Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Slujba inmormantarii (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5058)
-   -   A mai trecut un suflet la Domnul (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13172)

mela me 25.06.2011 12:07:09

A mai trecut un suflet la Domnul
 
Este vorba despre un frate ( George este numele lui) care saptamana aceasta a trecut la cele vesnice; am inteles ca este foarte importanta rugaciunea in primele 40 de zile dupa adormire ( si dupa bineinteles), asa ca va rog pe cei care aveti timp si bunavointa sa-l pomeniti in rugaciunile voastre.
Domnul sa-l odihneasca in pace!

antoniap 25.06.2011 13:12:20

Dumnezeu sa-l ierte si sa-i daruiasca odihna vesnica si cu cei bine-placuti Lui sa-l numere.

o nestiutoare_ 25.06.2011 13:19:11

Maica Preacurata, mijloceste pentru sufletul robului tau George ca prin rugaciunile tale sa se invredniceasca de mila lui Dumnezeu si de iertarea pacatelor.

Dumnezeu sa-l odihneasca alaturi de sfintii si dreptii lui! Amin.

Condoleante familiei si prietenilor:( . Domnul sa va aline suferinta.

ALEXANDRESCU VLAD MIRCEA 25.06.2011 14:33:51

Citat:

În prealabil postat de o nestiutoare_ (Post 371954)
Maica Preacurata, mijloceste pentru sufletul robului tau George ca prin rugaciunile tale sa se invredniceasca de mila lui Dumnezeu si de iertarea pacatelor.

Dumnezeu sa-l odihneasca alaturi de sfintii si dreptii lui! Amin.

Condoleante familiei si prietenilor:( . Domnul sa va aline suferinta.

Dumnezeu sa-i aseze sufletul laolalta cu ingerii si cu dreptii. Condoleante familiei si apropiatilor sai

Carmen FUNIERU 27.06.2011 23:21:15

Citat:

În prealabil postat de mela me (Post 371935)
Este vorba despre un frate ( George este numele lui) care saptamana aceasta a trecut la cele vesnice; am inteles ca este foarte importanta rugaciunea in primele 40 de zile dupa adormire ( si dupa bineinteles), asa ca va rog pe cei care aveti timp si bunavointa sa-l pomeniti in rugaciunile voastre.
Domnul sa-l odihneasca in pace!

Dumnezeu să îl ierte pe robul său George!

Pentru mine este un nou prilej de a-mi aminti că sunt trecătoare pe acest pământ. Acum a plecat el, peste x zile, sigur voi pleca și eu.
Din păcate nu reușesc să mă pregătesc pentru această călătorie.

AndreiM 27.06.2011 23:22:15

Preabunul Dumnezeu sa-l odihneasca pe robul Sau George!

Melissa 28.06.2011 01:30:57

Bunul Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca pe George intr-un loc unde lumineaza Lumina Fetei Lui si sa-i ierte lui toate pacatele facute pe pamant cu gandul, cu vorba si cu fapta!

Vesnica lui pomenire!Amin!+

gabriela8 05.07.2011 14:02:29

Dumnezeu sa il ierte!

Florin-Ionut 05.07.2011 14:44:14

Doamne Iisuse Hristoase, Fiul Lui Dumnezeu Celui viu, pentru rugăciunile Născătoarei de Dumnezeu, miluiește și mîntuiește pe George.

Preasfîntă Născătoare de Dumnezeu, roagă-te împreună cu Biserica pentru sufletul lui George, pentru iertarea păcatelor și a greșelilor sale. Și pentru tot neamul lui cel adormit.

ioanaz 05.07.2011 15:55:36

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace, acolo unde dreptii se odihnesc!


Ora este GMT +3. Ora este acum 16:36:09.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.