Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Spovedania Informatica (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13387)

zenicholaz 24.07.2011 23:43:20

Spovedania Informatica
 
cati dintre voi care folositi programe nelicentiate v-ati spovedit pentru asta ?

cred ca asistam la cel mai mare furt din istorie.. furt probabil neconstientizat..

Melissa 24.07.2011 23:45:11

Citat:

În prealabil postat de zenicholaz (Post 381128)
cati dintre voi care folositi programe nelicentiate v-ati spovedit pentru asta ?

cred ca asistam la cel mai mare furt din istorie.. furt probabil neconstientizat..

Asta chiar e tare:-))

ai2 24.07.2011 23:48:06

Citat:

În prealabil postat de zenicholaz (Post 381128)
cati dintre voi care folositi programe nelicentiate v-ati spovedit pentru asta ?

cred ca asistam la cel mai mare furt din istorie.. furt probabil neconstientizat..

Se vede ca esti nou pe forum! Crestinul este absolut perfect si are scuze inclusiv pentru pirateria informatica! Asa ca ai grija sa nu te calce masina ca D-zeu e cam iute la manie!

PS eu, si de voie si de nevoie, am trecut pe linux, asa ca macar de pacatul asta am scapat! :D

GLAdoS 24.07.2011 23:57:29

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 381133)
PS eu, si de voie si de nevoie, am trecut pe linux, asa ca macar de pacatul asta am scapat! :D

nasol... eu am numai windows-ul cu licenta... restul e in mare parte e freeware...

AlinB 25.07.2011 02:10:44

Mai este cel putin un topic cu subiectul asta care a ramas in aer.

Amuzant cum se ingramadesc tocmai atei sa declare ca au mainile curate.

Daca maine se va da o lege prin care respiratul mai des de 5760/zi e infractiune pasibila cu pana la 5 ani de inchisoare, vor fi primii sa declare ca au facut orice e posibil pentru a respecta legea.

Si desigur, nu o vor pune sub semnul intrebarii niciodata, doar nu e o lege morala crestina.

misteria 25.07.2011 08:36:56

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 381133)
Se vede ca esti nou pe forum! Crestinul este absolut perfect si are scuze inclusiv pentru pirateria informatica! Asa ca ai grija sa nu te calce masina ca D-zeu e cam iute la manie!

PS eu, si de voie si de nevoie, am trecut pe linux, asa ca macar de pacatul asta am scapat! :D

Umor de dimineață! Cred că voi avea o săptamîna veselă...

lupanbogdan 25.07.2011 09:02:52

Doamne Ajuta! E un pic mai compilcat cu programele, mp3, filme, etc.... acuma ca tot ai adus in discutie pot sa spun sincer ca eu am marturisit acestea.. dar sa nu mai faci e cam greu..... din multe motive .... primul ar fii ca unii nu au resurse financiare sa cumpere anumite programe, unii nici nu constientizeaza ca este tot furt si se pedepseste ca atare...., acuma is curios cate persoane au acasa softuri licentiate, cd-uri originale cu timbru si dvd-uri cu hlograma...... raspunsul sta in civilizatie si constiinta.... restul... e inselare amarnica.

DragosP 25.07.2011 09:03:50

Titlul topicului e cel puțin greșit.

Mihai36 25.07.2011 09:48:48

Exista softuri si softuri , cei care fac softuri punind doar o parola usor de raspindit evident ca se gindesc si la cei necajiti insa sint unii al caror soft nu il poti pirata- nu poti beneficia de el daca nu platesti licenta.

Asa incit pirateria mai poate fi vazuta si ca o haiducie pina reusesti sa treci pe Linux.

Man Teo 25.07.2011 10:23:43

Plata
 
Citat:

În prealabil postat de zenicholaz (Post 381128)
cati dintre voi care folositi programe nelicentiate v-ati spovedit pentru asta ?

cred ca asistam la cel mai mare furt din istorie.. furt probabil neconstientizat..

Daca lasi firimituri pe jos, asa-i ca vin furnicile si le mananca?

Credinciosul sa dea atunci cand i se cere.
Cel ce nu are, sa ceara ca sa primeasca.

Celui ce judeca ii va veni judecata din spate.


Ora este GMT +3. Ora este acum 23:27:00.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.