Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Stiri, actualitati, anunturi (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=504)
-   -   Moartea Cip-ului (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=5356)

C.tin 18.01.2009 22:29:10

Citat:

În prealabil postat de costel (Post 110268)
Cand s-a pus in discutie legalizarea prostitutiei nu s-au mai semnat petitii peste petitii. La marsul de protest am fost doar cativa. Asa ca e mai indicat sa ne canalizam puterea in rugaciune si nu in petitie. Oare am uitat ca ceea ce este cu neputinta la om este cu putinta la Dumnezeu?

Cu tot respectul... la influenta pe care o are BOR in natiunea romana, NU a actionat suficient, nu a actionat cu toata forta de care e capabila: nici in cazul prostitutiei, nici a avorturilor, nici a vaccinului mizerabil gardasil, nici acum cu pasapoartele biometrice. Dece? Din lipsa de curaj, ...ca nu au coloana vertebrala.

Intradevar, lui Dumnezeu ii sunt toate in putinta, dar Dumnezeu lucreaza in lume prin oameni, prin cei indrazneti..."Indrazniti ca Eu am biruit lumea"
In mana BOR s-au aflat toate! Insa, din pacate se pare ca acolo nu sunt acei oameni indrazneti si capabili...

In ziua cand s-a publicat pe prima pagina din Ziarul Lumina, despre manualele de religie cu povestile "educative" in care copii descopereau un Dumnezeu pedepsitor....Cu gheorghita care cade de pe scara si isirupe piciorul, asta fiind vazuta drept pedeapsa lui Dumnezeu... Tot atunci isi rupse PF Sa piciorul!
Ar fi trebuit sa-i dea atunci cineva cartea aceea cadou, sa privesca in ea ca intr-o oglinda!

C.tin 19.01.2009 16:08:21

Adevarul e de partea Parintelui Iustin Parvu.
 
DECIZIA E LUATA:25:!
Adevarul e de partea Parintelui Iustin Parvu:41:.
ADIO cipuri !!!:103:

Marian-Sorin 11.03.2009 01:38:56

Apel important !
 
APEL IMPORTANT! DOAMNE AJUTA FRATI CRESTINI-ORTODOXI.ESTE FOARTE MULTA LUME CARE NICI NU STIU CA NI-SE PEGATESTE PECETLUIREA CU SEMNUL FIAREI ADICA IMPLANTARE MICRO-CIPULI(RFID). VA PROPUN TUTUROR IN NUMELE DOMNULUI NOSTRU IISUS HRISTOS DUMNEZEU,1] SA DESCARCAM DE PE NET FILMULETE CU IMPLANTURILE CU MICRO-CIP,APELUL TUTUROR PARINTILOR DUHOVNICI CARE NE AVERTIZEAZA SI NE SPUN SA NU PRIMIM NICI MACAR DOCUMENTELE BIOMETRICE CU CIP,CONFERINTELE SI EMISIUNILE DE LA TV.B1TV,OTV,ANTENA 3...UNDE AU APARUT SI AU DISCUT PROBLEMA CIPURILOR:Pr.FILOTHEU,Pr.IOAN SISMAN,Pr.EFTIMIE,MAICA ECATERINA,DANION VASILE, VICTOR RONCEA ETC. 2] DUPA CE AM DESCARCAT MATERIALELE RESPECTIVE SA LE IMPRIMAM PE MAI MULTE DVD-uri SI SA MERGEM PRIN MAI MULTE BISERICI ORTODOXE SI SA LE DARUIM GRATIS TUTUROR CARE AU MACAR APARATE DVD SA LE POATA VEDEA DACA NU AU CALCULATOARE SAU POATE UNII NE-AVAND NICI UNA NICI ALTA, AU LA CINE SA LE VADA. 3] DUPA CE LE-ATI IMPRIMAT FACAND MAI MULTE COPII,NU UITATI SA SCRIETII PE ELE URMATORUL INDEMN: MULTIPLICA DACA POTI SI DA MAI DEPARTE IAR DACA NU POTI,DA ACEST DVD.SA-L VADA SI ALTII. 4] SPUNETILE CELOR CARE LE DARUITI GRATIS ACESTE DVD-uri SA PROCEDEZE SI EI EXACT LA FEL,ADICA SA MULTIPLICE DVD-UL PRIMIT DE LA NOI SA-L MULTIPLICE DACA POT, SCRIIND SI EI ACELAS INDEMN:MULTIPLICA DACA POTI SI DA MAI DEPARTE,IAR DACA NU POTI DA ACEST DVD. SI ALTORA SA-L VADA. CU DOAR 7 MII CAT COTSTA CEL MAI IEFTIN DVD.AM PUTEA SALVA MACAR UN SUFLET DE LA PECETLUIREA CU CIP SEMNUL FIAREI.BUNUL DUMNEZEU SA BINECUVANTEZE ACEASTA LUCRARE SI SA NE AJUTE,AMIN. VA MULTUMESC SI VA ROG SA MA IERTATI PE MINE PACATOSUL.DOAMNE AJUTA .

Anca-Miha 11.03.2009 02:44:49

Dilema
 
N-am inteles cum se intituleaza topicul: - Moarte cipului! sau -Moartea cipului?!?
Citind "Moartea cipului" m-am gandit ca s-a gasit solutia eliminarii pe vecie a cipului. Dar, cand colo, doar se doreste eliminarea lui; deci "Moarte cipului"".
In privinta asta noi am gasit solutia: plecam toti pe munte. Dar ma intreb ce vor face cei de la munte. Ei unde se duc?!?

emanuel2007 11.03.2009 03:12:42

muntii is asa de mari incat ajung la putinii intelepti din romania ...

anita 11.03.2009 09:01:08

O marturie despre posibilitatea de a fi urmarite prin satelit acele persoane care nu s-au pecetluit ,mai ales crestinii:

“Cu mulți ani în urmă am început să lucrez, în calitate de inginer, la construcția microschemelor: în cadrul unui grup important de specialiști, am participat la elaborarea unui proiect în orașul Phoenix, statul Arizona. Acest proiect era legat în mod direct de alte proiecte, concepute în orașul Boston, statul Massachusetts, precum și în orașul Hanford, statul California. Toți erau întruniți într-un singur scop: elaborarea acestui proiect. În procesul lucrului, am făcut un experiment asupra unei tinere femei căreia i-au fost implantate în măduva spinării câteva scheme electronice cu semnale radiofonice. Până la aceasta, femeia era total imobilă, deoarece funcția tuturor organelor era dereglată. După intervenția noastră a sesizat că poate să-și miște picioarele și mâinile, iar mușchii i-au devenit mobili. Întregul nostru grup a început să lucreze la perfecționarea acestor microscheme. Treptat, am reușit să-i punem sub control compor­tamentul. S-a ținut cont de toate: sufocare, alergie, toleranță sau intoleranță la aceste elemente.
Pe parcurs, am făcut experimente asupra deținuților și, treptat, am perfecționat microschema, dându-i o formă plată, adică am adaptat-o pentru implantare (introducere în organism). Scopul propus a fost atins - am creat o placă-microschemă, care să încapă într-un ac bacteriologic. Am experimentat această placă asupra mai multor animale în orașele Sacramentos și Los Angeles, statul California.
În cadrul cercetărilor am făcut experimente asupra unui număr mare de animale și s-au cheltuit milioane de dolari pentru a stabili locul potrivit de pe corpul uman pentru implantarea microschemei, care este constituită din 250000 de componente de bază. Destul de serioasă s-a dovedit a fi problema alimentării și reîncărcării acestei plăci de dimensiuni minuscule. Au fost cheltuiți 1,5 milioane dolari pentru determinarea locului de pe corpul uman pe care temperatura se schimbă cel mai rapid. Mamele știu că acest loc este fruntea copilului. Au fost stabilite două locuri: fruntea și mâna dreaptă a omului. Pe atunci începusem să studiez Sfânta Scriptură. în Apocalipsa Sfântului loan - cap. 13: 16 - am citit următoarele: Și ea îi silește pe toți, pe cei mici și pe cei mari, și pe cei bogați și pe cei săraci, și pe cei slobozi și pe cei robi, ca să-și pună semn pe mâna lor cea dreaptă sau pe frunte. Și Dumnezeu mi-a descoperit prin Cuvântul Său cu ce mă ocup.
În desfășurarea proiectului se întrezărea scopul lui: însemnarea tuturor oamenilor care trăiesc pe pământ. La sfârșitul unei întruniri s-a apropiat de mine un funcționar de stat care mi-a spus sa nu destăinui nimănui informația despre faptul că plăcuța e gata. Vreau să vă spun că în Florida, în instituțiile pentru copii (grădinițe sau orfelinate), exista copii cărora li s-au implantat aceste plăcuțe. Statul, precum și CIA, a acordat subvenții pentru aceasta. L-am întrebat pe un medic din Boston, statul Massachusetts: „Ce se va întâmpla dacă această plăcuță va ieși din funcțiune?” El mi-a răspuns că organismul va reacționa imediat, vor apărea răni purulente. Apocalipsa Sfântului Ioan 16: 2: Și s-a dus cel dintâi înger și a vărsat cupa lui pe pământ. Și o bubă rea și ucigătoare s-a ivit pe oamenii care aveau semnul fiarei și care se închinau chipului fiarei. Aș vrea să mai spun câte ceva despre tehnologii. Există 23 de sateliți capabili să citească orice informație, chiar de pe obiecte de dimensiuni foarte mici, de exemplu de pe un timbru poștal, Satelitul poate citi toată informația de pe licența dumneavoastră, și acest lucru îl poate executa la fiecare 19 minute. Mai există sateliți de tip nou, cu numele LUO, care verifică totul de la altitudini joase. Ele sunt atât de sensibile, încât determină temperatura corpului omenesc cu exactitatea de 0,4°C. De ele nu te poți ascunde nicăieri, nici în înălțime, nici în adâncime. Creștinii îl au drept adăpost pe Domnul nostru Iisus Hristos.
Vreau să mai spun: adevărații creștini vor fi prigoniți. Priviți orice film cu desene animate, cine este acolo omul rău - creștinul. În film el permanent este disprețuit. Ne vor prigoni și pe noi dacă nu vom fi de acord cu ei și nu vom merge la compromisul lor păcătos. Astăzi, pentru a fi creștin adevărat, Biserica e nevoită să se afle în ilegalitate. În poziția noastră socială ne încredem guvernării, iar guvernarea tinde către organizația mondială. Cu mare rapiditate se apropie timpul guvernării mondiale. Acum se planifică unificarea cartelelor de credit cu cele de debit. Mergem cu pași rapizi spre aceasta. În cabinetul vicepreședintelui SUA, Al Gore, s-a spus: „Să fie cuprinși în acest sistem toți oamenii țării“. Gore a spus că fiecare om din SUA trebuie să dispună de un smart-card. Aceasta este o pregătire pentru plăcuță, care la vremea sa va fi implantată sub piele. Smart-cardul cuprinde o informație enormă despre om. Se pregatesc utilaje speciale pentru folosirea acestor carduri. Vreau să vă spun: opuneți-vă! Dacă vine cineva și vă prezintă noul sistem de identificare, răspunsul d-voastră trebuie să fie: nu!
S-au alocat 500 milioane de dolari pentru introducerea identificării pozitive pentru sistemul creării de velforuri, adică de identificare electronică aflată sub piele. Eu am vorbit cu băieții de la CIA și ei mi-au spus că unii oameni din guvern, de exemplu Henri Kissinger, Lazenberg ș.a., au pus în discuție această problemă. Rezolvarea ei s-a conturat direct: nu vom putea controla oamenii dacă nu îi vom însemna pe toți, adică nu-i vom identifica. De aceea au fost alocate 500 milioane de dolari pentru oamenii velforului pentru a-i identifica. D-voastră puteți pierde cartela, să o împrumutați cuiva, iar însemnarea, adică plăcuța, nu o veți putea pierde. Doar împreună cu capul sau cu mâna. De exemplu, dacă cineva vă va fura mâna pentru a cumpăra ceva de la magazin, lucrătorii magazinului îi vor spune: „Ceva nu e în regulă cu omul acesta“.
Va fi imposibil de cumpărat și de vândut fără ca să ai pe tine aceasta însemnare. Cu trei ani în urmă, la 17.000 de copii li s-au implantat subcutanat aceste plăcuțe și nu au apărut niciun fel de efecte secundare. Șapte mii de oameni din Suedia au plăcuțe subcutanate și de asemenea nu au probleme. CIA are programe pentru creștini. Ea este creată pentru a discredita creștinii prin mișcarea ERA NOUĂ (New Age). Nu vă șochează faptul că acum în școli se predă orice: și budismul, și islamul, și tot ce doriți? Unde ați auzit ca în școlile publice să se învețe morala creștină? Nu veți găsi. Sistemul rezervelor federale (sistem financiar) are cinci bănci, care dețin controlul tuturor finanțelor din lume: Rockfeller ș.a. Familia Rothschild are o atribuție nemijlocită la acestea. Anul 1750. Bauer se ocupa de prelucrarea aurului și locuia în Frankfurt (Germania). Firmamentul întreprinderii lui era scutul roșu. Fiul lui a devenit bancher, și-a schimbat numele de familie din Bauer în Rothschild, ce înseamnă „scutul roșu”. Acest Rothschild a avut cinci feciori și a trimis câte unul în orașele: Londra, Neapole, Viena, Paris și Frankfurt ca, prin mijlocirea banilor, să ia controlul asupra acestor țări. Anul 1775. Rothschild împreună cu alți doisprezece bărbați au organizat „sfatul celor 13″. Ei l-au ales pe Adam Weishaupt șeful sfatului. Adam Weishaupt, ce semnifică „Capul Alb”, făcea parte din ordinul iezuiților (una dintre organizațiile sataniste). Acest sfat în prezent controlează nu numai SUA, ci întregul sistem European. Astfel, banii rezervelor federale nu aparțin oricărui guvern. Rezervele federale aproape că nu se completează. Și la un moment dat veți auzi că aceste rezerve au dispărut.
De ce? Toate aceste lucruri se fac în taină, pentru a atinge un singur scop: guvernarea mondială. În planul președintelui Clinton cu privire la problemele sănătății este elaborarea cartelei medicale naționale unificate, care ar atesta identitatea persoanei. Ea este creată conform celor mai noi tehnologii, cifrată secret de sistemul de guvernământ. După cum se vede, aceasta înseamnă că numărul va fi pus pe fruntea omului, pe mână sau pe alt loc al corpului omului. Nimeni nu va putea beneficia de tratament fără acest număr. Noi, la fel, trecem la societatea fără numerar (banii lichizi vor fi scoși din uz). La început va fi utilizată cartela de credit, iar mai târziu implantarea numărului. Uniunea Europeană a elaborat deja planul respectiv. Această uniune oficial și-a început activitatea pe 1 ianuarie 1993. Ea cuprinde 12 țări ale Europei. Acesta este viitorul centru al conducerii mondiale. Noi ne aflăm pe muchia acelei perioade când se va pune pecetea fiarei. Și, dacă nu vom fi capabili să înțelegem și să deosebim, vom deveni „complicii sistemului de stat ucigaș”.
(Discursul doctorului C. Sandersen, inginer-constructor în domeniul microschemelor computerizate, în vara anului 1993, în orașul Spokane, statul Washington)

C.tin 15.03.2009 23:40:06

[COLOR="Blue"]Nu e deloc intamplator ca inaintea dezbaterii si votarii ordonantei cu privire la actele biometrice, apare si biroul de presa al Patriarhiei, ca niste vaarlamiti, acuzand de isterie si misticism pe sfintii parinti din Muntele Athos si de pretutindeni, in chiar zilele pomenirii Sf Ier Grigorie Palama!!! Interesant nu?
Vedeti fratiile voastre ce duh ii mana pe ierarhii nostri de la spate ...orbeste! Cine a ordonat, cine a platit articolul?
Care interese le servesc "fratiile" lor? Ale mele, ale crestinului de rand in nici un caz!
Vai de sufletele lor ...! cum le ia toate de-a valma ca niste copii fara parinti. Fara Mama, fara Tata! Orfani de Dumnezeu![/COLOR]

[SIZE="3"]Da, si eu folosesc tehnologiile moderne, dar totul e pana la om.
N-au decat sa fie incipuite obiectele si marfurile...
Omul insa nu e marfa! Sa le fie clar ...morminte varuite![/SIZE]


[COLOR="Red"][SIZE="4"]Traiasca Justin Parvu si toti Sfintii Parinti![/SIZE][/COLOR]


...citat din mesajul Patriarhiei
666 și gnosticismul modern
"Nu întâmplător cei care au inițiat această isterie împotriva noilor pașapoarte biometrice au legături cu mișcări ezoterice, mistice, în principal cu yoga, M.I.S.A, tantra sau au probleme de indisciplină și de greșită înțelegere a creștinismului, fiind usor de influențat. Majoritatea acestora se folosesc cu încredere și uneori chiar devotament, de roadele tehnologiei moderne - telefon mobil, calculator, internet, card etc. - dar îndeamnă la răzvrătire împotriva unor pașapoarte, probabil mai puțin periculoase decât acestea."

sofiaiuga 15.03.2009 23:42:11

Citat:

În prealabil postat de cosmin_lovin (Post 110047)
Din cate stiu listele cu semnaturi circula deja prin bisericile de parohie,am semnat intr-o astfel de lista din data de 11/01,duminica trecuta.

ferice de voi ,ca la noi in vest mi s-a spus de preot ca ei nu fac nimica fara dispozitie de sus.Asa ca stau credinciosii cei mai multi n nestiinta despre cipuri!!

Iustin32 16.03.2009 00:41:12

[SIZE=3](vezi partea I)[/SIZE]
Gandurile artificiale si comunicarea
Tehnicile avansate ne-au propulsat spre al treilea pas al Proiectului Blue Beam, care merge impreuna cu modalitatea de a comunica telepatic, unde undele ELF, VLF si LF vor ajunge la mintea fiecarei persoane, convingand pe fiecare ca Dumnezeul lor (cel in care cred) le vorbeste din adincul propriului lor suflet. Aceste unde sunt alimentate din memoria computerelor care detin date despre fiecare om de pe pamant si despre limbile lor. Aceste unde se vor intersecta cu modul natural de gandire, pentru a forma ceea ce numim ganduri artificiale difuze.
Acest tip de tehnologie provine din cercetarile facute in anii 1970, 1980 si 1990, cand creierul uman a fost comparat cu un computer. In ianuarie 1991, Universitatea din Arizona a gazduit o conferinta intitulata "The NATO Advanced Research Workshop on Current and Emergent Phenomena and Biomolecular Systems". Ce inseamna asta mai exact ? Aceasta inseamna : Ne vom referi la un document care a fost emis la conferinta, care se distinge prin continutul sau diferit fata de discutiile purtate in acel moment. A fost, de fapt, un protest si o avertizare catre oamenii de stiinta participanti, cu privire la posibilitatea de a se face abuz fata de cercetarile efectuate de acestia.
Cercetarile lor, desigur, sustineau ca deja SUA a dezvoltat echipamente de comunicatie, care pot face un orb sa vada, un surd sa auda si un schiop sa mearga. Acesta poate sa scuti bolnavii de durere, fara utilizarea de medicamente sau interventii chirurgicale. Nu este vorba de nimic din sfera SF-ului. Un om si-ar putea pastra facultatile sale in totalitate, pana in momentul mortii sale. Acest echipament de comunicare depinde de un mod cu totul nou de a privi creierul uman si sistemul neuromuscular si impulsuri la frecvente foarte joase. Unele dintre aceste echipamente sunt deja operationale in cadrul agentiilor CIA si FBI. Nu va fi niciodata utilizat pentru a face un orb sa vada, un surd sa auda sau un schiop sa mearga, deoarece este vital politici folosite de George Bush si marionetelor sale, ale noii ordini mondiale.
Pe plan intern, noul echipament de comunicare este utilizat pentru a tortura si omora persoane care se potrivesc cu profiluri imaginare de teroristi; pentru a tortura si omora cetatenii care fac parte din organizatii ce promoveaza toleranta si pacea din America Centrala; sa tortureze si sa omoare cetatenii care se opun dezvoltarii armamentului nuclear si pentru a creea o rasa de sclavi robotizati, denumiti si "Manchurian Candidates". Extern, experimentele au loc pe detinutii din SUA si Canada, Marea Britanie, Germania, Franta si Finlanda. In plus, a existat o serie bizara de sinucideri in randul cercetatorilor din domeniul calculatoarelor din Marea Britanie, toti acestia avand legaturi cu marina SUA.
Ce este posibil sa intrebam inainte, ca o astfel de teroare psihologica sa aibe loc : oare, oricare ar fi guvernul, corporatia sau psihiatrul, vor promova voit o astfel de groaza astazi ? Raspunsul este destul de evident, " DA ".
Agentiile guvernamentale si corporatiile care lucreaza cu ei in scopul Noii Ordine Mondiale, sunt pregatiti sa promoveze orice lucru care ai va ajuta sa isi atinga obiectivul de a controla in totalitate societatea. In ceea ce priveste intrebarea de ce ? : pentru un singur lucru, daca induci teroarea intre oameni si ai faci sa se teama despre siguranta lor, acestia vor accepta sa pui in aplicare legi draconice, sa ai dezarmezi si sa ai o evidenta la scara larga asupra lor, iar ei vor spune ca totul este in scopul protectiei personale, desigur. In al doilea rand, promoveaza fragmentarea actualelor forme democratice ale sistemului politic, facand societatea sa caute ideologii noi politice. Desigur, alternativa a fost deja planificata. Aceasta se numeste Noua Ordine Mondiala si nu va reprezenta interesele sau siguranta in nici un caz. Cum a spus George Bush : " Frica a fost folosita intotdeauna de catre elita, pentru a controla si subjuga masele".
O maxima mai veche "dezbina si cucereste", este in curs de desfasurare in intreaga lume pentru a se asigura ca toti isi fac griji pentru siguranta lor personala si pentru a deveni banuitor vis-a-vis de oricine. Aceasta, de asemenea, este control-mintal. Pentru a merge mai departe in ceea ce priveste tehnologia care este la baza Proiectului Blue Beam, trebuie sa luam in considerare declaratia psihologului James V. McConnell, care a fost publicata in 1970, in "Psihologia Azi". El spune " A sosit ziua in care putem combina privarea senzoriala cu medicamente si hipnoza, pentru a manipula in mod abil recompensa si pedeapsa, pentru a obtine controlul absolut asupra comportamentului unei persoane. Este posibil atunci sa realizam foarte repede si foarte eficient un tip pozitiv de spalare a creierului, care ne-ar permite sa facem schimbari dramatice in comportamentul unei persoane si de personalitate ".
Acum, cand am vorbit inainte despre faptul ca acele unde telepatice si electronice, care se gasesc in acele calculatoare care au date cu toti oamenii si limbile pe care le vorbesc si am spus ca oamenii vor crede ca propriul lor Dumnezeu le vorbeste din adancul sufletului lor, aceasta este tehnologia despre care faceam referire si aceasta este gandirea despre care spuneam, despre care acelasi psiholog afirma : ca ar trebui sa fim instruiti inca de la nastere ca ar trebui sa facem tot ceea ce societatea vrea ca noi sa facem, mai degraba decat ceea ce vrem sa facem noi pentru noi insine; pentru ca au tehnoligia necesara pentru a o face, nimeni nu ar mai trebui lasat sa aibe propria lui personalitate. Si, acelasi psiholog sustine ca nimeni nu are dreptul sa se intrebe despre tipul de personalitate pe care o primeste si ca nu exista nici un motiv sa se creada ca cineva are dreptul sa refuze sa obtina o noua personalitate, daca personalitatea veche este considerata "antisociala".
Ce este important in aceasta declaratie, este ca Noua Ordine Mondiala va fi instaurata peste sistemul actual, vechiul mod de gandire si comportament, si religie vor fi considerate "vechi" si incorecte si ca acestea vor putea fi schimbate in acele lagare din USA, pentru a fi siguri ca toti cei cu comportament "antisocial" vor fi eliminati rapid, astfel incat indivizii noi, modificati, vor fi in masura sa raspunda pozitiv nevoilor Noii Ordini Mondiale, fara a fi distrasi de "Adevar".
Ar putea ca acesta sa fie cel mai mare proiect de control asupra creierului din toate timpurile ?
Proiectul NASA, Blue Beam, este prima directiva pentru Noua Ordine Mondiala, pentru controlul absolut asupra intregii populatii de pe pamant. Va sugerez sa investigati cu atentie aceste informatii, inainte de a le respinge si a le categorisi ca pe un scenariu nebunesc. Daca vom merge mai departe in diferitele rapoarte pe care le-am prezentat, vom descoperi ca operatiile de control asupra mintii si tehnologiile folosite includ un transmitator care emite pe aceeasi frecvente cu cele ale sistemului nervos uman, transmitator care este fabricat de catre Loral Electro-Optical System din Pasadena, California. Loral, este un investitor major in domeniul apararii, a efectuat inainte cercetari asupra armelor cu energie directa, pentru Lt. Gen. Leonard Perez, din Aviatia Militara Americana, care cauta o arma care sa poata implanta mesaje direct in mintea inamicilor, in timp ce trupele sale sa devina supraomenesti. Dispozitivul se ocupa cu radiatii electromagnetice pe frecvente Ghz [microunde], pulsate la frecvente extrem de joase [ELF]. Este utilizat pentru a tortura oamenii fizic si mental de la distanta.


Iustin32 16.03.2009 00:42:10

Arme de acest tip, se crede ca au fost utilizate impotriva unei femei britanice, care protesta impotriva prezentei rachetelor americane de croaziera de la baza aeriana din Greenham, in timpul anilor 1970. Aceste arme pot fi folosite pentru a induce pierdere senzoriala, prin transmiterea semnalului in nervul auditiv la o putere foarte mare, care blocheaza abilitatea individului de a se auzi pe el insusi cum gandeste !
Procesul care are loc in urma folosirii unei astfel de tehnologii ELF, sunt descrise in diferite publicatii ale Departamentului Apararii din SUA, inclusiv una intitulata "The Electromagnetic Spectrum and Low Intensity Conflict", scrisa de catre Cpt. Paul E. Tyler, Comandant Medical in Marina Americana, care este inclusa in colectia intitulata "Low Intensity Conflict and Modern Technology Edict" de Lt.Col. David G. Dean, USAF. Lucrarea a fost publicata in 1984 de catre Air University Press, Maxwell Airforce Base, Alabama. Un alt dispozitiv de emisie pe frecvente din spectrul microundelor, poate sa emita semnale auditive direct catre un individ, nefiind sesizabil de catre altcineva. Tehnologia este una simpla si poate fi construita folosind un dispozitiv radar de politie. Aceste microunde generate de dispozitiv sunt modulate in frecvente auditive, putand sa transmita mesaje direct in creier. Acum ajungem sa ne referim la Proiectul Blue Beam, al NASA. Emisiile de mesaje subliminale in ambele sensuri si imaginile provenite din adincul spatiului, corespund cu exactitate acestui tip de tehnologie.
In cartea sa "The Body Electric", laureat cu Premiul Nobel, Dr. Robert O. Beker descrie o serie de experimente efectuate la inceputul anilor 1960, de catre Allen Frie, unde acest fenomen a fost demonstrat ca si mai tarziu de experimentele efectuate in 1973 la "Walter Reed Army Institute of Research", de catre Dr. Joseph C. Sharp, care personal sa supus experimentelor, demonstrand ca poate sa auda si sa inteleaga mesajele care erau transmise catre el intr-o camera izolata, prin intermediul dispozitivelor de transmitere pe frecvente pulsate in spectrul microundelor, care reprezinta echivalentul vibratiei cuvintelor din creierul sau. Backer sustine ca "Un astfel de dispozitiv are o aplicabilitate in operatiunile secrete, pentru a innebunii inamicul cu voci necunoscute sau sa transmita un mesaj nedetectabil unui asasin instruit."
Acum, incercati sa va imaginati ce se va intampla atunci cand se va auzi acea voce a Noului Mesia Mondial, care va vorbi din spatiu catre toti oamenii de pe Pamant, care ar putea sa dea instructiuni tuturor acelor fanatici religiosi, vom fi martorii unei isterii la scara mondiala nemaivazuta pana acum pe aceasta planeta. Nici o unitate de Politie din lume nu ar putea sa tina piept dezordinii si haosului care se va produce ! O carte din 1978, intitulata "Microwave Auditory Effect and Application", de catre James C. Lynn, descrie cum se pot transmite voci direct catre creier. Aceasta tehnologie ar putea sa permita orbului sa vada si surdului sa auda. In schimb, aceasta a fost transformata intr-o arma pentru a subjuga lumea.
Allen Ferie sustine ca a putut sa accelereze, sa incetineasca sau chiar sa opreasca bataile iniimii ale unei broaste izolate, prin sincronizarea pulsatiilor unui astfel de dispozitiv cu frecventa inimii. Potrivit Dr. Robert Becker, rezultate similare au fost obtinute folosind broaste vii, ceea ce arata ca este posibil sa produca atacuri de inima cu raze proiectate sa penetreze pieptul omului.
[ NOTA: Ambii autori ai acestui articol au murit in urma unui "infarct miocardic", la doar cateva zile unul fata de celalalt. Trebuie mentionat de asemenea ca Dr. Becker NU a participat la astfel de cercetari. ]
S-a demonstrat ca frecvente inalte focalizate de energie electromagnetica (UHF), pot fi folosite pentru a induce stari de agitatie si activitate musculara sau slabiciune musculara si stari de letargie. Microundele pot fi deasemenea folosite pentru a produce arsuri ale pielii, a induce efectul unui drog, bacterie si sa otraveasca sau sa afecteze functionarea intregului creier al omului. Aceste efecte au fost facute publice de catre CIA, in data de 21 Septembrie 1977, in marturia inaintata catre Subcomisia pentru Sanatate si Cercetare Stiintifica. Dr. Sidney Gottlieb, care era directorul programului Mk-Ultra la acea data, a fost obligat sa discute despre scopul cercetarilor facute de CIA in tehnicile de control a organismului uman de la distanta. Asa ceva exista la ora actuala, care poate fi folosit direct din Spatiu pentru a ajunge la orice persoana, oriunde pe suprafata Pamantului.
Daca vom sapa mai adanc in procesul de control al mintii asupra oamenilor, vom descoperi ca echipamentele si tehnologiile au fost folosite pentru a influenta alegerile politice intr-o maniera mult mai directa. Candidatul democrat Michael Dukakis, care a candidat impotriva lui George Bush in 1988, a fost tinta unor astfel de atacuri cu microunde, pentru a fi impiedicat sa vorbeasca public, deoarece acesta reprezenta un pericol real pentru Bush. El sustine, de asemenea ca echipamentul a fost folosit si impotriva lui Kitty Dukakis, aceasta fiind la un pas de a se sinucide. In editia din Decembrie 1980 a jurnalului oficial al Armatei SUA, numit "Military Review", un articol al lui Lt. Col John B. Alexander, numit "The New Mental Battlefield: Beam Me Up, Spock", prezinta in continuare capacitatile tehnice aflate la dispozitia celor care controleaza. El scrie "Cateva exemple vor demonstra progresele care s-au realizat in diferite zone. Transferul de energie de la un organism la altul; abilitatea de a vindeca sau de a cauza boli care urmeaza a fi transmise la distanta, inducand astfel boli sau decese fara o cauza aparenta; modificare comportamentala prin telepatie, care include abilitatea de a induce stari hipnotice pana la o distanta de 1000 km, au fost raportate."


Ora este GMT +3. Ora este acum 22:40:40.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.