Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Despre clopotele de la Patriarhie (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4620)

achimovjan 27.09.2008 17:55:37

Am postat un mesaj cu aceasta tema,dar pentru ca am fost prea sincer,a fost sters.Oricum,vreau sa va intreb ce credeti despre proiectul lui Daniel,de a instala clopote noi la Patriarhie,in valoare de 500 mii de euro,cu conectare GPS.In Bucuresti mai sunt 2 Biserici care au asa ceva,insa la pretiuri putin mai mici,anume de 100 mii euro de Biserica.Acum,eu nu mai comentez nimic,pentru ca voi fii dat fara de pe forum,si aici sunt multi oameni cu care imi place sa discut.Totusi,macar atat decenta sa avem,decenta de gandi liber,de a vedea cum stau lucrurile de fapt in aceasta tara.

podolski 27.09.2008 17:59:18

chiar a fost sters. oau .:))
daca e asa parasesc forumul.

seminaristul 27.09.2008 18:03:45

sa speram ca o sa fie sters din nou

podolski 27.09.2008 18:04:47

:)) okok
astept sa fie sters

achimovjan 27.09.2008 18:06:12

Citat:

În prealabil postat de podolski
chiar a fost sters. oau .:))
daca e asa parasesc forumul.

Si mie imi pare rau,pt ca nu am spus decat ce am simtit,pt ca m-am enervat rau de tot,cand am vazut ca si-am si imprimat chipul Daniel pe clopotul cel mai mare.Asa ceva nu am mai vazut niciodata,este idodlatrie curata,de fapt ,este o mandrie cum n-am mai pomenit.Clopotul inseamna vocea lui Dumnezeu,prin care se cheama oamenii la slujba,si tu sa0ti pui chipul pe el?Cred ca traim intr-o tara very strange,in care nimeni nu are curaj sa spuna adevarul,mai ales in domeniul vietii bisericesti.Adica nici un episcop,nici un preot sa nu ia atitudine in fata unei adevarate idolatrii,unui jaf din banii stransi la fondul central misionar,ca de acolo sunt banii,in mare masura.Acum nu vor mai avea bai sa editeze carti,sa ajute bisericle sarace,etc.Si pentru ce,pentru miste clopote cu chipul lui daniel pe ele.Este jalnic si vrednic de plans omul asta.

podolski 27.09.2008 18:09:03

chipul lui daniel? :))
e mortala faza. :))

podolski 27.09.2008 18:13:58

:))
ai mai achimovjan poate l-a primit cadou de la PaPa, ce stim noi.

podolski 27.09.2008 18:18:19

Citat:

În prealabil postat de seminaristul
sa speram ca o sa fie sters din nou

Da sa speram ca o sa fie sters. Doamne fereste sa se afle adevarul.
Presimt ca ai sa devii mare preot, poate chiar acolo la patriarhie.
Ti se potriveste.

Acum nu te simti agresat. Este o onoare mare sa iti fie scarba de cei mici si sa ii scuipi din priviri.

Deja cred ca daca eram face to face eram fleasca.

silverstar 27.09.2008 18:24:44

Citat:

În prealabil postat de achimovjan
Am postat un mesaj cu aceasta tema,dar pentru ca am fost prea sincer,a fost sters.Oricum,vreau sa va intreb ce credeti despre proiectul lui Daniel,de a instala clopote noi la Patriarhie,in valoare de 500 mii de euro,cu conectare GPS.In Bucuresti mai sunt 2 Biserici care au asa ceva,insa la pretiuri putin mai mici,anume de 100 mii euro de Biserica.Acum,eu nu mai comentez nimic,pentru ca voi fii dat fara de pe forum,si aici sunt multi oameni cu care imi place sa discut.Totusi,macar atat decenta sa avem,decenta de gandi liber,de a vedea cum stau lucrurile de fapt in aceasta tara.

Si eu sunt omul care gandesc liber. Si, pentru ca am indraznit asa ceva, mai mult de un an nu am putut intra...
Trebuie sa se stie ca cenzura nu a disparut din Romania, ca Romania e condusa inca de comunisti, ca Romania nu are nevoie de oameni inteligenti. Cand iesi din tipar, ti se baga pumnul in gura.
Nimic nu s-a schimbat in Romania... E datoria noastra, a celor care judecam lucid, la rece, neinfluentati, sa deschidem ochii celor care nu inteleg mersul timpului.

achimovjan 27.09.2008 18:27:07

Citat:

În prealabil postat de podolski
:))
ai mai achimovjan poate l-a primit cadou de la PaPa, ce stim noi.

Who knows the entire true?But PaPa is using his money in a more useful way,studing the alien civilization,maybe our big Papa,Daniel,is trying to comunicate with the aliens by this new bells,which is connected "via satellite".Maybe this two big Papas will be connected in the near future throught the same satellite,with the blees of an alien civilization.But we both know the true name of this civilization,it;s easy to spell it,but we are on on orthodox forum,so we must keep quiet,or else... :D

Greetings for a non alien :D


Ora este GMT +3. Ora este acum 18:03:21.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.