Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Homosexualitatea (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5043)
-   -   SIDA - pedeapsa lui Dumnezeu pentru pacatul homosexualitatii (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=12636)

ai2 12.04.2011 15:50:02

Eu nu reusesc sa-mi dau seama cum ar fi evaluata la judecata de apoi bucuria pe care o simt unii cand aud de moartea unui homosexual (sau orice altceva ne-ortodox). O fi o fapta buna, o fi o fapta rea? Poti sa te duci la D-zeu si sa te lauzi ca n-ai fost bun de nimic dar te-ai bucurat sincer cand a murit un gay?

iana 12.04.2011 16:04:02

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 353889)
Eu nu reusesc sa-mi dau seama cum ar fi evaluata la judecata de apoi bucuria pe care o simt unii cand aud de moartea unui homosexual (sau orice altceva ne-ortodox). O fi o fapta buna, o fi o fapta rea? Poti sa te duci la D-zeu si sa te lauzi ca n-ai fost bun de nimic dar te-ai bucurat sincer cand a murit un gay?

E una sa-l judeci (osandesti) tu pe un pacatos si alta sa spui ca Dumnezeu nu poate sa faca ceva.

andreicozia 12.04.2011 17:01:37

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 353889)
n-ai fost bun de nimic dar te-ai bucurat sincer cand a murit un gay?

Pai uite ca totusi sunt buni la ceva, la experimentarea starii de bucurie cind moare un pacatos.
Alte bucurii sunt de exemplu generate de moartea in masa a celor de alta credinta din cauza tzunamiurilor si a cutremurelor ca sa nu mai vorbim de speranta tinuta cu voiosie in secret ca sfirsitul lumii este aproape.
Un fel de vino Doamne si omoara-ne pe toti ca nu suntem buni de nimic!

calator prin ploaie 12.04.2011 20:16:56

Citat:

În prealabil postat de andreicozia (Post 353909)
Pai uite ca totusi sunt buni la ceva, la experimentarea starii de bucurie cind moare un pacatos.
Alte bucurii sunt de exemplu generate de moartea in masa a celor de alta credinta din cauza tzunamiurilor si a cutremurelor ca sa nu mai vorbim de speranta tinuta cu voiosie in secret ca sfirsitul lumii este aproape.
Un fel de vino Doamne si omoara-ne pe toti ca nu suntem buni de nimic!

Andrei si Cozia draga....ai niste replici de tata minunea, in sensul bun...hihihu...

Yasmina 12.04.2011 20:44:46

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 353889)
Eu nu reusesc sa-mi dau seama cum ar fi evaluata la judecata de apoi bucuria pe care o simt unii cand aud de moartea unui homosexual (sau orice altceva ne-ortodox). O fi o fapta buna, o fi o fapta rea? Poti sa te duci la D-zeu si sa te lauzi ca n-ai fost bun de nimic dar te-ai bucurat sincer cand a murit un gay?


Asta e prima ta replica care chiar imi place!
Unii oameni nu simt nimic pt ceilalti,in special daca ceilalti sunt pacatosi,tarati;nu au puterea de a empatiza,nu au dorinta de a-i ajuta sa se schimbe,de a oferi ajutor sau poate nici macar de a le adresa vreo vorba...
Moartea unei traseiste,gasita ciopartita in boscheti,nu ar trezi nici o drama,"si asa,nu era decat o panarama"...asa am ajuns,astia suntem!
Ne zbatem pentru mantuire ca inecatii de pe Titanic,ne panicam ca nu mai sunt locuri,ca altii ne-o ia inainte si atunci trebuie sa facem tot felul de delimitari si sa ne linistim ego-ul facand asocieri cu altii"eu sunt chiar bun in comparatie cu X..."

Melissa 12.04.2011 21:17:11

Citat:

În prealabil postat de calator prin ploaie (Post 353947)
Andrei si Cozia draga....ai niste replici de tata minunea, in sensul bun...hihihu...

Are un stil unic de exprimare a realitatii, care deseori provoaca convulsii...Da` nu lui..:-))

Melissa 12.04.2011 21:19:21

Citat:

În prealabil postat de Yasmina (Post 353960)
Asta e prima ta replica care chiar imi place!
Unii oameni nu simt nimic pt ceilalti,in special daca ceilalti sunt pacatosi,tarati;nu au puterea de a empatiza,nu au dorinta de a-i ajuta sa se schimbe,de a oferi ajutor sau poate nici macar de a le adresa vreo vorba...
Moartea unei traseiste,gasita ciopartita in boscheti,nu ar trezi nici o drama,"si asa,nu era decat o panarama"...asa am ajuns,astia suntem!
Ne zbatem pentru mantuire ca inecatii de pe Titanic,ne panicam ca nu mai sunt locuri,ca altii ne-o ia inainte si atunci trebuie sa facem tot felul de delimitari si sa ne linistim ego-ul facand asocieri cu altii"eu sunt chiar bun in comparatie cu X..."

Esti un bun observator draga mea..In cateva cuvinte, ai descris starea umanitatii...Ai dreptate, aici s-a ajuns!
:53:

andreicozia 12.04.2011 22:08:14

Citat:

În prealabil postat de Melissa (Post 353973)
Are un stil unic de exprimare a realitatii, care deseori provoaca convulsii...Da` nu lui..:-))

Melisso, de fiecare data cind vad inima ta din poza trebuie sa ma frec la ochi. Mereu am senzatia ca este altceva decit o inima :)))
Trebuie sa recunosc ca este neobisnuita asa mica cum apare in poza

Melissa 13.04.2011 01:25:54

Citat:

În prealabil postat de andreicozia (Post 353982)
Melisso, de fiecare data cind vad inima ta din poza trebuie sa ma frec la ochi. Mereu am senzatia ca este altceva decit o inima :)))
Trebuie sa recunosc ca este neobisnuita asa mica cum apare in poza

:-))) pai uite ca de dragul tau imi schimb poza, daca-ti pare atat de carnala..
Mie mi-a placut ideea celor 3 perechi de maini asezate in forma de inima,care imi inspira protectie..:-)tata,mama si copilul sau daca te uiti bine la culori, 3 rase..oricum,un simbol al iubirii..

Diana67 13.04.2011 13:11:44

[quote=Melissa;353622]Ahaa..deci pe acest topic, Dumnezeu e razbunator..e rau..Parca pe alte topice, Dumnezeu NU este autorul raului, nu face rau... QUOTE]

Nu Dumnezeu nu este razbunator ci este drept.

Faptul ca a pierdut o intreaga cetate de homosexuali, Sodoma (ca de aici vine: sodomie, somisti) trecand/o prin foc arata ca Dumnezeu este un judecator drept.
Dar, se pare ca tot nu a pierit samanta homosexualilor...


Ora este GMT +3. Ora este acum 00:11:44.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.