Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Aniversari membri forum (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4929)

Miha-anca 08.11.2009 12:56:38

Multumesc LapetiteMoc si tutror celorlalti pentru urare cu ocazia onomasticii.
Urez la randul meu ca Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril sa-i ocroteasca pe toti purtatorii numelor Mihail, Mihai, Mihaela, Gavril, Gabriel si Gabriela; sa le dea ajutor in situatii grele si sa ridice rugaciuni la Domnul Dunmezeu pentru ei si pentru noi toti. LA MULTI ANI!

maniucu 08.11.2009 13:28:23

La multi ani!
 
Sfintii Arhangheli sa-i aveti pururea ocrotitori si mijlocitori! La multi ani cu sanatate, intelepciune, pace si bucurie!

printesa_livia 08.11.2009 14:10:11

Am si eu de facut cateva urari de la multi ani, de sanatate, de tot ce e mai bine...Si am un nod in gat pentru ca sunt departe de cei la care tin si departe de prieteni...dar ma gandesc merue la ei si le vreau tot binele din lume! La multi ani celor care isi serbeaza azi onomastica!

dorinastoica14 08.11.2009 14:44:29

2 atașament(e)
LA MULȚI ANI
Tuturor celor care poartă aceste binecuvântate nume le doresc sporire în cele de folos sufletelor lor,pace,sănătate și multe bucurii.
Le mai doresc ca prin viața lor neprihănită să fie asemenea arhanghelilor ale căror nume le-au primit.

ginamihaela 08.11.2009 15:19:07

Multumesc tuturor pentru urarile pline de dragoste, pentru frumusetea sufletelor lor!
Si, va rog frumos, in acest moment aniversar sa va fac si eu un mic dar - o poezie, a unei dragi prietene, Alexandra Dumitriu - "Sa fii!" din volumul Lumina Iubirii!

Sa fii precum e roua de neteda si clara,
Sa fii ca si furnica, mereu neobosit,
Sa fii precum e stanca ce sta neinfricata,
Cand vantul vorbei rele loveste inzecit.

Sa fii duios si tandru precum Soarele este,
Cu cea de langa tine, prietenul ceresc,
Sa fii precum voinicul din vremuri de poveste
Si sa trezesti in inimi ce-i bun si ce-i firesc.

Sa fii-ntelept ca Timpul, dar tanar fii cu firea,
Si plin de forta vietii ca primavara-n toi,
Cu dragoste de oameni sa-ti implinesti menirea,
Si cu-a Iubirii arma sa-ti duci al tau razboi!

La multi ani tuturor! Si nu uitati astazi si de ingerasul pazitor, care cu Iubire si Rabdare, este pururea alaturi de noi! Sa-i multumim si sa-i fim si noi la randul nostru, prieteni de nadejde!

tigerAvalo9 08.11.2009 16:00:12

La multi ani celor ce poarta numele de Mihai,Mihaela,Gabriel,Gabriela.Sa fiti sanatosi iar Domnul sa va calauzeasca pasii spre mantuire si sa va lumineze!Va doresc numai bine,SANATATE si CREDINTA (ca sunt cele mai importante)

georgeval 08.11.2009 16:09:00

La multi ani tuturor celor care purtati numele Sfintilor Arhangheli.

elenavioletacocos 08.11.2009 16:29:09

La multi ani celor care poarta numele Sfintilor Arhangheli ! Sanatate ,liniste sufleteasca ,putere si intelepciune pentru a lupta cu greutatile vietii ! Dumnezeu sa va ocroteasca !

nede_mar 08.11.2009 23:50:38

"la multi ani'!
 
2 atașament(e)
La multi ani tuturor celor care si-au sarbatorit ziua frumoaselor nume astazi, multa sanatate si lumina in suflet dragi prieteni!

mara2008 11.11.2009 02:38:43

La multi ani !sylvy si Victor
 
La multi ani!
Azi e zi de aniversare,
Si va fac o urare,
Sanatate si iubire,
Intru multi ani fericire.


Ora este GMT +3. Ora este acum 07:47:16.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.