Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Iertare (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13068)

LapetiteMoc 09.06.2011 20:58:50

Citat:

În prealabil postat de CelMandru (Post 367533)
Ce frumoasă-i iertarea! E ca atunci când copilașul aleargă acasă către maica lui, ca să-i ofere stângaci, dar cu o inimă zveltă de bucurie și emoție, o floricică firavă și puțin ofilită. Te năpădesc lacrimile...

Minunat !

Dar in viata se intampla si altfel:
Un elev a suparat-o tare pe mama lui. I-am dat banuti unui coleg de clasa sa cumpere un trandafir rosu. Stiam ca mama copilului va veni la scoala sa vada ce a mai facut. Cand a venit, copilul i-a daruit mamei trandafirul cerandu-si iertare in fata mea si a colegilor. A primit, drept raspuns, o palma. Noi toti ne asteptam la duioase imbratisari.

Bogdan N 09.06.2011 21:54:13

Citat:

În prealabil postat de LapetiteMoc (Post 367596)
Minunat !

Dar in viata se intampla si altfel:
Un elev a suparat-o tare pe mama lui. I-am dat banuti unui coleg de clasa sa cumpere un trandafir rosu. Stiam ca mama copilului va veni la scoala sa vada ce a mai facut. Cand a venit, copilul i-a daruit mamei trandafirul cerandu-si iertare in fata mea si a colegilor. A primit, drept raspuns, o palma. Noi toti ne asteptam la duioase imbratisari.

La asta chiar nu m-am asteptat....

glykys 27.06.2011 23:04:36

Imi cer si eu iertare daca am suparat pe cineva de pe forum cu vreo postare de-a mea, dar nu am facut-o cu rautate, ci de fiecare data am spus ce am gandit. Imi sunteti cu totii tare tare dragi! :)

LittleSparrow 28.06.2011 00:28:11

Nu putem face tuturor pe plac și uneori poate rănim pe cineva sau poate suntem răniți..
De aceea, e tare frumos să ne cerem iertare unii de la alții, că poate prin ce am scris aici am tulburat, rănit sau supărat pe cineva.
Iertați-mă și pe mine, frați și surori!

LapetiteMoc 28.06.2011 00:35:01

iertare
 
Sa ne iertam unii pe altii de 70 de ori cate 7, si apoi sa-i cerem Domnului putere tot pentru iertare!

Iertare cer tuturor celor care s-au simtit lezati de ceea ce mai postez pe forum. Nu am nicio scuza, firea mi-e pacatoasa si greu se da pe brazda. Doamne, miluieste!

Yasmina 28.06.2011 02:10:12

"Si ne iarta noua gresalele noastre
Precum si noi iertam gresitilor nostri"

Va rog frumos sa primiti si scuzele mele daca exprimarile sau mesajele scrise v-au suparat in vreun fel.
Iertare!

xanixade 28.06.2011 09:45:47

Ce sa zic, astea sunt cam dume....
Ce nu mai degraba sa fi dat mesaj pe privat :D:D:D:D:D:D...
Dar hei, in public e mai bine :D

LittleSparrow 28.06.2011 09:57:16

Citat:

În prealabil postat de xanixade (Post 372697)
Ce sa zic, astea sunt cam dume....
Ce nu mai degraba sa fi dat mesaj pe privat :D:D:D:D:D:D...
Dar hei, in public e mai bine :D

Nu înțeleg nimic din postarea ta.
Ce înseamnă "dume"?

xanixade 28.06.2011 10:52:50

Dume, inseamna poante, minciuni. Vorbe sa te afli in seama.

Si m-am referit la faptul ca.... decat sa scrii un thread cu numele Iertare, cerandu-ti iertare tuturor, mai bine cauti sa intri la fiecare pe privat si sa spui iarta-ma....

LittleSparrow 28.06.2011 11:08:33

Citat:

În prealabil postat de xanixade (Post 372715)
Dume, inseamna poante, minciuni. Vorbe sa te afli in seama.

Si m-am referit la faptul ca.... decat sa scrii un thread cu numele Iertare, cerandu-ti iertare tuturor, mai bine cauti sa intri la fiecare pe privat si sa spui iarta-ma....

Mulțumesc pentru răspuns.
Consider că e util thread-ul. Nu de puține ori au fost polemici, jigniri sau alte discuții sterile pe acest site.. Unii chiar s-au supărat și au plecat din pricina asta.


Ora este GMT +3. Ora este acum 14:07:27.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.