Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Cornel Fugaru a plecat la Domnul + (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13293)

cristiboss56 13.07.2011 19:54:22

Cornel Fugaru a plecat la Domnul +
 
4 atașament(e)
A mai plecat un artist de langa noi !
Compozitorul Cornel Fugaru , in varsta de 70 de ani , a murit la Spitalul Elias din Bucuresti , la ora 13:50 , din cauza unei boli incurabile cu evolutie rapida.
Cornel Fugaru s-a nascut la Bucuresti pe 2 decembrie 1940 , fiind cunoscut compozitor de muzica usoara , cantaret si instrumentist . Amintesc aici celebra formatie Sincron infintata in 1964 si care a fost condusa de regretatul compozitor. Pentru cei care isi aduc aminte , aceasta formatie a acompaniat cantarete celebre precum Anda Calugareanu , Pompilia Stoian , Margareta Paslaru , Corina Chiriac , etc .
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in lumea celor drepti !+

Dumitru73 13.07.2011 20:02:07

sa se odihneasca in pace!
si sa nu uitam ca ne-a bucurat, zeci de ani, cu melodiile lui.

Melissa 13.07.2011 23:42:40

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca intr-un loc unde lumineaza Lumina Fetei Lui!
Va ramane vesnic si cu noi, prin muzica lui!

Vesnica lui pomenire!+

Cornel Fugaru- Am ales nemarginirea

antoniap 14.07.2011 11:01:27

A murit Cornel Fugaru. Vezi reacțiile artiștilor

maria40 14.07.2011 11:18:11

Dumnezeu sa-l ierte!

Inca o data mi se confirma ca, cancerul este o boala atat de perfida...
Prima data raspunzi la tratament si poti sa o duci ani de zile in schimb cand te "loveste" a doua oara in 2 luni esti in pamant. Cam toti cei pe care ii cunosc sau i-am cunoscut cu boala asta au patit la fel...din pacate!.
Cu boala asta esti tot timpul cu sabia deasupra capului!

Yasmina 14.07.2011 11:44:49

Citat:

În prealabil postat de maria40 (Post 377343)
Dumnezeu sa-l ierte!

Inca o data mi se confirma ca, cancerul este o boala atat de perfida...
Prima data raspunzi la tratament si poti sa o duci ani de zile in schimb cand te "loveste" a doua oara in 2 luni esti in pamant. Cam toti cei pe care ii cunosc sau i-am cunoscut cu boala asta au patit la fel...din pacate!.
Cu boala asta esti tot timpul cu sabia deasupra capului!

Domnul sa-l odihneasca !
Multe persoane care au supravietuit cancerului si-au schimbat si stilul de viata nesanatos de pana atunci!
Nu am auzit pe nimeni care nu fumeaza,macanca verdeturi,cruditati si fructe,face sport regulat si are o atitudine calma in fata vietii si a semenilor,repet nu am auzit ca o astfel de persoana sa moara de cancer!
Si cancerul are clientii lui!

Paduraru 14.07.2011 13:54:35

Dumnezeu să-l ierte
 
În Numele Tatălui, al Fiului și al Sfântului Duh!
Doamne, te rog odihnește cu drepții pe adormitul robul Tău Cornel, iar de va fi greșit ceva înaintea feței Tale, ca un bun și iubitor de oameni, iartă-L!
Că Ție se cuvine toată slava, cinstea și închinăciunea Tatălui și Fiului și Sfântului Duh, acum și pururea și în vecii vecilor! Amin!

antoniap 14.07.2011 18:09:53

Citat:

În prealabil postat de Yasmina (Post 377349)
Domnul sa-l odihneasca !
Multe persoane care au supravietuit cancerului si-au schimbat si stilul de viata nesanatos de pana atunci!
Nu am auzit pe nimeni care nu fumeaza,macanca verdeturi,cruditati si fructe,face sport regulat si are o atitudine calma in fata vietii si a semenilor,repet nu am auzit ca o astfel de persoana sa moara de cancer!
Si cancerul are clientii lui!

Ba exista chiar si sfinti care au murit de cancer. O astfel de trecere smerita de la cele trecatoare la cele nemuritoare au avut si parintele Paisie Aghioritul si Sfantul Nectarie, ei care au ajutat prin rugaciuni atatia oameni.

Samy02 15.07.2011 12:10:54

Dumnezeu sa-l ierte!


Ora este GMT +3. Ora este acum 15:31:32.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.