Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Stiri, actualitati, anunturi (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=504)
-   -   Miere de albine, polen crud si propolis din Stupina Manastirii (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=16657)

Adriana_tm 24.07.2013 19:39:14

Miere de albine, polen crud si propolis din Stupina Manastirii
 
4 atașament(e)
Doamne ajuta,

Ma numesc Adriana si sunt medic in Timisoara. Uneori in weekend obisnuiesc sa merg impreuna cu fiica mea la o manastire de maicute din apropierea lacului Surduc, in comuna Fardea. Maicile au vreo 200 de stupi si nu au unde sa vanda toata mierea, polenul si propolisul. Manastirea este situata intr-o zona impadurita, departe de orice zona de poluare. M-am gandit ca ar fi de ajutor sa postez acest anunt. Pentru manastire pentru ca, vanzand mierea, ar putea continua lucrarile de constructie iar pentru cei care citesc acest post pentru ca ar putea cumpara la un pret decent produse apicole naturale si sanatoase. Puteti comanda online pe stupinamanastirii.ro .

Cu drag,
Adriana

AlinB 24.07.2013 20:08:55

Preturi?
Contact?

Geo_Geo79 24.07.2013 20:10:26

Preturi - de la 8- 12 lei , intra pe site http://stupinamanastirii.ro/

Contact:
Stupina Mănăstirii
Manastirea Adormirea Maicii Domnului
Fardea- Timis
E-mail comenzi@stupinamanastirii.ro

AlinB 24.07.2013 20:18:54

Preturile nu prea sunt ca si cum ar vrea neaparat sa vanda. Vezi preturile la kg ce ai spus tu sunt pentru cantitati de ~270g.

La polen conteaza mult cum este uscat, si pastrat (la congelator cel mai bine)

Mierea, contrar a ce cred multi, se invecheste cu timpul, isi pierde din proprietati si chiar devine toxica si trebuie pastrata cat mai la racoare.

Cam slabutza pagina, partea de prezentare ma refer.
Cine a fost acolo a vazut ce si cum, a mai cumparat si cunoaste ce cumpara, probabil va mai cumpara, restul pot manifesta un scepticism de inteles.

Adriana_tm 24.07.2013 20:49:38

Doamne ajuta, Alin!
 
Polenul este proaspat (crud) si se depoziteaza in congelator. Acum, pe perioada verii, maicile il pot trimite proaspat, imediat ce il recolteaza. Mierea de salcam a fost extrasa la inceputul lui iunie si cea de tei- saptamana trecuta. Preturile pe Kg sunt 23-26 lei la miere. In acest pret sunt incluse cheltuielile de ambalare, etichetare si expediere pentru ca, la comenzi de peste 100 de lei, transportul e gratis. In Timisoara, de exemplu, mierea de salcam se vinde cu 25-30 lei Kg in piata si cu peste 33 lei/Kg in magazine. In zona in care locuiesti tu este mai ieftina? Plus ca, mai e un aspect... Garantia ca este naturala. Cat costa un Kg. de miere bio? Sigur mai mult de 23-26 lei/kg, nu?

Ekaterina 24.07.2013 21:16:03

Anuntul este binevenit si cu siguranta maicutele vor face vanzare. Eu sunt interesata de polen si le voi contacta pe maicute. Imi doream sa gasesc o sursa sigura de unde sa pot cumpara. Miere mai cumparam de la manastirea Turnu, dar o vom incerca si pe aceasta.

Este foarte bine ca v-ati gandit sa postati acest anunt, in Bucuresti ducem lipsa de produse cu adevarat naturale.

Preturile nu sunt mari. Si daca ne gandim ca banii sunt folositi in cel mai nobil scop...

Adriana_tm 24.07.2013 21:27:24

Multumesc, Ekaterina! Alin deja ma facuse sa ma mustre constiinta ca am postat acest anunt :). Chiar ma gandeam ca poate in alte orase o fi mierea foarte ieftina si numai in Timisoara e mai scumpa. Referitor la cel mai nobil scop... La manastirea aceasta maicile au si copii orfani in intretinere :).

antoniap 24.07.2013 21:34:26

O miere curata e binevenita la orice casa. Ai procedat foarte bine, Adriana. Multumim pentru anunt. Doamne ajuta.

Florin-Ionut 24.07.2013 22:05:38

Citat:

În prealabil postat de Adriana_tm (Post 527626)
Doamne ajuta,

Ma numesc Adriana si sunt medic in Timisoara. Uneori in weekend obisnuiesc sa merg impreuna cu fiica mea la o manastire de maicute din apropierea lacului Surduc, in comuna Fardea. Maicile au vreo 200 de stupi si nu au unde sa vanda toata mierea, polenul si propolisul. Manastirea este situata intr-o zona impadurita, departe de orice zona de poluare. M-am gandit ca ar fi de ajutor sa postez acest anunt. Pentru manastire pentru ca, vanzand mierea, ar putea continua lucrarile de constructie iar pentru cei care citesc acest post pentru ca ar putea cumpara la un pret decent produse apicole naturale si sanatoase. Puteti comanda online pe stupinamanastirii.ro .

Cu drag,
Adriana

Bine de știut, că tot voiam să ajung la Surduc într-o zi. Dar ma întîi să termin mierea din cămară!

AlinB 25.07.2013 01:40:09

Citat:

În prealabil postat de Adriana_tm (Post 527660)
Multumesc, Ekaterina! Alin deja ma facuse sa ma mustre constiinta ca am postat acest anunt :). Chiar ma gandeam ca poate in alte orase o fi mierea foarte ieftina si numai in Timisoara e mai scumpa. Referitor la cel mai nobil scop... La manastirea aceasta maicile au si copii orfani in intretinere :).

Ai inteles gresit.
Nu e rau ca ai postat acest anunt, am spus doar ca pagina respectiva nu este prea bine conceputa, in sensul ca nu convinge vizavi de calitate, detaliile care le-ai scris mai sus sunt f. importante pentru a inspira incredere.

Doar de aici de pe forum nu stiu daca vor fi 10 clienti, e o lume mai mica decat pare.


Ora este GMT +3. Ora este acum 17:55:24.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.