Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Homosexualitatea (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5043)
-   -   SIDA - pedeapsa lui Dumnezeu pentru pacatul homosexualitatii (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=12636)

quasffs 12.04.2011 00:04:13

als
 
Da' s-a gandit un singur om dintre toti care au citit sau scris aici pe topicul asta sa se informeze (la nivel minim) despre cauza mortii lui als? Scrie in TOATE ziarele care au publicat stirea care e cauza si NU are nici o legatura cu sida. Poate va informati si voi putin. Scrieti doar pe google 'alex leo serban a murit' sau niste cuvinte-cheie, poate va Luminati si voi, asa... :)
Crestineste vorbind, nu altfel.

Bast-et 12.04.2011 00:04:43

Citat:

În prealabil postat de Yasmina (Post 353765)
Cum,necum,daca ar fi fost creeata drept pedeapsa pt homosexuali de ce exista si victime colaterale???
Daca in unele forme de cancer sau cazuri de leucemie,s-au mai auzit de vindecari miraculoase produse de rugaciuni si acatiste,cazurile de sida sunt invitatii sigure catre moarte...
Poate exista un motiv bine intemeiat pt care Dumnezeu nu intervine...nu stiu!

Iar inventezi? De unde stii? Ii scris pe biblie?
Si Dumnezeu are un motiv tot asa de intemeiat cand omoara copii cu SIDA in Africa? Sau sunt homosexuali si aia?

Yasmina 12.04.2011 00:34:59

Citat:

În prealabil postat de Bast-et (Post 353780)
Iar inventezi? De unde stii? Ii scris pe biblie?
Si Dumnezeu are un motiv tot asa de intemeiat cand omoara copii cu SIDA in Africa? Sau sunt homosexuali si aia?

Alooooo?Mai sunteti pe fir?Sau nu sunteti in raza de acoperire?
Ce anume am inventat?
Nu cred ca este o pedeapsa divina data homosexualilor,datorita victimelor colaterale(copiii tai din Africa si nu numai...)

Bast-et 12.04.2011 01:11:53

Citat:

În prealabil postat de Yasmina (Post 353786)
Alooooo?Mai sunteti pe fir?Sau nu sunteti in raza de acoperire?
Ce anume am inventat?
Nu cred ca este o pedeapsa divina data homosexualilor,datorita victimelor colaterale(copiii tai din Africa si nu numai...)

Scuze n-am vazut semnelede intrebare. Ai dreptate.

andreicozia 12.04.2011 02:37:05

Citat:

În prealabil postat de Yasmina (Post 353765)
Poate exista un motiv bine intemeiat pt care Dumnezeu nu intervine...nu stiu!

Dai semne de primavara, asta-i bine!
:))

Mirela0110 12.04.2011 09:37:10

Citat:

În prealabil postat de Diana67 (Post 353588)
Sambata 9 aprilie a murit criticul de film Alex Leo Serban la spitalul de Boli Infectioase "Matei Bals" A murit de SIDA! A fost un homosexual notoriu, a organizat un festival de film gay care promova homosexualitatea. A sustinut prin campanii publicitare drepturile minoritatilor homosexuale si marsul anual al homosexualilor.
Iata cum stie sa pedepseasca Dumnezeu acest pacat oribil care coboara omul mai jos decat animalele!

ma indoiesc ... nici eu nu aprob pe astia cu astfel de tendinte dar sub nici o forma nu cred ca aceasta boala este o pedeapsa de la Dumnezeu pt ei. la cati virusi si boli incurabile sunt in lumea asta ... eu zic ca ce ni se intampla noua rau este si consecinta a faptelor noastre ... ca ne mai da si Dumnezeu cate o palmuta ca sa ne mai aduca cu picioarele pe pamant si sa ne mai amintim si de El, asta e partea a doua ... dar in general raul ni-l facem cu mana noastra ...

ai2 12.04.2011 13:35:58

Citat:

În prealabil postat de Diana67 (Post 353588)
Iata cum stie sa pedepseasca Dumnezeu acest pacat oribil care coboara omul mai jos decat animalele!

Nu inteleg ce vrei sa spui. Exista foarte multe specii de animale cu indivizi homosexuali. Poate homofobia va coboara mai jos decat animalele! Animalele nu se bucura atat de tare cand un semen gay moare!
Medicina a facut progrese importante in tratarea SIDA. In curand, D-zeu nu va mai putea pedepsi niciun homosexual!

calator prin ploaie 12.04.2011 13:37:24

Asta era ESENTA : ca NU Dumnezeu a creat SIDA ci omul....Iar linkul era ca sa incerc sa demonstrez ca OMUL nu DOMNUL, a creat virusul mortal....Restul cu masonii, etc..., e relativ...Poate nu ma exprimasem eu bine, sorry!

iana 12.04.2011 13:42:38

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 353857)
In curand, D-zeu nu va mai putea pedepsi niciun homosexual!

Esti sigur?

ai2 12.04.2011 15:42:06

Citat:

În prealabil postat de iana (Post 353859)
Esti sigur?

Destul de sigur. Asa cum altadata D-zeu pedepsea prin ciuma si alte boli, acuma speranta de viata creste inclusiv pentru bolnavii de SIDA sau cancer. Ciudat cum stiinta poate impiedica ditamai zeul sa se razbune pe cineva pe care evident il iubeste.
Totusi speram sa se retina ideea ca este aberanta afirmatia din deschiderea topicului.
D-zeu pare in acest secol ca pedepseste mai degraba saracii! Ciudat!


Ora este GMT +3. Ora este acum 14:47:05.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.