Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Vrajitoria (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5046)
-   -   Paralizie în timpul somnului - "Night-Hag" (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=18601)

mehiel 30.08.2016 02:23:43

Paralizie în timpul somnului - "Night-Hag"
 
Buna seara,
as vrea sa va povestesc despre ceea ce mi s-a intamplat acum 2 luni in urma. Nu am avut intentie sa vb despre acest lucru - dar cred ca este mult mai bine sa impartasesc experienta pe care am avut-o cu comunitatea pe de acest site.
Acum 2 luni in urma au inceput sa mi se intample lucruri foarte ciudate in casa. Am simptit o prezenta ciudata in casa, mobila pocnea iar usa de la baie nu s-a inchis pentru o zi intreaga, era vizibil mai mare. Iar in aceeasi perioada am avut parte de acest fenomen "Paralizie în timpul somnului" - era 6 dimineata si deodata am simptit o prezenta invizibila deasupra mea, in acel moment am vrut sa imi fac semnul cruci dar nu m-am putut misca. Acea prezenta a inceput sa imi vorbeasca in urechea dreapta (dormeam pe partea stanga)intr-o limba pe care nu am recunoscut-o (ceva totusi m-a facut sa cred ca era vorba de arameic sau o alta limba asemanatoare). A fost ingrozitor - avea o voce satanica.
Am chemat numele Domnului Iisus Hristos sa ma ajute si a disparut. Nu a fost un vis a fost foarte real.

Va spun sincer ca m-am saturat sa am parte de aceste fenomene ciudate, de cand am fost copil.... As vrea sa am o viata normala!
Va rog sa imi dati un sfat ce ar putea fi...
Altcineva acolo a avut aceeasi experienta?

:22:

Copacel 30.08.2016 07:56:37

Citat:

În prealabil postat de mehiel (Post 629764)
Buna seara,
as vrea sa va povestesc despre ceea ce mi s-a intamplat acum 2 luni in urma. Nu am avut intentie sa vb despre acest lucru - dar cred ca este mult mai bine sa impartasesc experienta pe care am avut-o cu comunitatea pe de acest site.
Acum 2 luni in urma au inceput sa mi se intample lucruri foarte ciudate in casa. Am simptit o prezenta ciudata in casa, mobila pocnea iar usa de la baie nu s-a inchis pentru o zi intreaga, era vizibil mai mare. Iar in aceeasi perioada am avut parte de acest fenomen "Paralizie în timpul somnului" - era 6 dimineata si deodata am simptit o prezenta invizibila deasupra mea, in acel moment am vrut sa imi fac semnul cruci dar nu m-am putut misca. Acea prezenta a inceput sa imi vorbeasca in urechea dreapta (dormeam pe partea stanga)intr-o limba pe care nu am recunoscut-o (ceva totusi m-a facut sa cred ca era vorba de arameic sau o alta limba asemanatoare). A fost ingrozitor - avea o voce satanica.
Am chemat numele Domnului Iisus Hristos sa ma ajute si a disparut. Nu a fost un vis a fost foarte real.

Va spun sincer ca m-am saturat sa am parte de aceste fenomene ciudate, de cand am fost copil.... As vrea sa am o viata normala!
Va rog sa imi dati un sfat ce ar putea fi...
Altcineva acolo a avut aceeasi experienta?

:22:

Pentru halucinații auditive, vizuale însoțite de o activitate
deficitară a creieruluiin timpul somnului
se recomandă:
consult neurologic ,
consult la psihiatru.In acest scop docmenteaza-te
dacă în familia ta, există cazuri de schizofrenie.
( inclusiv unchi, matuse, străbunici, etc)
Apoi îți trebuie spovedanie deasă si un program
duhovnicesc bogat in rugaciune de la duhovnicul tău.Daca nu-ți dă îi ceri tu.

hurricane 31.08.2016 15:16:02

Citat:

În prealabil postat de mehiel (Post 629764)
Buna seara,
as vrea sa va povestesc despre ceea ce mi s-a intamplat acum 2 luni in urma. Nu am avut intentie sa vb despre acest lucru - dar cred ca este mult mai bine sa impartasesc experienta pe care am avut-o cu comunitatea pe de acest site.
Acum 2 luni in urma au inceput sa mi se intample lucruri foarte ciudate in casa. Am simptit o prezenta ciudata in casa, mobila pocnea iar usa de la baie nu s-a inchis pentru o zi intreaga, era vizibil mai mare. Iar in aceeasi perioada am avut parte de acest fenomen "Paralizie în timpul somnului" - era 6 dimineata si deodata am simptit o prezenta invizibila deasupra mea, in acel moment am vrut sa imi fac semnul cruci dar nu m-am putut misca. Acea prezenta a inceput sa imi vorbeasca in urechea dreapta (dormeam pe partea stanga)intr-o limba pe care nu am recunoscut-o (ceva totusi m-a facut sa cred ca era vorba de arameic sau o alta limba asemanatoare). A fost ingrozitor - avea o voce satanica.
Am chemat numele Domnului Iisus Hristos sa ma ajute si a disparut. Nu a fost un vis a fost foarte real.

Va spun sincer ca m-am saturat sa am parte de aceste fenomene ciudate, de cand am fost copil.... As vrea sa am o viata normala!
Va rog sa imi dati un sfat ce ar putea fi...
Altcineva acolo a avut aceeasi experienta?

:22:

Si eu am patit o data asa exact ca tine, tot dimineata si tot asa stateam culcat pe partea stanga, doar ca in cazul meu nu trosnea mobila prin casa, iar de vorbit am inteles ce a zis, mai intai a ras in timp ce am incercat sa ma rog, pe urma a zis ceva de genul "poti sa te rogi tu cat vrei ca nu te ajuta" dar nu am incetat din contra mai cu ravna am chemat numele Domnului si a disparut, imediat dupa ce a disparut am putut sa misc si inca un lucru de luat in seama e tulburarea si sentimentul de frica care m-a cuprins si in timpul si dupa acea nalucire. Eu cred ca din cauza mandriei inimii sunt ingaduite nalucirile demonice si cred ca ar trebuie sa-ti analizezi putin viata si sa te marturisesti la un preot crestin ortodox cu o viata duhovniceasca(adica o viata predominanta in duh crestinesc). De asemenea roaga-te la Maica Domnului ca este grabnic ajutatoare. Domnul nostru Iisus Hristos sa ne miluiasca pentru rugaciunile preacuratei Maicii Sale si ale tuturor sfintilor si puterilor ceresti.Amin

alia28aa 01.09.2016 14:26:40

Citat:

În prealabil postat de mehiel (Post 629764)
Buna seara,
as vrea sa va povestesc despre ceea ce mi s-a intamplat acum 2 luni in urma. Nu am avut intentie sa vb despre acest lucru - dar cred ca este mult mai bine sa impartasesc experienta pe care am avut-o cu comunitatea pe de acest site.
Acum 2 luni in urma au inceput sa mi se intample lucruri foarte ciudate in casa. Am simptit o prezenta ciudata in casa, mobila pocnea iar usa de la baie nu s-a inchis pentru o zi intreaga, era vizibil mai mare. Iar in aceeasi perioada am avut parte de acest fenomen "Paralizie în timpul somnului" - era 6 dimineata si deodata am simptit o prezenta invizibila deasupra mea, in acel moment am vrut sa imi fac semnul cruci dar nu m-am putut misca. Acea prezenta a inceput sa imi vorbeasca in urechea dreapta (dormeam pe partea stanga)intr-o limba pe care nu am recunoscut-o (ceva totusi m-a facut sa cred ca era vorba de arameic sau o alta limba asemanatoare). A fost ingrozitor - avea o voce satanica.
Am chemat numele Domnului Iisus Hristos sa ma ajute si a disparut. Nu a fost un vis a fost foarte real.

Va spun sincer ca m-am saturat sa am parte de aceste fenomene ciudate, de cand am fost copil.... As vrea sa am o viata normala!
Va rog sa imi dati un sfat ce ar putea fi...
Altcineva acolo a avut aceeasi experienta?

:22:

Este posibil sa fii gazda pentru cine nu trebuie. Sunt frecvente cazurile de acest gen.
Important este sa nu te pierzi cu firea si sa spui Rugaciunea Inimii pe respiratie, sau daca e prea accelerat ritmul respirator, poti sa spui Doamne miluieste de multe, multe ori, pana simti ca a plecat.
Totusi, ar trebui sa te vada cineva care intelege aceste fenomene si sa te elibereze.
Maslul si dezlegarile sunt remedii foarte bune, daca participi frecvent.

GMihai 01.09.2016 16:36:18

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

Nu mai prostiti omul. Este un fenomen natural.

vsovi 02.09.2016 14:37:48

E clar, vrea dracul să păcălească creștinul că NIP e o sectă satanică. Nu vă speriați de diversiunea dracilor sau a altora că o știe Dumnezeu și nu o ia în serios însă păcatele necredinței și ale înșelărilor vă pot afecta cu timpul.

1. Mobila pocnește la schimbarea de temperatură deci cînd aerisești iarna sau vara sau cînd dau căldură în calorifere se aud pocnete ale mobilei.

2. Ușile cresc din pricina umezelii, deci cînd speli multe rufe și e umezeală și căldură în casă adică aburi atunci se umflă ușile și nu le mai poți închide.

3. Nu de dracii de afară trebuie să vă temeți peste măsură care vă judecă și vă batjocuresc ci de voi înșivă ca nu cumva să vreți să rămîneți în superstițiile serv-viciilor uitînd de chemarea și de îndemnul Domnului la CREDINȚĂ și NEPĂCĂTUIRE!


Ora este GMT +3. Ora este acum 23:32:07.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.