Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Gripa porcina,faceti vaccinul? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=8020)

tigerAvalo9 05.01.2010 22:51:06

Gripa porcina,faceti vaccinul?
 
Actorul Toni Tecuceanu de la Cronica Carcotasilor a murit de gripa porcina facand si alte complicatii.
Ce parere aveti despre acest vaccin impotriva gripei?Credeti ca este eficient?Multi cred in teoriile acestea ale conspiratiei,zvonurile cum ca ar face rau omului,ar imbolnavi omul si mai tare,pana acum avem informatia ca niciunul dintre cei ce au facut vaccinul nu au prezentat reactii adverse grave sau semnificative in schimb sute de oameni au murit in Romania de aceasta gripa.Secretarul de stat Adrian Streinu Cercel si presedintele U.S.A Barack Obama sunt doi dintre cei vaccinati.Eu nu cred ca vaccinul este un pericol si indemn pe toti sa-l faca aducand aminte informatia de mai sus.Ce parere aveti ?

Ioan-Victor 05.01.2010 23:11:07

Eu raman sceptic atat in privinta vaccinului cat si a gripei...Numai 18 oameni au murit in Romania, si din cate am auzit, majoritatea sufereau si de alte boli pe langa virus...In fiecare an mor oameni din cauza gripei normale...Numai ca anul asta sunt mediatizate toate cazurile si poarta denumirea de gripa porcina...Si eu m-am trezit din somn fara aer in mijlocul noptii si nu am simptome de porcina...

cristiboss56 05.01.2010 23:18:46

Citat:

În prealabil postat de Ioan-Victor (Post 197428)
Eu raman sceptic atat in privinta vaccinului cat si a gripei...Numai 18 oameni au murit in Romania, si din cate am auzit, majoritatea sufereau si de alte boli pe langa virus...In fiecare an mor oameni din cauza gripei normale...Numai ca anul asta sunt mediatizate toate cazurile si poarta denumirea de gripa porcina...Si eu m-am trezit din somn fara aer in mijlocul noptii si nu am simptome de porcina...

Corect , cat de cat , dar pana nu te frigi nu sti ce-nseamna usturimea ! Cam toti suntem viteji , dar in fata mortii palim , cerem ragaz , imploram si plangem , dar . . .:2:

Cristian_S 05.01.2010 23:36:03

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 197431)
Corect , cat de cat , dar pana nu te frigi nu sti ce-nseamna usturimea ! Cam toti suntem viteji , dar in fata mortii palim , cerem ragaz , imploram si plangem , dar . . .:2:

Ce sugerezi Cristi?
Daca te uiti la cazurile celor decedati din cauza gripei, vei vedea ca au avut boli cronice care in combinatie cu gripa a rezultat un efect fatal.

Nu cred ca e bine sa ne vaccinam doar ca sa umplem visteriile celor care au creat aceasta isterie. Gripa "porcina" este o gripa iar efectele ei pot fi foarte grave doar la persoanele care au boli cronice.

geo.nektarios 05.01.2010 23:39:11

Doamne, scapa-ne de pacate ca de gripa ne ocupam noi!
Cautati mai intai Imparatia Cerurilor, si toate celelalte se vor adauga voua!

cristiboss56 05.01.2010 23:41:18

Citat:

În prealabil postat de Cristian_S (Post 197437)
Ce sugerezi Cristi?
Daca te uiti la cazurile celor decedati din cauza gripei, vei vedea ca au avut boli cronice care in combinatie cu gripa a rezultat un efect fatal.

Nu cred ca e bine sa ne vaccinam doar ca sa umplem visteriile celor care au creat aceasta isterie. Gripa "porcina" este o gripa iar efectele ei pot fi foarte grave doar la persoanele care au boli cronice.

Prudenta , retinere , discernamant si mai putin spectacol !

cristiboss56 05.01.2010 23:43:12

Citat:

În prealabil postat de geo.nektarios (Post 197439)
Doamne, scapa-ne de pacate ca de gripa ne ocupam noi!
Cautati mai intai Imparatia Cerurilor, si toate celelalte se vor adauga voua!

Adica invers , si asa le rezolvam pe amandoua ! ! !:67:

cristiboss56 05.01.2010 23:45:55

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 197442)
Adica invers , si asa le rezolvam pe amandoua ! ! !:67:

A nu se intelege gresit : NOI trebuie sa scapam de pacate si astfel multe se vor rezlova , vindeca , tamadui , ierta . . .

Ioana-Andreea 05.01.2010 23:46:46

nuuuuuuuuu

cristiboss56 05.01.2010 23:48:37

Citat:

În prealabil postat de Ioana-Andreea (Post 197445)
nuuuuuuuuu

De ceeeeeee ? ( ca sa stim si noi )


Ora este GMT +3. Ora este acum 02:14:43.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.