențeze electoral progresismul ?

Fiecare trebuie să-și caute diverse surse din care se informează, altfel va fi montat sau i se va prezenta doar dintr-un unghi informația și o va mușca.

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 667922)
Un singur lucru e cert, ce am auzit de la jurnalistul Lucian Mandruta: mai marii lumii, nu vor anihila populatia lumii (prin vaccin) pentru ca ei au NEVOIE de noi pentru ca ei sa se imbogateasca, fara noi ei sunt nimicuri.

Pot avea și 500 de milioane de sclavi plus muncă robotizată, dar scopul e profitul cu orice preț în primă fază și controlul pe bază de statut vaccinal.

Demetrius 27.05.2021 02:11:24

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 667922)
Eu nu cred ca noi facem pacate daca luam dumicate in gura (la care nu stim ce contin exact) si vaccinuri (din "fetusi") in mana, sincer....cine se joaca cu viata noastra sigur Domnul ii va trage la raspundere pe ei la Judecata de Apoi, nu pe noi. Si atunci vom afla adevarul. Noi cu ce sa gresim? Ca suntem cobaiul lor? Nu stim ce contine cu adevarat fiecare. Pacatul cade asupra celor care se joaca cu viata noastra! Poate la Judecata vom sti adevarul, si o sa aflam daca cei din ierarhia inalta ne-au vrut raul sau binele.

Trebuie sa stii ce bagi in gura (mai ales in post), insa dezinteresul se numeste ignoranta si este definit ca pacat deoarece cade in raspunderea fiecaruia dintre noi. Totdeauna individul este informat prin diverse cai(numai Dumnezeu stie cum), dar refuzul omului de a deschide urechile, de a auzi si a intelege este pacatul lui; si ceilalti care ne smintesc au o parte serioasa din vina, dar de vina proprie nu ne scuteste nimeni.

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 667922)
...

Un singur lucru e cert, ce am auzit de la jurnalistul Lucian Mandruta: mai marii lumii, nu vor anihila populatia lumii (prin vaccin) pentru ca ei au NEVOIE de noi pentru ca ei sa se imbogateasca, fara noi ei sunt nimicuri.

Zice Lucian ca fara noi ei sunt "nimicuri", dar noi suntem nimicuri oricum(si cu ei si fara ei) si suntem fericiti daca ei se "imbogatesc" pentru ca mai cad firimituri de la masa lor.

Adr.iu91 27.05.2021 08:05:13

Citat:

În prealabil postat de Moroco (Post 667889)
Ti se pare ca as vrea sa aleg păacatul mai mic (raul mai mic) si defapt aleg raul mai mare?

De ce crezi ca daca m-am vaccinat am ales raul mai mare si nu raul mai mic?
Vaccinandu-ma si facandu-mi si rapelul exact asta am ales: raul-pacatul mai mic!

Crezi ca am gresit?

Multi cad prada teoriilor conspiratiei, in legatura cu vaccinu, eu am facut rapelul pe 8 Mai (deci nu demult) era in preajma Izvorului Tamaduirii cand trebuie sa bem apa sfintita speciala de la aceasta sarbatoare timp de 7 zile, pe care am si facut in fiecare dimineata pe burta goala inainte sa mananc, si in ziua cand sa merg la vaccin, dupa ce luasem apa am simtit ca totul va fi bine, prima zi dupa rapel tot asa am luat apa pe burta goala si am simtit ca e bine, aveam speranta ca nu mi se va intampla nimic (si culmea nu am avut nici o reactie severa, Multumesc Domnului) decat asa o ameteala mica. A doua zi dupa rapel nimic, a treia zi dupa rapel am inceput sa am o energie inexplicabila in corp, cu presiuni la cap, am continuat sa iau apa pana in a 7-a zi, mi-au trecut toate reactiile adverse (inclusiv de ceva ce am suferit cateva luni ca o mica afectiune a corpului de care nu pot sa spun e personal). Deci apa sfintita cred ca m-a ajutat foarte mult si chiar ii multumesc Domnului pentru asta, si am incredere in El ca nu voi pati nimic pe viitor de la vaccin.

Adr.iu91 27.05.2021 08:17:29

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 667930)
Multi cad prada teoriilor conspiratiei, in legatura cu vaccinu, eu am facut rapelul pe 8 Mai (deci nu demult) era in preajma Izvorului Tamaduirii cand trebuie sa bem apa sfintita speciala de la aceasta sarbatoare timp de 7 zile, pe care am si facut in fiecare dimineata pe burta goala inainte sa mananc, si in ziua cand sa merg la vaccin, dupa ce luasem apa am simtit ca totul va fi bine, prima zi dupa rapel tot asa am luat apa pe burta goala si am simtit ca e bine, aveam speranta ca nu mi se va intampla nimic (si culmea nu am avut nici o reactie severa, Multumesc Domnului) decat asa o ameteala mica. A doua zi dupa rapel nimic, a treia zi dupa rapel am inceput sa am o energie inexplicabila in corp, cu presiuni la cap, am continuat sa iau apa pana in a 7-a zi, mi-au trecut toate reactiile adverse (inclusiv de ceva ce am suferit cateva luni ca o mica afectiune a corpului de care nu pot sa spun e personal). Deci apa sfintita cred ca m-a ajutat foarte mult si chiar ii multumesc Domnului pentru asta, si am incredere in El ca nu voi pati nimic pe viitor de la vaccin.

... continuare. Dumnezeu decide cine more si cine va trai din toata pandemia (bolnavi De Covid sau cei vaccinati/nevaccinati). Dar am o intrebare sincera, de ce la fiecare 100 de ani apare asa o pandemie in lume? Nu e conspiratie, e ceva real

Adr.iu91 27.05.2021 08:37:43

Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 667929)
Trebuie sa stii ce bagi in gura (mai ales in post), insa dezinteresul se numeste ignoranta si este definit ca pacat deoarece cade in raspunderea fiecaruia dintre noi. Totdeauna individul este informat prin diverse cai(numai Dumnezeu stie cum), dar refuzul omului de a deschide urechile, de a auzi si a intelege este pacatul lui; si ceilalti care ne smintesc au o parte serioasa din vina, dar de vina proprie nu ne scuteste nimeni.

Nici nu mai stiu in ce informatii sa ma bazez. Parca totul e confuz. Ar trebui sa ne facem propria gospodarie unde sa ne crestem hrana cu mana noastra, gradina legume, fructe, animale chestii si sa nu mai luam nimic de pe piata.

O ruda apropiata care este foarte credincioasa am zis a facut vaccinul cu tot cu rapel in timpul Postului Mare si nu a patit nimic, ba chiar a fost impartasita si a SIMTIT lucrul acesta iar de Pasti s-a simtit si Lumina in sufletele noastre. Daca facea pacat ca a facut vaccinul simtea.

Eu nu oblig pe nimeni sa se vaccineze, fiecare face ce vrea, si mai ales fiecare are soarta lui, pe care numai Dumnezeu o stie si o decide.

Iorest 27.05.2021 19:03:38

Revoltător! Guvernul Cîțu, sub umbrela UNICEF, folosește copii în spoturile pro-vaccinare. „Vaccinul înseamnă să mă bucur de copilărie”

https://www.rostonline.ro/2021/05/re...-de-copilarie/

În spoturile pro-vaccinare, lansate, joi, de Guvernul Cîțu, sunt folosiți copii care răspund la întrebarea „Ce conține vaccinul?”, ceea ce pune sub semnul întrebării nu doar moralitatea, ci și legalitatea acestei campanii de informare.

Noua campanie de informare cu privire la vaccinare a fost lansată, joi, de premierul Florin Cîțu.

Potrivit acestuia, campania de comunicare a fost realizată fără costuri din partea Guvernului cu sprijinul UNICEF.

„Guvernul nu a plătit nici pentru conceptul creativ, nici pentru partea de producție – și acestea au fost donate -, nici pentru partea de difuzare în mass media, pentru că este o campania de informare publică, de interes national; fac și eu apel către televiziuni, radio, mediul online să ne sprijine în această campanie. De asemenea, mulțumim și Google pentru sprijinul acordat în promovarea online. Cele 11 spoturi vor fi difuzate la TV, radio și mediul online pentru cel puțin șase luni de zile”, a spus premierul.

Demetrius 28.05.2021 01:27:14

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 667932)
Nici nu mai stiu in ce informatii sa ma bazez. Parca totul e confuz.......

O ruda apropiata care este foarte credincioasa am zis a facut vaccinul cu tot cu rapel in timpul Postului Mare si nu a patit nimic, ba chiar a fost impartasita si a SIMTIT lucrul acesta iar de Pasti s-a simtit si Lumina in sufletele noastre. Daca facea pacat ca a facut vaccinul simtea.

Pare confuz pentru ca este foarte profund si de regula nu se face diferenta intre trup si duh si, chiar daca s-ar face, grija de trup este de cele mai multe ori primordiala. Sunt foarte multi preoti si ierarhi care fac reclama provaccin si foarte putini alaturi de IPS Teodosie, care se multumeste cu Impartasania din Trupul si Sangele lui Hristos, fiindca e cel mai bun vaccin; si, pentru ca IPS Teodosie si "ierarhii provaccin" se contrazic, impresia favorabila este de partea celor multi, nu de partea IPS.
Dumnezeu s-o binecuvanteze pe ruda ta si pe cei asemenea. Ma rog pentru ei.
Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 667932)
Ar trebui sa ne facem propria gospodarie unde sa ne crestem hrana cu mana noastra, gradina legume, fructe, animale chestii si sa nu mai luam nimic de pe piata.

La asta ma gandeam si eu. O gradina de legume de 5.000mp ar fi suficienta pentru o familie pentru un an de zile(asa mi s-a spus, poate e adevarat); aproape nimeni nu are atata pamant, nici macar la tara.


Citat:

Eu nu oblig pe nimeni sa se vaccineze, fiecare face ce vrea, si mai ales fiecare are soarta lui, pe care numai Dumnezeu o stie si o decide.
Asa este, ai dreptate.

Adr.iu91 28.05.2021 08:35:00

Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 667957)
Pare confuz pentru ca este foarte profund si de regula nu se face diferenta intre trup si duh si, chiar daca s-ar face, grija de trup este de cele mai multe ori primordiala. Sunt foarte multi preoti si ierarhi care fac reclama provaccin si foarte putini alaturi de IPS Teodosie, care se multumeste cu Impartasania din Trupul si Sangele lui Hristos, fiindca e cel mai bun vaccin; si, pentru ca IPS Teodosie si "ierarhii provaccin" se contrazic, impresia favorabila este de partea celor multi, nu de partea IPS.
Dumnezeu s-o binecuvanteze pe ruda ta si pe cei asemenea. Ma rog pentru ei.

Multumesc foarte mult. E buna si afirmatia cu Sf. Impartasanie, dar tin minte un lucru pe care a spus preotul de la parohia mea intr-o duminica la Sf. Liturghie, asemenea ca "sa nu il ispitim pe Dumnezeu", adica ce insemna: daca noi ne aruncam de la etajul 5 din bloc sa nu ne asteptam ca Dumnezeu sau ingerul pazitor sa ne tina cu bratele deschise jos sa ne salveze (facea aluzie la pandemie). Adica sa avem grija de noi sa nu luam covidutzu, nu sa ne gandim tot timpul ca, " E lasa eu merg la o petrecere privata, nunta cu multi invitati, lasa are grija Dumnezeu sa nu ma imbolnavesc" gen... (doi din preoti au avut Covid, si o nevasta a preotului paroh care a fost mai grava afectata, dar si-au revenit cu ajutorul lui Dumnezeu). De asta ziceau ce au zis.

Demetrius 07.06.2021 20:31:45

http://www.cuvantul-ortodox.ro/sf-la...si-multi-orbi/

Adr.iu91 08.06.2021 10:01:11

Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 668024)

Aici are dreptate, mai intai este razboiul nuclear apoi restu. Tin minte ca si in Biblie, Apocalipsa incepe cu primu semn ca fiind interpretat De un razboi cu "foc amestecat cu sange=nucleare" . Nicidecum vaccinul nu e pecetea.

Daca stam sa ne gandim. Ce mi se pare mie interesant, toata lumea prezice o soarta a noastra a viitorului cu Antihrist, peceti, razboaie, etc...

Ma gandeam de ce nu facem ceva ca sa anulam acest viitor? Pentru ca inca nu s-au intamplat multe. Nu au cazut bombe, etc. Poate ne putem schimba viitoru, si ne construim altfel soarta, putem trai si evolua tehnologic si spiritual ca civilizatie in Univers.

Nu se gandeste lumea ca aceste lucruri au fost prezise ca sa fie anulate si sa nu se intample? Ca si cand cineva a venit din viitor sa ne anunte, bai fiti cuminti ca ia uitati ce se va intampla daca continuam asa...

Iorest 08.06.2021 21:10:23

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 668026)
Ma gandeam de ce nu facem ceva ca sa anulam acest viitor? Pentru ca inca nu s-au intamplat multe. Nu au cazut bombe, etc. Poate ne putem schimba viitoru, si ne construim altfel soarta, putem trai si evolua tehnologic si spiritual ca civilizatie in Univers.

Dacă am avea un pol suveranist cum e în Polonia, Ungaria s-ar putea limita distrugerile în demografie, educație, pentru micul producător, antreprenor, în agricultură și silvicultură, s-ar încuraja sănătatea prin sportivitate și investiții în săli polivalente și sport de masă cum face Ungaria, evlavia prin exemplul personal vorba lui Sorin Lavric senator de Neamț:

„ Vom schimba figurile, vom primeni limba, vom aduce bucuria de a fi romani. Vom regasi gustul mistic dea fi crestini in umbra oricarei catapetesme din bisericile din tara. Vom recapata caldura pe care ne-o da gindul de a fi una in virtutea apartenentei la un neam. Vom aduce exaltarea de a fi parte dintr-un intreg numit Romania. Vom intretine cu veneratie memoria detinutilor politici.
Mastile, lobby-rile, matrapazlicurile vor inceta.”

În realitate nu vom avea niciodată niște patrioți adevărați care să conducă țara, ci doar niște conducători cinici care ne spun că fac bine când ne iau și ultima resursă.

Adr.iu91 09.06.2021 10:20:37

Citat:

În prealabil postat de Iorest (Post 668029)
Dacă am avea un pol suveranist cum e în Polonia, Ungaria s-ar putea limita distrugerile în demografie, educație, pentru micul producător, antreprenor, în agricultură și silvicultură, s-ar încuraja sănătatea prin sportivitate și investiții în săli polivalente și sport de masă cum face Ungaria, evlavia prin exemplul personal vorba lui Sorin Lavric senator de Neamț:

„ Vom schimba figurile, vom primeni limba, vom aduce bucuria de a fi romani. Vom regasi gustul mistic dea fi crestini in umbra oricarei catapetesme din bisericile din tara. Vom recapata caldura pe care ne-o da gindul de a fi una in virtutea apartenentei la un neam. Vom aduce exaltarea de a fi parte dintr-un intreg numit Romania. Vom intretine cu veneratie memoria detinutilor politici.
Mastile, lobby-rile, matrapazlicurile vor inceta.”

În realitate nu vom avea niciodată niște patrioți adevărați care să conducă țara, ci doar niște conducători cinici care ne spun că fac bine când ne iau și ultima resursă.

Eu m-am referit la situatia globala, cum putem preveni sfarsitul, nicidecum la tara noastra cu problemele locale.

Uite de exemplu, cred ca a fost o interventie divina sau ceva miraculos, pentru ca in criza din Cuba, razboiul Rece dintre cele 2 imparatii (Din Biblie): SUA si Rusia, s-ar fi adeverit. Ar fi pornit al 3-lea razboi mondial, razboiul nuclear, venirea antichristului mai devreme dupa aia, etc...dar viitorul a fost schimbat. Cineva a pus mana pe capul lui Kennedy sa faca pace. Viitorul a fost schimbat! Si in continuare putem amana apocalipsa.

Multa lume se grabeste sa zica (si ii sperie pe o parte Din oameni) , ca vaccinu anti-covid, buletinu cu cip, cardul de sanatate sunt pecetele antichristului, cand de fapt nici macar nu am trecut de primu "semn": razboiul nuclear din Apocalipsa. Pecetea de dupa razboi trebuie sa fie refuzata (daca viitorul acesta e inca valabil)!

Curios ca, Albert Einstein spunea, nu stiu ce va fi in al 3-lea razboi mondial, dar in al 4-lea, lumea se va razboi cu bete, pietre si sabii (revolta crestinilor impotriva antichristului, sau/si invers). Tot atunci pan La antichrist, daca tehnologia va fi complet distrusa de la razboiul nuclear, planeta va fi vulnerabila in fata cometelor/asteroizi caruia ni se spune ca vom fi loviti (Biblie).

Iorest 09.06.2021 21:48:04

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 668031)
Eu m-am referit la situatia globala, cum putem preveni sfarsitul, nicidecum la tara noastra cu problemele locale.

Comunitatea globală e o sumă de țări, aceste țări sunt subiecții, deci ce se face în fiecare țară și cum rezistă, grăbește sau întârzie sfârșitul, roata istoriei însă nu se poate opri.

Moralitatea unei țări, pocăința generală a oamenilor care trăiesc în ea, spiritul igienic de decontaminare de toate obiceiurile proaste de consum, de adicții, de manipulări infecte făcute de diviziile de presă,ferirea chiar de învrăjbiri periculoase, alegerea între ticăloși cinici vopsiți cu sclipiciul media care stau pe milioane de euro investiți în propaganda P.R care-i face imaculați și oameni imperfecți, dar bine intenționați demonizați de presă, toate astea cad în responsabilitatea fiecăruia.

La nivel micro fiecare își pregătește iadul sau raiul de aici în funcție de cum trăiește, poate unii se pot salva individual, ca prin urechile acului, iar mare parte din comunitatea lor să meargă spre pierzare - cazul Noe luat în râs, de concitadinii lui care s-a salvat cu familia lui, cazul lui Lot care abia a scăpat dintr-o comunitate dementă.

Adr.iu91 13.11.2021 00:25:52

Nu imi vine sa cred ce se intampla acum in tara...am plecat cateva luni in voiaj, am auzit vesti din tara acolo (m-am intors acasa acum teafar). Deci nu pot sa inteleg cum s-a ajuns si la noi povestea cu certificatul verde...cat se lupta AUR la fel pentru libertate, sa i se impotriveasca acestei legi (incep sa ma trezesc si sa imi dau seama ca initiativa AUR e corecta pentru romani si crestini).

Restrictii penibile, vaccinati + nevaccinati, santaj din partea guvernului: daca nu te vaccinezi nu intri in malluri, ti se iau drepturi...in curand nu vii la job fara certificat de vaccinare. Incredibil!!!!

Iorest 13.11.2021 09:13:05

Vom vedea ce va fi acum e ispită mare în toate sferele.

Iorest 13.11.2021 19:09:56

Sper să fie un post al Nașterii Domnului urcuș duhovnicesc.

Demetrius 15.11.2021 02:28:02

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 669522)
Nu imi vine sa cred ce se intampla acum in tara...am plecat cateva luni in voiaj, am auzit vesti din tara acolo (m-am intors acasa acum teafar). Deci nu pot sa inteleg cum s-a ajuns si la noi povestea cu certificatul verde...cat se lupta AUR la fel pentru libertate, sa i se impotriveasca acestei legi (incep sa ma trezesc si sa imi dau seama ca initiativa AUR e corecta pentru romani si crestini).

Restrictii penibile, vaccinati + nevaccinati, santaj din partea guvernului: daca nu te vaccinezi nu intri in malluri, ti se iau drepturi...in curand nu vii la job fara certificat de vaccinare. Incredibil!!!!

In sfarsit!

Drepturile legale sunt subiective pentru ca sunt date de oameni si astfel devin amagiri deoarece le combinam cu dorinte; ele sunt luate(anulate) tot de oameni si se transforma in dezamagiri.

Adr.iu91 21.11.2021 20:56:47

@Iorest, @Demetrius, va multumesc pentru reply-uri. Am inteles.


Mai am o chestie de lamurit daca imi puteti spune. Ma tot duce ceva cu gandul la vorbele lui Iisus Hristos: "Dati Cezarului ce-i al Cezarului si Domnului ce-i al Domnului!"..... practic de pe vremea lui Iisus, tin minte din istorie ca romanii cereau tribut celor din Israel, si ca erau multe revolte pe atunci din cauza taxelor prea mari, etc...lumea nu era multumita de legea romana si de ei in general si de asta a intervenit Iisus atunci sa fie de partea tuturor gen.

Daca ne raportam la ce se intampla acum, este frumos sa facem revolte impotriva sistemului Iohannist, impotriva vaccinarii etc..., sau sa-i dam si noi Cezarului ce-i al Cezarului (sau mai bine zis: Iohannisului ce-i al Iohannisului si sa ii respectam ordinele?), din ce vad Romania revoltata ajunge ca mentalitate precum israelitilor de pe atunci.

Oare ce ar gandi Iisus daca era pe vremea noastra asemenea om cu trupu, sa ne razboim cu Iohannis si sistemu lui, sau sa-i dam ce-i al lui si sa respectam legea?

Lupta celor de AUR e de inteles pt libertate, democratie etc.., dar ei respecta oare legea data insusi de Dumnezeu-Fiul ( Dati Cezarului ce-i al Cezarului... ) ??

gpalama 21.11.2021 22:10:20

Politica nu este un joc al corectitudinii.

Politica este un joc foarte simplu: ceilali sunt rai, foarte rai, pentru ca nu sunt ca noi.

Politica este jocul celui care tipa mai tare si a demonizarii adversarului.

Iorest 21.11.2021 23:28:09

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 669607)
@Iorest, va multumesc pentru reply-uri. Am inteles.

Lupta celor de AUR e de inteles pt libertate, democratie etc.., dar ei respecta oare legea data insusi de Dumnezeu-Fiul ( Dati Cezarului ce-i al Cezarului... ) ??

Trebuie să iei în considerare că eu nu mă pricep la politică abia din 2014 urmăresc și citesc, chiar dacă am citit zeci de articole tot sunt la început.

Părerea mea e că George Simion e insuficient catehizat, a dat niște răspunsuri penibile în emisiunea lui Denise Rifai și cu privire la educația sexuală din școli și pe alte teme, abia la 35 de ani se căsătorește până acum a concubinat, pe când Viktor Orban din Ungaria are 6 copii și e Calvinist-Reformat, nu ortodox cu revelație deplină și cu deplinătate a Harului.

Așadar un lider conservator musai e familist și încearcă să facă cât mai mulți copii ca să impulsioneze natalitatea prin exemplu propriu, aici e deja prima fisură a lui în fața electoratului conservator.

Preoții n-ar mai trebui să-l primească prin Biserici până nu se catehizează și căsătorește, poate târăște Biserica într-un scandal de imagine cu Doamne ferește ceva violențe, să se zică după că iarăși e vina popilor, există unii care abia așteaptă să dea vina pe Biserica Ortodoxă pentru orice.

Nu mi-a plăcut nici că a pus mâna pe Nicușor Dan parcă era un bătăuș din curtea școlii, Parlamentarii sunt șahiști, joacă jocul minții pe legi și declarații, nu sunt niște bully, aici e deja alt semn mare de întrebare.

Dacă pune luptătorul k1 Daniel Ghiță mâna pe Simion sau alt greu, sau vine cineva de pe stradă și-i dă una, nu-și dă seama că nu e bine, că se poate ajunge într-o direcție dintr-asta ?

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 669607)
Oare ce ar gandi Iisus daca era pe vremea noastra asemenea om cu trupu, sa ne razboim cu Iohannis si sistemu lui, sau sa-i dam ce-i al lui si sa respectam legea?

Eu nu mă războiesc cu nimeni, nu am semnat și nu semnez pentru demiterea lui, dacă se va ajunge la referendum de suspendare oi vedea atunci, totuși cred că vor fi mai mulți președinți de tipul lui neimplicați, sfidători, nesimțiți, care urmează o politică de deznaționalizare în anii în care vor veni pentru că diaspora e ușor de manipulat la prezidențiale și vine 1 milion de voturi de acolo în 3 zile de vot.

Deci va fi și Iohannis 2.0, 3.0, 4.0 pentru că unii oameni sunt rinocerizați și votează la furie nu cu capul limpede, ne mai rămân doar celelate alegeri ca să nu lăsăm distrugerea să fie totală.

Când vom învăța să nu mai votăm din ură președintele ca să nu iasă ălalat, abia atunci nu vom mai avea orice.

Altfel e ușor ni se servește ură și de ură vom avea parte tot mandatul pentru că președintelui îi e comod să ne conducă dezbinându-ne.

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 669607)
Daca ne raportam la ce se intampla acum, este frumos sa facem revolte impotriva sistemului Iohannist, impotriva vaccinarii etc..., sau sa-i dam si noi Cezarului ce-i al Cezarului (sau mai bine zis: Iohannisului ce-i al Iohannisului si sa ii respectam ordinele?), din ce vad Romania revoltata ajunge ca mentalitate precum israelitilor de pe atunci.

Trupul nostru nu aparține Cezarului, dar...

Nu cred că e o idee bună să te înghesui prin mulțimi, piețe, au căzut ca popicele câțiva protestari răpuși unul scria pe net că a simțit ceva picuri pe față la unul din proteste, au murit unii de covid după ce au fost la proteste.

Eu nu m-am dus la niciun protest pentru că m-am gândit că va fi o infectare în masă, adică era logic probabil se va încerca și infectarea lui ÎPS Teodosie ca să dea o lovitură celor care se opun, e foarte expus să vină un bolnav pe lângă el sau mai mulți.

Eu cred că și la revoluția română, dacă cei care au murit protestând ar fi văzut unde va fi dusă țară că se va fura avutul public, se va depopula, se va schimba felul de a fi a românului din credincios și liniștit în drogalău și veșnic nemulțumit, se va distruge satul românesc de către niște orășeni nesimțiți care s-au mutat la sat să scape de taxele orașului nu să muncească, mulți nu ar mai fi ieșit.

Altfel așteptăm și vedem ce a fost valabil în 6 Decembrie 2020 nu va mai fi valabil în 2024.

Moroco 22.11.2021 12:39:34

”Dati cezarului ce este al cezarului si lui Dumnezeu ce este al lui Dumnezeu” este o porunca de la Tatal trimisa prin Iisus fiul Mariei Fecioara curata.

Aceasta porunca a fost raspunsul la ispita insistenta a fariseilor si saducheilor si a iudeilor slugarnici la sinedriul corupt care-L stiau un copil iesti din desfranare si care voiau din pisma si pentru ca+si pierdeau privilegiile sa-L prinda si sa-L omoare sau sa-L parasca romanilor si lui Pilat ca ”secta” lui Iisus nu vrea sa plateasca birurile si ca este un pericol nu numai public indemnand poporul la dezbinare facand tulburare ci chiar si pentru Roma, ca daca prinde aceasta noua religie la multime atunci va ajunge sa corupa ”dreapta” credinta a romanilor si grecilor in zei si se va prabusi toata maretia imperiului romano-grec asa cum strica acestia legile lui Moise.

Raspunsul Domnului la intrebarea ispititorilor a fost:

"Ia aratati-mi banul", i l-au aratat si El a spus, "a cui este inscrisul si diadema?" Au raspuns, "sunt ale Cezarului", atunci Iisus le-a raspuns-poruncit-sfatuit: "Atunci dati Cezarului cele ce sunt ale cezarului si Lui Dumnezeu cele ce sunt ale Lui Dumnezeu si veti duce o viata nelimitata".

Nu le-a placut ca i-a pus sa plateeasca birul. Dar defapt nu i-a pus. Ci l-a intrebat pe ucenicul Petru: "Este drept sa plateasca fiiii bir strainilor sau strainii bir fiilor? " Si Petru a raspuns ca nu este drept sa plateasca fiii si atunci a zis Mantuitorul ca "da dar mergi si prinde un peste de pe fundul marii sau al Iordanului si taie-l pe burta si in pantecul lui vei gasi un ban si cu el sa platesti birul Cezarului"... ceva de genul asta, daca imi amintesc bine cat de cat.

Problema insa e aurul sau argintul sau cuprul din care e facut banul. Ăla cui sa-l dam? or fi intraband unii nelamuriti asa ca mine ca putem razui frumos diadema si inscrisul si sa le dam Cezarului ca-s ale Cezarului si sa pastram grosul. Dar la aceasta intrebare le-a raspuns Iisus mai inainte zicand ”Mai degraba intra o Cămila prin gaura unui ac decat un bogat in împarația cerurilor" si ucenicii speriindu-se au carait intrebandu-L cu nemultumire si disperare stiind ca orice om are nevoie mereu de un ban in plus "si atunci cine poate sa se mantuiasca?" Dar Domnul stiindu-le nevoile si neputintele, frica si disperarea le-a raspuns: "ceea ce e cu neputinta la oameni e cu putinta la Dumnezeu asa ca nu deznadajduiti si nu va alipiti de grijile lumii". (Nici nu va bucurati ca nebunul din pilda caruia i-a rodit tarina dublu pentru ca era gospodar cinstit si care de la asta s-a autosmintit)

Deci aurul si argintul e bine sa-l dam tiganilor, evreilor si arabilor, respectiv USLamistocariilor... adica saracilor si ciupiti-va intre voi pana la sange intrebandu-va: "au tiganii bani, au tiganii bani?????" Au, au, au ce ma doare da nu-i bai,alacacbar, au ce ma doare da nu-i bai, alac acbar" cantand "laco-i-bana jingalingali-jingalingala au ce ma doaaare, au ce ma doaare" deci rupeti lanturile amintirilor si nu mai mergeti dupa Raj-ca-pur din filmul Vagabondul ca sa nu vi se rupa pantalonii in... genunti. Rugati-va in picioare caci doar dreptii vor mostenii pamantul!... fagaduintei, PacMan3d-nD reloded & newPacManS... asa este scris.

Demetrius 22.11.2021 17:43:26

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 668031)
Eu m-am referit la situatia globala, cum putem preveni sfarsitul, nicidecum la tara noastra cu problemele locale.

Uite de exemplu, cred ca a fost o interventie divina sau ceva miraculos, pentru ca in criza din Cuba, razboiul Rece dintre cele 2 imparatii (Din Biblie): SUA si Rusia, s-ar fi adeverit. Ar fi pornit al 3-lea razboi mondial, razboiul nuclear, venirea antichristului mai devreme dupa aia, etc...dar viitorul a fost schimbat. Cineva a pus mana pe capul lui Kennedy sa faca pace. Viitorul a fost schimbat! Si in continuare putem amana apocalipsa.
Multa lume se grabeste sa zica (si ii sperie pe o parte Din oameni) , ca vaccinu anti-covid, buletinu cu cip, cardul de sanatate sunt pecetele antichristului, cand de fapt nici macar nu am trecut de primu "semn": razboiul nuclear din Apocalipsa. Pecetea de dupa razboi trebuie sa fie refuzata (daca viitorul acesta e inca valabil)!

N-o putem amana. Ea se va implini asa cum a fost proorocita, nu dupa ce trece razboiul, ci dupa ce a inceput.
Tu nu observi ca razboiul a inceput deja? Orice razboi incepe cu tensiuni diplomatice, conflicte si miscari armonizate de trupe; nu le observi pe diverse meridiane?
Sa nu crezi ca razboiul nuclear dureaza 48 de ore, cat timp cad bombele.
Inca mai crezi ca al II-lea nu a fost nuclear?

Vremea pecetei a sosit acum; ea se va aplica celor vaccinati ca sa poata intra peste tot si, pentru ca sa nu se poata transmite la o persoana nevaccinata, pecetea va trebui introdusa sub pielea celui vaccinat. Sistemele de detectare de la toate intrarile (comerciale, administrative, sociale...) vor piuii de indata ce apare un nevaccinat in raza lor de detectie.

Iorest 22.11.2021 19:26:12

Dacă e pecetea întrebarea e de ce se aplică de mai multe ori, adică vor fi minim 3 doze pt cei care iau altceva în afară de Janssen, se aude că vine și a 4-a ?

Ce se întâmplă cu cei care nu au luat cu arnm adică Jannsen și Astra?

Ce se întâmplă cu cei care de fapt nu s-au vaccinat și au doar hârtia ?

Cât privește boala, are variațiuni în tropism(dinamica), foarte deștepte, noua tulpină a învățat să atace și stomacul și să folosească toxinele din colon(varianta delta) pentru a declanșa o furtună de citokine ?

A apărut deja și Delta + care atacă și mai repede plămânii :
https://playtech.ro/stiri/totul-desp...romania-428781

Totul despre Delta Plus
Despre Delta Plus, noua variantă a coronavirusului care are a fost depistată în România, epidemiologul Octavian Jurma a spus că aceasta ar putea declanșa chiar un nou val de infectări.

,,Pentru prima dată, săptămâna trecută, vedem că secvențierile nu sunt 100% cu tulpina ancestrală Delta, ci 20% sunt variante care intră în categoria Delta Plus.

Ce se va întâmpla când vor veni anti-viralele de la Merck care au o eficiență bunicică ?

https://www.agerpres.ro/stiintatehni...studiu--789369

Molnupiravir, un medicament experimental anti-COVID-19 cu administrare orală dezvoltat de Merck & Co Inc, a redus cu aproximativ 50% riscul de spitalizare și de deces pentru pacienții predispuși la forme severe ale acestei maladii, potrivit rezultatelor interimare ale unui studiu clinic, publicate vineri, relatează Reuters.

________

Poate mai e o șansă dacă rezistăm în viață până Merck și compania cealaltă dau drumul la antivirale, sau poate le vor folosi în circuit închis doar în farmaciile spitalelor ?

Adr.iu91 22.11.2021 23:27:20

Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 669614)
N-o putem amana. Ea se va implini asa cum a fost proorocita, nu dupa ce trece razboiul, ci dupa ce a inceput.
Tu nu observi ca razboiul a inceput deja? Orice razboi incepe cu tensiuni diplomatice, conflicte si miscari armonizate de trupe; nu le observi pe diverse meridiane?
Sa nu crezi ca razboiul nuclear dureaza 48 de ore, cat timp cad bombele.
Inca mai crezi ca al II-lea nu a fost nuclear?

Da am vazut mai mult al tensiunile diplomatice si incercarea instaurarii dictaturii. Cel nuclear dureaza cateva minute. La ce te referi la al II-lea?

Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 669614)
Vremea pecetei a sosit acum; ea se va aplica celor vaccinati ca sa poata intra peste tot si, pentru ca sa nu se poata transmite la o persoana nevaccinata, pecetea va trebui introdusa sub pielea celui vaccinat. Sistemele de detectare de la toate intrarile (comerciale, administrative, sociale...) vor piuii de indata ce apare un nevaccinat in raza lor de detectie.

Ayaiai....of of of...here we go again! :))

Vremea pecetei se aplica tuturor slabi cu duhul (celor vaccinati, nevaccinati, din orice tara, fie ca sunt albi, negri, latini, asiatici, fie ca sunt mici - mari, bogati, saraci, crestini, pagani etc...) Pecetea aia nu discrimineaza.

Sa nu imi dai citate din Biblie, vezi ca vaccinu se face pe mana stanga sus....nu cum scrie in Biblie "mana dreapta si pe frunte" , rezulta ca vaccinu nu e pecete...si din cate am auzit pecetea nu este ceva fizic, mai mult spiritual gen, referitor la oamenii care fac multe pacate cu vointa si care nu mai vor sa se intoarca la Dumnezeu (aici vor fi si cei vaccinati si cei nevaccinati, asa nu?)

https://adevarul.ro/locale/constanta...00d/index.html

Arhiepiscopul Tomisului a răspuns că „nu sunt semnul Fiarei, sunt lucruri omenești. Semnul Fiarei este cu totul altceva, nu vaccinul, nici masca. Fiara, deocamdată nu e acuma venită. Urmează. Mai e mult până vine Fiara”, a răspuns ierarhul.

„Nu poți nici să recomanzi, nici să interzici acest vaccin. Fiecare trebuie să-l facă în cunoștință de cauză. Nu este perfect, răspunde unor necesități”, a spus marți, 12 ianuarie, ierarhul. Mai departe, arhiepiscopul a declarat că Biserica se ocupă de transmiterea unui adevăr revelat absolut, nu să fie vectori de transmitere a vaccinului. „Ne pare rău că am fost puși în situația aceasta. Patriarhia ne-a dat o recomandare, și e normal să o dea. Cel mai mult vindecă rugăciunea, mai mult decât vaccinul. Eu m-am apropiat de oameni și n-am luat niciun virus. Trebuia să mă îmbolnăvesc de 100 de ori.”

Preotul Vasile (in varsta) de la parohia.... din Constanta (nu dau numele parohiei) mi-a spus la fel: "Vaccinul e doar un vaccin, ceva medical, nu are legatura cu semnul fiarei. Semnul fiarei (pecetea) e cu totul altceva!"

Iorest 23.11.2021 00:12:30

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 669623)
Sa nu imi dai citate din Biblie, vezi ca vaccinu se face pe mana stanga sus....nu cum scrie in Biblie "mana dreapta si pe frunte" , rezulta ca vaccinu nu e pecete...si din cate am auzit pecetea nu este ceva fizic, mai mult spiritual gen, referitor la oamenii care fac multe pacate cu vointa si care nu mai vor sa se intoarca la Dumnezeu (aici vor fi si cei vaccinati si cei nevaccinati, asa nu?)

Se poate face și-n dreapta, la o cunoștință i-a făcut prima doză stânga, a doua dreapta...

Substanța activă oricum migrează prin corp..

Demetrius 23.11.2021 06:38:45

Citat:

În prealabil postat de Iorest (Post 669620)
Dacă e pecetea întrebarea e de ce se aplică de mai multe ori, adică vor fi minim 3 doze pt cei care iau altceva în afară de Janssen, se aude că vine și a 4-a ?

Nu vaccinul e pecetea, ci e un cip care inlocuieste adeverinta codata de vaccinare cu schema completa; adeverinta se poate transmite de la opersoana la alta, astfel ca si o persoana nevaccinata(care a imprumutat o astfel de adeverinta) va putea intra oriunde voieste desi ii este interzis.

Ca sa nu se poate transmite aceasta adeverinta, ea va fi inlocuita cu un cip(minuscul), dar care va fi aplicat sub piele tocmai ca sa nu se poata scoate si transmite. Cipul e pecetea. Pecetea va furniza (prin detectare si inregistrare) informatii complete 24/7(toata viata). Este vorba de spionaj personal permanent automat general(universal), mult mai evoluat decat toate camerele de suprveghere din lume.

Citat:

În prealabil postat de Iorest (Post 669620)
Ce se întâmplă cu cei care nu au luat cu arnm adică Jannsen și Astra?

Ce se întâmplă cu cei care de fapt nu s-au vaccinat și au doar hârtia ?

Poate ca pana la urma si cei care au luat alte vaccinuri vor fi inclusi in acelasi "program", insa numai dupa o campanie de denigrare sutinuta pentru a fi abandonata.
Cei care au doar hartia vor fi depistati.

Citat:

În prealabil postat de Iorest (Post 669620)
Pare că acest virusache e făcut ca un virus de calculator mereu capătă variațiuni în tropism(dinamica), parcă se joacă niște psihopați cu el în diferite părți ale globului, cum să fie atât de deștept să atace și stomacul și să folosească toxinele din colon(varianta delta) pentru a declanșa o furtună de citokine ?

Pe langa faptul ca virusul e de tipul gripei (nu dispare in veci pentru ca sufera mutatii permanent) cred ca el este in continuare prelucrat de creatorii lui(liliecii) spre performante superioare de contaminare.

Iorest 23.11.2021 09:39:39

Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 669627)
Ca sa nu se poate transmite aceasta adeverinta, ea va fi inlocuita cu un cip(minuscul), dar care va fi aplicat sub piele tocmai ca sa nu se poata scoate si transmite. Cipul e pecetea. Pecetea va furniza (prin detectare si inregistrare) informatii complete 24/7(toata viata). Este vorba de spionaj personal permanent automat general(universal), mult mai evoluat decat toate camerele de suprveghere din lume.

Posibil, dar încă nu suntem acolo, la această dată nu există mijloace de a verifica ce are cineva în corp, nici măcar testul de anticorpi, pentru că mai sunt oameni (e adevărat mai rari poate sub 10%) care vaccinați pe bune, au un tir mic de anticorpi (poate organismul lor nu a asimilat) și aceia sunt expuși fără să știe.

Deci dacă ar bipăi la scanarea trupului ceva, atunci ar semăna cu o pecete, până la această dată se folosesc în țările avansate la unele operații, camere care se introduc în interior conectate la internet care permite rezoluție mare pentru a vedea țesuturile interne și a se opera profesional de maximă precizie, dar acelea se scot bănuiesc, deci nici acelea nu cred că sunt dacă nu rămân.

Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 669627)
Poate ca pana la urma si cei care au luat alte vaccinuri vor fi inclusi in acelasi "program", insa numai dupa o campanie de denigrare sutinuta pentru a fi abandonata.

Momentan coordonatorul campaniei de vaccinare recomandă la cei care au făcut fără tehnologia arnm, rapelul sau boosterul cu unul arnm peste câteva luni, dar doar recomandă nu obligă, încă când vorbim va fi posibilitatea să se facă rapel sau booster tot cu unul non arnm.


Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 669627)
Cei care au doar hartia vor fi depistati.

Momentan hârtia se dă legal și pt cei care au un test și diagnostic de covid pe bune, între a 14-a zi de la boală și 180 zile (6 luni), dar după 6 luni nu se spune ce va mai fi, practic tot la vax se ajunge.

Cei care au făcut mișmașuri vor fi prinși oricum, pt că e greu să scape la infinit, e o prostie să falsifici.


Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 669627)
Pe langa faptul ca virusul e de tipul gripei (nu dispare in veci pentru ca sufera mutatii permanent) cred ca el este in continuare prelucrat de creatorii lui(liliecii) spre performante superioare de contaminare.

Dap, îmi cer scuze pt limbaj, că ieri încă eram sub impresia morții lui Mihai Făgădaru, un tânăr de 43 de ani pe care îl văzusem pe net implicat la referendumul pentru familie și recent cu protestele lu pește.

https://r3media.ro/adevarul-despre-m...a-unei-agende/

Avea comorbidități și n-a scăpat, nu e de joacă tulpinile sunt tot mai agresive, cine nu se vaccinează din varii motive poate chiar și medicale și are și obezitate sau altele e ca și cum ar merge pe sârmă, nu trebuie să se expună să stea în mulțimi sau să ia contact cu persoane care dau semne de boală.

Despre Mihai unii scriu că a îngrijit persoane bolnave, dar tot s-a expus inutil, a lăsat în urmă doi copii, nu e de joacă, aveți grijă de voi și vaccinați și mai ales nevaccinați.

Moroco 23.11.2021 16:15:05

Nu stiu daca nu cumva certificatul verde premerge pecetluirea.

E ca un fel de cazier medical si cum politia spirituala a satanistilor asociati cu omul de nimic fraier ce se cred jmecher vrand sa se trufeasca si sa profite de cat mai mult folosind pile si privilegii, cum nu vrea sa lucreze ci sa putoreasca va dori o simplificare si iata USLamistii cum au lansat deja ministerul digitalizari (si "simplificarii" birocratiei) astfel ca vor centraliza toate datele biometrice ale persoanei, cazierul medical si pe cel justitiar politienesc si cum se merge spre sinodul talharesc al amestecului tuturor ca fiind biserica "adevarata" care va practica inchiztia marelui babilon pentru slava marelui papalâc, acolo se va baga si comportamentul la scoala, la biserica, in societate, diplomele si aptitudinile si va fi asa ca un cip si o baza de date atasata de persoana respectiva si bineinteles de lume a carui stapanitor vesnic se vrea satana si satanistii ce se dau oameni buni, milostivi, filoxenici care va rezolva ei toate grijile pamantesti si ceresti a vietii vesnice.

Omul prost ca fraierul, ca sa-i fie bine lui si familiei lui se va lasa impresionat si ingrozit si va accepta, va primi sa slujeasca acestei morale si acestei sfintenii lumesti care este defapt o hula la adresa lui Dumnezeu si la adresa Duhului Sfant exact asa cum era pe vremuri morala comunista ridicata la rang mai inalt decat morala crestina sau ortodoxa. Acum va fi morala celor 3-4 guverne mondial care vor face o unitate a puterii religioase a lumii si va pecetlui populatia cu obligativitatea supunerii la justitia ei ca sa-ti duci viata supus acestor legi ale faradelegii. Acestea fiind o deznadejde si o desertaciune a desertaciunii vor fi introduse in bisericii si iata spurcaciunea pustiirii la loc sfant caci in biserici se vor rula filme si documentare moralizatoare ca sa-ti bage minciuna si "smintenia" in inchipuire iar cipul care va rula programe de politicaly corect va fi bagat in toate aparatele si protezele medicale caci filmele cu nanitzi si cu inteligenta artificiala unde omul e legat asa ca intrun matrix nu sunt doar filme. Robotii condusi de oameni legume slugarnici prin mai marii lor la duhurile rele vor tine sufletele in teroare asa ca in iad si le vor indobitocii de la nastere pana la moarte ca sa-i umple de griji si de obligatii carieristice si spirituale ca sa-l uite ei de tot pe adevaratul Dumnezeu.

Cei ce vor primi pecetea dintre credinciosi caci ceilalti ca o primesc sau ca nu o primesc e totuna caci sunt oameni lumesti din lume si habar nu au ce fac dar vor in cor s-o primeasca toti insistand si santajand emotional ca sa o primeasca toti, deci doar cei ce se vor lepada de Hristos si vor primi pecetea se vor chinui inaintea sfintilor ingeri si chinurile lor vor fi ca si chinurile scorpiei caci vor suferi inca de aici chinurile vesnice.

Sigur ca exista si lepadare de pecete si de cip si de lume chiar si la acesti comunisisirăi insa le va fi greu caci o pecete te patrunde asa ca un lichid pacatos si blestemat in toate madularele si celulele tale, iar daca tu te vei pecetlui cu asa ceva ca si cu o sfintenie atunci cu atat mai mult intunericului.

E trist si e de plans dar nu stiu ce am putea face cand deja certificatul verde nu te mai lasa sa cumperi sau sa vinzi fara el inclusiv nu poti sa-ti mai vinzi forta de munca deoarece va fi necesar inclusiv la locul de munca.

Cum bisericile sunt degraba supuse lumii iata ca nici in biserici nu vei mai putea intra fara certificatul verde asa cum nu s-a putut intra fara masca.

Deci iata avem acum guvernul USLamist-Udmerist Ma-Ciuca slugarnic la hUE-mhue si la marele licurici care impreuna cu china, rusia si usulmanii se vor razboi spre distrugere dar iata vor face pace in numele lui antihrist care se va autointroniza si va pecetlui populatia ca sa fie sigur ca se inchina numai lui si mintind ca vor avea asigurat un loc in rai defapt vor avea asigurat un loc in iad caci antihrist e seful iadului si tot cel ce intra acolo nu va mai avea nicio speranta de scapare. :64:

Vei incerca o viata de vagabond dar te vor identifica rapid si vei fi ”curatit” rapid ca un element decalasat si refractar, un individ sectant ce faci tulburare si dezbinare in biserica si in societate si care nu vrei sa socializezi si sa te integrezi si te vor lua de oriunde te afli si te vor interna la spitale bine dotate unde se vor ocupa sa te forteze sa te reeduce egipsihologic si sexual ca sa fii tolerant si sa te supui primind toate impunerile de buna voie si cu acordul tau caci la externare vei semna ca tu ai cerut sa te internezi si sa te reintegrezi in societate ca sa nu mai ai stari anxioase datorate betiei si dementei. Vor incerca sa-ti modifice genele si partea interioara inlocuind tototot ce nu vrea sa se supuna regimului ma-ciuca cu elemente robotice sau daca inca mai persisti vei fi legumizat si ti se va sterge orice urma de memorie si de invatatura anti-antihrista care va fi declarata toxica.

Ne asteapta zile grele si certificatul verde pare ca e 70-80% pecetea, mai trebuie sa le stranga pe toate intr-un singur loc ca sa aiba rapid si la indemana toate datele tale.

Dar nu atat datele tele sunt pecetluirea ci toate datele lumii, invataturile, moralele, cunostiintele, istoriile, ”adevarurile” stiintifice, cunostiintele... cu astea te vor indoctrina pana cedezi si le crezi caci vor fi bagate in scoli, biserici, facultati si toti se vor supune ca niste rame in mod slugarnic si ipocrit vor zice ca e voia lui Dumnezeu si ca e pacea si viitorul de la Dumnezeu, defapt de la antihristul care va lua locul lui Dumnezeu.


Adio iubirea fireasca si din ea se va face chip turnat-cioplit ”iubirea” duhovniceasca impusa de sistem si plina de pacate care vor fi considerate mari virtuti si beroisme avand simbol in marea tzeapa din piata revolutiei. Totul va fi pentru protectia familiei si cresterea natalitatii si va fi organizat economico-financiar ca o filantropie si un ajutor social pentru a sprijini familia si pe cei mici ca sa li se asigure viitorul pe pamant si in cer dar nu va fi decat o mare amagire, cel mai mare ipocrism si cea mai mare nebunie caci sinodul asta al amestecului si al politicaly corect este un sinod ecumenic talharesc.


Nu proorocesc ci cam spre astfel de intelesuri bat proorociile existente. Acolo bat si cam asa ne este descris viitorul in care credinciosul va merge din rau in mai rau crezand ca merge spre mai bine si va ura si va batjocurii creatia si toate cele facute de Dumnezeu socotindu-le bune de a face experiente stiintifice pe ele pentru a cunoaste mai bine metodele de manipulare si santaj psiholigic in folosul puterii vremelnice care s/ar vrea vesnica caci viermele care se va autoinstaura de aia va fi vierme caci nu mai moare si asa va fi si locul in care se va autoinstapani, asa ca intrun tinut viermuitor nemuritor si acolo va fi iadul in care viermele nu mai moare caci sufletul omului va degenera spre stadiul de vierme.

Demetrius 23.11.2021 19:15:13

Citat:

În prealabil postat de Adr.iu91 (Post 669623)
La ce te referi la al II-lea?

...

Ma refer ca al II-lea a fost razboi nuclear si s-a incheiat demult.
Tu astepti alt razboi nuclear?


Ora este GMT +3. Ora este acum 20:15:12.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.