Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Dupa BAC vine facultatea (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13298)

richard_d 14.07.2011 10:13:18

Dupa BAC vine facultatea
 
Acum ca s-a dat Bacalaureatul, putinii elevi care l-au promovat trebuie sa-si aleaga o facultate. As vrea sa stiu si eu daca aveti sugestii sau pareri legate de unitatile de invatamant superior din Romania. Si daca da, poate unele din ele vor fi de folos tinerilor care frecventeaza acest forum.
Multumesc.

glykys 14.07.2011 10:21:25

Spune-ne ce iti place, ce aspiratii ai...
Banuiesc ca nu vrei sa faci o facultate numai pentru a avea o diploma in buzunar. Dar stai putin, cum adica nu stii inca la ce facultate vrei, ca doar inscrierile sunt in toi?!
Eu mereu am fost pentru Universitatea Bucuresti, orice specializare, buget, mai ales ca acum, cel putin la unele sectii, va fi putina concurenta.

richard_d 14.07.2011 10:22:01

Citat:

Īn prealabil postat de glykys (Post 377319)
Spune-ne ce iti place, ce aspiratii ai...
Banuiesc ca nu vrei sa faci o facultate numai pentru a avea o diploma in buzunar. Dar stai putin, cum adica nu stii inca la ce facultate vrei, ca doar inscrierile sunt in toi?!
Eu mereu am fost pentru Universitatea Bucuresti, orice specializare, buget, mai ales ca acum, cel putin la unele sectii, va fi putina concurenta.

Nu e vorba de mine. Eu am terminat Politehnica.

LapetiteMoc 14.07.2011 10:30:31

Dupa BAC vine si a doua sesiune de BAC, in august. :71:

GLAdoS 14.07.2011 10:53:29

Citat:

Īn prealabil postat de LapetiteMoc (Post 377323)
Dupa BAC vine si a doua sesiune de BAC, in august. :71:

si se vor pregati temeinic pt ea, nu?

cat despre facultati cred ca ar prinde bine niste camere video si acolo.

AlinB 14.07.2011 11:40:11

Inca un topic/intrebare cu iz de barfa :)

Sonia19 15.07.2011 13:39:57

Citat:

Īn prealabil postat de GLAdoS (Post 377329)
si se vor pregati temeinic pt ea, nu?

cat despre facultati cred ca ar prinde bine niste camere video si acolo.

la admitere la facultate (ma refer la cele cateva care mai pastreaza acest examen) nu se poate pune problema de copiat. Se iau masuri destul de serioase pentru a-l preveni. Fradura reala se petrece, deoarece subiecte mai "rasufla" in mod misterios, din cand in cand.

GLAdoS 15.07.2011 16:50:05

Citat:

Īn prealabil postat de Sonia19 (Post 377809)
la admitere la facultate (ma refer la cele cateva care mai pastreaza acest examen) nu se poate pune problema de copiat. Se iau masuri destul de serioase pentru a-l preveni. Fradura reala se petrece, deoarece subiecte mai "rasufla" in mod misterios, din cand in cand.

Nu ma refeream la admitere ci la examene... desi ai dreptate daca frauda este a profesorilor examinatori poti tot filma ca subiectele au ajuns deja "la cine trebuia". Dar nici studentii nu se lasa mai prejos... e plin de cei ce copiaza cu hands-free.

horatiu.miron 16.07.2011 09:30:11

Sfatul meu: daca vrei sa faci cat de cat scoala, nu te baga la nicio facultate particulara.


Ora este GMT +3. Ora este acum 19:25:44.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.