Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Rugati-va (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13671)

Hartford 27.08.2011 04:06:08

Rugati-va
 
Rugati-va si pentru noi cei din USA Mirela,Vasilica si pe care ii mai stiti voi sa trecem cu bine de nenorocirea care se apropie Simbata si Duminca.

dorinastoica14 27.08.2011 07:19:53

Citat:

În prealabil postat de Hartford (Post 394072)
Rugati-va si pentru noi cei din USA Mirela,Vasilica si pe care ii mai stiti voi sa trecem cu bine de nenorocirea care se apropie Simbata si Duminca.

Când s-a anunțat despre uraganul care va trece zillele acestea pe acolo, pe la voi m-am gândit să deschid un topic pentru rugăciuni.
Să ne rugăm cu toții pentru ca mânia lui Dumnezeu să nu ne piardă pe noi păcătoșii și nerecunoscătorii care nesoctim cele pe care ni le-a dăruit în bunătatea Sa spre folosința noastră.
Maica Domnului să vă acopere și să vă apere cu Sfântul ei Acoperământ pe voi, Vasilica și Mirela cu familiile voastrei pe toți bunii ei cinstitori, de mânia lui Dumnezeu .

mara2008 27.08.2011 17:51:37

Cu tot sufletul ma rog si eu alaturi de toti pentru voi Vasilica,Mirela si toti cati santeti acolo , sa va ocroteasca Bunu Dumnezeu de cele rele,sa va dea sanatate si putere sa depasiti aceste momente de grele incercari ale vietii .
Incredere si ganduri bune ca nu santeti singuri.
Doamne ajuta !

tabitha 27.08.2011 23:02:08

:53::53: Multumim. Doamne ajuta!

andrutza151 27.08.2011 23:06:55

Dumnezeu sa va ajute!!
 
si mie mi e frica de furtuni,incendii,uragane si de asta sper sa fie totul bine!!!!!!!!!va rog din suflet sa nu uitati de mine in perioada asta!!!!!!am mare nevoie de rugaciune!!!!!!!!!nu mai stiu incotro sa o iau!!!!!sunt disperata!!!!

Hartford 27.08.2011 23:11:19

Doamne ajuta pe Andrutza in toate necazurile ei, Maica Domnului acopera pe Andrutza cu Acoperamantul tau cel Sfint si apar-o de toate primejdiile.
Doamne Iisuse Hristoase miluieste-ne pe noi.

icamilin 28.08.2011 00:49:30

Rugaciune!
 
" O Preasfanta Stapana de Dumnezeu Nascatoare, sa fii celor din USA, Maica a lui Dumnezeu, zid nebiruit si protectoare puternica!
Nu ne respinge pe noi, pacatosii si nevrednicii, care alergam la imparatescul Tau acoperamant, caci Tu esti nadejdea crestinilor si adapostirea pacatosilor.

Bucura-te, Ceea ce esti cu har daruita, Marie, Domnul este cu Tine! Binecuvantata esti Tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui Tau, ca ai nascut pre Mantuitorul sufletelor noastre. "

Hartford 28.08.2011 02:58:18

Un gind bun
 
Multumim de rugaciuni si de gindurile voastre bune, miine o sa fie o zi grea dar Domnul e cu noi si totul o sa fie bine.
Un gind bun de peste ocean.

MarinaAlca 28.08.2011 12:50:48

Dragele mele Mirelush si Vassy ma gandesc cu mult mult drag la voi dar si cu ingrijorare.... imi lipsiti mult... ma alatur in gand si in rugaciune in aceste clipe de cumpana ptr voi... Sa va ocroteasca Bunul Dumnezeu si toate Puterile Ceresti, iar Stapana sa va acopere cu prea sfant Acoperamantul Sau pe voi si pe familiile voastre.
La ora aceasta Mirela este in toiul evenimentelor... la Vassy urmeaza in cateva ore...Doamne ajuta sa auzim vesti bune despre voi!!!!!!!!!!

dorinastoica14 28.08.2011 15:38:59

Astazi când am dat la Sfântul Altar pomelnicul familiei am scris și unul cu numele voastre și m-am rugat la Maica Domnului și la Sfânta Cruce să vă apere de nenorociri și de toată reaua întâmplare. Voi pune și la Pareclisul de astăzi după-amiază pomelnic cu numele voastre. Sunt cu sufletul alături de voi și vă îmbrățișez. Așteptăm să ne dați vești bune.


Ora este GMT +3. Ora este acum 03:33:36.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.