Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Un apel simplu si firesc (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=9479)

laurschepsis 17.05.2010 22:54:19

Un apel simplu si firesc
 
Doamne-ajuta!

Azi l-am internat pe tata. Miercuri urmeaza sa-l opereze. Va rog, cei care credeti ca puteti sa adaugati in rugaciunile fratiilor voastre un om care s-a smerit in inchisorile comuniste, sa-l pomeniti si pe Dionisie. Pe dl doctor chirurg il cheama Cornel Adonis. Dumnezeu sa va rasplateasca gandul bun.

Cu tot dragul,
Doamne-ajuta!

glykys 17.05.2010 23:11:26

Dumnezeu sa-l ajute pe Dionisie sa se insanatoseasca!

cristiboss56 17.05.2010 23:33:54

Citat:

În prealabil postat de laurschepsis (Post 249602)
Doamne-ajuta!

Azi l-am internat pe tata. Miercuri urmeaza sa-l opereze. Va rog, cei care credeti ca puteti sa adaugati in rugaciunile fratiilor voastre un om care s-a smerit in inchisorile comuniste, sa-l pomeniti si pe Dionisie. Pe dl doctor chirurg il cheama Cornel Adonis. Dumnezeu sa va rasplateasca gandul bun.

Cu tot dragul,
Doamne-ajuta!

Un gând bun și o pomenire în rugăciune pentru tatăl tău Dionisie ! Doamne ajută !

jefferson 17.05.2010 23:39:05

Dumnezeul cel atotputernic sa-ti ajute tatal.

maria32 18.05.2010 00:47:26

Bunul Dumnezeu sa ajute pe tatal tau Dionisie si sa-l insanatoseasca, sa calauzeasca mainile dlui doctor chirurg iar pe tine sa te intareasca si sa-ti dea putere.

Doamne ajuta!

LapetiteMoc 18.05.2010 01:26:26

Mare este puterea rugaciunilor!
 
Fie ca rugaciunile noastre sa coboare spre Dionisie Mare Mila Domnului!

Doamne ajuta!

VasilePr 18.05.2010 02:38:38

HRISTOS S-A ÎNĂLȚAT!
Cu toată dragostea o să-l pomenim în rugăciunile personale pe tatăl d-voastră, și mai mult de atât, am posibilitatea să-l trec și la Sf. Maslu care se face într-o Sf. M-re cu trei preoți. Bunul Dumnezeu și Măicuța Domnului să-i ajute, să-l întărească în răbdare și să-l însănătoșească, pe d-voastră să vă mângâie, iar pe d-l doctor să-l lumineze să poată lucra cu înțelepciune. Numai bine și Doamne ajută!

mara2008 18.05.2010 03:50:45

Din tot adancu sufletului meu ma alatur cu rugaciunea mea tututor membrilor forumului ce se roaga pentru tatal tau si sant mereu alaturi de fiecare din noi in clipele grele de incercari ale vietii.Puterea rugaciuni comune se va simti intotdeauna.
Doamne ajuta sa trece-ti cu bine,cu sanatate,cu putere prin toate.

Unknown 18.05.2010 10:36:06

Bunul Dumnezeu sa il tina pe tatal dumneavoastra in palmele Sale pe tot parcursul operatiei si pe tot parcursul vietii si Maica Domnului sa vegheze neincetat si sa va intareasca pe dumneavoastra si pe familia dumneavoastra.

Cu multa dragoste ne rugam ca Dumnezeu sa va ajute sa treceti si peste clipele acestea cu bine.


Doamne ajuta!

eduardd 18.05.2010 20:36:10

Stapana mult milostiva, miluieste si tamaduieste pe robii Tai...
 
Frate!
Fruntea sus! Va fi bine..:6:
Stapana, nu va va lasa nemangaiati! :63:


Ora este GMT +3. Ora este acum 14:05:58.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.