Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Tinuta in Biserica (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5026)
-   -   TUNSUL LA ZERO (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=2795)

mirelat 08.07.2008 06:11:11

Citat:

În prealabil postat de jenica
Citat:

În prealabil postat de coman
citand cozia: Un alt fenomen ciudat pe care-l vedem este "Revolutia cheliosilor" adusa de moda tot a anglo-saxonilor din Anglia si America de Nord si care s-a raspindit ca focul . mai frate ,daca ai fi in locul meu? sa ti sa inpuna prin regulament sa fii tuns, ce ai face?

Probabil mi-as purta cu demintate chelia:)

:) bine zis, jenica. totul sa fie cu demnitate. deplasati mi se par acei barbati care-si vopsesc parul sau chiar isi pun peruci ca sa-ti acopere chelia.

kosmy022 25.03.2009 14:03:47

Cel mai amuzant subiect de pe forum :) :) Cel putin la primele replici, cand nu apar contre puternice.

Pt cel ce l-a initiat : daca parul lung si barba lunga m-ar duce spre mantuire, as arunca chiar acum masina de tuns. Dar cum e ridicol numai acest gand, las lucrurile asa cum sunt...deci hai sa ne lasam de lucrurile cu adevarat negative

scrabble 25.03.2009 16:14:35

Nu conteaza cat de lung am parul...

cristiboss56 25.03.2009 20:44:47

Citat:

În prealabil postat de scrabble (Post 124680)
Nu conteaza cat de lung am parul...

Parca regretatul Pitiș, cânta astfel !

janina 25.03.2009 21:14:23

Sînteți copilăroși unii

oana_maria 25.03.2009 22:24:34

.sunt barbati care se tund zero din mai multe motive.cat despre barba,barbatii trebuie sa poarte barba pentru ca asta ii deosebeste de femei la prima vedere,cel putin asa se considera in Vechiul Testament.Oamenii ar trebui sa sa se multumeasca cu ce au si sa multumeasca lui Dumnezeu pentru ca au.Exista si femei care s-au tuns zero,si eu nu sunt de acord pentru ca femeia trebuie sa nu se tunda,ci sa aiba parul ca o podoaba.

cristiboss56 25.03.2009 22:32:05

Citat:

În prealabil postat de janina (Post 124754)
Sînteți copilăroși unii

janina dragă, să te bucuri când dai de oameni copilăroși și să te feresti de cei invidioși și răutăcioși.

patinina34 26.03.2009 06:41:38

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 80743)
Oricum suntem un popor al extremelor ! De la dorinta pletelor in urma cu 25-30 de ani, am trecut la 0. Extremele nu-s cu folos si semnalizeaza o problema cu cei ce promoveaza genul. Tunsul scrurt, da, este mul mai sanatos si mul mai indicat intr un mediu din ce în ce mai poluat si imbacsit de toate cele.

Da Cristi, asa e - extremism, insa nici asa nu e bine.

Eu cred ca vei vede pe strada de toate culorile: par scurt, par lung, fara par etc.
Sotul meu de ex, se tunde la zero, se rade.
Si eu am intrebat de ce?
El zice ca nu vrea sa aiba par transpirat vara, sau iarna pe sub caciula.

Nu-i place, zice ca este forte igienic asa.
Apoi, mai e o treaba: si tunsul costa bani, nu?

tigerAvalo9 26.03.2009 19:30:21

Nu conteaza daca e chel,daca are barba,daca nu are,daca are bube pe fata(scuzati expresia),daca poarta pantaloni verzi atata timp cat are sufletul curat si drag Lui Dumnezeu.

cristiboss56 26.03.2009 19:39:05

Citat:

În prealabil postat de patinina34 (Post 124795)
Da Cristi, asa e - extremism, insa nici asa nu e bine.

Eu cred ca vei vede pe strada de toate culorile: par scurt, par lung, fara par etc.
Sotul meu de ex, se tunde la zero, se rade.
Si eu am intrebat de ce?
El zice ca nu vrea sa aiba par transpirat vara, sau iarna pe sub caciula.

Nu-i place, zice ca este forte igienic asa.
Apoi, mai e o treaba: si tunsul costa bani, nu?

Da, fiecare are libertate in a decide , ce și cum. Eu cel puțin mă tund mai scurt pentru același motiv pe care il aminteai tu . Este mult mai igienic, mai ales când lucrezi intr un mediu mai poluat.


Ora este GMT +3. Ora este acum 22:59:39.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.