Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   o mica rugaminte (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=11946)

Andrei_so 22.01.2011 00:46:10

o mica rugaminte
 
M-am tot gandit daca sa scriu sau nu; sa-mi inving rusinea sau mandria poate. Stiu ca sunt si altii care sunt intr-o situatie mult mai grea decat a mea. Ma gandesc ca un mic ajutor mi-ar putea da putere. Nu vreau sa va obosesc cu prea multe vorbe.

Ma aflu intr-o situatie delicata, in perioada aceasta am foarte multe examene, sunt in plina sesiune (duc in paralel 2 facultati, iar sesiunile se suprapun); pana aici nimic dificil. Problema este ca tocmai am aflat ca am varicela, si nu as vrea sa lipsesc de la examene, iar daca ma las cu restante in vara o sa-mi fie mai greu la licenta. In sfarsit, dupa mila si vointa dumneavoastra pomeniti-ma si pe mine, pacatosul, in rugaciunile dumneavoastra! Nu neaprat pentru vindecare, pentru ca sunt sigur ca incercarile sunt pentru curatirea mea, dar macar pentru rabdare, putere de munca sau o petrecere mai usoara a bolii.

Numele meu de botez este Andrei. Dumnezeu sa va binecuvanteze!

Melissa 22.01.2011 00:59:50

Citat:

În prealabil postat de Andrei_so (Post 326651)
M-am tot gandit daca sa scriu sau nu; sa-mi inving rusinea sau mandria poate. Stiu ca sunt si altii care sunt intr-o situatie mult mai grea decat a mea. Ma gandesc ca un mic ajutor mi-ar putea da putere. Nu vreau sa va obosesc cu prea multe vorbe.

Ma aflu intr-o situatie delicata, in perioada aceasta am foarte multe examene, sunt in plina sesiune (duc in paralel 2 facultati, iar sesiunile se suprapun); pana aici nimic dificil. Problema este ca tocmai am aflat ca am varicela, si nu as vrea sa lipsesc de la examene, iar daca ma las cu restante in vara o sa-mi fie mai greu la licenta. In sfarsit, dupa mila si vointa dumneavoastra pomeniti-ma si pe mine, pacatosul, in rugaciunile dumneavoastra! Nu neaprat pentru vindecare, pentru ca sunt sigur ca incercarile sunt pentru curatirea mea, dar macar pentru rabdare, putere de munca sau o petrecere mai usoara a bolii.

Numele meu de botez este Andrei. Dumnezeu sa va binecuvanteze!

Sa-ti ajute Dumnezeu si Maica Domnului Andrei.Nu deznadajdui, ai incredere ca vei trece cu bine peste toate incercarile.Fii optimist ,roaga-te si tu ,ne rugam si noi pentru tine,pentru ca sa fii sigur ca aici sunt oameni care se vor ruga pentru tine si ai sa vezi cum toate trec si o sa-ti iei si licenta cu brio! Doamne ajuta!

Raoul 22.01.2011 01:49:37

Adevarat aici sunt persoane care se roaga pentru toti cei ce sunt in nevoi si au trebuinta de ajutor! Dumnezeu sa te ajute Andrei. Si eu sunt in sesiune (doar o fac. ce-i drept) si pana acum a fost bine (tot datorita rugaciunilor unor membrii ai forumului). Toate vor trece,important e ca sa-L avem ca reper pe Hristos!

Doamne-ajuta!

Hartford 22.01.2011 02:49:05

Citat:

În prealabil postat de Andrei_so (Post 326651)
M-am tot gandit daca sa scriu sau nu; sa-mi inving rusinea sau mandria poate. Stiu ca sunt si altii care sunt intr-o situatie mult mai grea decat a mea. Ma gandesc ca un mic ajutor mi-ar putea da putere. Nu vreau sa va obosesc cu prea multe vorbe.

Ma aflu intr-o situatie delicata, in perioada aceasta am foarte multe examene, sunt in plina sesiune (duc in paralel 2 facultati, iar sesiunile se suprapun); pana aici nimic dificil. Problema este ca tocmai am aflat ca am varicela, si nu as vrea sa lipsesc de la examene, iar daca ma las cu restante in vara o sa-mi fie mai greu la licenta. In sfarsit, dupa mila si vointa dumneavoastra pomeniti-ma si pe mine, pacatosul, in rugaciunile dumneavoastra! Nu neaprat pentru vindecare, pentru ca sunt sigur ca incercarile sunt pentru curatirea mea, dar macar pentru rabdare, putere de munca sau o petrecere mai usoara a bolii.

Numele meu de botez este Andrei. Dumnezeu sa va binecuvanteze!

Sfinte Nectarie,Maica Domnului Stapana Noastra si Sfinte Andrei ajutati pe fratele nostru Andrei sa treaca cu bine examenele, si sa se faca sanatos de neputinta lui.
Doamne ajuta.

Andrei_so 22.01.2011 11:18:45

Nu va pot multumi indeajuns! Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va aibe in paza pe toti!

@Raoul: succes in sesiune! Ma voi ruga pentru tine sa treci examenele cu bine (poate imi vei lasa si numele). Dumnezeu sa te ajute!

Toti cei care ati postat si anticipat ,pentru cei care probabil vor mai posta, va rog sa-mi lasati si numele voastre daca doriti, ca sa ma pot ruga si eu pt voi.

Doamne ajuta!

Raoul 22.01.2011 16:59:50

Dumnezeu sa te rasplateasca! Ma cheama chiar Raoul. Mai exact Raoul Andrei :1: Mult succes in sesiune si tie,Domnul cu tine!

De mare folos ne vor fi rugaciunile facute unii pentru altii (pacat ca putina lume realizeaza asta).

o nestiutoare_ 22.01.2011 17:09:18

Citat:

În prealabil postat de Andrei_so (Post 326651)
M-am tot gandit daca sa scriu sau nu; sa-mi inving rusinea sau mandria poate. Stiu ca sunt si altii care sunt intr-o situatie mult mai grea decat a mea. Ma gandesc ca un mic ajutor mi-ar putea da putere. Nu vreau sa va obosesc cu prea multe vorbe.

Ma aflu intr-o situatie delicata, in perioada aceasta am foarte multe examene, sunt in plina sesiune (duc in paralel 2 facultati, iar sesiunile se suprapun); pana aici nimic dificil. Problema este ca tocmai am aflat ca am varicela, si nu as vrea sa lipsesc de la examene, iar daca ma las cu restante in vara o sa-mi fie mai greu la licenta. In sfarsit, dupa mila si vointa dumneavoastra pomeniti-ma si pe mine, pacatosul, in rugaciunile dumneavoastra! Nu neaprat pentru vindecare, pentru ca sunt sigur ca incercarile sunt pentru curatirea mea, dar macar pentru rabdare, putere de munca sau o petrecere mai usoara a bolii.

Numele meu de botez este Andrei. Dumnezeu sa va binecuvanteze!

Insanatosire grabnica iti dorim!Maica Domnului sa mijloceasca pentru tine totdeauna.
Sa treci examenele cu bine,fiind luminat de Duhul Sfant.
Hristos sa te intareasca intr-u rabdare si sa-ti dea putere.
Sa ne auzim cu bine:).

caty_deea 22.01.2011 17:31:09

Sfantul Andrei sa ne ajute pe toti .Si pe mine ma cheama Andreea si am examene.Spre deosebire de Andrei eu nu am varicela(am avut :/).Mult succes si sa ai grija de sanatatea ta in primul rand ca e mai importanta decat niste examene.
Eu de multe ori am avut incercari de boala chiar inainte de examene,dar sa stii ca simteam ca sunt intarita de Dumnezeu .Probabil ca mi se intampla asta pt ca tot universul meu era facultatea,studiul.Si Dumnezeu ma smerea si imi arata ca daca nu am sanatate nu pot da randament la examene.Si acum nu ma mai rog Doamne ajuta.ma sa iau note mari,ci Doamne da.mi sanatate si minte luminata si sa se faca voia ta.

Raoul 22.01.2011 17:39:48

Si eu am avut varicela cand eram mic... Da n-am prea tinut cont de ea,am iesit pe afara si asa. Nu zic ca am facut ceva bun,dar asa sunt eu,cam nepasator fata de mine. Iar cu examenele nu ma rog decat sa le promovez,adica sa iau 5. La bac m-a ajutat mult Bunul Dumnezeu,deja nu mai pot avea alte pretentii.

Dumnezeu sa va ajute! Iar noua,Sfantul Andrei sa ne fie ocrotitor!

glykys 22.01.2011 21:49:12

Sa iti ajute Dumnezeu, Andrei, sa iei toate examenele! Trebuie credinta in Dumnezeu. Pe mine m-a ajutat mereu Sfantul Antonie, cand am avut examene grele.

Andrei_so 22.01.2011 22:37:51

Citat:

În prealabil postat de o nestiutoare_ (Post 326870)
Insanatosire grabnica iti dorim!Maica Domnului sa mijloceasca pentru tine totdeauna.
Sa treci examenele cu bine,fiind luminat de Duhul Sfant.
Hristos sa te intareasca intr-u rabdare si sa-ti dea putere.
Sa ne auzim cu bine:).

Amin! Maicuta Domnului sa fie si cu tine mereu!

Citat:

În prealabil postat de Raoul (Post 326869)
Dumnezeu sa te rasplateasca! Ma cheama chiar Raoul. Mai exact Raoul Andrei :1: Mult succes in sesiune si tie,Domnul cu tine!

De mare folos ne vor fi rugaciunile facute unii pentru altii (pacat ca putina lume realizeaza asta).

Multumesc, Raoul! Domnul sa te apere!

Citat:

În prealabil postat de caty_deea (Post 326872)
Sfantul Andrei sa ne ajute pe toti .Si pe mine ma cheama Andreea si am examene.Spre deosebire de Andrei eu nu am varicela(am avut :/).Mult succes si sa ai grija de sanatatea ta in primul rand ca e mai importanta decat niste examene.
Eu de multe ori am avut incercari de boala chiar inainte de examene,dar sa stii ca simteam ca sunt intarita de Dumnezeu .Probabil ca mi se intampla asta pt ca tot universul meu era facultatea,studiul.Si Dumnezeu ma smerea si imi arata ca daca nu am sanatate nu pot da randament la examene.Si acum nu ma mai rog Doamne ajuta.ma sa iau note mari,ci Doamne da.mi sanatate si minte luminata si sa se faca voia ta.

Mult succes in sesiune Andreea! Bunul Dumnezeu sa te lumineze! Eu incerc sa fac tot ce e omeneste posibil, sa fac o prioritate din a trai cat mai aproape de Dumnezeu, iar de restul se ocupa El.

Citat:

În prealabil postat de glykys (Post 326944)
Sa iti ajute Dumnezeu, Andrei, sa iei toate examenele! Trebuie credinta in Dumnezeu. Pe mine m-a ajutat mereu Sfantul Antonie, cand am avut examene grele.

@glykys: Domnul sa te ocroteasca! Ma voi ruga si eu Sfantului Antonie.

Din suflet va multumesc tuturor! Va raman dator cu cel putin un pomelnic si/sau o rugaciune! :)

Noaptea asta o sa fie mai grea, dar cu nadejde in Dumnezeu si prin mijlocirea Preacuratei Maicii noastre si Pururea Fecioara Maria, ale tuturor sfintilor si cu ajutorul rugaciunilor voastre poate voi ajunge marti la examene.

Imi cer iertare ca nu am raspuns chiar la fiecare in parte, dar toti aveti loc in inima mea si in rugaciunile mele.

Elena00 22.01.2011 22:56:06

Andrei și eu mă aflu în aceeași situație. De 10 zile mă lupt cu varicela și am pierdut 3 examene. Iți sugerez să nu ieși din casă marți, dacă spui că tocmai ai aflat de boală, asta înseamă ca ești abia la început sau în plină evoluție a ei. Pot apărea complicații și bineînțeles vor contacta și alți colegi care nu au avut varicela de la tine. Așteaptă măcar până se usucă o parte din erupție. Mie asta mi-a recomandat medicul. Îți doresc sănătate și reusită la examene. Sper să trecem amândoi cu bine peste acest moment de încercare. Numai bine!

Raoul 22.01.2011 23:01:32

Sa treceti cat mai repede de aceasta boala si sa nu spargeti acele eruptii,vor ramane urme (gauri in piele). Dumnezeu sa va intareasca!

Andrei_so 22.01.2011 23:24:12

Citat:

În prealabil postat de Elena00 (Post 326962)
Andrei și eu mă aflu în aceeași situație. De 10 zile mă lupt cu varicela și am pierdut 3 examene. Iți sugerez să nu ieși din casă marți, dacă spui că tocmai ai aflat de boală, asta înseamă ca ești abia la început sau în plină evoluție a ei. Pot apărea complicații și bineînțeles vor contacta și alți colegi care nu au avut varicela de la tine. Așteaptă măcar până se usucă o parte din erupție. Mie asta mi-a recomandat medicul. Îți doresc sănătate și reusită la examene. Sper să trecem amândoi cu bine peste acest moment de încercare. Numai bine!

Ai dreptate, Elena, ma tem sa nu ia si altii. Sunt in plina evolutie si totusi inca sper sa fac o forma mai usoara. In rest regim alimentar, multe lichide si antitermice(pt febra). Multumesc pentru mesaj! Succes in sesiune si sa-ti dea Domnul multa sanatate! Si de ce nu, bine ai venit pe forum!

Citat:

În prealabil postat de Raoul (Post 326964)
Sa treceti cat mai repede de aceasta boala si sa nu spargeti acele eruptii,vor ramane urme (gauri in piele). Dumnezeu sa va intareasca!

Asa este, raman urme. Am fost avertizat.

Melissa 22.01.2011 23:37:05

Uite Andrei,mai multe despre varicela:
 
Tratament

Varicela este o afectiune care trebuie declarata obligatoriu numeric, izolarea facandu-se la domiciliu timp de cel putin 6 zile de la aparitia eruptiei, iar contactii adulti sunt lasati liberi cu efectuarea dezinfectiei, continua si terminala.
Tratamentul la domiciliu presupune si repaus la pat, igiena pielii si a mucoaselor (veziculele nu se rup intrucat se pot infecta). Tegumentul cu eruptie se pudreaza cu alcool mentolat sau talc mentolat. Baia generala este permisa numai dupa caderea crustelor.
Cazurile severe sau complicate necesita spitalizare. In formele usoare si medii sunt suficiente masurile de prevenire a suprainfectiei bacteriene si calmarea pruritului. Prevenirea se face prin:
- imunizare activa (cu vaccin viu atenuat) recomandata copiilor
- imunizare pasiva cu imunoglobuline specifice antivaricela, care se administreaza in primele 3-4 zile de la contactul infectant, mai ales celor cu imunosupresie.



Gasesti articolul complet aici:

http://www.sfatulmedicului.ro/varicela

Iti doresc sa iei decizia corecta!
Dumnezeu si Maica Domnului sa te aibe in paza!

Andrei_so 23.01.2011 16:00:21

Citat:

În prealabil postat de Melissa (Post 326972)
Tratament

Varicela este o afectiune care trebuie declarata obligatoriu numeric, izolarea facandu-se la domiciliu timp de cel putin 6 zile de la aparitia eruptiei, iar contactii adulti sunt lasati liberi cu efectuarea dezinfectiei, continua si terminala.
Tratamentul la domiciliu presupune si repaus la pat, igiena pielii si a mucoaselor (veziculele nu se rup intrucat se pot infecta). Tegumentul cu eruptie se pudreaza cu alcool mentolat sau talc mentolat. Baia generala este permisa numai dupa caderea crustelor.
Cazurile severe sau complicate necesita spitalizare. In formele usoare si medii sunt suficiente masurile de prevenire a suprainfectiei bacteriene si calmarea pruritului. Prevenirea se face prin:
- imunizare activa (cu vaccin viu atenuat) recomandata copiilor
- imunizare pasiva cu imunoglobuline specifice antivaricela, care se administreaza in primele 3-4 zile de la contactul infectant, mai ales celor cu imunosupresie.



Gasesti articolul complet aici:

http://www.sfatulmedicului.ro/varicela

Iti doresc sa iei decizia corecta!
Dumnezeu si Maica Domnului sa te aibe in paza!

Multumesc frumos. S-a intamplat sa citesc articolul acum cateva zile. Decizia corecta este sa nu ma duc marti la examene si chiar asa cred ca o sa si fac. Cred ca am fost umbrit destul de propriul egoism si propria incapatanare astfel incat sa nu-mi pese de cei din jur. Slava tie, Doamne slava tie ca ma luminezi!

Doamne ajuta!

Melissa 23.01.2011 16:08:09

Eu sunt convinsa ca ai decis corect!
 
Citat:

În prealabil postat de Andrei_so (Post 327188)
Multumesc frumos. S-a intamplat sa citesc articolul acum cateva zile. Decizia corecta este sa nu ma duc marti la examene si chiar asa cred ca o sa si fac. Cred ca am fost umbrit destul de propriul egoism si propria incapatanare astfel incat sa nu-mi pese de cei din jur. Slava tie, Doamne slava tie ca ma luminezi!

Doamne ajuta!

Ma bucur ca ai luat aceasta decizie.Rugaciunile dau roade.:25:Ai sa vezi ca in urma acestei decizii corecte,desi iti pare acum greu,ai sa-ti iei si licenta cu brio!
Maica Domnului sa te ocroteasca in continuare!
Doamne ajuta!

Andrei_so 30.01.2011 13:42:48

Va multumesc tuturor!
 
Ultimele semne ale bolii trec. Mi-as fi dorit intr-o masura mai mare sa merg la acele examene decat sa ma vindec, dar nu m-am mai dus, si intr-adevar a fost mai bine. Slava lui Dumnezeu pentru toate!

Dumnezeule al dragostei, Tie sunt dator a-Ti multumi pentru dulcele simtamant al dragostei si ocrotirii, de care ma bucur. O, Cel ce esti izvorul tuturor bunatatilor, revarsa binecuvantarea si binefacerile Tale peste aceia pe care inima mea ii cinsteste si ii iubeste, peste robii Tai Raoul Andrei, Andreea si peste toti cei care s-au rugat pentru mine. Apara-i de toate primejdiile ce bantuie viata muritorilor pe pamant. Fa sa rasara asupra lor intotdeauna un soare stralucitor, ca sa risipeasca norii grijilor si ai suferintelor din viata lor. Umple inimile lor de bucuria mantuirii Tale, povatuieste-le pasii pe cai drepte, in scopul mantuirii si al fericirii. Nu lasa ca apasatoarele suferinte sa le innoreze fruntea si sa le amarasca inimile. Nenorocirile lor sa nu faca a li se cobori lacrimi in ochi, inimile lor sa nu fie jertfa intristarilor. Fa ca fiecare din zilele lor sa fie o frumoasa zi de primavara, viata lor sa se asemene unui rau limpede si lin, ce curge prin gradini inverzite si pline de flori. Iar daca vor fi amenintati de nenorocire, fii aparatorul si ocrotitorul lor, precum ei sunt aparatorii mei. Ori in ce parte vor merge sau se vor afla, umbreste-i cu bunatatea si apararea Ta. Da-le, Dumnezeul meu, toate placerile si toate bucuriile iertate muritorilor care pazesc poruncile Tale si fac bine aproapelui lor. Ingerul Tau cel bun sa-i insoteasca si sa-i pazeasca in toate zilele lor si, dupa o viata lunga, plina de binefaceri si fapte bune, sa se invredniceasca a dobandi bunatatile Tale cele fara de sfarsit, gatite tuturor celor ce lucreaza virtutea. Amin.

Rugaciunea este luata dintr-o carte. Imi cer iertare pentru ca nu au aparut decat numele pe care le cunosteam si mi-au fost incredintate; sper ca n-am omis pe cineva.

Doamne ajuta!

Melissa 30.01.2011 16:06:38

Citat:

În prealabil postat de Andrei_so (Post 329990)
Ultimele semne ale bolii trec. Mi-as fi dorit intr-o masura mai mare sa merg la acele examene decat sa ma vindec, dar nu m-am mai dus, si intr-adevar a fost mai bine. Slava lui Dumnezeu pentru toate!

Dumnezeule al dragostei, Tie sunt dator a-Ti multumi pentru dulcele simtamant al dragostei si ocrotirii, de care ma bucur. O, Cel ce esti izvorul tuturor bunatatilor, revarsa binecuvantarea si binefacerile Tale peste aceia pe care inima mea ii cinsteste si ii iubeste, peste robii Tai Raoul Andrei, Andreea si peste toti cei care s-au rugat pentru mine. Apara-i de toate primejdiile ce bantuie viata muritorilor pe pamant. Fa sa rasara asupra lor intotdeauna un soare stralucitor, ca sa risipeasca norii grijilor si ai suferintelor din viata lor. Umple inimile lor de bucuria mantuirii Tale, povatuieste-le pasii pe cai drepte, in scopul mantuirii si al fericirii. Nu lasa ca apasatoarele suferinte sa le innoreze fruntea si sa le amarasca inimile. Nenorocirile lor sa nu faca a li se cobori lacrimi in ochi, inimile lor sa nu fie jertfa intristarilor. Fa ca fiecare din zilele lor sa fie o frumoasa zi de primavara, viata lor sa se asemene unui rau limpede si lin, ce curge prin gradini inverzite si pline de flori. Iar daca vor fi amenintati de nenorocire, fii aparatorul si ocrotitorul lor, precum ei sunt aparatorii mei. Ori in ce parte vor merge sau se vor afla, umbreste-i cu bunatatea si apararea Ta. Da-le, Dumnezeul meu, toate placerile si toate bucuriile iertate muritorilor care pazesc poruncile Tale si fac bine aproapelui lor. Ingerul Tau cel bun sa-i insoteasca si sa-i pazeasca in toate zilele lor si, dupa o viata lunga, plina de binefaceri si fapte bune, sa se invredniceasca a dobandi bunatatile Tale cele fara de sfarsit, gatite tuturor celor ce lucreaza virtutea. Amin.

Rugaciunea este luata dintr-o carte. Imi cer iertare pentru ca nu au aparut decat numele pe care le cunosteam si mi-au fost incredintate; sper ca n-am omis pe cineva.

Doamne ajuta!

Ma bucur mult ca esti bine!Doamne ajuta!:5:

Raoul 30.01.2011 16:11:47

Mare rasplata sa ai Andrei!

andrutza151 30.01.2011 21:57:10

Va rog din tot sufletul sa va rugati pt sanatatea si viitorul meu
 
Buna seara!am nevoie de un sprijin,nu mai rezist!am 17 ani si cand eram mica am fost diagnosticata cu parapareza spastica ,care s a agravat cu luxatie de sold.Am pana in prezent 8 sau 9 operatii,din care ultima pe 14 dec 2010.Am sanse mari de vindecare,dar mi e teama k nu voi putea merge din cauza durerilor.De 2 ani d zile merg numai in cadru,iar in prezent sunt imobilizata la pat.Mi-as dori din tot sufletul sa continui studiile dupa liceu,as vrea sa devin farmacista,dar din pacate nu stiu cat imi va permite sanatatea.Mi e sufletul distrus,viitorul incert si nu pot merge!va rog din tot sufletul macar o rugaciune sa inaltati pt mine!
Doamne ajuta!Numele meu de botez este Andreea-Maria
Reply With Quote

Sandra27 30.01.2011 22:12:46

Nu esti singura...
 
Dumnezeu sa te ajute sa treci peste toate si sa te intareasca.





Cine este Dumnezeu mare ca Dumnezeul nostru.
Tu esti Dumnezeu care faci minuni.
Minunat este Dumnezeu intru Sfintii Sai.

dianagroza 31.01.2011 00:00:50

Citat:

În prealabil postat de andrutza151 (Post 330365)
Buna seara!am nevoie de un sprijin,nu mai rezist!am 17 ani si cand eram mica am fost diagnosticata cu parapareza spastica ,care s a agravat cu luxatie de sold.Am pana in prezent 8 sau 9 operatii,din care ultima pe 14 dec 2010.Am sanse mari de vindecare,dar mi e teama k nu voi putea merge din cauza durerilor.De 2 ani d zile merg numai in cadru,iar in prezent sunt imobilizata la pat.Mi-as dori din tot sufletul sa continui studiile dupa liceu,as vrea sa devin farmacista,dar din pacate nu stiu cat imi va permite sanatatea.Mi e sufletul distrus,viitorul incert si nu pot merge!va rog din tot sufletul macar o rugaciune sa inaltati pt mine!
Doamne ajuta!Numele meu de botez este Andreea-Maria
Reply With Quote

Mi se rupe inima de-a dreptul!
Increde-te in Dumnezeu!
Am sa citesc Acatistul Preasfintei Nascatoarei de Dumnezeu "Izbavitoarea" pentru tine.

Melissa 31.01.2011 00:33:17

Citat:

În prealabil postat de andrutza151 (Post 330365)
Buna seara!am nevoie de un sprijin,nu mai rezist!am 17 ani si cand eram mica am fost diagnosticata cu parapareza spastica ,care s a agravat cu luxatie de sold.Am pana in prezent 8 sau 9 operatii,din care ultima pe 14 dec 2010.Am sanse mari de vindecare,dar mi e teama k nu voi putea merge din cauza durerilor.De 2 ani d zile merg numai in cadru,iar in prezent sunt imobilizata la pat.Mi-as dori din tot sufletul sa continui studiile dupa liceu,as vrea sa devin farmacista,dar din pacate nu stiu cat imi va permite sanatatea.Mi e sufletul distrus,viitorul incert si nu pot merge!va rog din tot sufletul macar o rugaciune sa inaltati pt mine!
Doamne ajuta!Numele meu de botez este Andreea-Maria
Reply With Quote

Trebuie sa fii curajoasa, sa nu te lasi,sa lupti,sa nu iti pierzi speranta!Profita de timpul acesta in care esti la pat si umpleti sufletul de Dumnezeu.Citeste mult,roaga-te, mai stai de vorba si cu noi,aici,daca te simti singura..Curand ai sa poti merge si o sa ai atatea de facut, ca n-o sa mai ai timp nici de noi si nici de citit (decat de invatat ,ca o sa ai examene multe si grele la Farmacie! ):25:
Eu cred din tot sufletul ca Dumnezeu si Maica Sfanta, nu te vor lasa! Tu de ce sa nu crezi la fel?Am sa ma rog pentru tine si multi de aici o vor face!Ai grija acum doar de sufletul tau si lasa-ti trupul si durerea in mainile Lui! :-)
Doamne ajuta!

o nestiutoare_ 31.01.2011 09:23:08

Citat:

În prealabil postat de Melissa (Post 330455)
Trebuie sa fii curajoasa, sa nu te lasi,sa lupti,sa nu iti pierzi speranta!Profita de timpul acesta in care esti la pat si umpleti sufletul de Dumnezeu.Citeste mult,roaga-te, mai stai de vorba si cu noi,aici,daca te simti singura..Curand ai sa poti merge si o sa ai atatea de facut, ca n-o sa mai ai timp nici de noi si nici de citit (decat de invatat ,ca o sa ai examene multe si grele la Farmacie! ):25:
Eu cred din tot sufletul ca Dumnezeu si Maica Sfanta, nu te vor lasa! Tu de ce sa nu crezi la fel?Am sa ma rog pentru tine si multi de aici o vor face!Ai grija acum doar de sufletul tau si lasa-ti trupul si durerea in mainile Lui! :-)
Doamne ajuta!

Frumoasa incurajare,Melissa!
Domnul sa te ajute,Andreea si sa te intoarca din nesanatate in sanatate!Fie ca Preacurata Sa Maica,Nascatoarea de Dumnezeu si pururea Fecioara Maria sa mijloceasca in tot ceasul pentru tine!Amin.
Nu iti pierde speranta si treci prin siferinta cu capul plecat,dar cu sufletul cugetand la Dumnezeu.
Sa ne auzim cu bine,ca si o fericita,sanatoasa, si cu sufletul luminat de Dumnezeu studenta la Farmacie.
Domnul sa te ocroteasca!Amin.

VladCat 31.01.2011 09:47:22

Andruta Domnul sa fie cu tine...creaza un thread separat in care sa ceri rugaciunea celor de aici ca asa o sa vada cat mai multa lume si rugaciunile care sa iti dea putere o sa se inmulteasca...pot face adevarate minuni astfel de rugaciuni(fie si cateva cuvinte) atunci cand se aduna....

Maica Domnului sa aiba grija de tine!

cristian67 31.01.2011 10:33:10

sunt alaturi de tine Andreea-Maria
 
Citat:

În prealabil postat de andrutza151 (Post 330365)
Buna seara!am nevoie de un sprijin,nu mai rezist!am 17 ani si cand eram mica am fost diagnosticata cu parapareza spastica ,care s a agravat cu luxatie de sold.Am pana in prezent 8 sau 9 operatii,din care ultima pe 14 dec 2010.Am sanse mari de vindecare,dar mi e teama k nu voi putea merge din cauza durerilor.De 2 ani d zile merg numai in cadru,iar in prezent sunt imobilizata la pat.Mi-as dori din tot sufletul sa continui studiile dupa liceu,as vrea sa devin farmacista,dar din pacate nu stiu cat imi va permite sanatatea.Mi e sufletul distrus,viitorul incert si nu pot merge!va rog din tot sufletul macar o rugaciune sa inaltati pt mine!
Doamne ajuta!Numele meu de botez este Andreea-Maria
Reply With Quote

De binefacerile Tale ca un rob nevrednic învred­nicindu-mă, mulțumire Îți aduc Ție, Dumnezeule al îndurărilor și a toată milostivirea, că nu ai trecut cu vederea cererile mele, ci mi-ai arătat iubirea Ta de oameni.
Grele au fost încercările prin care am trecut, și teama m-a cuprins că nu voi ști să le stau împotrivă. Știam că neputința mea este mare, dar m-ai făcut să simt că mai mare este dragostea Ta față de tot omul care Te cheamă în ajutor.
Preadulce Iisuse, așa cum ai împlinit cererile mele, așa întărește-mă să plinesc și eu poruncile Tale cele sfinte. Precum nu ai șovăit a tămădui trupul meu, așa nu șovăi a curăți și sufletul meu de toată întinăciunea. Căci ce folos voi avea dacă trupul va avea sănătate, dar sufletul va fi cuprins de boală? Sau ce folos voi avea dacă până la sfârșitul vieții pământești trupul meu nu va cunoaște boala, dacă după Înviere va fi pradă durerilor?
O, să nu-mi pun nădejdea în sănătatea trupului, ca să nu fiu rușinat. Căci cine se laudă cu sănătatea poate fi smerit de Dumnezeu prin amară suferință. Iar mie să nu-mi fie a mă lăuda decât în numele Tău, Doamne, Dumnezeul meu.
Îndrăznesc să Te rog, Preabunule Doamne, ca ori de câte ori furtuna încercărilor se va abate asupra sufletului meu, să mă ajuți așa cum m-ai ajutat și de data aceasta. Pentru că în afară de Tine nu pot afla izbăvire.
Mulțumindu-Ți iară și iară pentru facerile Tale de bine, pentru cele arătate și cele ascunse, Te rog ocrotește cu harul Tău pe tot poporul binecredincios, pe toți cei ce iubesc Biserica Ta și defăimează învățăturile pierzătoare de suflet, ca să Te lăudăm și să Te slăvim în vecii vecilor. Amin.


Ora este GMT +3. Ora este acum 14:09:24.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.