Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Se aud zgomote in casa (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=17289)

Yasmina 07.06.2014 08:25:54

Daca atunci crestinii adevarati sunt munciti de diavol cum se face atunci ca cei care nu au nici in clin si maneca cu biserica sunt munciti si ei?
Nu se spune ca acela care este la zi cu posturile,cu asceza ,cu impartasitul la Sf.Liturghie si cu trairea in Hristos,de acela nu se lipeste lucrarea diavoleasca?

Mai degraba inclin sa cred ca persoana respectiva nu este din cale afara de credincioasa si posibil ca ceva inamici sa-i fi trimis lucrare diavoleasca sub forma de farmece,din invidie.
Daca nu pacatuiesti(sau cel putin lupti cat poti sa nu se intample)Duhul Sfant te protejeaza de aceste atacuri.

mihai07 07.06.2014 10:58:55

Citat:

În prealabil postat de Tania_d (Post 561420)
Buna seara,

De cativa ani, in apartament se aud zgomote destul de tare, mai ales noaptea cand sting lumina. Se aud chiar in camera, nu sunt de la vecini, iar cand aprind lumina , e liniste si pace.

Am facut sfintirea apartamentului, tin post in general, lunea, miercurea si vinerea, mai dau cu tamaie in casa, am o lumanare aprinsa mai tot timpul in camera cu pricina , insa zgomotele tot se aud (noaptea). E adevarat ca, dupa sfintirea apartamentului, s-au auzit mai putin ca intensitate (puteam sa dorm). Insa acum au revenit ca inainte , sunt enervante, parca se joaca cu psihicul meu.

Cineva ni-a zis sa fac Sf Cruce si sa spun ceva in genul : " In numele lui Hristos, pleaca in loc pustiu si nelocuit si nu te mai intoarce ". Insa nu am retinut bine aceasta "formula" , o cunoaste careva, mi-o poate spune cineva exact asa cum se zice?

Ce mai pot sa fac pt ca zgomotele / spiritele sa plece?

Va multumesc!
Doamne Ajuta!

Sa te duci sa ii spui duhovnicului situatia. Nu mai cauta formule magice pe forum.

MadnZz 08.06.2014 02:04:11

Cauta un radiestezist bun. O pot face si de la distanta. Ai grija cu dusul la "babe"

AlinB 08.06.2014 08:56:20

Acum inteleg de ce zicea Danion ca radiestezistii sunt mai indraciti decat misanii lui bivolaru.

Se pare ca nu sunt doar aia de cauta apa cu batzul ci se cred si mari exorcisti.

DragosP 08.06.2014 12:49:26

Caută-l pe comandor. Cică se pricepe.:21:

mihai07 08.06.2014 17:39:13

Citat:

În prealabil postat de MadnZz (Post 561675)
Cauta un radiestezist bun. O pot face si de la distanta. Ai grija cu dusul la "babe"

Aha, deci astia merg si wireless. Asta n-o stiam.

Parascheva16 09.06.2014 03:33:47

Citat:

În prealabil postat de mihai07 (Post 561703)
Aha, deci astia merg si wireless. Asta n-o stiam.

Pai, dracul e duh si poate circula. Sau crezi ca radiestezistii doar se joaca?

mihai07 09.06.2014 13:28:49

Citat:

În prealabil postat de Parascheva16 (Post 561760)
Pai, dracul e duh si poate circula. Sau crezi ca radiestezistii doar se joaca?

Era o ironie.

AlinB 09.06.2014 13:57:47

Citat:

În prealabil postat de Yasmina (Post 561553)
Daca atunci crestinii adevarati sunt munciti de diavol cum se face atunci ca cei care nu au nici in clin si maneca cu biserica sunt munciti si ei?
Nu se spune ca acela care este la zi cu posturile,cu asceza ,cu impartasitul la Sf.Liturghie si cu trairea in Hristos,de acela nu se lipeste lucrarea diavoleasca?

Pai toti sunt munciti, fiecare insa pentru alt motiv :21:

Citat:

Mai degraba inclin sa cred ca persoana respectiva nu este din cale afara de credincioasa si posibil ca ceva inamici sa-i fi trimis lucrare diavoleasca sub forma de farmece,din invidie.
Ce intrebari i-ai pus, din care raspunsuri sa tragi astfel de concluzii?

AlinB 09.06.2014 14:02:13

Citat:

În prealabil postat de Tania_d (Post 561497)
Nu am nevoie de consultatie la medic.

Dumnezeu stie ce ai nevoie, oricum in mod sigur companie pentru ca, din cate inteleg ca esti o persoana singura, cu multe angoase si fara prea multi prieteni sau duhovnic daca ultima ta speranta/resursa intr-o astfel de problema, destul de serioasa, a ajuns sa fie un forum de pe Internet.


Ora este GMT +3. Ora este acum 11:00:22.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.