Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   știți vreun grup de cantare bisericeasca psaltica in Buc unde sunt acceptate si fete? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=19128)

Anna1979 10.02.2018 19:06:23

știți vreun grup de cantare bisericeasca psaltica in Buc unde sunt acceptate si fete?
 
Știți undeva la vreo biserica din București?

gpalama 11.02.2018 18:52:27

Ti-as recomanda sa iti construiesti intai o viata si sa nu te scalzi intr-un fel de sentimentalism religios confuz.

Crestinismul nu se asuma numai la strana, as zice ca acolo si-l asuma unii care nu-si gasesc un rost in viata si nu sunt suficienti de tari sa-si asume si viata si crestinismul.

Poti sa fii crestina si in viata fara sa fii la strana si sa stralucesti oriunde.

simpllu 11.02.2018 19:56:23

Citat:

În prealabil postat de gpalama (Post 658209)
Crestinismul nu se asuma numai la strana, as zice ca acolo si-l asuma unii care nu-si gasesc un rost in viata si nu sunt suficienti de tari sa-si asume si viata si crestinismul.

Tâmpenii! Eu zic să stai în banca ta dacă nu ești în stare să dai un răspuns pertinent.

gpalama 11.02.2018 20:40:54

Citat:

În prealabil postat de simpllu (Post 658211)
Tâmpenii! Eu zic să stai în banca ta dacă nu ești în stare să dai un răspuns pertinent.

Ai sa vezi pe multi in strani care sunt debusolati si abia au un serviciu din care sa traiasca... religiosi care nu au fost invatati ca in viata se mai si munceste pe rupte daca vrei sa traiesti si tu si altii pe langa tine.

Crestinismul asta de strana, letargic, sentimentalist nu prea rezoneaza cu mine.

Trebuie sa fii si om in viata pe care sa se bazeze Biserica si nu doar un recitator de poezii si copil care canta prin strani.

Biserica are nevoie si de crestini pe picioarele lor nu numai de ocupanti de strani.

Bucuriepedrum 11.02.2018 20:48:25

Citat:

În prealabil postat de gpalama (Post 658209)
Ti-as recomanda sa iti construiesti intai o viata si sa nu te scalzi intr-un fel de sentimentalism religios confuz.

Crestinismul nu se asuma numai la strana, as zice ca acolo si-l asuma unii care nu-si gasesc un rost in viata si nu sunt suficienti de tari sa-si asume si viata si crestinismul.

Poti sa fii crestina si in viata fara sa fii la strana si sa stralucesti oriunde.

Auch. Eu n-am reușit să fiu creștină, în strană m-au băgat alții.

simpllu 11.02.2018 21:11:39

Citat:

În prealabil postat de gpalama (Post 658212)
Ai sa vezi pe multi in strani care sunt debusolati si abia au un serviciu din care sa traiasca...

Eu cunosc tocmai contrariul.

Citat:

În prealabil postat de gpalama (Post 658212)
religiosi care nu au fost invatati ca in viata se mai si munceste pe rupte daca vrei sa traiesti si tu si altii pe langa tine.

Fata caută o biserică în București unde se cântă psaltică și unde sunt primite și fete la strană. Ai o souluție în acest sens? De unde știi tu cum este persoana în cauză?

Citat:

În prealabil postat de gpalama (Post 658212)
Crestinismul asta de strana, letargic, sentimentalist nu prea rezoneaza cu mine.

Adică s-au umflat mușchii pe tine și acum nu mai rezonezi cu restul din biserică. Asta da model de creștin.

Citat:

În prealabil postat de gpalama (Post 658212)
Trebuie sa fii si om in viata pe care sa se bazeze Biserica si nu doar un recitator de poezii si copil care canta prin strani.

De cine vorbești, de tine?

Citat:

În prealabil postat de gpalama (Post 658212)
Biserica are nevoie si de crestini pe picioarele lor nu numai de ocupanti de strani.

Adică cântăreții din biserici sunt doar niște ”ocupanți de străni” oarecare?

gpalama 11.02.2018 21:52:02

Citat:

În prealabil postat de simpllu (Post 658216)
Adică cântăreții din biserici sunt doar niște ”ocupanți de străni” oarecare?

Poti sa duci afirmatiile in orice extrema vrei si cam asta faci, pentru a-ti iesi jocul asta: sunt suparat pe cutare, ii exagerez si ii umflu fiecare liniuta in directia pe care o vreau.

Nu am ce sa-ti raspund la exagerarile tale, si la fel, ati facut un razboi pe afirmatiile mele.

simpllu 11.02.2018 22:11:12

Și totuși, ”stii vreun grup de cantare bisericeasca psaltica in Buc unde sunt acceptate si fete?”

fallen 13.02.2018 17:16:55

Citat:

În prealabil postat de Anna1979 (Post 658169)
Știți undeva la vreo biserica din București?

Am auzitmai de mult ca la sf. Ioan Rusu ( maternitatea Polizu).ar fi o școală de muzica psaltica. Mai este și un grup pe fb muzica religioasa românească poți întreba acolo


Ora este GMT +3. Ora este acum 10:05:25.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.