Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Evenimente si noutati din viata colegilor de forum (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=18071)

sophia 02.09.2015 18:10:51

Citat:

În prealabil postat de Monnis (Post 599607)
Felicitari, Fallen! Sa va daruiasca Dumnezeu toate cele bune si de folos, printesei si parintilor! Foarte frumos nume i-ati ales!

Dar cum o cheama pe fetita?

Monnis 02.09.2015 18:35:34

Citat:

În prealabil postat de sophia (Post 599620)
Dar cum o cheama pe fetita?

Ana Maria se numeste fetita, asa a scris Fallen pe firul "aniversari membri....".

Yasmina 02.09.2015 21:09:43

Acest topic nu se vrea un manual de utilizare a nou-nascutilor!
 
Va rog respectos sa pastrati mesajul topicului,acela de evenimente si noutati din viata membrilor.
Daca doriti sa discutati mai multe chestii legate de viata nou-nascutilor infiintati va rog alte topicuri la subiect.

Corinusha 03.09.2015 08:17:29

Citat:

În prealabil postat de GMihai (Post 599617)
Păi tot ei ziceau și despre fumat. Să ne uităm, să nu ne uităm ?

ce anume? I have no ideea.

Sorry, Yasmina, de offtopic :*

DragosP 03.09.2015 08:57:09

Citat:

În prealabil postat de GMihai (Post 599617)
Păi tot ei ziceau și despre fumat. Să ne uităm, să nu ne uităm ?

Tu crezi că unui om normal la cap tre' să-i zică OMS că fumatul e buba?

forever... 03.09.2015 09:31:29

Citat:

În prealabil postat de DragosP (Post 599684)
Tu crezi că unui om normal la cap tre' să-i zică OMS că fumatul e buba?

Păi dacă pe paharul de cafea trebuie menționat că e fierbinte șamd... societatea nu se îndreaptă spre normalitate, din păcate...

fallen, felicitări și pe această cale!

DragosP 03.09.2015 09:36:34

Și pe ăla de cafe frappé? :39:

Corinusha 04.09.2015 09:29:45

Dragos, esti tare :)))

btw, chiar acum am o cafea "to go" in mana. Scrie: "Atentie! bautura fierbinte!" :)))

pai cum scrie prin instructiunile cuptorului cu microunde: nu introduceti animale vii. (lucru care cica a aparut din caua unui american care a vrut sa-si usuce pisica in cuptorul cu microunde si a reusit astfel sa-si explodeze pisica - a dat firma in judecata ca nu scria in instructiuni sa nu bage animale vii in cuptor; tipul acastigat procesul, o caruta de bani si o sectiune unde scrie ca nu se baga animale vii in cuptorul cu microunde).

Yasmina 04.09.2015 09:59:26

Citat:

În prealabil postat de Corinusha (Post 599826)
Dragos, esti tare :)))

btw, chiar acum am o cafea "to go" in mana. Scrie: "Atentie! bautura fierbinte!" :)))

pai cum scrie prin instructiunile cuptorului cu microunde: nu introduceti animale vii. (lucru care cica a aparut din caua unui american care a vrut sa-si usuce pisica in cuptorul cu microunde si a reusit astfel sa-si explodeze pisica - a dat firma in judecata ca nu scria in instructiuni sa nu bage animale vii in cuptor; tipul acastigat procesul, o caruta de bani si o sectiune unde scrie ca nu se baga animale vii in cuptorul cu microunde).

Locuind cam de 10 ani in State ,inca nu m-am decis daca americanii sunt idioti get-beget sau doar vicleni ,materialisti si profitori.
Cert este ca destul de multi urmaresc sa faca bani peste bani din tot felul de procese stupide.
Pe cafea scrie ca este fierbinte tot din cauza altui american, care a castigat procesul ,a incasat bani cu caruta si acum traieste arogant,nefacand nimic prin Hawaii.

Si mai sunt si altele,de genul "este ud pe jos" ,"fiti atenti la scara"...etc

Dar hai,postati la subiect... Care-s evenimentele si noutatile in vietile voastre?

Corinusha 04.09.2015 10:10:37

Noutatea din viata mea e ca am 19 saptamani de sarcina, peste 2 saptamani voi afla lucrusoare despre copilasul meu; se pare ca fetita (avem deja si nume pregatit pentru buburuza noastra), suntem 2 viitori parinti foarte entuziasmati si fericiti si asteptam luna ianuarie cu sufletul la gura. Si ne rugam sa fie totul bine, sa vina la termen,sa ne tina Dumnezeu sanatosi pe amandoi parintii, si mai ales, sa fie sanatoasa bebelina.


Asta cu wet floor o mai inteleg, dar cea cu "atentie, scara" nu vad rostul; doar vezi scara asta, iar daca esti nevazator, emnul e oricum egeaba, pentru ca ai lte metode de a "vedea" scara.

Am auzit asta cu americanii ca fac tot ce pot sa scoata bani din procese cu statul; auzisem de unul, american au enlez, de data asta nu stiu exact, care a dat in juecata copacul din fata curtii pentru ca ii umbrea casa (copacul era pe domeniul public) si ar fi castigat pt ca (,) nu s-a prezentat si statul i-a platit despagubiri colosale. Am citit o groaza de ineptii de genul...


Ora este GMT +3. Ora este acum 20:24:19.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.