Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Joc!!! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=12037)

camy_d 02.02.2011 13:09:22

Citat:

În prealabil postat de Erethorn (Post 331564)
Ba da. Hai că dau eu cu acuzația:

Nu-mi plac țiganii. Put, fură, înșeală, mint. O treime dintre ei te pândesc la colț de stradă să-ți dea la cap sau să-ți umble în buzunare, o treime umblă să te înșele cu "parfumuri de firmă" sau altele asemenea, iar o treime te sfidează trecând în Merțedesul ultimul tip.

Când stai la coadă la moaște nu trebuie să te duci tu după țigani să cumperi busuioc, vin ei la tine. Ce ne-am face fără țiganii care comercializează tot felul de produse, busuioc, floricele, mărțișoare, etc. ;)

calator prin ploaie 02.02.2011 13:17:58

Mai sa fie...Se tot vorbeste de pomi si roade...Culmea e ca in curtea aceluia nu prea vad pom, ci numai poama........(fruct)..si acela luat de la aprozar...


Tiganii...singurul popor fara tara....Ma intreb mereu, de ce?

camy_d 02.02.2011 13:25:45

Citat:

În prealabil postat de calator prin ploaie (Post 331830)
Tiganii...singurul popor fara tara....Ma intreb mereu, de ce?

Pentru că au fost alungați din India, din aceleași motive pentru care nu-i suportăm nici noi.

FiulRisipitor 02.02.2011 13:29:07

Citat:

În prealabil postat de 22Daniela (Post 331627)
protestenti : ei sunt tot timpul zambareti

Da, zambesc atat de des incat nu mai fac diferenta intre zambet si ranjet
Citat:

În prealabil postat de 22Daniela (Post 331627)
deschisi la conversatie despre credinta lor

Atat de deschisi ca si daca nu te intereseaza tot iti vorbesc.
Citat:

În prealabil postat de 22Daniela (Post 331627)
cainii maidanezi :umbla in haita->sunt uniti

Sunt uniti pana arunci in mijlocul lor un os...
Citat:

În prealabil postat de 22Daniela (Post 331627)
- tigani : ei stiu sa se bucure de fiecare secunda din viata lor ,
se ajuta intre ei si pun suflet in tot ceea ce fac

Se bucura se bucura dar iti plang mereu ca sa le dai cate ceva si apoi se bucura ca te-au fraierit. Sufletul il pun instrumentul de suflat ca de facut cei mai multi din ei nu fac nimica.

E clar ca exista si execptii!!!


Citat:

În prealabil postat de 22Daniela (Post 331627)
Si in primu rand ,atat batranelele cat si tiganii sunt oameni creati dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu.

Cu asta sunt de acord.... :)

calator prin ploaie 02.02.2011 13:36:19

Fiule risipitor...as putea sa iti spun sa lasi in pace protestantii..Si ei cred in Dumnezeu...si chiar nu urasc....asa cum o fac multi aici, in dosul unor afirmatii pline de bona fides...Nu-ti risipi talantii...insa mai mult nu spun , deoarece stiu ca abia se asteapta "dupa colt", sa se dea cu pietre...Eu imi las totusi mana intinsa tuturor care-l iubesc pe Hristos, si marturisesc ca il iubesc pe Dumnezeu si OMUL, ca este creat de EL ! Sa ne ierte Domnul !

camy_d 02.02.2011 13:40:54

Citat:

În prealabil postat de FiulRisipitor (Post 331838)
Da, zambesc atat de des incat nu mai fac diferenta intre zambet si ranjet

Atat de deschisi ca si daca nu te intereseaza tot iti vorbesc.

Sunt uniti pana arunci in mijlocul lor un os...

Se bucura se bucura dar iti plang mereu ca sa le dai cate ceva si apoi se bucura ca te-au fraierit. Sufletul il pun instrumentul de suflat ca de facut cei mai multi din ei nu fac nimica.

E clar ca exista si execptii!!!



Cu asta sunt de acord.... :)

Ne-a fost vorba că dacă o persoană lansează o acuzație, ceilalți cu jignesc, numai persoana aceea are voie.

FiulRisipitor 02.02.2011 13:42:15

Citat:

În prealabil postat de calator prin ploaie (Post 331841)
Fiule risipitor...as putea sa iti spun sa lasi in pace protestantii..Si ei cred in Dumnezeu...si chiar nu urasc....asa cum o fac multi aici, in dosul unor afirmatii pline de bona fides...Nu-ti risipi talantii...insa mai mult nu spun , deoarece stiu ca abia se asteapta "dupa colt", sa se dea cu pietre...Eu imi las totusi mana intinsa tuturor care-l iubesc pe Hristos, si marturisesc ca il iubesc pe Dumnezeu si OMUL, ca este creat de EL ! Sa ne ierte Domnul !

n-ai frica de cand cu asfaltul pietrele se gasesc mai greu :) , dar vad ca se revine la pavaj :).

Oamenii ii iubesc si eu, dar inventiile lor despre Dumnezeu mai putin... Nu intind manam, ma chinui din rasputeri sa tin de Hristos cu amandoua, poate in felul asta nici nu mai pot arunca cu piatra.

FiulRisipitor 02.02.2011 13:43:32

Citat:

În prealabil postat de camy_d (Post 331843)
Ne-a fost vorba că dacă o persoană lansează o acuzație, ceilalți cu jignesc, numai persoana aceea are voie.

scuze camy... nu voiam sa-ti stric jocul! promit sa ma abtin!

camy_d 02.02.2011 13:46:47

Citat:

În prealabil postat de FiulRisipitor (Post 331846)
scuze camy... nu voiam sa-ti stric jocul! promit sa ma abtin!

Bine, scuze acceptate ;)


Ora este GMT +3. Ora este acum 01:17:33.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.