Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Alimente pt o familie în impas (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=18773)

Liliana81 10.01.2017 21:30:45

Alimente pt o familie în impas
 
Mă numesc Liliana si am 2 copii ,o fetiță de 11 ani si 1 lună si un băiat de 4 ani si 4 luni eu muncesc sunt femeie de serviciu la bloc pe un salariu mic si soțul este agent de paza la un depozit de medicamente de aproape 2 luni nu a primit salariu mă rog la Dumnezeu să ia salariu lună asta sa putem plati chiria pentru a nu rămâne pe strada cu copii din cauza banilor am rămas si fara alimente eu nu am decât o pereche de cizme si alea rupte in talpa si cu hainele stăm cam prost dacă cv ne poate ajuta măcar cu alimente eu nu am cerut niciodată acum mă plec in fata lui Dumnezeu și îi cer ajutorul va mulțumesc o seara binecuvântată

Copacel 10.01.2017 22:18:49

Ia legatura cu preotul parohiei tale, sa te inregistreze la familie care au nevoie de ajutor constant.Desi preotii au si eu problemele lor sigur o sa-ti poata da cateva paini pe zi.

PS: eu prima oara cand vad pe cineva ce se recomanda a fi femeie de serviciu care scrie cu toate semnele de punctuatie.Si apoi mai este strainiu ca firma care are depozitul de medicamentele n-ar bani sa-si plateasca pazinicii , tinand cont ca industria farma este in boom comercial, orice firma responsabila nu si-ar lasa ca marfa sa pretioasa aducatoare de profituri enorme, sa nu fie pazita sau sa aibe probleme la capitolul de securitate si monitorizare.

CristianR 10.01.2017 22:25:24

Copăcel, semnele de punctuație lipsesc aproape în totalitate. Sunt doar câteva diacritice răzlețe. În plus, dacă cineva lucrează ca femeie de serviciu nu înseamnă neapărat că nu știe să scrie corect. Asta se învață în clasele primare.

GMihai 10.01.2017 22:41:29

Citat:

În prealabil postat de Copacel (Post 640369)
Ia legatura cu preotul parohiei tale, sa te inregistreze la familie care au nevoie de ajutor constant.Desi preotii au si eu problemele lor sigur o sa-ti poata da cateva paini pe zi.

PS: eu prima oara cand vad pe cineva ce se recomanda a fi femeie de serviciu care scrie cu toate semnele de punctuatie.Si apoi mai este strainiu ca firma care are depozitul de medicamentele n-ar bani sa-si plateasca pazinicii , tinand cont ca industria farma este in boom comercial, orice firma responsabila nu si-ar lasa ca marfa sa pretioasa aducatoare de profituri enorme, sa nu fie pazita sau sa aibe probleme la capitolul de securitate si monitorizare.

Copacele, analfabetule, sunt cam opt greseli de punctuatie, gramatica, scriere si/sau exprimare in postarea ta de mai sus. Vrei sa ti le detaliez ?

P.S. nu sunt opt, sunt cel putin zece.

Copacel 10.01.2017 22:54:16

Citat:

În prealabil postat de GMihai (Post 640371)
Copacele, analfabetule, sunt cam opt greseli de punctuatie, gramatica, scriere si/sau exprimare in postarea ta de mai sus. Vrei sa ti le detaliez ?

P.S. nu sunt opt, sunt cel putin zece.

O-r fi dar mie putin imi pasa.Ideea e ca nu inteleg cum o femeie de serviciu poate sa tasteze cu diacritice in limba romana pe o tastatura in format ANSI.

Copacel 10.01.2017 22:55:09

Citat:

În prealabil postat de CristianR (Post 640370)
Asta se învață în clasele primare.

Nu si sa scrii cu diacritice pe o tastatura ANSI.

GMihai 10.01.2017 23:17:43

[quote=Copacel;640373]O-r fi dar mie putin imi pasa./QUOTE]


Da, cred că e starea de spirit care te caracterizează.

Copacel 10.01.2017 23:20:32

[quote=GMihai;640376]
Citat:

În prealabil postat de Copacel (Post 640373)
O-r fi dar mie putin imi pasa./QUOTE]
Da, cred că e starea de spirit care te caracterizează.

Nu neaparat, e din cauza conservarii energiei.Adica depinde si de persoana care zice ce-o zice.

AlinB 10.01.2017 23:54:26

Citat:

În prealabil postat de GMihai (Post 640371)
Copacele, analfabetule, sunt cam opt greseli de punctuatie, gramatica, scriere si/sau exprimare in postarea ta de mai sus. Vrei sa ti le detaliez ?

P.S. nu sunt opt, sunt cel putin zece.

Pai a vrut sa ne demonstreze cum scrie o femeie de servici adevarata :)

Copacel 11.01.2017 02:39:57

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 640383)
Pai a vrut sa ne demonstreze cum scrie o femeie de servici adevarata :)

EGzact.Cel putin eu stiu cum sa dau cu matura si nu ascund gunoiul sub presh.:24:


Ora este GMT +3. Ora este acum 01:19:13.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.