Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Joc!!! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=12037)

camy_d 30.01.2011 16:15:52

Mi se pare că s-a ajuns la 7 postări pentru colaps, așa că lansez și eu o acuzație.

Bărbații sunt niște puturoși, obsedați, depravați și orgolioși. Mai ales obsedați și depravați. Am văzut până și niște seminariști care umblau cu pițipoance, era la o conferință a Păr. Teofil Pârâian, n-am văzut nici măcar unul care să aibă o iubită decentă, toate aveau decolteu. Mai e și acel diacon care a vrut să scape de soția bolnavă, era un topic pe forum. Și alt caz pe forum, un teolog, viitor preot, care nu voia să se însoare cu o femeie virgină. Nu-i destul că majoritatea bărbaților sunt depravați, acum nici în viitorii preoți nu mai poți avea încredere.

o nestiutoare_ 30.01.2011 16:19:48

Citat:

În prealabil postat de camy_d (Post 330093)
Mi se pare că s-a ajuns la 7 postări pentru colaps, așa că lansez și eu o acuzație.

Bărbații sunt niște puturoși, obsedați, depravați și orgolioși. Mai ales obsedați și depravați. Am văzut până și niște seminariști care umblau cu pițipoance, era la o conferință a Păr. Teofil Pârâian, n-am văzut nici măcar unul care să aibă o iubită decentă, toate aveau decolteu. Mai e și acel diacon care a vrut să scape de soția bolnavă, era un topic pe forum. Și alt caz pe forum, un teolog, viitor preot, care nu voia să se însoare cu o femeie virgină. Nu-i destul că majoritatea bărbaților sunt depravați, acum nici în viitorii preoți nu mai poți avea încredere.

Camy_d,...acuzatia asta e ceva mai puternica decat restul din topic...ceva mai mult!!
Imi vine in minte ceva publicat pe forum: Si femeia,si barbatul se degradeaza in egala masura,doar ca in moduri diferite.
Preotii sunt barbati,iar proroocii din Vechiul Testament asemenea...adica oameni drepti inaintea lui Dumnezeu:).

mihaila_alin 30.01.2011 16:25:49

Citat:

În prealabil postat de camy_d (Post 330093)
Mi se pare că s-a ajuns la 7 postări pentru colaps, așa că lansez și eu o acuzație.

Bărbații sunt niște puturoși, obsedați, depravați și orgolioși. Mai ales obsedați și depravați. Am văzut până și niște seminariști care umblau cu pițipoance, era la o conferință a Păr. Teofil Pârâian, n-am văzut nici măcar unul care să aibă o iubită decentă, toate aveau decolteu. Mai e și acel diacon care a vrut să scape de soția bolnavă, era un topic pe forum. Și alt caz pe forum, un teolog, viitor preot, care nu voia să se însoare cu o femeie virgină. Nu-i destul că majoritatea bărbaților sunt depravați, acum nici în viitorii preoți nu mai poți avea încredere.

camii acesta-i reversul medaliei? ca sunt nauc.
aha acum pricep ne lauzi frumos.Dumnezeu cu tine.amin.

glykys 30.01.2011 16:26:48

Lauda 1- Barbatul necredincios se sfinteste prin femeia credincioasa. Ideea este ca asemenea specimene, dupa ce au alergat la prima tinerete din floare in floare, au trai in concubinaj ani de zile cu te miri ce pitipoance, cum zici si tu, care tot sperau ca vor fi luate in casatorie, cand decid sa se aseze si ei la casa lor, se casatoresc, de cele mai multe ori, cu o femeie cuminte, credincioasa, curata, gospodina...

camy_d 30.01.2011 16:28:02

Citat:

În prealabil postat de mihaila_alin (Post 330098)
camii acesta-i reversul medaliei? ca sunt nauc.

Ce medalie? N-am înțeles aluzia :4:

camy_d 30.01.2011 16:28:41

Citat:

În prealabil postat de glykys (Post 330099)
Lauda 1- Barbatul necredincios se sfinteste prin femeia credincioasa. Ideea este ca asemenea specimene, dupa ce au alergat la prima tinerete din floare in floare, au trai in concubinaj ani de zile cu te miri ce pitipoance, cum zici si tu, care tot sperau ca vor fi luate in casatorie, cand decid sa se aseze si ei la casa lor, se casatoresc, de cele mai multe ori, cu o femeie cuminte, credincioasa, curata, gospodina...

Pe care o înșeală.

Iosif77 30.01.2011 16:28:50

Si mie mi se pare mai complexa acuzatia asta.
Nici nu mai stiu pe cine sa laud: barbatii, seminaristii, pitipoancele sau teologii :4:

camy_d 30.01.2011 16:30:02

Citat:

În prealabil postat de Iosif77 (Post 330102)
Si mie mi se pare mai complexa acuzatia asta.
Nici nu mai stiu pe cine sa laud: barbatii, seminaristii, pitipoancele sau teologii :4:

Specia masculină.

o nestiutoare_ 30.01.2011 16:30:28

Citat:

În prealabil postat de Iosif77 (Post 330102)
Nici nu mai stiu pe cine sa laud: barbatii, seminaristii, pitipoancele sau teologii :4:

:)):))
Cred ca de barbati vorbea camy_d.

Iosif77 30.01.2011 16:36:28

Citat:

În prealabil postat de camy_d (Post 330104)
Specia masculină.

Aha.
La specia de mai sus nu-i nimic de laudat :68:.
Pentru mine e caz clasat. Poate doar femeile sa-si mai facă ceva iluzii.


Ora este GMT +3. Ora este acum 01:12:31.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.