Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   O rugaciune pentru prietena mea va rog (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=10645)

istina 09.09.2010 12:49:51

O rugaciune pentru prietena mea va rog
 
Va rog sa o treceti in rugaciunile dumneavoastra si acatiste pe prietena mea Maria care saptamana care vine va fi operata la san i sa depistat un nodul ,operatia va fi in Constanta si este tare ingrijorata de ce va urma inca nu ia facut biopsia tot in Constanta io face inainte de operatie va rog treceti-o in rugaciuni si acatiste este o persoana cu adevarat draga si credincioasa .Doamne ajuta si va multumesc in numele ei si al meu voua tuturor care aveti un suflet enorm de mare .

costel 09.09.2010 13:01:51

O voi pomeni si eu in rugaciunile mele. Dumnezeu sa o intareasca.

mara2008 09.09.2010 17:06:03

Cu tot sufletul o voi pomeni si eu pe Maria,sa-i dea putere si incredere ,sa fie totu bine.
Doamne ajuta!

istina 10.09.2010 00:00:25

multumesc frumos
 
Va multumesc din tot sufletul tuturor, Dumnezeu sa va dea sanatate pentru tot ceea ce faceti pentru cel in necaz, Doamne ajuta.

icamilin 10.09.2010 01:13:18

Ruagciune pentru Maria !
 
O buna prietena a fost in pelerinaj cu corul bisericii noastre si mi-a adus o iconita cu Maica Domnului si Pruncul Iisus, icoana facatoare de minuni din man.Surupatele, pe care era scrisa pe verso, urmatoarea rugaciune:

" Imparateasa cerului si a pamantului cea plina de har si preaslavita! Din acea imbelsugata stralucire a luminii Dumnezeiesti de care Te bucuri stand in dreapata Unu-lui Nascut Fiul Tauu, trimite aici jos si noua evlaviosilor tai robi, o raza fericita, care sa fie si lumina in intunecata noastra minte si flacara in vointa noastra inghetata ca sa vedem sa mergem cu ravna pe calea dreptatiilor Dumnezeiesti.
Noi, dupa Dumnezeu, in Tine Maica lui Dumnezeu si Maica noastra avem nadejdea mantuirii noastre.
Invredniceste-ne dupa cum aici sarutam cu evlavie aceasta sfanta si facatoare de minuni icoana a Ta, tot asa si acolo in Cer sa vedem insusi Chipul Tau cel fericit caruia sa ne inchinam impreuna cu Tatal si cu Fiul si cu Sfantul Duh, in vecii nesfarsiti. Amin! "

Fie ca Maica Domnului si toti sfintii dragi sa aibe mila de toate femeile care trec prin asemenea incercari grele, sa le vindece, sa nadajduiasca la mila Tatalui Ceresc. Doamne ajuta!

icamilin 10.09.2010 01:14:54

Ruagciune pentru Maria !
 
O buna prietena a fost in pelerinaj cu corul bisericii noastre si mi-a adus o iconita cu Maica Domnului si Pruncul Iisus,pentru sora mea bolnavioara, icoana facatoare de minuni din man.Surupatele, pe care era scris pe verso, urmatoarea rugaciune:

" Imparateasa cerului si a pamantului cea plina de har si preaslavita! Din acea imbelsugata stralucire a luminii Dumnezeiesti de care Te bucuri stand in dreapata Unu-lui Nascut Fiul Tauu, trimite aici jos si noua evlaviosilor tai robi, o raza fericita, care sa fie si lumina in intunecata noastra minte si flacara in vointa noastra inghetata ca sa vedem sa mergem cu ravna pe calea dreptatiilor Dumnezeiesti.
Noi, dupa Dumnezeu, in Tine Maica lui Dumnezeu si Maica noastra avem nadejdea mantuirii noastre.
Invredniceste-ne dupa cum aici sarutam cu evlavie aceasta sfanta si facatoare de minuni icoana a Ta, tot asa si acolo in Cer sa vedem insusi Chipul Tau cel fericit caruia sa ne inchinam impreuna cu Tatal si cu Fiul si cu Sfantul Duh, in vecii nesfarsiti. Amin! "

Fie ca Maica Domnului si toti sfintii dragi sa aibe mila de Maria, Cornelia, Steluta si de toate fetele ( Maria ) si femeile care trec prin asemenea incercari grele, sa le vindece, sa nadajduiasca la mila Tatalui Ceresc. Doamne ajuta!

istina 10.09.2010 16:19:32

Dumnezeu sa va binecuvanteze
 
Aseara am vorbit cu prietena mea avea o stare proasta la un moment dat am inceput sa plangem amandoua din cauza vestii care mia dato, imi spusese ea ceva ca vrea sa se interneze si o auzeam mereu ca a fost la biserica ,nu prea o auzeam inainte sa mearga asta ma mirat intrun fel si am stat de vorba cu ea de am auzit si eu durerea ei ,ma doare ca in loc sa o incurazej am inceput sa plang si eu alaturi de ea, dar apoi am ras amandoua si sia mai revenit din starea in care era.Va tin la curent cu ce se intampla cu ea poate stiti niste remedii pentru aceasta boala infricosatoare pentru mine ,vas aprecia mult gestul daca miati putea spune va multumesc si pentru rugaciunile dumneavoastra .

gabriela8 11.09.2010 20:13:50

Dumnezeu sa o miluiasca pe prietena ta, si cu rugaciunile Sfantului Nectarie degrab sa o insanatoseasca!

istina 19.09.2010 14:55:57

multumim pentru rugaciuni
 
Va multumim pentru rugaciuni tuturor ,prietena mea ieri a fost operata acum este la recuperari si este bine ,va multumim inca odata pentru ca ati fost alaturi de ea cu o rugaciune spusa din inima care pentru noi a insemnat foarte mult ,maine ii va face biopsia luand din acel nodul care la estirpat asadar va rog rugativa sa fie bine si sa nu fie nimic care ar putea recidiva ,va multumim din suflet tuturor Dumnezeu sa fie alaturi de toti si de ea.

IOLANDA 21.09.2010 13:17:35

Sa de-a Bunul Dumnezeu ,ca rezultatul biopsiei sa fie unul bun.Eu stiu prin ce trece persoana respectiva ,deoarece am trecut si eu cu sora mea prin aceeasi "experienta "neplacuta.Prietenii si familia sa fie aproape de ea cu incurajari,vorbe bune si frumoase ,sa aiba moralul ridicat tot timpul.Altfel va cadea in depresie.Aveti mare grija de ea....si indiferent de rezultat sa continue lupta cu boala,cu tratamente naturiste si multe rugaciuni,mai ales la unele manastiri ,unde sunt icoane facatoare de minuni.Doamne Ajuta ,sa fie bine.


Ora este GMT +3. Ora este acum 07:56:18.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.