Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Teologie si Stiinta (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5039)
-   -   Buna seara tuturor utilizatorilor acestui forum (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=12840)

Ilinca 12.05.2011 22:00:49

Buna seara tuturor utilizatorilor acestui forum
 
Ce a insemnat,inseamna si va insemna in viitor Dumnezeu pentru voi?Cum v-a schimbat El viata? Astept parerile voastre :)

mihaila_alin 12.05.2011 23:06:26

Citat:

În prealabil postat de Ilinca (Post 360777)
Ce a insemnat,inseamna si va insemna in viitor Dumnezeu pentru voi?Cum v-a schimbat El viata? Astept parerile voastre :)

de ce nu ne spui tu viata ta?mai nainte.

Mihnea Dragomir 12.05.2011 23:30:21

Citat:

În prealabil postat de Ilinca (Post 360777)
Ce a insemnat,inseamna si va insemna in viitor Dumnezeu pentru voi?Cum v-a schimbat El viata? Astept parerile voastre :)


La început, am zis că hai, să fiu și eu un pic credincios. Să postesc un pic, să mă spovedesc, să mă împărtășesc. Ce mare lucru ? Dar, de atunci nu m-a mai lăsat. Nu credeam să ajung aici: cu El să adorm, cu El să mă trezesc, împreună și pentru El să trăiesc. Foarte acaparator: eu i-am întins un deget. Dumnezeu mi-a apucat toată mâna.

Rodica50 13.05.2011 16:59:40

Citat:

În prealabil postat de Mihnea Dragomir (Post 360798)
La început, am zis că hai, să fiu și eu un pic credincios. Să postesc un pic, să mă spovedesc, să mă împărtășesc. Ce mare lucru ? Dar, de atunci nu m-a mai lăsat. Nu credeam să ajung aici: cu El să adorm, cu El să mă trezesc, împreună și pentru El să trăiesc. Foarte acaparator: eu i-am întins un deget. Dumnezeu mi-a apucat toată mâna.

Sunteti o persoana fericita!

Gabita_30 13.05.2011 18:45:19

Nu pot sa spun decat atat: Slava Tie Doamne, caci daca Tu nu Te-ai fi milostivit de mine, as fi fost in mocirla si acum. Nu vreau sa dau detalii, ca as smintii pe toata lumea :) Si mai spun asa: Tu stii neputintele mele, ma stii cum sunt, deci te rog nu ma mai lasa sa ma dezlipesc niciodata de Tine, ca stii bine care-mi este firea si ca nimic bun nu pot fara Tine.
Ce sluga isi va iubi mai mult stapanul care i-a sters datoria: cea care avea o datorie mare, sau cea cu o datorie mai mica? E,eu ma numar printre cele care avea o datorie mareeeee si totusi Domnul a iertat. Nu spun ca-L iubesc pe Domnul, caci daca L-as iubi, as face in toate voia Lui. Insa spun doar ca strig dupa milostivirea Lui, in neputinta mea.

o nestiutoare_ 13.05.2011 20:17:40

Citat:

În prealabil postat de Mihnea Dragomir (Post 360798)
La început, am zis că hai, să fiu și eu un pic credincios. Să postesc un pic, să mă spovedesc, să mă împărtășesc. Ce mare lucru ? Dar, de atunci nu m-a mai lăsat. Nu credeam să ajung aici: cu El să adorm, cu El să mă trezesc, împreună și pentru El să trăiesc. Foarte acaparator: eu i-am întins un deget. Dumnezeu mi-a apucat toată mâna.

Ce frumos!:)
Cati ani aveati?

Ilinca 14.05.2011 00:36:30

Citat:

În prealabil postat de o nestiutoare_ (Post 360947)
Ce frumos!:)
Cati ani aveati?

Foarte frumos:),cred ca ti-a placut religia de mic,si atunci ai inceput s-o descoperi in totalitate,atunci se formeaza de obicei pentru cei mai multi dintre noi...

Ilinca 14.05.2011 00:39:24

Citat:

În prealabil postat de mihaila_alin (Post 360794)
de ce nu ne spui tu viata ta?mai nainte.

Viata mea...este hmm:-? complicata totusi,plina de intrebari :)

Liviu33 15.05.2011 14:27:50

Citat:

În prealabil postat de Ilinca (Post 360996)
Viata mea...este hmm:-? complicata totusi,plina de intrebari :)

Da-i drumul! Avem rabdare sa citim tot ce ai scris si promitem ca nu o sa te judecam!

mihaila_alin 16.05.2011 18:30:50

dragaraspunsul la intrebari ti-l va da Hristos Domnul noi am putea gresii:
 
Citat:

În prealabil postat de Ilinca (Post 360996)
Viata mea...este hmm:-? complicata totusi,plina de intrebari :)

noi suntem cei ce ne facem viata complicata prin lipsa de comuniune cu Hristos Domnul.
cind avem pe Hristos im viata noastra stim ca avem un sprijin de nadejde si la bine si mai ales la rau.prin vocea sf.evanghelii Domnul Hristos a spus:Indrazniti eu am cucerit lumea,sa il lasam sa ne cucereasca si pe noi.Amin.

Domnul sa te binecuvinteze.Amin.


Ora este GMT +3. Ora este acum 14:50:46.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.