Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Stiri, actualitati, anunturi (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=504)
-   -   RUGATI-VA pentru SORIN! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=509)

22.06.2006 20:10:00

Multi tineri, profesori, crestini din Galati sunt alaturi de SORIN -un tanar de 18 ani, elev la cel mai bun liceu din oras care, in urma unui efort fizic (la o banala ora de educatie fizica)a suferit un atac cerebral si a intrat in coma.
Sa ne unim rugaciunile pentru el!
Nu merita sa moara... e un tanar nevinovat!...un suflet bun, curat, cuminte... fara ifosele, bravarile pe care majoritatea tinerilor de varsta lui le manifesta.
In timp ce va scriu am primit un mesaj ca si maicile de la m-rea Techirghiol cu parintele Arsenie Papacioc se roaga pentru el...
inca o data va rog, rugati-va pentru Sorin! Dati pomelnice pt. el si faceti ce mai stiti!...Cat ne sta in putinta, sa-l ajutam!
Scrieti-ne cuvinte incurajatoare tuturor celor ce-l iubim si-l vrem impreuna mergator cu noi pe calea mantuirii!
Doamne-ajuta! si sanatate tuturor!

najhat 23.06.2006 12:34:45

Citat:

Īn prealabil postat de nicoleta_carausu
Multi tineri, profesori, crestini din Galati sunt alaturi de SORIN -un tanar de 18 ani, elev la cel mai bun liceu din oras care, in urma unui efort fizic (la o banala ora de educatie fizica)a suferit un atac cerebral si a intrat in coma.
Sa ne unim rugaciunile pentru el!
Nu merita sa moara... e un tanar nevinovat!...un suflet bun, curat, cuminte... fara ifosele, bravarile pe care majoritatea tinerilor de varsta lui le manifesta.
In timp ce va scriu am primit un mesaj ca si maicile de la m-rea Techirghiol cu parintele Arsenie Papacioc se roaga pentru el...
inca o data va rog, rugati-va pentru Sorin! Dati pomelnice pt. el si faceti ce mai stiti!...Cat ne sta in putinta, sa-l ajutam!
Scrieti-ne cuvinte incurajatoare tuturor celor ce-l iubim si-l vrem impreuna mergator cu noi pe calea mantuirii!
Doamne-ajuta! si sanatate tuturor!

Autotputernicule Doamne,Tamaduitor al sufletelor si al trupurilor,care cobori pe oameni si tot Tu ii ridici,care pedepsesti si vindeci din nou,ai mila de SORIN,pentru ca el este bolnav. Intinde-Ti bratul Tau tamaidor si vindeca pe el,si ridica-l din patul de suferinta.Goneste duhul de slabiciune din el si indeparteaza de la el durerea,ranile ,febra si slabiciunile.Daca are pacate si greseli, iarta-i-le,din dragostea Ta pentru oameni. Dumnezeule,ai mila de ceea ce a creat mana Ta, intru Iisus Cristos,impreuna cu care esti binecuvantat si cu bunul si de viata datatorul Sfantul Duh,acum si in vecii vecilor.Amin

MMihail 23.06.2006 13:54:05

Doamne ajuta-l pe Sorin cum stii tu mai bine. Fie voia ta!

Amin!

MMihail 23.06.2006 13:54:20

t cu T mare - nu mai pot edita

vsm 24.08.2006 19:47:24

Ce mai face Sorin?
Tata, ai mila si de el, si de noi, si de toti copiii Tai!

Negroponte 30.08.2006 21:02:38

Doamne Iisuse Hristoase,Doctorul cel mare,ajuta-l pe robul tau Sorin dupa mare mila Ta!Amin

Liliana6200 01.09.2006 15:47:08

Doamne ajuta!
Am vazut intrebarea de mai sus si mi-am dorit sa am ce spune, in bine, despre starea lui Sorin. Ultima data cand am vorbit cu mama sa a fost acum o luna, starea lui era aceeasi. Va incepe scoala si eu am realizat astazi cu durere ca a trecut vacanta si el nu si-a mai revenit. Imi voi lua inima in dinti si voi incerca sa aflu mai multe, despre Sorin, care se numeste Sorin Silviu.
Intre timp am reusit sa ajung si la parintele Iustin Parvu si l-a pomenit la Sfantul Maslu.
Ne rugam in continuare.
Doamne ajuta!
Si va multumim pentru gandurile voastre de sustinere , de rugaciune, de omenie.
Liliana

Liliana6200 28.02.2007 16:08:34

Multumiri pentru gandurile voastre indreptate spre acest tanar cum multe mame si-ar dori sa fie ai danselor......
Un tanar pe care, la 17 ani, va fi calauzit maine spre alt drum decat cel asteptat.
Sorin nu mai este printre noi si ruga pentru el ne va fi la fel de calda, insa, de data aceasta, ne rugam ca DUMNEZEU SA-L IERTE!


Ora este GMT +3. Ora este acum 01:37:47.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.