Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Banii McDonald’s ajung la homosexuali (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4105)

Iustin32 13.07.2008 20:43:37

Banii dati la McDonald’s ajung la activistii homosexuali
11/7/2008 8:03 am Altermedia Romana

Cunoscuta firmă americană subventionează în Statele Unite asociatiile de homosexuali

Asociatia Americană a Familiilor (AFA), al cărei boicot anterior instituit firmei Ford din cauza sustinerii acordată de aceasta activistilor homosexuali, a fost suspendat după ce vânzările companiei au căzut cu 8 la sută pe lună timp de doi ani, le solicită acum cetătenilor să nu mai cumpere produse de la McDonald’s.

“Acest boicot nu are legătură cu angajarea unor homosexuali sau cu homosexualii care iau masa la McDonald’s. Aici este vorba de McDonald’s, ca firmă, care a ales să se folosească de prestigiul ei pentru a promova programul socio-politic al homosexualilor, inclusiv căsătoria între homosexuali,” a declarat presedintele AFA, Donald E. Wildmon.

AFA arată că McDonald’s a donat 20.000 de dolari unei asociatii de homosexuali (Camera de Comert a Homosexualilor si Lesbienelor), în schimbul statului de membru în această asociatie care face lobby pentru legalizarea căsătoriilor între homosexuali.


AFA solicitase anterior companiei să-si retragă numele si sigla de pe situl homosexualilor, unde apărea mentionată ca “partener corporativ si organizatie aliată”. De asemenea, AFA a solicitat McDonald’s să suspende numirea lui Richard Ellis, vice presedinte pe Comunicare la McDonald’s SUA, ca membru în conducerea asociatiei de homosexuali.

“McDonald’s a refuzat ambele cereri,” se arată în anuntul AFA. De fapt, Pat Harris, responsabilă si vice presedinte cu “incluziunea si diversitatea”, a declarat că MdDonald’s va continua să aibă “aceeasi pozitie în ceea ce priveste diversitatea”.

“Ellis, care este homosexual, a primit un loc în conducerea asociatiei de homosexuali… A declarat că este ‘miscat de faptul că se poate alătura [acestei asociatii] si că este gata să înceapă lucrul. Împărtăsesc interesul pentru dezvoltarea afacerilor în rândul comunitătii homosexualilor si intentionez să joc un rol activ pentru îndeplinirea acestor obiective’,” se arată în comunicatul AFA.

Initiativa AFA survine unui schimb de mesaje între această asociatie pro-familie si corporatia McDonald’s. McDonald’s a initiat la un moment dat o campanie de emailuri prin care încerca să răspundă îngrijorării manifestate de AFA.

Corporatia le-a comunicat clientilor care si-au exprimat dezaprobarea fată de pozitia pro-homosexualitate a firmei că ea “tratează pe toti angajatii si clientii cu demnitate si respect, indiferent de etnie, credintă religioasă, orientare sexuală sau alt factor de diferentiere”.

“Nu încercăm să îi spune lui McDonald’s pe cine pot angaja si nici nu le solicităm să nu-i mai servească pe clientii homosexuali”, a răspuns AFA. “Aici este vorba de cel mai mare lant din industria alimentară, care se aliază si sustine o asociatie care face lobby pentru emiterea de legi care pot fi folosite apoi pentru restrângerea libertătii religioase si pentru subminarea institutiei căsătoriei”.

“Într-adevăr, McDonald’s este partener corporativ si organizatie aliată a Camerei de Comert a Homosexualilor si Lesbienelor. Vice presedintele nostru pe Comunicare din SUA, Richard Ellis, a fost ales recent în conducerea asociatiei”, se arată într-un scurt răspuns al corporatiei.

Având în vedere că MdDonald’s este prezentă si în România si că a reusit, după multi ani de functionare în pierdere, să treacă pe profit, recomandăm cititorilor nostri si publicului să boicoteze această firmă, dată fiind sustinerea pe care aceasta o acordă în Statele Unite actiunilor imorale ale homosexualilor.

veilur 13.07.2008 20:54:25

Sa intelegem ca nu mai trebuie sa mancam de la MC?

Iustin32 13.07.2008 21:25:55

Te pomenesti ca tu mananci de la ei!!!!!!!!

Dia20_diana 13.07.2008 21:28:15

dar totusi acest concept asigura slujba la mii de oameni

veilur 13.07.2008 21:31:38

Da frateee am mai mancat si eu cate un hamburger si-un cartof prajit, ce e o asa tragedie? Dar nu mananc in fiecare zi, ci doar asa ocazional, adica rar.

TFL 14.07.2008 18:48:19

Citat:

În prealabil postat de Iustin32
Având în vedere că MdDonald’s este prezentă si în România si că a reusit, după multi ani de functionare în pierdere, să treacă pe profit, recomandăm cititorilor nostri si publicului să boicoteze această firmă, dată fiind sustinerea pe care aceasta o acordă în Statele Unite actiunilor imorale ale homosexualilor.

amuzant.
credeti ca, companiile care scot profit din Romania (OMV, Petrom, Metro, Billa, ING....si altele) fac donatii si sustin doar lucruri pozitive (dpdv crestin)?va inselati.
si atunci ce trebuie de facut?boicotam totul?
treaba lor ce fac cu banii si ce proiecte sustin.nu?

alexandra28again 14.07.2008 18:55:40

Citat:

În prealabil postat de TFL
Citat:

În prealabil postat de Iustin32
Având în vedere că MdDonald’s este prezentă si în România si că a reusit, după multi ani de functionare în pierdere, să treacă pe profit, recomandăm cititorilor nostri si publicului să boicoteze această firmă, dată fiind sustinerea pe care aceasta o acordă în Statele Unite actiunilor imorale ale homosexualilor.

amuzant.
credeti ca, companiile care scot profit din Romania (OMV, Petrom, Metro, Billa, ING....si altele) fac donatii si sustin doar lucruri pozitive (dpdv crestin)?va inselati.
si atunci ce trebuie de facut?boicotam totul?
treaba lor ce fac cu banii si ce proiecte sustin.nu?

daaaaaa ca eu nu ma despart de aripioarele de la Mc :hmmm:

TFL 14.07.2008 19:48:22

Citat:

În prealabil postat de alexandra28again
daaaaaa ca eu nu ma despart de aripioarele de la Mc :hmmm:

credeam ca se vrea boicot pt ca e mincarea nesanatoasa.
dar asa......pofta mare

ory 14.07.2008 21:33:49

Daca tot este un topic doar ca sa ne aflam in treaba,iti spun alexandra,ca,daca mananci aripioare cu praf japonez,facute in stil japonez...ai sa divortezi de cele de la MC.
Exact cum spunea cineva pe-aici,hai sa boicotam toate marile companii ca sa fim siguri ca profitul lor nu va sustine nici o fapta nelegiuita.Sa fim seriosi,cred ca a devenit la moda boicotarea aceasta pe toate planurile,ca nu mai au ce face oamenii dupa ce s-au inpotmolit in atata modernism,de care se bucura si profita,inclusiv indivizii boicotarilor.
Personal,am mancat MC numai in Japonia,iar la noi in tara,cred ca o singura data,dupa care m-a scarbit calitatea si "portia"specific romaneasca...putin,prost si scump!!!

alexandra28again 14.07.2008 22:09:43

ori da mancare mai multa in japonia? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
diana imi pare rau de durerea ta de masea.pune niste tzuica.


Ora este GMT +3. Ora este acum 14:45:19.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.