Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Ajutor pentru o manastire! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4969)

nastac_miruna 20.11.2008 23:44:15

Ajutor pentru o manastire!
 
cititi si dati mai departe
[SIZE=5][/SIZE]

[SIZE=5] Parintele Martinian, (tel. 0747-303.173) este unul dintre ucenicii Parintelui Iustin Parvu si tocmai a fost numit staret la o manastire langa pestera Sfantului Ioan Casian. Pe langa faptul ca nu au de nici unele, mai e o problema: hramul e pe 6 decembrie, de Sfantul Nicolae. Pana atunci avem importanta misie sa strangem urmatoarele:[/SIZE]
[SIZE=5]- plapumi, pilote[/SIZE]
[SIZE=5]- perne[/SIZE]
[SIZE=5]- detergenti de rufe si vase, bureti de bucatarie[/SIZE]
[SIZE=5]- platouri protocol [/SIZE]
[SIZE=5]- castroane supa[/SIZE]
[SIZE=5]- castroane de mancat[/SIZE]
[SIZE=5]- farfurii [/SIZE]
[SIZE=5]- perdele[/SIZE]
[SIZE=5]- prosoape[/SIZE]
[SIZE=5]- linguri, polonice[/SIZE]
[SIZE=5]- pahare[/SIZE]
[SIZE=5]- fete de masa, musamale[/SIZE]
[SIZE=5]Bineinteles ca bani nu sunt. Daca puteti sa donati oricare dintre aceste obiecte, in orice cantitate, precum si orice suma de bani cu care le-am putea cumpara, v-am multumi foarte. Pentru a verifica informatia si pentru a discuta despre transport, etc., va rog contactati-o pe Maria Petrov Bucuresti, (ea va merge la manastire pe 29-30, de Sfantul Andrei), [COLOR=#003399]pelerinaje@clicknet.ro[/COLOR], 0217726812, 0723917197, [/SIZE]
[SIZE=5]Multumesc pentru atentie si iertare de suparare. [/SIZE]
[SIZE=5]Dumnezeu sa va rasplateasca! [/SIZE]

mihai07 21.11.2008 09:16:29

As vrea si eu adresa completa a manastirii daca se poate.
Vreau sa trimit un pachet direct la manastire, si poate chiar ajung pe acolo.
Multumesc.

C.tin 21.11.2008 10:50:53

MAi intai sa se verifice autenticitatea celor afirmate in anunt la Episcopia din zona
 
Deschizataorul topicului nu a alaturat nicio dovada prin care sa-si autentifice veridicitatea anuntului. Deci, inainte de a purcede la intrajutorare, bine ar fi sa verficati...

Anca-Miha 23.11.2008 13:26:27

A verificat cineva autenticitatea? Nu mai e mult si pe 6 DEC e hramul...

nastac_miruna 24.11.2008 18:35:01

In legatura cu anuntul de mai sus, l-am preluat prin email de la d-na Petrov Maria, o persoana deosebit de evlavioasa si spun aceasta pentru ca am fost in pelerinaje impreuna si stiu ca principalul scop este sa ajute Manastirile sarace.
Daca doriti sa ajutati cu ceva aceasta Manastire, va rog sa luati legatura cu aceasta doamna, prin email sau telefon.
Bunul Dumnezeu sa ne lumineze in actiunile noastre!


[SIZE=5] [/SIZE][SIZE=5][COLOR=#003399]pelerinaje@clicknet.ro[/COLOR][/SIZE][SIZE=5], 0217726812, 0723917197, PETROV MARIA[/SIZE]
[SIZE=5][/SIZE]

caesar 16.12.2008 15:07:44

Citat:

Īn prealabil postat de nastac_miruna (Post 101569)
cititi si dati mai departe
[SIZE=5][/SIZE]

[SIZE=5] Parintele Martinian, (tel. 0747-303.173) este unul dintre ucenicii Parintelui Iustin Parvu si tocmai a fost numit staret la o manastire langa pestera Sfantului Ioan Casian. Pe langa faptul ca nu au de nici unele, mai e o problema: hramul e pe 6 decembrie, de Sfantul Nicolae. Pana atunci avem importanta misie sa strangem urmatoarele:[/SIZE]
[SIZE=5]- plapumi, pilote[/SIZE]
[SIZE=5]- perne[/SIZE]
[SIZE=5]- detergenti de rufe si vase, bureti de bucatarie[/SIZE]
[SIZE=5]- platouri protocol [/SIZE]
[SIZE=5]- castroane supa[/SIZE]
[SIZE=5]- castroane de mancat[/SIZE]
[SIZE=5]- farfurii [/SIZE]
[SIZE=5]- perdele[/SIZE]
[SIZE=5]- prosoape[/SIZE]
[SIZE=5]- linguri, polonice[/SIZE]
[SIZE=5]- pahare[/SIZE]
[SIZE=5]- fete de masa, musamale[/SIZE]
[SIZE=5]Bineinteles ca bani nu sunt. Daca puteti sa donati oricare dintre aceste obiecte, in orice cantitate, precum si orice suma de bani cu care le-am putea cumpara, v-am multumi foarte. Pentru a verifica informatia si pentru a discuta despre transport, etc., va rog contactati-o pe Maria Petrov Bucuresti, (ea va merge la manastire pe 29-30, de Sfantul Andrei), [COLOR=#003399]pelerinaje@clicknet.ro[/COLOR], 0217726812, 0723917197, [/SIZE]
[SIZE=5]Multumesc pentru atentie si iertare de suparare. [/SIZE]
[SIZE=5]Dumnezeu sa va rasplateasca! [/SIZE]

Sa spunem ca anuntul e autentic,dar eu vin si intreb,cum episcopia locului sau conducerea B:O:R: aproba construirea sau deschiderea unei noi manastiri fara un minim de suport financiar?!? Da ce manastirile sunt societati comerciale separate de B:OR:? De asta apar manastiri gen Tanacu...Am senzatia ca B:O:R: e de mai multa vreme fara un conducator...Adica cum e posibil sa existe pe teritoriul asa zise manastiri ortodoxe care nu se supun Patriarhiei sau care au un cu totul alt program decat cel obisnuit in manastiri?!?


Ora este GMT +3. Ora este acum 09:30:36.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.