Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Grup de rugaciune (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15198)

icamilin 31.08.2012 22:53:11

o noua rugaminte!
 
Doamne ajuta!
Am fost rugata sa-l pomenesc pe tanarul PAVEL-NICUSOR, ce a suferit un accident infiorator, a fost lovit de o masina, e in coma, cu coloana vertebrala rupta ( doua vertebre ). Parintii baiatului sunt oameni simpli, cu credinta in Dumnezeu dar cu posibilitati materiale scazute.
Ne implora doar sa-i pomenim baiatul si bunul Dumnezeu sa se milostiveasca de el, sa-l trezeasca din coma, sa se vindece si sa revina acasa langa cei care-l iubesc.

" Preasfanta Maica a lui Dumnezeu, slava dragostei si a milostivirii tale ne insenineaza pe toti cei care venind catre tine, dobandim tamaduire prin darul tau. De aceea, cadem inaintea ta si multumindu-ti, te rugam: pazeste-ne pe noi sub acoperamantul tau cel sfant si ne lumineaza cu stralucirea evanghelicestilor porunci. "

glykys 01.09.2012 00:05:24

Pana acum, pomelnicul arata astfel:
1. Angelica, nepoata de 13 ani a d-nei Vasilica (Hartfort)
2. Rebeca, fiica doamnei Bogman Margareta din Baia-Mare, bolnava de tetrapareza spastica
3. Vlad Alexandru Toma din Memphis, baietelul de 5 ani jumate, bolnav de cancer
4. Ileana, bolnava de cancer pulmonar
5. Mihai Catalin, baietelul de clasa 1, accidentat la abdomen de ghidonul bicicletei
6. Mihaela-Teodora, studenta la medicina
7. Geanina, profesoara de religie din Galati, pensionata la 34 de ani pe caz de boala, maladia Lobstein (boala oaselor de sticla)
8. Radu Stefan, baietelul de 2 ani diagnosticat cu cancer
9. Mihai, userul Cel Mandru
10. Elena si Florică, dupa cum au spus, sunt intr-o situatie critica, locuiesc in padure si Elena urmeaza sa nasca
11. Patricia Diana Maria, fetita de 5-6 anisori
12. Dumitru
13. Steliana - colega de forum patricia2006
14. Adrian-Vasile - a suferit un accident de motocicleta
15. Maria (colega de forum Mara2008)
16. Viorel (tatal Patriciei 2006)
17. Carmen (user Hionia)
18. Silvia
19. Gafia - bolnava de cancer
20. Horatiu Nicolae -bolnav de cancer
21. Vasile
22. Maria
23. Cristian-Stefan
24. Elena
25. Irina Elena
26. Constantin
27. Ana
28. Elena (bunica colegei de forum Laura19) -sufera de dementa
29. Victoria (soacra lui Cristibos) -suspecta de cancer
30. Ionut
31. Maxim
32. Ovidiu (fiul doamnei Vasilica -Hartford)
33. Alexandra-Denisa, fetita din Iasi, de pe topicul deschis de Florin Ionut, a carei situatie infioratoare m-a cutremurat (i se desprinde pielea de pe ea). Doamne sfinte, ai mila de biata fetita nascuta in lanturile acestei crunte boli.
34. Katiusa ( probleme neurologice si familiale).
35. Grigorie
36. Cristina (matusa lui Myself)
37. Robert-Stefan (fiul Simonei).
38. Valer - batran bolnav de Alzeimer care, pe langa asta, a suferit recent o fractura de femur

39. Alice-Gabriela
40. Pavel-Nicușor

Doamne, miluieste-i!

laraG 19.09.2012 12:42:35

Dragii mei, cu durere in suflet va anunt ca ILEANA, bolnava de cancer pulmonar pentru care ne-am rugat, a trecut la Domnul ieri seara.
Dumnezeu sa o ierte si sa odihneasca sufletul ei cu sfintii Sai in Imparatia Sa!Amin.

ioan cezar 20.09.2012 01:15:41

Citat:

În prealabil postat de laraG (Post 471296)
Dragii mei, cu durere in suflet va anunt ca ILEANA, bolnava de cancer pulmonar pentru care ne-am rugat, a trecut la Domnul ieri seara.
Dumnezeu sa o ierte si sa odihneasca sufletul ei cu sfintii Sai in Imparatia Sa!Amin.

Dumnezeu sa o ierte si sa-i odihneasca sufletul in Imparatia Lui!...

icamilin 03.10.2012 00:42:16

o noua rugaminte!
 
Buna seara!
In fiecare zi ma intalnesc cu prieteni, cu oameni ce trec ca si mine prin tot felul de probleme. Ii ascult in tacere, cu sufletul tulburat de toata durerea lor.
Nu mai am curajul sa le spun ca si eu ma confrunt asemenea lor.
Am puterea sa le zambesc, sa-i incurajez, sa le amintesc ca toate durerile si bucuriile ni le da bunul Dumnezeu si trebuie sa le acceptam asa cum sunt.
Si totusi azi m-am intalnit cu o crestina, care izbucnind in plans ma ruga sa-i pomenesc pe nepotul ce l-a crescut de mic copil, pe ILIE, un tanar credincios, care are darul de-a picta in biserici, care de mic copil si-a dorit sa urmeze teologia, asemenea fratelui sau mai mare si care datorita anturajului in care isi petrece timpul, a luat-o pe cai pierdute: are patima jocurilor de noroc.
S-a indepartat de biserica ( ultima data s-a spovedit si impartasit de Sfintele Pasti ). Nu are multi bani, insa cand ajunge in posesia lor nu se lasa pana nu-i termina jucand la aparate prin baruri.
Matusa lui a fost pe la manastiri, pe la preoti, se roaga plangand si strigand dupa ajutor la Maica Domnului. Este tare speriata cand aude ca aceasta patima este foarte greu de indepartat.
Ca s-o linistesc i-am promis ca voi trimite pomelnice cu numele lui ILIE pe la manastirile unde am umblat si am adrese si i-am pomenit si de Forumul nostru, de "grupul de rugaciune" unde i-am explicat ca eu am simtit puterea rugaciunii in grup, i-am povestit niste trairi personale avute in acest sens pe acest forum crestin ortodox si pentru asta va multumesc tututor.

Va rugam din suflet, pomeniti-l pe tanarul ILIE, sa se milostiveasca bunul Dumnezeu si Maica Domnului de el si sa-l ajute sa scape de aceasta patima graoznica.

glykys 03.10.2012 10:21:16

Update pomelnic
 
Doamne, ajuta!
Dupa stiinta mea, Pomelnicul arata acum asa (pentru cei care doresc sa ii pomeneasca in rugaciunile particulare):
1. Angelica, nepoata de 13 ani a d-nei Vasilica (Hartfort)
2. Rebeca, fiica doamnei Bogman Margareta din Baia-Mare, bolnava de tetrapareza spastica
3. Vlad Alexandru Toma din Memphis, baietelul de 5 ani jumate, bolnav de cancer
4. Tudor (bunicul lui Raoul)
5. Mihai Catalin, baietelul de clasa 1, accidentat la abdomen de ghidonul bicicletei
6. Mihaela-Teodora, studenta la medicina
7. Geanina, profesoara de religie din Galati, pensionata la 34 de ani pe caz de boala, maladia Lobstein (boala oaselor de sticla)
8. Radu Stefan, baietelul de 2 ani diagnosticat cu cancer
9. Mihai, userul Cel Mandru
10. Elena si Florică, dupa cum au spus, sunt intr-o situatie critica, locuiesc in padure si Elena urmeaza sa nasca
11. Patricia Diana Maria, fetita de 5-6 anisori
12. Dumitru
13. Steliana - colega de forum patricia2006
14. Adrian-Vasile - a suferit un accident de motocicleta
15. Maria (colega de forum Mara2008)
16. Viorel (tatal Patriciei 2006)
17. Carmen (user Hionia)
18. Silvia
19. Gafia - bolnava de cancer
20. Horatiu Nicolae -bolnav de cancer
21. Vasile
22. Maria
23. Cristian-Stefan
24. Elena
25. Irina Elena
26. Constantin
27. Ana
28. Elena (bunica colegei de forum Laura19) -sufera de dementa
29. Victoria (soacra lui Cristibos) -suspecta de cancer
30. Ionut
31. Maxim
32. Ovidiu (fiul doamnei Vasilica -Hartford)
33. Alexandra-Denisa, fetita din Iasi, de pe topicul deschis de Florin Ionut, a carei situatie infioratoare m-a cutremurat (i se desprinde pielea de pe ea). Doamne sfinte, ai mila de biata fetita nascuta in lanturile acestei crunte boli.
34. Katiusa ( probleme neurologice si familiale).
35. Grigorie
36. Cristina (matusa lui Myself)
37. Robert-Stefan (fiul Simonei).
38. Valer - batran bolnav de Alzeimer care, pe langa asta, a suferit recent o fractura de femur
39. Alice-Gabriela (a cerut ajutor pe forum)
40. Pavel-Nicusor
41. Georgiana (a cerut ajutor pe forum)
42. Nicolas Emanuel.
43. Ana ( bunica lui miself00)
44. Ciprian (baiatul din Timisoara)
45. Ilie (a se vedea mesajul dnei Icamilin)

mara2008 01.11.2012 22:17:51

Rugaminte mare
 
Sa ne rugam pentru Ioan sotului surori Icamilin ce este greu incercat de boala.
Multumesc

glykys 01.11.2012 23:25:33

Update pomelnic
 
1. Angelica, nepoata de 13 ani a d-nei Vasilica (Hartford)
2.+ Rebeca+ - de acum e in mainile lui Hristos, Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul chinuit in loc luminat unde nu este nici o durere, nici intristare, nici suspin (fiica doamnei Bogman Margareta din Baia-Mare, bolnava de tetrapareza spastica)
3. Vlad Alexandru Toma din Memphis, baietelul de 5 ani jumate, bolnav de cancer
4. +Tudor+ (bunicul lui Raoul) - a trecut la cele vesnice. Dumnezeu sa-l ierte!
5. Mihai Catalin, baietelul de clasa 1, accidentat la abdomen de ghidonul bicicletei
6. Mihaela-Teodora, studenta la medicina
7. Geanina, profesoara de religie din Galati, pensionata la 34 de ani pe caz de boala, maladia Lobstein (boala oaselor de sticla)
8. Radu Stefan, baietelul de 2 ani diagnosticat cu cancer
9. Mihai, userul Cel Mandru
10. Elena si Florică, dupa cum au spus, sunt intr-o situatie critica, locuiesc in padure si Elena probabil a nascut intre timp
11. Patricia Diana Maria, fetita de 5-6 anisori
12. Dumitru
13. Steliana - colega de forum patricia2006
14. Adrian-Vasile - a suferit un accident de motocicleta
15. Maria (colega de forum Mara2008)
16. Viorel (tatal Patriciei 2006)
17. +Carmen+(user Hionia)- a trecut si ea la cele vesnice, Dumnezeu s-o ierte
18. Silvia
19. Gafia - bolnava de cancer
20. Horatiu Nicolae -bolnav de cancer
21. Vasile
22. Maria
23. Cristian-Stefan
24. Elena
25. Irina Elena
26. Constantin
27. Ana
28. Elena (bunica colegei de forum Laura19) -sufera de dementa
29. Victoria (soacra lui Cristibos) -suspecta de cancer
30. Ionut
31. Maxim
32. Ovidiu (fiul doamnei Vasilica -Hartford)
33. Alexandra-Denisa, fetita din Iasi, de pe topicul deschis de Florin Ionut, a carei situatie infioratoare m-a cutremurat (i se desprinde pielea de pe ea). Doamne sfinte, ai mila de biata fetita nascuta in lanturile acestei crunte boli.
34. Katiusa ( probleme neurologice si familiale).
35. Grigorie
36. Cristina (matusa lui Myself)
37. Robert-Stefan (fiul Simonei).
38. Valer - batran bolnav de Alzeimer
39. Alice-Gabriela (a cerut ajutor pe forum)
40. Pavel-Nicusor
41. Georgiana (a cerut ajutor pe forum)
42. Ana ( bunica lui miself00)
43. Ciprian (baiatul din Timisoara)
44. Ilie (a se vedea mesajul dnei Icamilin)
45. Viorel ( detalii pe pagina mea http://www.crestinortodox.ro/forum/member.php?u=2348
47. Eric -Cristian ( nepotelul lui kikyo ea )
48. Traian
49. Parascheva ( mama lui Traian )
50. Ion ( tatal doamnei Anita )
51. Ioan (sotul doamnei Icamilin)

myself00 02.11.2012 21:33:25

Vă rog, pomeniți-l și pe robul lui Dumnezeu Dumitru (adică eu), în rugăciunile voastre. Măcar numele în pomelnicul de peste zi. Vă implor! Domnul să vă binecuvânteze pe toți!

mara2008 03.11.2012 21:18:43

Rugaminte mare
 
Va rog din suflet sa ne rugam pentru o mamica bolnava sa se faca bine pentru baietelu ei.
Numele ei este Mariana Antigona
Va multumesc


Ora este GMT +3. Ora este acum 17:21:06.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.