Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Ruga pentru o fetita de 8 ani bolnava de cancer (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=16732)

Lumi27 25.08.2013 01:17:06

Ruga pentru o fetita de 8 ani bolnava de cancer
 
Un copil de 8 ani bolnav de cancer osos in faza avansata este la tratament in Italia . Din pacate medicii nu i-au mai dat nici-o sansa si vor sa o trimita in tara cu o aeronava particulara punandu-ise la dispozitie un medic si aparatura de specialitate . Parintii nu mai au bani sa o aduca acasa pe micuta Daniela . Chiar cand fetita a implinit 8 ani i s-a agravat boala
MESAJ DE LA MAMA DANIELEI
"Va multumesc din suflet pentru urarile pe care le-ati facut astazi Danielei dar din nefericire si cu durere in suflet tin sa va anunt ca situatia ei in momentul de fata este foarte grava,dupa cum poate ati observat ca e bagata la oxigen nu mai poate sa respire singura deoarece cancerul a ajuns in plamanii.Medicii ne-au anuntat ca le pare foarte rau dar pt ea nu se mai poate face chiar nimic decat sa ne ajute sa ajungem cat mai curand cu ea acasa ,adica in zilele urmatoare vom avea la dispozitie un avion si un medic care sa ne insoteasca pe toata perioada zborului pana in romania .Va multumesc tuturor care ne-ati ajutat si ne-ati fost alaturi ,se pare ca Dumnezeu nu stiu ce vrea sa faca si eu nu mai am putere sa scriu chiar nimic..."
As vrea ca fiecare sa aprindeti o lumanare pentru acest ingeras , nu va costa mult dar poate ca Dumnezeu se va indura de ea si parintii ei

Lumi27 25.08.2013 18:13:47

Starea Danielei din pacate s-a agravat
CEI CARE PUTETI AJUNGE LA MOASTE SAU O ICOANA FACATOARE DE MINUNI VA ROGA SA O FACETI.
Au pus-o la oxigen , i-au marit doza pentru ca nu putea respire singura. Daniela respira greu, ea intra in panica si se agraveaza mai rau

mihai88 25.08.2013 20:22:19

Imi pare foarte rau pentru ce se intampla..
Poate ca ar fi bine daca ne-am strage mai multi si ne-am ruga in acelasi timp, fiecare pe unde e, pentru sufletul acesti fetite dar si pentru parintii ei...

Hartford 25.08.2013 23:20:17

Sf Nectarie vindecatorul bolnavilor alearga la acest copil nevinovat Daniela si ajut-o sa se vindece ca tu ai vindecat multime de oameni,si ajuta acesti parinti sa treaca prin durerea lor.

AlinB 25.08.2013 23:23:16

Parintii au chemat un preot sa o impartaseasca?

Lumi27 26.08.2013 13:22:30

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 531625)
Parintii au chemat un preot sa o impartaseasca?

Din pacate ei sunt in ITALIA si nu mai stiu exact ce se mai intampla mi-au lasat acest mesaj. Imi e frica sa ii intreb azi ce se mai intampla cu micuta.
Este prietena de joaca a unei fetite sarace (aceeasi pe care am cerut ajutor hainute pentru ea si fratiorul ei ). Ea si-a licitat toate jucariile iar banii i-a donat parintilor micutei Danela.

AlinB 26.08.2013 13:35:16

Pai daca vrei sa faci efectiv tu, ceva bun pentru acest copil, asta ar trebui sa discuti cu parintii despre asta, pentru ca asa cum e situatia se pare ca asta e cel mai urgent lucru care trebuie facut.

Este la varsta la care inclusiv copiii trebuie sa se spovedeasca si n-ar fi rau sa faca lucrul asta daca se poate si daca nu, macar sa se impartaseasca (daca e constienta).

Daca parintii nu sunt credinciosi, atunci e trist si mare lucru nu e de facut, dar macar poti sa incerci, pentru ca prea mult timp nu prea are si un preot ortodox in Italia.. mai greu.

Lumi27 26.08.2013 16:06:53

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 531664)
Pai daca vrei sa faci efectiv tu, ceva bun pentru acest copil, asta ar trebui sa discuti cu parintii despre asta, pentru ca asa cum e situatia se pare ca asta e cel mai urgent lucru care trebuie facut.

Este la varsta la care inclusiv copiii trebuie sa se spovedeasca si n-ar fi rau sa faca lucrul asta daca se poate si daca nu, macar sa se impartaseasca (daca e constienta).

Daca parintii nu sunt credinciosi, atunci e trist si mare lucru nu e de facut, dar macar poti sa incerci, pentru ca prea mult timp nu prea are si un preot ortodox in Italia.. mai greu.

Cred ca deja au impartasita pentru ca sunt credinciosi asta o stiu .
Mai ca mama fetei nu ne raspundem si speram sa nu fie mai grav

AlinB 26.08.2013 17:29:31

Citat:

În prealabil postat de Lumi27 (Post 531684)
Cred ca deja au impartasita pentru ca sunt credinciosi asta o stiu .
Mai ca mama fetei nu ne raspundem si speram sa nu fie mai grav

Stii cum se zice, se aplica si in situatia asta: trebuie sa speri la (sa te rogi pentru) ce este mai bun dar sa te pregatesti pentru ce e mai rau.

Din ce ai spus tu pana acum, e o chestiune de zile..

Lumi27 26.08.2013 19:06:24

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 531690)
Stii cum se zice, se aplica si in situatia asta: trebuie sa speri la (sa te rogi pentru) ce este mai bun dar sa te pregatesti pentru ce e mai rau.

Din ce ai spus tu pana acum, e o chestiune de zile..

Trebuia sa sa vina in tara miecuri sau joi .
Transportul costa 12000 de euro o mare parte din cheltuieli le acopera statul italian iar 1000 le revine / revenea parintilor (asta in cazul in care ajunge vie - i se pune la dispozitie o aeronava cu aparatutra de specialitate +medic).
Noi toti ne-am mobilizat si am strans 900 dar nici macar nu ne putem bucura de asta dat fiind starea fetitei .
O tine la oxigen pentru ca numai poate respira singura, din pacate cancerul a ajuns la plamani , nici macar medicii numai spera ca va mai ajunge vie in tara


Ora este GMT +3. Ora este acum 13:15:29.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.