Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Intrebari utilizatori (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5063)
-   -   Intrebare pentru fete/medici (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13277)

skicolour 10.07.2011 20:56:25

Intrebare pentru fete/medici
 
Am o problema care m-a speriat tare: de ieri am observat un puruit la un san. Cand am intrebat-o pe mama ce este, mi-a raspuns:'trebuie sa-ti gasesti neaparat pe cineva'. Credeti ca este din aceasta cauza? Voua vi s-a intamplat? Ma voi duce si la medic, dar ma gandesc ca atunci cand va auzi ca nu am nici o relatie de ani, ori ma va lua in ras, ori imi va da vreo recomandare...trasnet :(

zaharia_2009 10.07.2011 21:08:36

Englezii sunt cunoscuti pt. umorul lor sec ca si pt. principialitatea si zgircenia lor .
Un om, care cazuse de pe bicicleta si se lovise rau , dar care nu voia sa mearga la medic deoarece nu avea onorariul necesar , isi opri pe strada un vecin care era medic si ii spuse :
- domnule doctor, ce ar trebui sa faca un om care cazind cu bicicleta s-a lovit si are dureri mari la piciorul sting ?
Medicul se uita la vecin de sus pina jos facindu-i pretul ii raspunse :
- ar trebui sa merga sa consulte un medic... !!!!!

Yasmina 10.07.2011 21:20:18

"Intelepciunea populara"cu trimitere la rezolvarea unor probleme pe oamenii le cred hormonale,m-a amuzat intotdeauna.Se pare ca sunt nascocite de niste barbati care si-ar dori mai multa actiune...
Te simti slabita?Nu ai reletii sexuale!Ai dureri de cap?Aceleasi explicatii!

Pe langa aspectul jenant al postarii,ma intreb cum iti doresti ca un medic sa te poata ajuta doar printr-o simpla descriere postata aici?Du-te la doctorul tau de familie negresit!
Cred ca ai vrut sa spui puroi sau prurit??

dianadi 10.07.2011 22:19:36

Cel mai bun e sfatul medicului primit in cabinet. Cat despre sfaturile astea dubioase prin care doctorii te trimit in bratele unui barbat:107: ...dar am mai auzit cazuri...ceea ce denota faptul ca chiar sunt medici cu recomandari din astea si nefondate.
Cel mai bine mergi la un consult si rezuma-te la tratamentul medicamentos dc e cazul. Numai bine.

Hartford 10.07.2011 22:25:00

Citat:

În prealabil postat de skicolour (Post 376347)
Am o problema care m-a speriat tare: de ieri am observat un puruit la un san. Cand am intrebat-o pe mama ce este, mi-a raspuns:'trebuie sa-ti gasesti neaparat pe cineva'. Credeti ca este din aceasta cauza? Voua vi s-a intamplat? Ma voi duce si la medic, dar ma gandesc ca atunci cand va auzi ca nu am nici o relatie de ani, ori ma va lua in ras, ori imi va da vreo recomandare...trasnet :(


Of si mamele astea mai bine iti zicea sa te casatoresti daca tot se pricepe la alea homonilor......ma intreb cum se descurca calugaritele in cazuri din astea? Citi ani ai?

glykys 10.07.2011 22:37:52

Prurit - mancarime
Puroi - scurgere.

care din doua?
Mancarimea poate fi si din cauza unui sutien nou... Oricum, trebuie sa mergi la medic, dar nu intra in panica!

skicolour 10.07.2011 22:41:46

Este scurgere (care seamana a puroi) si nu roseata sau altceva.

glykys 10.07.2011 22:50:23

Citat:

În prealabil postat de skicolour (Post 376379)
Este scurgere (care seamana a puroi) si nu roseata sau altceva.

Sper sa iti foloseasca ce am gasit:
http://www.sfatulmedicului.ro/Afecti...ala-grava_1177
Dar tot trebuie sa mergi la medic.

caty_deea 10.07.2011 22:53:26

Citat:

În prealabil postat de skicolour (Post 376379)
Este scurgere (care seamana a puroi) si nu roseata sau altceva.

Depinde de varsta ta,daca ai luat anticonceptionale vreodata,daca ai luat cumva alt medicament care poate da galactoree(dar din cate spui tu e puroi....s.ar putea sa fii subiectiva),depinde daca e dintr.un singur san sau din ambii,daca sanul e rosu ,doare, e tumefiat;poate si menstra e modificata ....Deci sunt atat de multe situatii posibile incat cel mai bine mergi la o doctorita ginecolog (de preferat crestina ca sa nu vina cu abureli din astea cum ca duci lipsa de ceva)

AlinB 11.07.2011 00:16:50

Dumnezeule, ce mame in ziua de azi, ti se face parul maciuca de ce auzi, atata dragoste si grija pentru copii mai rar.

Deci, du-te la medic, treaba lui este sa-ti puna un diagnostic nu sa faca conexiuni aiurea, cum face mama ta.

Apropo, ca sa scapi de temeri, pentru doctor, cauta o femeie nu un barbat.
Nu stiu din ce oras esti dar de obicei la o specialitate sunt mai multi doctori.

In rest, nu mai cauta diagnostice pe Internet ca s-ar putea de la o boala sa te ajungi cu sapte.


Ora este GMT +3. Ora este acum 14:45:29.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.