Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Aniversari membri forum (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4929)

MarinaAlca 23.07.2009 04:14:14

Citat:

În prealabil postat de sia (Post 155741)
La multi ani , Marina ! Sa te tina Domnul sanatoasa , voioasa si cu spor in casa ! Te imbratisez, cu drag .

Si eu te imbratisez Sia si sa stii ca sunt primii trandafiri primiti pe ziua de azi(pardon.. exceptandu-i pe cei de la Dorina:5:)

MarinaAlca 23.07.2009 04:15:31

Citat:

În prealabil postat de Anca-Miha (Post 155745)
LA MULTI ANI, MARINA! Multa sanatate, implinire sufelteasca si duhoniceasca iti urez din toata inima.

Iti multumesc din suflet Anca, ptr urari.. si sper ca intr-o buna zi sa ne si putem cunoaste:6:

MarinaAlca 23.07.2009 04:18:30

Citat:

În prealabil postat de icamilin (Post 155785)
" Bucura-te leagan alb de iasomie
Catre care-n roiuri fluturii coboara,
Bucura-te raza stelii din vecie
Sipot care curge lin cu apa vie,
Bucura-te Maica, pururea Fecioara
Dulcea mea Marie ! "

LA MULTI ANI! multa sanatate, impliniri duhovnicesti, bucurii si numai ganduri bune . Te imbratisez cu drag, icamilin:53::53::53:

Doamna Ica, ca de obicei ne coplesiti cu deosebitele versuri.. va imbratisez si va multumesc ptr urari... cat despre gandurile bune, mi-am propus ca de azi inainte sa imi canalizez atentia spre gandurile constructive(ca doar nu degeaba se zice ca viata incepe dupa 40 ani:5:)

LapetiteMoc 23.07.2009 04:42:35

Citat:

În prealabil postat de MarinaAlca (Post 155805)
Multumesc Lapetite Moc.. mai, mai... m-ati coplesit azi cu darurile voastre..de unde stiati despre slabiciunea mea ptr lalele????....despre tortuleeeeeeetz nu mai amintesc.. ca deja imi lasa gura apa .. si tot incerc sa maresc imaginea ptr a savura mai bine(macar vizual:38:)

... nu stiu cum sa pun imaginile in format mai mare ...:29:

MarinaAlca 23.07.2009 05:22:05

Citat:

În prealabil postat de LapetiteMoc (Post 155809)
... nu stiu cum sa pun imaginile in format mai mare ...:29:

Nu-i bai, ca deja am infulecat jumatate din tortuletzul de la tine:106:

nutzy 23.07.2009 05:53:26

La multi ani!!!!!
 
La multi si fericiti ani ,draga marina!!!urarile mele din aceasta zi aniversara ,sa fie auzite si indeplinite de bunul dumnezeu !!!!!sa-ti astearna la picioare toate comorile de fericire alaturi de cea mai inalta si desavarsita virtute:credinta!!!!!!!
Si nu in ultimul rand:sanatate,sanatate,sanatate!!!spor in toate si .........tot ce vrei!!!!!!!!la multi ani!!!!!!!

MarinaAlca 23.07.2009 06:01:46

Citat:

În prealabil postat de nutzy (Post 155812)
La multi si fericiti ani ,draga marina!!!urarile mele din aceasta zi aniversara ,sa fie auzite si indeplinite de bunul dumnezeu !!!!!sa-ti astearna la picioare toate comorile de fericire alaturi de cea mai inalta si desavarsita virtute:credinta!!!!!!!
Si nu in ultimul rand:sanatate,sanatate,sanatate!!!spor in toate si .........tot ce vrei!!!!!!!!la multi ani!!!!!!!

Asta da urare care le cuprinde pe toate, Nutzica draga mea!!!Asta imi doresc si eu:sanatate, sanatate, sanatate! Si tie sa iti daruiasca Bunul Dumnezeu toate acestea si inca mai mult de atat:6:Iti multumesc si trimit un pupic fulger, de la 20.000 km departare

anastasia2008 23.07.2009 09:09:56

La multi ani! din tot sufletul va doresc. Sa aveti parte numai de bucurii! Domnul si Maica Sa sa va binecuvinteze si sa va ocroteasca totdeauna!:53::53::53:

MarinaAlca 23.07.2009 09:13:21

Citat:

În prealabil postat de anastasia2008 (Post 155822)
La multi ani! din tot sufletul va doresc. Sa aveti parte numai de bucurii! Domnul si Maica Sa sa va binecuvinteze si sa va ocroteasca totdeauna!:53::53::53:

Multumesc mult draga Lavinia( poti sa imi spui simplu: Marina... asa ma voi simti si eu mai tinerica:6:)

anastasia2008 23.07.2009 09:49:46

Cu toata placerea, draga Marina. Oricum esti foarte tanara si foarte frumoasa.:53:

Hartford 23.07.2009 15:15:49

Hop si eu !!!
 
Draga Marinutza si eu cu intirziere..:106: deh ce sa fac daca timpul pe glob difera, am venit sa-ti urez multi ani fericiti plini cu bucurii duhovnciesti, sanatate si sa ai parte de tot ce e frumos pe lume.
Si un cadou pentru tine.:6:

http://www.autowire.net/2003corvette2.jpg

MarinaAlca 23.07.2009 15:24:04

Citat:

În prealabil postat de Hartford (Post 155897)
Draga Marinutza si eu cu intirziere..:106: deh ce sa fac daca timpul pe glob difera, am venit sa-ti urez multi ani fericiti plini cu bucurii duhovnciesti, sanatate si sa ai parte de tot ce e frumos pe lume.
Si un cadou pentru tine.:6:

http://www.autowire.net/2003corvette2.jpg

WOW VASI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! M-ai dat gata cu darul tau. Traznet!!!!Multumesc pr urari... astept sa imi faci o vizita sa te plimb cu "micutza" masinuta albastra:5:

costel 23.07.2009 15:29:58

La Multi Ani Marina.
Sa ai parte numai de bucurii.

Hartford 23.07.2009 15:32:12

Citat:

În prealabil postat de MarinaAlca (Post 155898)
WOW VASI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! M-ai dat gata cu darul tau. Traznet!!!!Multumesc pr urari... astept sa imi faci o vizita sa te plimb cu "micutza" masinuta albastra:5:

Poi da :1: as vrea eu sa ma plimb cu Corvette........multumesc de invitatie nu se stie niciodata.

LapetiteMoc 23.07.2009 15:33:56

calorii
 
Citat:

În prealabil postat de MarinaAlca (Post 155810)
Nu-i bai, ca deja am infulecat jumatate din tortuletzul de la tine:106:

Calorii, calorii, netrebnice calorii ... :17:
Si acum ... doua ture de stadion in pas alergator. Eu sunt gata in cateva minute. Te astept acolo, la intrare... Te recunosc imediat dand cu ochiul prin parcare... :36:

MarinaAlca 23.07.2009 15:51:05

Citat:

În prealabil postat de costel (Post 155901)
La Multi Ani Marina.
Sa ai parte numai de bucurii.

Multumesc, multumesc , prieteni dragi... azi am fost coplesita de urarile voastre... ce minunat este sa vezi ca nu esti uitat.. ca mai poti inca crede in prietenie...

MarinaAlca 23.07.2009 15:54:22

Citat:

În prealabil postat de LapetiteMoc (Post 155903)
Calorii, calorii, netrebnice calorii ... :17:
Si acum ... doua ture de stadion in pas alergator. Eu sunt gata in cateva minute. Te astept acolo, la intrare... Te recunosc imediat dand cu ochiul prin parcare... :36:

Care stadion?????:106:Ca eu nu sunt in stare nici macar 2 ture de bloc!!!Te cred si eu ca te va orbi "Albastreaua" Corvette:5:

patinina34 24.07.2009 06:38:25

Draga Marina, eu sint cea mai cu intarziere, sa-ti fac urari de ziua ta!

Multa sanatate in primul rand de la Domnul, multa pace si liniste in viata si in casa ta!
Restul, vin singure!:34::53::53::53:

Din pacate nu mai pot pune(nu se stie de ce) nici o poza aici, insa te rog sa te servesti urmarind acest link:

http://cards.thebirthday.com/cgi-bin...DATE=&tempval=

anne 24.07.2009 08:53:04

La multi ani, marina!
 
Draga Nina eu sunt cea mai "intarziata" dintre toti.

Sper , Marina draga, sa primesti si azi urari de bine, sanatate si bucurii (mai ales duhovnicesti!) . Fie ca Bunul Dumnezeu sa-ti daruiasca toate cele de folos spre mantuire! :6:
La multi si binecuvantati ani si la cat mai multe postari pe forum ! :53:

MarinaAlca 24.07.2009 09:43:21

Nina, Anne, va multumesc mult ptr urari.... fiti linsitite.. urarile venite din inima sunt primite oricand..:11:... asa simt ca ziua mea este de fapt in fiecare zi:69:

Anca-Miha 25.07.2009 01:37:17

LA MULTI ANI, JENICA! MULTA SANATATE SI VIATA LUNGA, ALATURI DE CEI DRAGI AI TAI!
E tarziu si nu am flori, dar sunt sigura ca vei primi o multime de flori frumoase de la ceilalti care te iubesc, considera deci ca si de la mine...

LapetiteMoc 25.07.2009 02:06:10

La multi ani !!!
 
5 atașament(e)
Draga Jenica, SANATATE iti doresc sa-ti aduca acest nou an al vietii tale, nadejde mare in lupta ta, bucurii, curaj si multi prieteni de nadejde !

Un tort, sampanie, flori multe, multe iti daruiesc! Primeste in acest "pachet" si florile de la doamna Anca alaturi de o cruciulita alinatoare pentru suflet!

icamilin 25.07.2009 02:20:43

La multi ani jenica mea draga !
 
" Iubirea este viata...si viata e iubire!

Ranile sufletului se vindeca cu dragoste...iubeste ca sa fii iubit...iarta ca sa fii fericit!
Nimic nu este greu in viata asta daca ai alaturi iubirea insa fara ea inima va fi mereu trista.
E-atat de usor sa spui "te iubesc" unei persoane dar daca nu sunt spuse cu suflet cuvintele acestea nu fac decat sa raneasca inimi.
Iubirea e o binecuvantare de la Dumnezeu ... cei care au parte de ea nu o stiu aprecia la adevarata ei valoare ... iar cei ce nu cunosc sentimentul acesta minuntat si-ar da si viata pentru o clipa de iubire! Viata oricum nu inseamna nimic fara dragoste...e doar un desert al inimii.
Dar e atatde greu sa intalnesti iubirea adevarata...e ca si cum ai incerca sa atingi stelele...
Drumul spre dragoste e pavat cu spini si suferinta dar cine reuseste sa parcurga acest drum va ajunge intr-un paradis etern. "

Jenica draga, ma bucur ca te cunosc, ma bucur ca te am in gand, ma bucur daca ma va ajuta bunul Dumnezeu sa te si intalnesc in vara asta.
Cuvantul "IUBIRE" ti se potriveste, mereu ai pus suflet in fiecare mesaj postat pe Forum. Bunul Dumnezeu sa-ti daruiasca multa sanatate tie si intregii familii si sa ramai la fel de iubitoare si vesela cum ai fost si pana acum.
LA MULTI ANI fetita mea draga !:53::53::53:

MarinaAlca 25.07.2009 04:03:00

http://www.aranjamente-florale-criso...32d1702f5b.gif

Flori albe- flori rosii, aprinse precum iubirea ce o porti celor din jurul tau...Crini albi, crini puri .... imaculati precum sufetul si inima ta draga Jenicuta.... ma alatur si eu cu modestele mele urari.. INTRU MULTI ANI SA NE TRAIESTI!!!!! sper ca, macar in aceasta zi speciala, sa poti gasi taria de a intra pe forum... ptr a vedea cati prieteni ai, cat de multi oameni se gandesc la tine.. ganduri de bine, ganduri curate...
TARIE, RABDARE SI PACE ITI DORESC... multe, grele si lungi sunt uneori incercarile din viata noastra... stiu insa ca Bunul Dumnezeu si Stapana(asa cum iti place tie s-o numesti pe Maicuta Domnului) te vor ajuta sa treci cu biruinta peste toate scarbele lumesti.

cristiboss56 25.07.2009 07:24:34

La mulți ani , Jenica ( Eduard ) !
 
Un gând bun pleacă spre tine, suflet drag și mult încercat . O lacrimă și-un zâmbet , o floare și-o adiere de speranță ! Bunul Dumnezeu și a Lui Maică , să-ți fie alăturea tot timpul și să-ți dea putere să treci peste toate cu bine. La mulți ani cu bucurii , alături de îngerașii tăi și de Eduard !

patinina34 25.07.2009 07:27:28

Citat:

În prealabil postat de MarinaAlca (Post 156034)
Nina, Anne, va multumesc mult ptr urari.... fiti linsitite.. urarile venite din inima sunt primite oricand..:11:... asa simt ca ziua mea este de fapt in fiecare zi:69:

Bine ai zis Marina, in fiecare e zi e ziua de nastere a fiecaruia(simbolic sigur)!:10:

patinina34 25.07.2009 07:30:37

[quote=MarinaAlca;156274]http://www.aranjamente-florale-criso...32d1702f5b.gif

Draga Jenica, multa rabdare, multa putere de la Domnul iti doresc, ca multe sint problemele tale la momentul asta!
Dumnezeu sa-ti dea tarie, putere si in special sa-ti inmulteasca puterea in rugaciune, taria de suflet curat asa cum il ai deja!

La Multi Ani, sa traiesti fericita si iubita!

dorinastoica14 25.07.2009 08:03:15

La mulți ani jenica
 
2 atașament(e)
Vin și eu (recunosc cam târziu) deși știam de spre ziua sorii Jenica, cu inima plină de recunoștință pentru minunata noastră prietenă care nu va răspunde urărilor noastre dar care, ne va pomeni în toate rugăciunile sale pe la bisericile și mănăstirle unde, cu siguranță se roagă pentru "tot sufletul întristat și necăjit"
Să fii sănătoasă draga mea,bună și frumoasă ca această zi de vară.Dacă forumul aceasta mi-a prilejuit cunoașterea ta și a altor creștini minunați care îmi sunt prieteni acum,înseamnă că timpul perecut în fața monitorului nu a fost pierdut, ci câșigat.
Bucurii duhovnicești,pace în suflet și să primești un strop de har odată cu gândurile mele.:6:
Îți dau înapoi ce nu-i al meu Doamne,
Îți dau înapoi ce-i al T Ă U
Atât de mult mi-ai dat mie
Că uit cine sunt și mă cred Dumnezeu.

mirelat 25.07.2009 17:03:49

cu mult drag, pentru Jenica
 
La Multi Ani! cu bucurie si cele mai bune urari si din partea mea, pentru Jenica noastra draga. :6: sper sa-i treaca supararea si sa mai puna o vorba buna aici pe forum, din cand in cand.

si niste floricele care sper sa o mai inveseleasca acum de ziua ei. :25:

http://inlinethumb47.webshots.com/42...600x600Q85.jpg

anastasia2008 25.07.2009 17:49:08

La multi ani, din tot sufletul, va doresc si eu si Anastasia. Sa va daruiasca Domnul zile senine si multe bucurii sfinte!:53::53::53:

laraG 25.07.2009 19:27:44

La multi ani,dragelor Marina si Jenica!De ziua voastra va daruiesc un strop din bucuria sufletului meu pentru ca v-am intalnit si m-am adapat din izvorul de lumina al postarilor voastre, si urarile de multa sanatate, nadejde si mantuire de la Hristos, Domnul nostru!

dorinastoica14 25.07.2009 20:23:11

Jenica m-a rugat să vă mulțumesc tuturor pentru gândurile minunate și pentru dragostea :6:voastră."Stăpâna să vă răsplătească"

sia 26.07.2009 01:03:40

3 atașament(e)
La multi ani , Jeni ! Pace sufleteasca ,bucurii de la copii, multa sanatate si putere de la Domnul si ocrotire de la Maica Domnului iti doresc din tot sufletul !

LapetiteMoc 26.07.2009 15:49:05

3 atașament(e)
Vad pe prima pagina a forumului ca Dragnea Mihaela implineste astazi 40 de ani! pentru ca, asa cum scria Marina acum cateva zile, viata incepe la 40 de ani, iti urez draga Mihaela ani frumosi intru Domnul si cotituri frumoase in viata, impliniri si bucurii langa cei dragi ai tai!

alissa 26.07.2009 16:32:52

La multi ani, Mihaela! :)

laraG 26.07.2009 16:34:09

La multi ani, multe bucurii, draga Mihaela!

sia 27.07.2009 01:19:08

La multi ani ,Heaven !
 
3 atașament(e)
Tot binele din lume ti-l doresc , cer senin in viata si mult soare pe strada ta , sa fii vesela ,sanatoasa si fericita !

La multi ani cu sanatate
Sa iti dea Domnul tot ce-ti doresti
Zile senine si fericire ,
La multi ani sa traiesti !

LapetiteMoc 27.07.2009 02:39:22

Multi si fericiti ani, cu impliniri!
 
4 atașament(e)
"heaven", La multi ani cu sanatate, prisos de daruri duhovnicesti si mari bucurii alaturi de cei dragi!

heaven 27.07.2009 10:06:00

Va multumesc din suflet!Dumnezeu sa va binecuvinteze! :)

http://i263.photobucket.com/albums/i...rpleFlower.gif

cristiboss56 27.07.2009 13:15:12

La mulți ani !
 
Citat:

În prealabil postat de sia (Post 156521)
Tot binele din lume ti-l doresc , cer senin in viata si mult soare pe strada ta , sa fii vesela ,sanatoasa si fericita !

La multi ani cu sanatate
Sa iti dea Domnul tot ce-ti doresti
Zile senine si fericire ,
La multi ani sa traiesti !

Mă alătur și eu imaginilor superbe postate de Sia, pentru a-ți ura din tot sufletul, multă , multă sănatate, bucurii și liniște sufletească.


Ora este GMT +3. Ora este acum 03:12:05.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.