Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   intrebare (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13443)

ggmarius 30.07.2011 16:43:09

intrebare
 
Buna. Sunt un baiat de 17 ani si inca nu am avut niciodata prietena.
Am intalnit recent o fata superba din toate punctele de vedere. E frumoasa, desteapta, credincioasa, prietenoasa etc.
De cand am intalnit-o incontinuu la ea ma gandesc. Problema e ca ea sta la peste 100 km distanta de mine si nici macar nu imi pot da seama daca ea ma place. Pur si simplu nu mi-o pot scoate din cap. Poate doar cred ca ea e cea mai potrivita pentru ca e prima pe care o plac "asa", dar chiar tin la ea foarte mult. Mi-ati putea sugera ce sa fac? Sa astept si doar sa povestesc cu ea pe mess de toate? Sa ii spun ce v-am scris mai sus? sa renunt la ea? ce sa fac?

Nu stiu ce sa fac. Sincer nu ma cred un baiat potrivit pentru ea fiindca nu ma pot ridica la nivelul ei. Dar totusi cred ca am macar putina sansa la ea.

Va rog dati-mi un sfat, daca puteti.

Multumesc mult.

konijiro 30.07.2011 17:36:34

Citat:

De cand am intalnit-o incontinuu la ea ma gandesc.
Deci esti indragostit. Bravo!

Citat:

Problema e ca ea sta la peste 100 km distanta de mine si nici macar nu imi pot da seama daca ea ma place.
100 km sunt nimic. Eu am curtat-o pe nevasta-mea peste granita:)

Citat:

Sa astept si doar sa povestesc cu ea pe mess de toate?
Pai incepe cu mess-ul, dupa aia treci la telefon. Nu de alta, dar dupa un pic de comunicare, o sa iti dai seama daca chiar iti place, sau e doar o "flama".

Citat:

Sa ii spun ce v-am scris mai sus?
Nu. Optiunea asta merge doar daca esti un tip super nostim, relaxat si care poate avea un impact major la prima vedere. Daca nu, ia-o mai usor.

Citat:

sa renunt la ea?
De ce ai face-o? Ca e greu? Dar ce, te-ar mai interesa daca ar fi usor?:)

Citat:

Sincer nu ma cred un baiat potrivit pentru ea fiindca nu ma pot ridica la nivelul ei.
Aha. Nici nu a inceput meciul, si tu te vezi la podea:)

Hai sa iti spun o treaba: nu conteaza cat de frumoasa/desteapta/incredibila crezi tu ca e o femeie. Ce e important e cat de frumoasa/desteapta/incredibila se crede ea. Da-i o sansa, s-ar putea sa fie mult mai "umana" decat crezi.

Succes!

Andy00 30.07.2011 17:44:26

Citat:

În prealabil postat de konijiro (Post 383950)
Aha. Nici nu a inceput meciul, si tu te vezi la podea:)

Hai sa iti spun o treaba: nu conteaza cat de frumoasa/desteapta/incredibila crezi tu ca e o femeie. Ce e important e cat de frumoasa/desteapta/incredibila se crede ea. Da-i o sansa, s-ar putea sa fie mult mai "umana" decat crezi.

Bine punctat. Ideea e sa fii cat relaxat, sa nu fii timid ca nu te mananca. Daca tu nu ai incredere si respect fata de tine, ea nici atat nu o sa aiba.
Restul depinde de tine. Nu te astepta sa te invete cineva aici mai multe. Viata te va invata tot ce trebuie sa stii.

Bafta!

o nestiutoare_ 30.07.2011 17:45:53

Citat:

În prealabil postat de konijiro (Post 383950)



100 km sunt nimic. Eu am curtat-o pe nevasta-mea peste granita:)



Ce tare sunteti! :))

ggmarius 30.07.2011 17:51:32

Citat:

În prealabil postat de konijiro (Post 383950)
Pai incepe cu mess-ul, dupa aia treci la telefon. Nu de alta, dar dupa un pic de comunicare, o sa iti dai seama daca chiar iti place, sau e doar o "flama".

Dar dupa ce pot sa imi dau seama daca ma place macar un pic sau nu? Chiar nu ma pricep DELOC la asta.

Mihnea Dragomir 30.07.2011 18:05:23

Citat:

În prealabil postat de ggmarius (Post 383957)
Dar dupa ce pot sa imi dau seama daca ma place macar un pic sau nu?

Dar de ce pleci de la premiza că ea știe dacă te place sau nu ? Ai auzit că băieții vin de pe Marte și fetele vin de pe Venus ?

maria32 30.07.2011 18:08:05

si defapt si fetele si baietii vin de la Dumnezeu? :)

ggmarius 30.07.2011 18:13:31

Citat:

În prealabil postat de Mihnea Dragomir (Post 383964)
Dar de ce pleci de la premiza că ea știe dacă te place sau nu ? Ai auzit că băieții vin de pe Marte și fetele vin de pe Venus ?

Nu va suparati, dar nu inteleg. Nu ma prea pricep la jocurile de cuvinte asa ca va rog sa imi spuneti mai direct, daca se poate.

Multumesc

o nestiutoare_ 30.07.2011 18:14:38

Citat:

În prealabil postat de ggmarius (Post 383967)
Nu va suparati, dar nu inteleg. Nu ma prea pricep la jocurile de cuvinte asa ca va rog sa imi spuneti mai direct, daca se poate.

Multumesc

In sensul ca fetele si baietii sunt atat de diferiti, incat parca am fi venit de pe planete diferite.
S-a inteles?

ggmarius 30.07.2011 18:30:48

da, s-a inteles, multumesc. Dar tot nu stiu ce sa fac? Ce sa ii spun cand voi vorbi cu ea? Pot sa ii spun ca e frumoasa si chestii din astea, sau ar fi prea devreme?


Ora este GMT +3. Ora este acum 22:21:15.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.