Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   ROCK-ul !! = ''Satanism'' =)) (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=11316)

Templier Knight 27.11.2010 21:38:33

ROCK-ul !! = ''Satanism'' =))
 
Vad peste tot o conceptie gresita fata de rock , cum ca ar fi o muzica diabolica , ca ar fi satanist .Eu ascult rock de 4 ani de la alternativ ,pana la heavy metal .si hardcore si nu as asculta alt fel de ,muzica pt nimic in lume.Este muzica in care ma regasesc.Si despre manele ,este o muzica de rahat ,(Numai dusmani ,bani, femei ,bautura )astea sunt subiectele lor de a compune o ''melodie''

Ascult si trupe mai dark (Slipknot,Disturbed ,Bullet for my valentine) da asta nu inseamna ca sunt satanist ,cred in Iisus Hristos,cred in Dumnezeu si dupa parera mea rock ul si lucrurile Sfinte nu ar trebui amestecate cum fac multi tineri de seama mea care cred ca daca asculti rock tre sa te indepartezi de Dumnezeu .

Sper ca nu o sa ard in iad doar pt ca ascult rock,dupa conceptia altora. Poate sunt pe aici oameni care asculta rock,m as bucura .numai bine Astept pareri ,contra sau pro

iustin10 27.11.2010 21:43:04

Citat:

În prealabil postat de Templier Knight (Post 308238)
Vad peste tot o conceptie gresita fata de rock , cum ca ar fi o muzica diabolica , ca ar fi satanist .Eu ascult rock de 4 ani de la alternativ ,pana la heavy metal .si hardcore si nu as asculta alt fel de ,muzica pt nimic in lume.Este muzica in care ma regasesc.Si despre manele ,este o muzica de rahat ,(Numai dusmani ,bani, femei ,bautura )astea sunt subiectele lor de a compune o ''melodie''

Ascult si trupe mai dark (Slipknot,Disturbed ,Bullet for my valentine) da asta nu inseamna ca sunt satanist ,cred in Iisus Hristos,cred in Dumnezeu si dupa parera mea rock ul si lucrurile Sfinte nu ar trebui amestecate cum fac multi tineri de seama mea care cred ca daca asculti rock tre sa te indepartezi de Dumnezeu .

Sper ca nu o sa ard in iad doar pt ca ascult rock,dupa conceptia altora. Poate sunt pe aici oameni care asculta rock,m as bucura .numai bine

Nimic nu este necurat decat pentru cel care are ochiul necurat (ap Pavel)
Si tot de la apostol: Nimic nu este interzis,dar nu toate ne sunt de folos .
Fa ce iti dicteaza inima ! Caci Dumnezeu are cu fiecare din noi planul Sau

arriel 27.11.2010 21:50:58

Citat:

În prealabil postat de Templier Knight (Post 308238)
Vad peste tot o conceptie gresita fata de rock , cum ca ar fi o muzica diabolica , ca ar fi satanist .Eu ascult rock de 4 ani de la alternativ ,pana la heavy metal .si hardcore si nu as asculta alt fel de ,muzica pt nimic in lume.Este muzica in care ma regasesc.Si despre manele ,este o muzica de rahat ,(Numai dusmani ,bani, femei ,bautura )astea sunt subiectele lor de a compune o ''melodie''

Ascult si trupe mai dark (Slipknot,Disturbed ,Bullet for my valentine) da asta nu inseamna ca sunt satanist ,cred in Iisus Hristos,cred in Dumnezeu si dupa parera mea rock ul si lucrurile Sfinte nu ar trebui amestecate cum fac multi tineri de seama mea care cred ca daca asculti rock tre sa te indepartezi de Dumnezeu .

Sper ca nu o sa ard in iad doar pt ca ascult rock,dupa conceptia altora. Poate sunt pe aici oameni care asculta rock,m as bucura .numai bine Astept pareri ,contra sau pro

Nu o sa "arzi in iad" pentru ca asculti rock, in schimb trebuie sa fi atent la felul in care te "regasesti " ascultand rock.

Templier Knight 27.11.2010 21:51:10

Parerea ta ..
 
Citat:

În prealabil postat de iustin10 (Post 308241)
Nimic nu este necurat decat pentru cel care are ochiul necurat (ap Pavel)
Si tot de la apostol: Nimic nu este interzis,dar nu toate ne sunt de folos .
Fa ce iti dicteaza inima ! Caci Dumnezeu are cu fiecare din noi planul Sau

oricum Biserica Ortodoxa nu vede prea ingaduitor acest gen de muzica , ce sa i faci oricum ma asteptam la pareri contra :))

arriel 27.11.2010 21:52:31

Citat:

În prealabil postat de Templier Knight (Post 308246)
oricum Biserica Ortodoxa nu vede prea ingaduitor acest gen de muzica , ce sa i faci oricum ma asteptam la pareri contra :))

Stai linistit,o sa apara acusi parerile contra.

Templier Knight 27.11.2010 21:53:38

salut
 
Citat:

În prealabil postat de arriel (Post 308245)
Nu o sa "arzi in iad" pentru ca asculti rock, in schimb trebuie sa fi atent la felul in care te "regasesti " ascultand rock.

Sa stii ca nu ma imbrac in negru,nu am piercinguri ,merg la biserica .si o mai repet cred in Dumnezeu

colaps 27.11.2010 22:04:06

Asculți Guns 'n' Roses ?

arriel 27.11.2010 22:07:29

Citat:

În prealabil postat de Templier Knight (Post 308249)
Sa stii ca nu ma imbrac in negru,nu am piercinguri ,merg la biserica .si o mai repet cred in Dumnezeu

Nu ma refeream la tinuta,crezi ca , cei care au "piercinguri" nu pot ajunge in rai?Ma refeream la acea stare de "bine" pe care o simti atunci cand asculti,poate sa fie inselatoare.Oricum,poti sa asculti ce vrei atata timp cat Il iubesti pe Dumnezeu.Asta cred eu,dar tu sa asculti mai bine sfaturile celor intelepti de aici.

Templier Knight 27.11.2010 22:14:49

MS de opinie
 
Citat:

În prealabil postat de arriel (Post 308258)
Nu ma refeream la tinuta,crezi ca , cei care au "piercinguri" nu pot ajunge in rai?Ma refeream la acea stare de "bine" pe care o simti atunci cand asculti,poate sa fie inselatoare.Oricum,poti sa asculti ce vrei atata timp cat Il iubesti pe Dumnezeu.Asta cred eu,dar tu sa asculti mai bine sfaturile celor intelepti de aici.

Sa stii ca am chef de viata :)) Viata e frumoasa la varsta asta ,e cel mai de pret dar pe care ni L-a dat Dumnezeu

Templier Knight 27.11.2010 22:41:39

Nu prea ..
 
Citat:

În prealabil postat de colaps (Post 308255)
Asculți Guns 'n' Roses ?

Asculti rock ?Eu ascult;Slipknot.evanescence,Nightwish,three days grace . Godsmack Iris,Iron maiden ,mettalica si multi altii


Ora este GMT +3. Ora este acum 18:19:08.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.