Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Grup de rugaciune (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15198)

Hartford 15.12.2014 20:21:21

Doamne Iisuse Hristoase intoarce-ti fata catre sora noastra Elena si ajut-o in necazul ei cel mare sa se faca bine sa ajunga la familia ei. Amin

icamilin 29.12.2014 00:29:33

Revin cu vesti!
 
Doamne ajuta!
A trecut Sarbatoarea Nasterii Domnului - Craciunul - pentru majoritatea dintre noi, cu bucurie, cu ganduri bune , cu impliniri...

Pot sa va impartasesc ca si pentru ELENA, au fost zile de bucurie.
Operatia la mana a fost un mare succes. Pe zi ce trece isi reaminteste mai multe aminitiri, le pune cap la cap... Dupa ce oboseste din cauza vizitelor la salon are o stare de depresie, pange, striga copii, vrea acasa, incepe sa realizeze ca are de facut situatii la contabilitate ( pe care am linistit-o ca o voi ajuta eu, atat cat voi pricepe ce trebuie facut ).
Medicii au hotarat sa o opereze dupa Anul Nou la picior, o operatie tare grea tinand cont ca sunt multe lucruri de reparat ( talpa, glezna, genunchi si sold ). Nu pot sa nu ma bucur ca bunul Dumnezeu ne-a ascultat rugaciunile. Slava lui Dumnezeu pentru toate!!! Sa ne lasam toate probleme , rugamintile si grijile in mana bunului Dumnezeu si sa credem ca la momentul potrivit se va face voia LUI! " Ca unde sunt doi sau trei adunati in numele MEU, acolo sunt si EU in mijlocul lor. "

Va doresc tuturor multa sanatate, putere de munca, bucurii si impliniri alaturi de cei dragi, pace-n suflet si tot binele din lume! CREDINTA! NADEJDE! si DRAGOSTE!
LA MULTI ANI 2015 !
Harul Sf.DUH, Sf. VASILE si toti SFINTII sa va lumineze cele mai tainice ganduri si simtiri ale inimii. Cu deosebita stima, icamilin

Hartford 29.12.2014 04:09:10

Citat:

În prealabil postat de icamilin (Post 576184)
Doamne ajuta!
A trecut Sarbatoarea Nasterii Domnului - Craciunul - pentru majoritatea dintre noi, cu bucurie, cu ganduri bune , cu impliniri...

Pot sa va impartasesc ca si pentru ELENA, au fost zile de bucurie.
Operatia la mana a fost un mare succes. Pe zi ce trece isi reaminteste mai multe aminitiri, le pune cap la cap... Dupa ce oboseste din cauza vizitelor la salon are o stare de depresie, pange, striga copii, vrea acasa, incepe sa realizeze ca are de facut situatii la contabilitate ( pe care am linistit-o ca o voi ajuta eu, atat cat voi pricepe ce trebuie facut ).
Medicii au hotarat sa o opereze dupa Anul Nou la picior, o operatie tare grea tinand cont ca sunt multe lucruri de reparat ( talpa, glezna, genunchi si sold ). Nu pot sa nu ma bucur ca bunul Dumnezeu ne-a ascultat rugaciunile. Slava lui Dumnezeu pentru toate!!! Sa ne lasam toate probleme , rugamintile si grijile in mana bunului Dumnezeu si sa credem ca la momentul potrivit se va face voia LUI! " Ca unde sunt doi sau trei adunati in numele MEU, acolo sunt si EU in mijlocul lor. "

Va doresc tuturor multa sanatate, putere de munca, bucurii si impliniri alaturi de cei dragi, pace-n suflet si tot binele din lume! CREDINTA! NADEJDE! si DRAGOSTE!
LA MULTI ANI 2015 !
Harul Sf.DUH, Sf. VASILE si toti SFINTII sa va lumineze cele mai tainice ganduri si simtiri ale inimii. Cu deosebita stima, icamilin

Slava Domnului ca auzim vesti bune ca sanatea Elenei merge spre bine. Doamne multumim de toate.

mara2008 29.12.2014 22:26:35

ICAMILIN sora noastra are nevoie de rugaciunea noastra
 
Dragi crestini azi va rog din tot sufletul sa ne unim in rugaciune pentru sanatatea lui Icamilin (mama Ica cum ii spun eu)caci sanatatea ei este greu incercata si ea mereu ne este alaturi si acum cu rugaciune pentru toti caci stie cel mai bine cat de puternica este rugaciunea unita.
Va multumesc tuturor ce rupeti din timpu vostru si pentru sora noastra.
Dumnezeu sa va binecuvanteze.

Hartford 31.12.2014 06:16:17

Doamne Iisuse Hristoase ajuta pe sora noastra Viorica reda-i sanatatea de care are nevoie cel mai mult sa se bucure de viata si de familie. Maica Sfanta ajut-o in necazul ei si al familiei. Amin

icamilin 06.01.2015 20:13:27

La multi ani 2015!
 
Doamne ajuta! Dupa 10 zile de repaos la pat ( dureri infioratoare de la spondiloza cervicala si lombara ), azi m-am ridicat special la computer sa va anunt ca ELENA a trecut de prima operatie la picior cu bine. Dupa o scurta perioada va urma operatia la genunchi. Deocamndata e sub anestezie, s-a trezit de doua ori apoi a cazut iarasi intr-un somn adanc.

Mara mea draga si Vasilica profit de faptul ca am vrut sa anunt pe toti forumistii de starea Elenei, ca acum sa va multumesc voua personal pentru rugaciunile si gandul bun pe care vi l-ati indreptat si spre mine. Multa sanatate si LA MULTI ANI, voua si tuturor celor care si-au rapit din timpul lor pentru a se ruga pentru Elena si pentru mine. Medicul mi-a sugerat sa mai stau la pat macar inca o saptamana si apoi voi incepe niste sedinte de fizioterapie si masaj. Abia astept! E ingrozitor sa stai la pat. Singura bucurie pe care o am stand in pat e ca am timp si pot in sfarsit sa citesc carti din umila mea biblioteca crestina. Acum chiar citesc " Din ospatul credintei " de pr.Teofil Paraian.
Un An Nou plin de bucurii si implinirii iar celor care isi serbeaza maine ziua de onomastica un sincer si calduros LA MULTI ANI! Cu deosebita stima, icamilin

oaie_cugetatoare 06.01.2015 20:48:11

Citat:

În prealabil postat de icamilin (Post 576662)
Singura bucurie pe care o am stand in pat e ca am timp si pot in sfarsit sa citesc carti din umila mea biblioteca crestina. Acum chiar citesc " Din ospatul credintei " de pr.Teofil Paraian.

Ei, vezi ca si statul in pat are un scop?Toate pe lumea asta au un scop.
Nimic pe lumea asta, nu este intamplator.:105:

icamilin 06.01.2015 21:28:22

Citat:

În prealabil postat de oaie_cugetatoare (Post 576666)
Ei, vezi ca si statul in pat are un scop?Toate pe lumea asta au un scop.
Nimic pe lumea asta, nu este intamplator.:105:

Intradevar de multa vreme am inteles aceste vorbe, deloc intamplatoare.
Mi-am dorit intotdeauna cand mi-am cumparat o carte de la manastiri sau din biserici, sa o pot citi in intregime dar foarte rar am ajuns sa citesc ceva pana la capat. Ma rugam la bunul Dumnezeu sa ma ajute sa-mi pot face timp si pentru lectura dar nu am prea avut sanse. Acum mi-a indeplinit rugamintea fiind obligata de durere sa stau cuminte, intinsa in pat. Asa ca pe langa canonul obisnuit zilele acestea si cele ce vor urma voi citi cat mai mult. Doamne ajuta-mi!

Hartford 07.01.2015 23:09:13

Citat:

În prealabil postat de icamilin (Post 576662)
Doamne ajuta! Dupa 10 zile de repaos la pat ( dureri infioratoare de la spondiloza cervicala si lombara ), azi m-am ridicat special la computer sa va anunt ca ELENA a trecut de prima operatie la picior cu bine. Dupa o scurta perioada va urma operatia la genunchi. Deocamndata e sub anestezie, s-a trezit de doua ori apoi a cazut iarasi intr-un somn adanc.

Mara mea draga si Vasilica profit de faptul ca am vrut sa anunt pe toti forumistii de starea Elenei, ca acum sa va multumesc voua personal pentru rugaciunile si gandul bun pe care vi l-ati indreptat si spre mine. Multa sanatate si LA MULTI ANI, voua si tuturor celor care si-au rapit din timpul lor pentru a se ruga pentru Elena si pentru mine. Medicul mi-a sugerat sa mai stau la pat macar inca o saptamana si apoi voi incepe niste sedinte de fizioterapie si masaj. Abia astept! E ingrozitor sa stai la pat. Singura bucurie pe care o am stand in pat e ca am timp si pot in sfarsit sa citesc carti din umila mea biblioteca crestina. Acum chiar citesc " Din ospatul credintei " de pr.Teofil Paraian.
Un An Nou plin de bucurii si implinirii iar celor care isi serbeaza maine ziua de onomastica un sincer si calduros LA MULTI ANI! Cu deosebita stima, icamilin

Ica ai rabdare si incredere in puterea Dumnezeiasca o sa te faci bine ai sa vezi toate sint trecatoare si Domnul e bun,spor la citit :) La multi ani !

icamilin 13.01.2015 00:59:25

[quote=icamilin;576662] Dupa o scurta perioada va urma operatia la genunchi.

Iata dragii mei ca s-a apropiat ziua ultimei operatii ( asa speram noi cei care ii suntem aproape Elenei ), adica miercuri 14 ian.2015 va intra din nou sub anestezie pentru a fi operata la genunchi. Nadajduiesc in ajutorul bunului Dumnezeu, a Maicutei Domnului si a tuturor sfintilor la care ne putem ruga pentru reusita si pentru a putea sa se intoarca sanatoasa la copii ei care o asteapta acasa impreuna cu sotul ei, fratii si surorile, parintii, socrii si prietenii dragi.
" Nu va impovarati cu nicio grija; ci intru toate, prin inchinaciune si prin ruga cu multumire, cererile voastre sa fie aratate lui Dumnezeu." (Filipeni 4,6).

Despre mine pot sa va spun ca m-am ridicat din pat, mai am dureri in sold si in talpa amortita dar sunt dureri acceptabile. De maine voi incepe sa fac masaj si sedinte de fizioterapie. Trebuie sa ma fac bine, am inca multe lucruri de facut in lumea asta! ( nu m-am lasat de citit!!! ) Va imbratisez cu multa cadura si va doresc tuturor multa sanatate si tot binele din lume, icamilin


Ora este GMT +3. Ora este acum 02:17:38.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.