Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Eu cu cine votez? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=7272)

iuliu46 27.06.2012 20:52:00

Citat:

În prealabil postat de vsovi (Post 454889)
Cred că ești dus cu pluta, păi nu am scris clar de ce? Păi pentru că are 8 ani de mandat, adică 2 cicluri electorale, așa cum prevede constituția, căci cei 5 ani băgați în constituție sunt anticonstituționali!.. căci băieții 'buni' și roșii au făcut chiar constituția să fie anticonstituțională căci pe președinte și pe aleși i-a plasat deasupra legii și deasupra celorlalți cetățeni, adică i-a privilegiat aiurea, contrazicând constituția prin ea însăși. Dar trebuie respectată și la literă și mai ales la sensul ei democratic, iar democrația are cilul de 4 ani și bine ar fi de s-ar reduce la 2 căci s-ar mai liniști circul!

Deci m-aș bucura să fie suspendat Băsescu nu pentru mine ci pentru el, căci eu am zis că nu mă duc la referendumul de demitere ca nu cumva să votez contra... sau Doamne apără și păzește pentru! Însă aș vrea să fie demis pentru că are 8 ani de mandat, și dacă mai continuă devine un fel de Iliescu 3 mandate.

Guvernul a fost ilegitim din din '47 și din '90 începând căci băieții furaseră revoluția și de atunci a fost tot ilegitim până la guvernul Ciorbea și Vasile și Boc și Ungureanu, restul sunt rodul furtului, al hoției, al nedreptății și păcălirii și întoxicării populației.

Însă guvernul măscăricilor marionete de azi le întrece pe toate în ilegitimitate și impostură și incompetență și tupeu și minciună și populism și ce rău mai vrei.

Deci de aia strig mereu: jos guvernul păcălicilor cu ochii roșii!.. care s-au erijat sub numele poporului că cică ne reprezintă pe noi... Păi ăștia se reprezintă numai pe ei înșiși și prostiile lor, pe Mugurel și don Georgio, masoneria și nomenclatura comunistă și băieții cu ochii bleumarin și toate fărădelegile posibile și imposibile și toate terorismele și cenzurile și specialitățile și privilegiile pe nedrept făcute de 66 de ani! Ei sunt ultimile mănuși ale antichristului din ascuns, a satanei și a proorocului mincinos cu care vă gâdilă la orgoliu ca să tăceți de frică și pentru mită și ispită, or să vă dea din 2013.

Nu mă mai contrazice ci du-te și vezi-ți de treaba ta că m-ai supărat iară fiindcă minți crezând că spui adevărul și aperi cauza adevărului, și așa ceva e foarte trist și dureros, mă doare și pentru tine căci ești plin de neghine din aluatul cel mai toxic al fariseilor vicleni ascunși și perfizi! :21: NU e de râs!

Tu însă iar o să zici că mint... asta numai findcă așa ești tu... și ce să mă fac eu cu tine... o faci mereu ca să devin ridicool când îți răspund și îți demon-stressz că e altfel Adevărul de cum îl știai tu de la flașnetarii roșii care repetă minciunile și nedreptățile lor până mor... insinuînd că cică ei sunt poporul, ferească Dumnezeu. V-au păclit ca pe proști!

Vorba lui Dragos " în mintea strâmbă și lucrul drept se strâmbă! "

serious_joker 27.06.2012 21:27:34

----------

vsovivi 28.06.2012 12:17:15

Citat:

În prealabil postat de iuliu46 (Post 454910)
Ai consumat atata curent sa scrii chestia asta fara sa pricepi ca eu ma refeream la UNPR , la curvele pe care Basescu le-a furat de la PSD si PNL ca sa-si faca o majoritate.
Dar nu ma mir ca nu intelegi nimic, ramai in delirul tau si cand o termina Basescu mandatul ia-l acasa.


Păi mi-am pierdut vremea cu voi ca să pricepeți cine stă în spatele marionetelor maimuțica, papagalul baalfa și motănelul ăla mic și negru, e țapul cel mai pervers și ipocrit care ar fi trebuit de mult arestat și băgat la pușcărie pe viață împreună cu toate pisicile și motanii informatori, pentru genocid și subminarea economiei și a statului, căci ăsta e instigatorul la toate fărădelegile și mincinosul șiret și viclean care e plin de toată răutatea și el este autorul tuturor vicleniilor și nedreptăților și nebuniilor constituționale și legislative de peste 66 de ani, el și echipa lui de bolșevici 'naționaliști' legaliști-ilegaliști cu față in-umană.

Iar UNPR-ul cu Cristian Diaconescu și Oprea și Sârbu de la muncă, nu sunt curve cum spui tu ci scârbiți de jocurile din PSD pentru putere duse prin calomnii și urmăriri și denigrări viclene chiar în sânul lor au spus ''stop joc'' și au plecat oripilați de faptele ''colegilor'' și și-au format un alt partid. Abea apoi Băsescu i-a preluat pe UNPRiști căci erau cei mai onești PSDiști: au trădat pe trădătorii neamului român și au sprijinit guvernul și majoritatea de dreapta legitimă chiar dacă erau de stânga, căci așa votase poporul.

Deci delirurile întoxicante îți aparțin pe deplin! Iar cu Băsescu rămân mereu prieten și frate, oricât îl scoateți voi pe el capul răutăților în timp ce slujiți pe cappo di tuti cappy, adică gașca nomenclaturist comunistă-masonică cu ochi bleumarin și bască roșie ce s-a băgat sub nume de biserică și v-a păcălit pe toți furând numele poporului ca să mâncați aluatul fariseilor și saducheilor.

Jos guvernul ilegitim de marionete al lui Iliescu pedofilul și al marionetelor și toată justiția română și curtea constituțională și toate antenele și televiziunile mincinoase care distrug această țară!

Afară toți politicienii din țară! Nu mai vreau democrație originală ci să vină regele Mihai, să preia comanda armatei și să dea ordin să fie băgați la pușcărie toți politicienii și ziariștii și televiziunile care-i slujesc.

Păi voi nu vedeți că gașca și familia Ponta, Antonescu, Constantin și cu nomenclatura din spate a preluat suveranitatea și parlamentul și dau legi pentru a acede ei la putere?

ARTICOLUL 2
(1) Suveranitatea națională aparține poporului român, care o exercită prin organele sale reprezentative, constituite prin alegeri libere, periodice și corecte, precum și prin referendum

''(2) Nici un grup și nici o persoană nu pot exercita suveranitatea în nume propriu. ''

Au preluat cu sondajele numele poporului și fac tot ce vor cică în numele lui.
Localele nu sunt alegeri parlamentare!

Asta e lovitură de stat deci să vie Regele Mihai să preia armata și să-i aresteze pe toți!

Jos dictatura justiției și a politicienilor și a avocaților și juriștilor și economiștilor aserviți famigliei care fac meciuri lansând aceileași 'informații' viclene și învârtoșate și calomnioase pe toate tembeliziunile lor de superstițioși vânduți diavolului!

M-am săturat de minciună, răutate și lăcomie și mai ales de fățărnicie, viclenie, bârfe viclene lansate ca atacuri la persoană și nepăsare totală. Nu mai atacați oamenii ca să decredibilizați credințele și adevărurile lor pentru a îmbrățișa poporul minciunile pătimașe. Pentru ce luptați în armatele antichritului pentru satana? Cu ce v-a mituit și plătit și ispitit? Pentru ce prigoniți România?

Plecați cu toții la Bruxelles și rămâneți acolo!

Monarhie te rog salvează ce a mai rămas din această Românie!

iuliu46 28.06.2012 12:24:15

Citat:

În prealabil postat de vsovivi (Post 455009)

M-am săturat de minciună, răutate și lăcomie și mai ales de fățărnicie, viclenie, bârfe viclene lansate ca atacuri la persoană și nepăsare totală.

Plecați cu toții la Bruxelles și rămâneți acolo!

Daca te-ai saturat de minciuna, rautate lacomie, fatarnicie, viclenie si barfe opreste-te. Nu mai fi mincinos, rau, lacom, fatarnic, viclean si barfitor. Incepe cu tine si apoi cere asta celorlalti.

vsovivi 28.06.2012 12:52:13

Citat:

În prealabil postat de iuliu46 (Post 455010)
Daca te-ai saturat de minciuna, rautate lacomie, fatarnicie, viclenie si barfe opreste-te. Nu mai fi mincinos, rau, lacom, fatarnic, viclean si barfitor. Incepe cu tine si apoi cere asta celorlalti.

Ia mai taci și du-te și tu... la Bruxelles împreună cu ziariștii lui Ponta, că ești doar un biet mercenar prăpădit ca ei.
Du-te de pe capul meu și nu mai îmi da lecții de morală rugându-mă să te las să mă corectezi, să-mi scoți paiul în timp ce în al tău șade bârna telescopică cât stâlpul de telegraf, telefon, radio... Fă pași și nu mă mai corecta tu pe mine în timp ce ești sluga lui Iliescu, Isărescu, don Georgio, și ceilalți speculatori și impostori ce distrig și sug sângele poporului de 66 de ani. Te cară de pe aici dacă nu poți să ai pic de respect și cuviință ci una-ntr-una faci atacuri la persoană ca să decredibilizezi tot ceea ce spun pe drept... defapt tu faci ceea ce ai văzut pe antene, distrugi păcatul cu păcătos cu tot!.. ca să te menți sau să te aduci la putere pe tine însuți.

Eu chiar mie însumi îmi cer ceea ce cer căci eu sunt România!.. tu nu știu cine ești!.. așa că pleacă de la fața Domnului Iisus Hristos și Cuvântul lui Dumnezeu căci nu te cunoaștem Noi pe tine cine ești și cine ai ajuns!

Dacă mai strâmbi adevărul, realitatea, și răstorini ceea ce spun decredibilizîndu-mă te dau pe mâna satanei!

iuliu46 28.06.2012 13:00:47

Citat:

În prealabil postat de vsovivi (Post 455013)
Ia mai taci și du-te și tu... la Bruxelles împreună cu ziariștii lui Ponta. Că ești doar un biet mercenar prăpădit ca ei.
Du-te de pe capul meu și nu mai îmi da lecții de morală... fă pași și nu mă mai corecta tu pe mine în timp ce ești sluga lui Iliescu, Isărescu, don Georgio, și ceilalți speculatori și impostori. Te cară dacă nu poți să ai pic de respect ci unantr-una faci atacuri la persoană ca să decredibilizezi ce spun... defapt tu faci ce ai văzut pe TV, distrugi păcatul cu păcătos cu tot!.. ca să te menți sau să te aduci la putere pe tine însuți.

Eu mie însumi îmi cer căci eu sunt România!.. tu nu știu cine ești!.. așa că pleacă de la fața Domnului Iisus Hristos și Cuvântul lui Dumnezeu căci nu te cunoaștem pe tine!

Vezi cum pici tu in capcana proprie mai micule agitator basist ? :71:
ARTICOLUL 2
(1) Suveranitatea națională aparține poporului român, care o exercită prin organele sale reprezentative, constituite prin alegeri libere, periodice și corecte, precum și prin referendum

''(2) Nici un grup și nici o persoană nu pot exercita suveranitatea în nume propriu. ''

România este patria comună și indivizibilă a tuturor cetățenilor săi, fără deosebire de rasă, de naționalitate, de origine etnică, de limbă, de religie, de sex, de opinie, de apartenență politică, de avere sau de origine socială.

Deci tu nu esti Romania. Tu esti doar un mic fan basist. Si nici macar nu esti fun.:103:
Romania sant si basistii, si fanii lui iliescu sau voiculescu, si cei multi care urasc si basistii si iliescistii si care probabil nu vor vota. Nu ai primit tu tara mostenire de la mami ca sa poti spune celorlalti sa plece. Aza ca vezi-ti lungul nasului :44: si nu-l mai amesteca pe Dumnezeu in delirul tau basist.

vsovivi 28.06.2012 13:27:19

Citat:

În prealabil postat de iuliu46 (Post 455014)
Vezi cum pici tu in capcana proprie mai micule agitator basist ? :71:
ARTICOLUL 2
(1) Suveranitatea națională aparține poporului român, care o exercită prin organele sale reprezentative, constituite prin alegeri libere, periodice și corecte, precum și prin referendum

''(2) Nici un grup și nici o persoană nu pot exercita suveranitatea în nume propriu. ''

România este patria comună și indivizibilă a tuturor cetățenilor săi, fără deosebire de rasă, de naționalitate, de origine etnică, de limbă, de religie, de sex, de opinie, de apartenență politică, de avere sau de origine socială.

Deci tu nu esti Romania. Tu esti doar un mic fan basist. Si nici macar nu esti fun.:103:
Romania sant si basistii, si fanii lui iliescu sau voiculescu, si cei multi care urasc si basistii si iliescistii si care probabil nu vor vota. Nu ai primit tu tara mostenire de la mami ca sa poti spune celorlalti sa plece. Aza ca vezi-ti lungul nasului :44: si nu-l mai amesteca pe Dumnezeu in delirul tau basist.

Iliescule, Năstase, Pontaj... Văcăroiu, don Georgio, Isărescu... Patriciu, Antonescu, Săftoiu... Pacepa, Voiculescu, Constantin... Învârtecuș, uliu46 minciunel, capcana penibilă în care cade pentru râsetele absurde și rânjetele tâmpe...

Iată deci învățătorul, baronul Munchausen de cornu' și laptele și discipolul Pinochio marioneata...

Oricât vă credeți stăpâni furând suveranul și suveranitatea acestei țări și toată averea poporului și mințind de 66 de ani viclean din ascuns voi nu sunteți România și nu veți fi niciodată, voi sunteți teroriștii și torționarii și nomenclatura și impostorii și jefuitorii poporului român!

Nu aveți dreptul la constituție căci nu o respectați, așa că nu mai citați din ea! Voi ați pus-o la cale și voi sunteți primii care nu o respectați așa că voi nu mai aveți niciun drept apărat de ea!

Ieși afară javră ordinară... plecți toți politicienii de pradă, avoceți, juriști, economiști, firme căpușă, conducători, ziariști mercenari, analiști vânduți... plecați toți din Țară.

Regina România nu este a mea și nici a voastră ci a copiilor copiilor noștrii în veacul vecilor.

iuliu46 28.06.2012 13:34:39

Citat:

În prealabil postat de vsovivi (Post 455019)

Ieși afară javră ordinară
... plecți toți politicienii de pradă, avoceți, juriști, economiști, firme căpușă, conducători, ziariști mercenari, analiști vânduți... plecați toți din Țară.

Hai ca ai inceput sa inveti. Ne vedem data viitoare la poarta la Cotroceni.:71:

vsovivi 28.06.2012 13:38:29

Citat:

În prealabil postat de iuliu46 (Post 455020)

Citat:

În prealabil postat de vsovivi http://www.crestinortodox.ro/forum/i...s/viewpost.gif

Ieși afară javră ordinară... plecți toți politicienii de pradă, avoceți, juriști, economiști, firme căpușă, conducători, ziariști mercenari, analiști vânduți... plecați toți din Țară.

Hai ca ai inceput sa inveti. Ne vedem data viitoare la poarta la Cotroceni.:71:

Te grăbești ca de obicei... și râzi exact ca fraierul care fără să-și dea seama își ironizează propria 'vedere', capcană amară în care a căzut.

Citatul meu este altul:
Citat:

Ieși afară javră ordinară... plecți toți politicienii de pradă, avoceți, juriști, economiști, firme căpușă, conducători, ziariști mercenari, analiști vânduți... plecați toți din Țară.
Ne vedem la Cotroceni însă nu la strigătele și urletele sindicatelor roșii care hulesc pe nedrept după ce au avut toate privilegiile ci la întoarcerea Regelui Mihai din exil înapoi pe tronul său de drept!
Trăiască România Liberă de hoți și necredincioși vicleni și răi și ascunși sub haină de oaie și băgați sub zid de biserică roșie.

iuliu46 28.06.2012 14:01:01

Citat:

În prealabil postat de vsovivi (Post 455021)
Te grăbești ca de obicei... și râzi exact ca fraierul care fără să-și dea seama își ironizează propria 'vedere', capcană amară în care a căzut.

Citatul meu este altul:


Ne vedem la Cotroceni însă nu la strigătele și urletele sindicatelor roșii care hulesc pe nedrept după ce au avut toate privilegiile ci la întoarcerea Regelui Mihai din exil înapoi pe tronul său de drept!
Trăiască România Liberă de hoți și necredincioși vicleni și răi și ascunși sub haină de oaie și băgați sub zid de biserică roșie.

Hai ca te-ai enervat rau. :71:

vsovivi 28.06.2012 15:00:46

Citat:

În prealabil postat de iuliu46 (Post 455028)
Hai ca te-ai enervat rau. :71:

Acuma râzi din groapa în care ai căzut?.. din cap-cană?
:2: Cine nu se enervează niciodată să arunce primul cu piatra! :1:

Eu am fost cuprins de o sfântă mânie... tu de spurcata broștie a marionetelor călărite de bunicuța la care tu și băștile și scufițele roșii duceți în coșuleț tot felul de furăciuni și fărădelegi și lingușeli și ode ca să-i crească 'inima' și gușa și copiiitele! :71:

iuliu46 28.06.2012 15:04:27

Citat:

În prealabil postat de vsovivi (Post 455038)
Acuma râzi din groapa în care ai căzut?.. din cap-cană?
:2: Cine nu se enervează niciodată să arunce primul cu piatra! :1:

Eu am fost cuprins de o sfântă mânie... tu de spurcata broștie a marionetelor călărite de bunicuța la care băștile și scufițele roșii duc în coș tot felul de furăciuni și fărădelegi ca să-i crească inima și gușa și copiiitele! :71:

eu zic sa te opresti macar in al 12 lea ceas si sa incerci sa nu-i mai jignesti pe ceilalti. Daca nu te iau iar de urechi.:71:

vsovivi 28.06.2012 15:36:26

Citat:

În prealabil postat de iuliu46 (Post 455040)
eu zic sa te opresti macar in al 12 lea ceas si sa incerci sa nu-i mai jignesti pe ceilalti. Daca nu te iau iar de urechi.:71:

....................mmmmDA................

Asta e, jinești ameninți și apoi arunci pe mine faptele tale. Ești programat să faci exact ca ispititorii roșii impostori.

Stai că te rezolv eu pe tine...:44::71:

Uite așa! :24:

Ce zici tu pe aici cam zici d'Jabba!.. fiindcă nu e ceasul al 12-lea ci abea e ora 10 iar tu s-ar putea nu pe mine ci pe prietenii tăi... să-i iei... și nu de urechi.

stefan florin 28.06.2012 16:54:23

eu zic sa faceti o pauza!

Simply_me 28.06.2012 17:06:10

Citat:

În prealabil postat de stefan florin (Post 455045)
eu zic sa faceti o pauza!

Una lunga... :71:


Ora este GMT +3. Ora este acum 03:20:15.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.