Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Madalina Manole a plecat la Domnul ! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=10107)

cristiboss56 14.07.2010 08:06:46

Madalina Manole a plecat la Domnul !
 
La numai 43 de ani , cântăreața Mădălina Manole a plecat la Domnul ! Dumnezeu s-o odihnească ! +

heaven 14.07.2010 08:58:00

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 268895)
La numai 43 de ani , cântăreața Mădălina Manole a plecat la Domnul ! Dumnezeu s-o odihnească ! +

Doamne,dar ce s-a intamplat?Eu nu prea urmaresc stirile...
Dumnezeu sa o odihneasca si sa aiba grija de sufletelul ei!
Drum drept spre Lumina,fata cu parul de foc!

http://i92.photobucket.com/albums/l3...9059-small.jpg

Laur28 14.07.2010 09:02:58

Citat:

În prealabil postat de heaven (Post 268904)
Doamne,dar ce s-a intamplat?Eu nu prea urmaresc stirile...
Dumnezeu sa o odihneasca si sa aiba grija de sufletelul ei!
Drum drept spre Lumina,fata cu parul de foc!

Ancheta e in desfasurare inca. Dumnezeu s-o ierte :2:

Dumitru73 14.07.2010 09:38:27

Mare pierdere ...
Foarte grav este ca multi oameni, unii aparent fericiti, aleg sa-si incheie socotelile cu viata in acest mod.
Ce pot sa mai spun ...
Ca sa-i parafrazez pe Parazitii ... Daca existi, te rog Doamne iart-o!

Mihailescu-Marin Daniel 14.07.2010 09:39:23

:((
:((
:((
Nu pot sa cred, cand ma gandesc cati oameni isi doresc sa traiasca si alti isi iau viata.
Pacat, mare pacat.
Oricum nu o judec, numai ea si Dumnezeu stiu ce a fost in sufletul ei.
Dumnezeu sa o ierte.

friosia 14.07.2010 09:47:48

"Medicii de la salvare au sosit in jurul orei 6 si au gasit-o pe artista cazuta pe jos, fara leziuni pe corp. Initial s-a spus ca sotul ar fi gasit-o intr-o balta de sange, dar informatia a fost dezmintita ulterior." http://www.ziare.com/stiri/morti/mad...cidere-1029039

adica s-au gandit mai bine si au sters probele... hehehe

Mirela0110 14.07.2010 09:56:45

Dumnzeu sa o ierte.
 
Dumnezeu sa o ierte.... si pe noi sa ne fereasca de momente de acestea de ratacire..... ca la ea a fost doar un moment de ratacire.... unul foarte negru.... iart-o Doamne, si iarta-i primeste-i la Tine pe toti care recurg, intr-o clipa de nebunie, la un astfel de gest. mintea omului e fragila, sunt oameni fragili, care pe deasurpa par foarte puternici, dar in interior, sufletul lor se poate zdruncina foarte usor. iarta-ne Doamne ca suntem asa slabi.

Dumnezeu sa te odihneasca in pace !!!

philalex 14.07.2010 09:59:29

Dumnezeu sa o ierte! Ce depresie o fi avut...

LapetiteMoc 14.07.2010 10:04:06

Dumnezeu s-o ierte!
 
Am citit pe net variante. Presa din Romania infloreste de dragul senzatiei, nu pentu adevar. Asadar, eu nu cred DELOC ca s-a sinucis, ci ca a fost mai degraba un atac de cord (avea probleme cardiace).

Iata un fragment dintr-un interviu de acum cateva luni de unde reiese ca era credincioasa. NU CRED ca a ea ales plecarea.

"Petru a venit putin mai incolo. Intai de toate, ca doi oameni gospodari si buni crestini, eu si Puiu ne-am preocupat de crearea unui camin, adica ne-am dorit sa avem o casa a noastra, in care sa ne simtim liberi si ocrotiti. Ne-am suflecat manecile si-am luat-o la drum. A fost o nebunie: am alergat dupa credite la banci, apoi, un an si jumatate, am tinut-o tot intr-un santier - am supravegheat muncitorii, am cumparat la nesfarsit materiale de constructie, am facut schite si planuri pentru aranjamentul interior, am achizitionat mobila... Of! Bine c-am izbutit s-o scoatem la bun sfarsit. Dupa ce ne-am linistit, Dumnezeu ni l-a trimis si pe Petru cel mic."

friosia 14.07.2010 10:17:54

exact! basca!

o mama cu copil de un an nu se sinucide.

dar e mai usor pentru a acoperi crima sa zici ca s-a sinucis.

toate mortile incomode in romania sunt sinucireri.

LapetiteMoc 14.07.2010 10:24:08

dintr-un ziar onest (on line)
 
"Managerul Serviciului de Ambulanță, dr. Alice Grasu, a declarat pentru Agerpres că Ambulanța a ajuns acasă la [COLOR=#0066cc]Mădălina Manole[/COLOR] în jurul orei 5,43 - 5,45, având în echipaj o asistentă medicală, care a constatat că artista se află în stop cardiorespirator și a solicitat medic. Doctorul a ajuns în orei 6 și un minut, dar din păcate nu s-a mai putut face nimic, a mai spus dr. Grasu.
Totodată, [COLOR=#0066cc]Monica Anghel[/COLOR] spunea că nu era foarte bună prietenă cu Mădălina Manole, însă o cunoștea, iar la un concert, cineva a sunat-o pentru a o înlocui pe artista, deoarece avea probleme cu inima: "Cu ceva timp în urmă m-a sunat un prieten comun care mi-a spus că Mădălina este în spital și m-a rugat să o înlocuiesc la un concert, pentru că avea probleme cu inima".

Dumitru73 14.07.2010 10:32:46

Citat:

În prealabil postat de friosia (Post 268926)
exact! basca!

o mama cu copil de un an nu se sinucide.

dar e mai usor pentru a acoperi crima sa zici ca s-a sinucis.

toate mortile incomode in romania sunt sinucireri.

hai sa nu facem speculatii pana cand nu se termina ancheta

cristiboss56 14.07.2010 10:40:06

Citat:

În prealabil postat de LapetiteMoc (Post 268928)
"Managerul Serviciului de Ambulanță, dr. Alice Grasu, a declarat pentru Agerpres că Ambulanța a ajuns acasă la [COLOR=#0066cc]Mădălina Manole[/COLOR] în jurul orei 5,43 - 5,45, având în echipaj o asistentă medicală, care a constatat că artista se află în stop cardiorespirator și a solicitat medic. Doctorul a ajuns în orei 6 și un minut, dar din păcate nu s-a mai putut face nimic, a mai spus dr. Grasu.
Totodată, [COLOR=#0066cc]Monica Anghel[/COLOR] spunea că nu era foarte bună prietenă cu Mădălina Manole, însă o cunoștea, iar la un concert, cineva a sunat-o pentru a o înlocui pe artista, deoarece avea probleme cu inima: "Cu ceva timp în urmă m-a sunat un prieten comun care mi-a spus că Mădălina este în spital și m-a rugat să o înlocuiesc la un concert, pentru că avea probleme cu inima".

Indiferent de onestitatea sau de neonestitatea presei , și ea la rându-i trecătoare, trebuie să spunem :Dumnezeu să o ierte ! Căci oricând putem fi noi în această despărțire de această lume trecătoare, mult prea trecătoare ca un vis ce se risipește cât a-i vedea cu ochii . . . ! Vorba Părintelui Cleopa ce striaga : "Să avem gândul la MOARTE, la MOARTE , la MOARTE ", Dumnezeu să-l odihnească și pe el ! . . .

costel 14.07.2010 10:49:57

Dumnezeu sa o ierte si sa fie odihnita cu dreptii.

delia31 14.07.2010 11:19:01

Dumnezeu sfantul sa o ierte.

annajanette 14.07.2010 11:31:00

nu prea cred ca la Domnul a plecat asta e problema, insa nu aveti dreptul s-o judecati cei care nu ati avut depresie, gura mica.

friosia 14.07.2010 11:44:21

Citat:

În prealabil postat de Dumitru73 (Post 268931)
hai sa nu facem speculatii pana cand nu se termina ancheta

nu eu am zis "balta de sanage".

+

o mama nu se sinucide. de aceea mi se pare suspect.

ps; anchetele care cerceteaza sinucideri nu fac 2 bani pentru ca e calea mai usoara a anchetatorului de a rezolva cazurile.

gabriel 30 14.07.2010 11:59:35

Citat:

În prealabil postat de annajanette (Post 268945)
nu prea cred ca la Domnul a plecat asta e problema, insa nu aveti dreptul s-o judecati cei care nu ati avut depresie, gura mica.


Nu exista depresie,exista doar necredinta in Dumnezeu.....

Este adevarat insa k cele mai multe "depresii" li se intampla in general bogatzilor si celor celebrii,care sunt si cei mai fara de Dumnezeu,tocmai k ei si-au agatat destinele de bani,faima,impliniri lumesti, si mai ales sanatate,pentru k toate celelante sa fie implinite,iar cand acestea se prabusesc,isi pierd "sprijinul" si clacheaza.Recurg la cea mai lasha si egoista metoda:sinuciderea.

ai2 14.07.2010 12:06:40

Citat:

În prealabil postat de friosia (Post 268951)
nu eu am zis "balta de sanage".

+

o mama nu se sinucide. de aceea mi se pare suspect.

ps; anchetele care cerceteaza sinucideri nu fac 2 bani pentru ca e calea mai usoara a anchetatorului de a rezolva cazurile.

Intr-o societate care incurajeaza ipocrizia, ce se vede la suprafata de obicei e inselator.
Anchetele nu cerceteaza sinucideri. Ancheteaza morti, verdictul dandu-se dupa ancheta. Dar intr-o societate care incurajeaza prejudecatile de ce sa ne mire o afirmatie atat de aberanta cum e cea de la PS-ul tau.
Si mamele se sinucid. Dar intr-o societate in care este incurajata mediocritatea de unde pretentia ca lumea sa stie de astfel de cazuri.

cristiboss56 14.07.2010 12:12:58

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 268959)
Intr-o societate care incurajeaza ipocrizia, ce se vede la suprafata de obicei e inselator.
Anchetele nu cerceteaza sinucideri. Ancheteaza morti, verdictul dandu-se dupa ancheta. Dar intr-o societate care incurajeaza prejudecatile de ce sa ne mire o afirmatie atat de aberanta cum e cea de la PS-ul tau.
Si mamele se sinucid. Dar intr-o societate in care este incurajata mediocritatea de unde pretentia ca lumea sa stie de astfel de cazuri.

Cu puțin zâmbet, dar mai ales cu durere :OF , DOAMNE ! ! !

solentina 14.07.2010 12:28:30

Dumnezeu sa o ierte!Condoleante familei pentru greaua pierdere .E dureros ce s-a intimplat ,e mai bine sa lasam speculatiile si sa acceptam si astfel de momente nu tocmai usoare pentru noi.Poate aceasta a fost voia lui Dumnezeu.Doamne apara-ne de toate relele si pazeste-ne.

friosia 14.07.2010 12:40:14

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 268959)
Intr-o societate care incurajeaza ipocrizia, ce se vede la suprafata de obicei e inselator.
Anchetele nu cerceteaza sinucideri. Ancheteaza morti, verdictul dandu-se dupa ancheta. Dar intr-o societate care incurajeaza prejudecatile de ce sa ne mire o afirmatie atat de aberanta cum e cea de la PS-ul tau.
Si mamele se sinucid. Dar intr-o societate in care este incurajata mediocritatea de unde pretentia ca lumea sa stie de astfel de cazuri.

cu mentalitatea asta tu oricum accepti orice ti se spune ca trebuie sa crezi. asa ca nu conteaza ce zici.

eu ma intreb de ce ar fi facut-o, iar faptul ca nu primesc nici un raspuns ma face sa pun la indoiala... tacerea, adica sinucidera in sine.

friosia 14.07.2010 12:43:36

"Cineva putea trimite mesajul de pe telefonul ei (...) O mama cu un copil de un an, care arata asa cum arata Madalina Manole, cu situatia ei sociala, renunta greu la viata, impulsul sinucigas nu vine din interiorul ei" , a declarat Mariana Stefan, care a precizat ca loviturile provocate de o cadere dupa o sinucidere cu pastile nu pot fi foarte grave.

http://www.ziare.com/madalina-manole...avocat-1029072

annajanette 14.07.2010 13:06:58

Citat:

În prealabil postat de gabriel 30 (Post 268957)
Nu exista depresie,exista doar necredinta in Dumnezeu.....

Este adevarat insa k cele mai multe "depresii" li se intampla in general bogatzilor si celor celebrii,care sunt si cei mai fara de Dumnezeu,tocmai k ei si-au agatat destinele de bani,faima,impliniri lumesti, si mai ales sanatate,pentru k toate celelante sa fie implinite,iar cand acestea se prabusesc,isi pierd "sprijinul" si clacheaza.Recurg la cea mai lasha si egoista metoda:sinuciderea.

AI AVUT TU DEPRESIE NU? VB TU IN CUNOSTINTA DE CAUZA? E UITE EU TOATA VIATA MEA L-AM IUBIT SI IL IUBESC PE DUMNEZEU SI UITE CA AM Avut depresie. mama ce imi place voi cei care le stiti pe toate , bine zice DUMNEZEU : NU JUDECATI CA SA NU FITI JUDECATI, nu vreau sa iti urez sa treci prin ce am trecut eu ca poate te-ai lecui sa vb aiurea.

MarinaAlca 14.07.2010 13:10:59

Citat:

În prealabil postat de gabriel 30 (Post 268957)
Nu exista depresie,exista doar necredinta in Dumnezeu.....

Este adevarat insa k cele mai multe "depresii" li se intampla in general bogatzilor si celor celebrii,care sunt si cei mai fara de Dumnezeu,tocmai k ei si-au agatat destinele de bani,faima,impliniri lumesti, si mai ales sanatate,pentru k toate celelante sa fie implinite,iar cand acestea se prabusesc,isi pierd "sprijinul" si clacheaza.Recurg la cea mai lasha si egoista metoda:sinuciderea.

Daca ai face un sondaj, pe acest forum, la care toti membrii activi sa raspunda cu o sinceritate 100%, cred ca ai fi socat de % celor care au experimentat si experimenteaza DEPRESIA!

blue_cat 14.07.2010 13:18:19

Citat:

În prealabil postat de friosia (Post 268973)
"O mama cu un copil de un an, care arata asa cum arata Madalina Manole, cu situatia ei sociala, renunta greu la viata, impulsul sinucigas nu vine din interiorul ei" , [/url]

da' ce repede trage concluzia avocata asta. ai copil, cariera, arati bine, automat esti si fericit! sunt destui oameni care o duc f bine si se sinucid, nimic nou sub soare.

vsovivi 14.07.2010 13:33:47

Ce să mai zică „Sherlock holmes”?

Păi ori s-a sinucis ori a fost ucisă... ori mai e o posibilitate.

Deci mai sunt și alte posibilități:
-să fi glumit ea când a trimis mesajul pe telefon dar s-a împlinit,
-să îl fi trimis criminalul mesajul mai înainte de pe telefonul ei, sau imediat după crimă și a zis că a murit mai târziu,
-să fi luat ceva pastile care din contraindicații au amețit-o și chiar i-a făcut rău, a otrăvit-o sau amețită cum era a ieșit la baie, s-a împiedicat și a dat cu capul de ceva și a murit,
-poate a fost iluzia slavei de la oameni care îi lipsea și crezându-se bătrână și urâtă s-a deznădăjduit și a intrat în bănuieli că e bolundă, că e deprimată, iar psihologii și psihiatrii au „tratat-o” de nu s-a văzut,
-poate suferea de dureri, avea cancer și fiind în fază terminală, neștiind nimeni a hotărât că așa aduce cea mai puțină suferință familiei și oamenilor luând cu ea urâțenia suferinței și scurtând drama și coșmarul,
-poate s-a sinucis din prostie, după o ceartă cu soacra și cu soțul, s-a simțit neiubită și părăsită, bine măcar că n-a luat și copilul cu ea,
-poate a omorât-o soțul, dar nu s-au găsit urme, o fi bătut-o cu saci de nisip sau o fi împins-o în deznădejde...
-poate soacra, o fi văzut-o cu altul și i-a făcut felul cu otravă în mâncare ca să nu-l mai vadă pe fiul ei că suferă...
-poate pur și smplu a făcut un infarct,
-poate a suferit o comoție cerebrală și nimeni nu a știut, de la tensiune, sau de la cafia...

Oricum misterul se va elucida... cândva.

Dar și dacă s-a sinucis fiind capturată și împinsă de satana la astfel de gesturi necugetate, mă doare amarnic fiindcă am iubit-o pe sărmana fată dragă, căci ea a cântat din insuflarea Domnului... visase că va fi cântăreață și a fost... probabil diavolul n-a putut suferi, n-a suferit urâtorul de bine și de oameni ca cineva să aibe voință și putere de a plini ce i-a dăruit Dumnezeu... de sus.

Așa că Fată dragă nu fi tristă fiindcă e păcat! Și nu deznădăjdui!

Dutzu 14.07.2010 13:34:15

Dumnezeu s-o odihneasca! +

Hector 14.07.2010 13:42:06

Citat:

În prealabil postat de blue_cat (Post 268977)
da' ce repede trage concluzia avocata asta. ai copil, cariera, arati bine, automat esti si fericit! sunt destui oameni care o duc f bine si se sinucid, nimic nou sub soare.

Este atat de trist si de compatimit. Macar pentru acel copil sa fi gasit puterea sa traiasca.
Dumnezeu sa o odihneasca si sa aibe mila de sufletul sau pe cat va voi....

CalmDown 14.07.2010 13:57:15

Citat:

În prealabil postat de annajanette (Post 268945)
nu prea cred ca la Domnul a plecat asta e problema, insa nu aveti dreptul s-o judecati cei care nu ati avut depresie, gura mica.

Depresiile ți le faci, nu le ai! Ca să vorbim corect: "Mi-am făcut o depresie", nu ''Am avut o depresie."
Fie-mi permis: depresia e un soi de sinucidere, dar la scară mai mică (Scuzați că fac pe filosoful, nu aceasta e intenția mea). Supărările, frustrările și necazurile le ținem sub control cu rugăciune, nu cu psihologi, pentru că, odată ajunși la aceștia, în mod cert, vom ajunge la depresii. În treacăt fie spus, un psiholog competent va fi tot timpul la dispoziția ta (evident, contra unei taxe) să-ți spună ce să faci și eventual, să-ți mai întrețină vreo depresie (totuși, el e plătit la numărul de ședințe). Și oricum, terapia oferită de ei, chiar dacă are efect, este unul momentan, de scurtă durată, pentru că, dacă ar fi pe viață, din ce ar mai trăi stimabilii?

Dumnezeu să o ierte!

vsovivi 14.07.2010 14:00:10

Poate acest interviu eluciedează un pic misterul... din nori.

Georgi_85 14.07.2010 14:31:20

Eu consider ca cei care se sinucid nici macar nu merita a fi mentionati. Personal, nu pot sa simt nici un fel de compasiune pentru astfel de oameni, care aleg singuri sa paraseasca "jocul". Nu stiu ce poate determina un om sa-si puna capat zilelor, dar dpv meu de vedere nu exista nici un motiv pe lumea asta pentru care sa iti iei viata. Viata e frumoasa oricum e ea. Si toti avem incercari in viata, suferinte, nimeni nu are o viata perfecta. Dar asta nu inseamna sa-ti pui streangul de gat. Astfel de oameni care abandoneaza sunt LASI. Pentru ca nu au curaj sa lupte. Si atunci daca ea a decis sa moara, pentru care motiv merita compatimita/inteleasa?

Georgi_85 14.07.2010 14:41:16

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 268895)
La numai 43 de ani , cântăreața Mădălina Manole a plecat la Domnul ! Dumnezeu s-o odihnească ! +

Oare la Domnul a plecat?

vsovivi 14.07.2010 14:51:00

Domnule, am impresia că știa că va muri chiar dacă ea nu era conștientă de asta, am intrat pe site-ul ei și ultimul disc și toate pozele arată o vopsire în negru, deci am impresia că i se scrisese moartea, și proorocia se manifesta prin toate. Bine că și-a terminat albumul așa cum a promis. Ea a cântat dragostea frumoasă, chiar dacă s-a lăsat un pic influențată de moda gLumii. Deci tind să cred că dacă s-a sinucis, atunci doar o vrăjitorie, un farmec, ceva diavolesc te poate aduce în pragul sinuciderii așa rapid și absurd ispitindu-te cu soluții, când tu toată viața ai fost un om plin de viață și de încredere în Dumnezeu... căci ea a iubit viața... a iubit-o din plin... deci aici e clar ghiara celui foarte rău și mârșav la mijloc... a vrut s-o distrugă pe Eva iar. Și săraca iar a mușcat din mărul otrăvit... dar a făcut-o cu siguranță, dacă chiar a făcut-o, sub vrajă și narcoză, așa cum oricui i se poate întâmpla... căci viața ei o demonstrează că nu era nici bețivă nici drogată, nici rea, nici pismașă... ci era plină de soare și de Lumină.

Dar scoate Domnul, și pe sinucigași și pe copii avortați și pe cei căzuți în fântâna spânului, în adânc din greșală... pe tot omul care cade... și doar Adevărul și Binele va triumfa până la urmă, în vecii vecilor. Amin.

Deci cu siguranță a fost iubita Domnului, toată viața ei... nu ai de ce să ai dubii.

CalmDown 14.07.2010 15:08:35

Sinuciderea Mădălinei
 
Lașitate sau nu, sinuciderea nu este un act de mare curaj.
Dacă s-a sinucis, asta e... Alte comentarii, sunt de prisos. Nu mai vorbim. De bine, nici atât. Discutăm discuții. Oricum, Dumnezeu ne judecă după tot ceea ce am crezut, simțit, gândit, făcut. Mântuirea este la El!
În schimb, dacă nu s-a sinucis, dezbaterea pe tema aceasta ar putea continua cât considerați de cuviință.

Dumitru73 14.07.2010 15:11:04

Cred ca deja incepem sa fabulam.
Ultimele indicii arata ca a ingerat voluntar o substanta toxica, posibil insecticid.
Rezultatele autopsiei vor fi gata peste 2 saptamani.
Asa ca ... mai asteptam.

ARCADIE 14.07.2010 15:12:33

Intrebari
 
Prieteni!

Stie careva dintre voi adresa vreunui fanclub Madalaina Manole? Stiti cumva daca vreun fanclub (am inteles ca in anii '90 erau vreo 25 in tot atatea judete) organizeaza o actiune comemorativa? M-ar interesa daca exista vreun fanclub in Bucuresti

CalmDown 14.07.2010 15:24:15

Citat:

În prealabil postat de Dumitru73 (Post 269011)
Cred ca deja incepem sa fabulam.
Ultimele indicii arata ca a ingerat voluntar o substanta toxica, posibil insecticid.
Rezultatele autopsiei vor fi gata peste 2 saptamani.
Asa ca ... mai asteptam.

și "și-a justificat gestul printr-un SMS". Aș fi curios de conținutul SMS-ului.

Acum, speculez: nu credeți că un gest sinucigaș se explică printr-un mesaj ceva mai lung, mai ales în cazul unui om exteriorizat, volubil și comunicativ, cum a fost Mădălina?

P.S. O mărturisire sinceră: prima dată, am citit, aici, pe forum de moartea ei. Ei, primul gând m-a dus la Mihaela Runceanu. Doamne ferește de rău!

o copila 14.07.2010 15:46:34

Dumnezeu sa o ierte!

Dar, este cam ciudat ca dupa ce s-a chinuit foartte multi ani sa aiba un copil, acum cand in sfarsit l-a avut, sa renunte asa usor la el........Mie nu-mi vine sa cred.

heaven 14.07.2010 15:48:14

Citat:

În prealabil postat de CalmDown (Post 268991)
Depresiile ți le faci, nu le ai! Ca să vorbim corect: "Mi-am făcut o depresie", nu ''Am avut o depresie."
Fie-mi permis: depresia e un soi de sinucidere, dar la scară mai mică (Scuzați că fac pe filosoful, nu aceasta e intenția mea). Supărările, frustrările și necazurile le ținem sub control cu rugăciune, nu cu psihologi, pentru că, odată ajunși la aceștia, în mod cert, vom ajunge la depresii. În treacăt fie spus, un psiholog competent va fi tot timpul la dispoziția ta (evident, contra unei taxe) să-ți spună ce să faci și eventual, să-ți mai întrețină vreo depresie (totuși, el e plătit la numărul de ședințe). Și oricum, terapia oferită de ei, chiar dacă are efect, este unul momentan, de scurtă durată, pentru că, dacă ar fi pe viață, din ce ar mai trăi stimabilii?

Dumnezeu să o ierte!

Din ciclul..."Sa batem campii cu talent!"
Iarta-ma,dar decat sa emiti tot felul de filosofii de la tine putere,mai bine te-ai apuca sa te documentezi in privinta depresiei,psihologiei temeinic,in caz contrar...tacerea e de aur,draga prietene!
Chiar vorbeam cu duhovnicul meu intr-o zi si imi spunea si el ca depresia a ajuns pe locul trei in lume in randul cauzelor care duc la decesul unei persoane si ca este nevoie si de psihologi pentru a ajuta acesti oameni.
Depresia e o boala cat se poate de luat in serios si poate avea consecinte extrem de grave daca nu este luata in seama si tratata.
Si mai trist este ca printre noi sunt cunoscuti,prieteni,poate chiar rude care se lupta cu asa ceva si prea putine persoane incearca sa le dea o mana de ajutor.
Daca am fi mai sensibili si atenti la durerea celorlalti lumea asta ar fi alta...
Inca o data...odihneste-te in pace Madalina!


Ora este GMT +3. Ora este acum 06:35:48.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.