Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Va rog, rugati-va pentru mine (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13328)

Ana-Maria N 19.07.2011 11:41:09

Va rog, rugati-va pentru mine
 
Apelez la voi cu rugamintea de a va ruga pentru mine. Trec printr-o perioada dificila si am senzatia ca ma prabusesc. Nici la capitolul rugaciune nu stau bine in ultima perioada. Rugati-va sa depasesc aceasta stare de slabiciune cat mai repede. Multumesc!

Adriana Cluj 19.07.2011 12:37:40

Citat:

În prealabil postat de Ana-Maria N (Post 379089)
Apelez la voi cu rugamintea de a va ruga pentru mine. Trec printr-o perioada dificila si am senzatia ca ma prabusesc. Nici la capitolul rugaciune nu stau bine in ultima perioada. Rugati-va sa depasesc aceasta stare de slabiciune cat mai repede. Multumesc!

Numele de botez este Ana-Maria?
Dumnezeu sa fie cu tine, iar Maicuta sa te pazeasca sub Sfant Acoperamantul ei!

Pr. Gheorghe 19.07.2011 12:40:41

Citat:

În prealabil postat de Adriana Cluj (Post 379112)
Dumnezeu sa fie cu tine, iar Maicuta sa te pazeasca sub Sfant Acoperamantul ei!

Amin, amin, amin!

Hartford 19.07.2011 12:45:23

Citat:

În prealabil postat de Ana-Maria N (Post 379089)
Apelez la voi cu rugamintea de a va ruga pentru mine. Trec printr-o perioada dificila si am senzatia ca ma prabusesc. Nici la capitolul rugaciune nu stau bine in ultima perioada. Rugati-va sa depasesc aceasta stare de slabiciune cat mai repede. Multumesc!

Maica Domnului sa te acopere cu Acoperamantul ei cel Sfant.

LapetiteMoc 19.07.2011 14:29:42

incearca totusi sa te rogi!
 
Domnul sa te intareasca!

Chiar daca simti ca nu mai poti, asaza-te in genunchi in fata Domnului si spune intruna "Doamne, miluieste!". :6:

AlinB 19.07.2011 15:16:40

Dar totusi, ce s-a intamplat?

Melissa 19.07.2011 15:30:02

Ana-Maria draga, iti las aici o rugaciune care sper din suflet sa-ti fie de folos:

Rugăciunea de fiecare zi a Sfîntului Ierarh Filaret al Moscovei:

Doamne, nu știu ce să cer de la Tine. Tu unul știi de ce am nevoie, Tu mă iubești pe mine mai mult decît pot să Te iubesc eu pe Tine. Părinte, dă robului Tău cele ce singur nu știe a le cere. Nu îndrăznesc să cer nici cruce, nici mîngîiere: numai stau înaintea Ta. Inima mea e deschisă Ție; Tu vezi trebuințele mele pe care nu le știu eu. Vezi și fă după mila Ta. Lovește-mă și mă tămăduiește, doboară-mă și mă ridică. Mă cutremur și tac cu evlavie înaintea voinței Tale sfinte și a căilor Tale celor nepătrunse pentru mine. Mă aduc Ție jertfă, nu am altă dorință decît numai să fac voia Ta; învață-mă să mă rog, singur roagă-Te în mine! Amin


Maica Domnului sa te ocroteasca cu Sfantul Ei Acoperamant! Amin!

Ana-Maria N 19.07.2011 15:30:08

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 379217)
Dar totusi, ce s-a intamplat?

Sunt probleme personale insignifiante, poate, fata de problemele altora, care insa pe mine m-au obosit. Nu are rost sa le dezbatem pe forum. Am obosit doar! Tu nu ai obosit niciodata? Nu ai simtit niciodata ca nu mai poti?


Multumesc ca va rugati si pentru mine! Domnul sa va rasplateasca!

IOLANDA 19.07.2011 15:51:55

Draga mea....ai un nume extraordinar...nu-ti dai seama??este numele Maicutei Sfinte si numele mamei Ei.....deci roaga-te Lor....si ai sa vezi cum vor avea grija de sufletul tau....Doamne Ajuta!!!!....inca ceva; nu incepe a citi rugaciuni pe care poate nu ai putere sa le percepi cum ar trebui ...zi doar atat "Maica Sfanta Maria miluieste-ma pe mine pacatoasa"...si" Sfanta Ana miluiste-ma pe mine pacatoasa"....curaj.......

AndreiM 19.07.2011 22:04:34

Domnul Dumnezeul nostru sa te pomeneasca in Imparatia Lui! Preacurata Nascatoare de Dumnezeu sa te acopere si sa te binecuvanteze!


Ora este GMT +3. Ora este acum 12:08:14.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.